Rambův bývalý velitel z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman, vede misi na pomoc mudžahedínským vzbouřencům v Afghánistánu, kteří bojují proti sovětské invazi do Afghánistánu. Je tam ale zajat, uvězněn a krutě mučen ruským plukovníkem Zajcenem. Ze zajetí by ho mohl dostat jediný muž – a tím je právě Rambo… Seržant americké armády John J. Rambo se po prožitých dobrodružstvích ve vietnamské válce uchyluje do ústraní thajského kláštera. Věnuje se meditacím a jen občas si odskočí do boxerského ringu. Tam ho vyhledá jeho bývalý velící důstojník z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman. Přemlouvá jej k účasti na válečné misi, která má za cíl dopravit americké rakety Stinger statečným mudžáhedínům v Sověty okupovaném Afghánistánu. Rambo odmítá, nechce již bojovat... Po čase jej navštíví důstojník Griggs a sděluje mu, že plukovník Trautman byl při akci zajat Sověty a je držen v pevnosti poblíž pákistánských hranic jako rukojmí. To Ramba přesvědčí a vydává se na záchranu svého druha. V pákistánském Pešáváru se vyzbrojí municí a zkontaktuje se s mudžahedíny vedenými Masoudem. Na sovětské základně je Samuel Trautman podrobován krutému mučení brutálním sovětským plukovníkem Zaysenem, aby vyzradil místo dodání raket. Rambo se sbližuje s mudžahedíny a obdivuje jejich statečný boj proti okupantům. Když Zaysen nechá z vrtulníků zmasakrovat vesnici, vrhá se Rambo do boje s plným nasazením a pevným přesvědčením o spravedlivosti svého boje... Ihned zlikviduje pomocí těžkého kulometu jeden z útočících vrtulníků a ještě té noci se obtěžkán municí vydává v doprovodu Masouda a malého chlapce Hamida na záchrannou akci do pevnosti... (TV Prima)

otík

Prozatím poslední Rambovský příběh je už jen odvarem předešlých dvou příběhů - napínavé jedničky a lehce natočené super akční dvojky. Zde se jen těžkopádně plahočíme s nabouchaným vojákem do Afghánistánu, aby zachránil svého velitele a vlastně jediného přítele. Bohužel akce, ačkoliv snaha byla, je spíše k smíchu a jen stěží se dá s Rambem ztotožnit. Škoda, vše, co fungovalo v jedničce a především dvojce, zde už nefunguje. Zbyla jen akce a to je málo. No ale budiž, vždyť jde o Ramba. PS: Stallone v naprosto nejlepší muskulaturní formě! ()

tom88

Zatial síce najslabší diel série, ale zas taká katastrofa to nebola. Je tu dosť nudných pasáží, ktoré som v tomto filme nečakal, ale po chvíli znovu nastúpili tie akčnejšie pasáže, z ktorých som mal celkom radosť. Príbeh a dej je slabší ako v predošlých dieloch a herci sa tiež nepolepšili aj keď Richard Crenna je konečne viac využitý a myslím, že to je veľmi dobre. Trojka teda nieje najvydarenejšia, no na Ramba 4 sa strašne teším a dúfam, že si zachová podstatné veci z Ramba 1 a 2. 65%. ()

Radiq

Oproti dvojce se to pozvedlo, ale na jedničku to prostě nemá. Plno věcí tam bylo nelogickejch, jako třeba že všichni afghánci mluvili anglicky, luk se objevil z ničeho nic (Rambo sebou asi nosí imbusák) a závěrečná bitka vrtulníku s tankem je taky trochu kontroverzní (nejsem si jistej, jestli by tank vydržel několik zásahů a ještě srážku s bojovým vrtulníkem). Ještě k těm anglicky mluvícím afgháncům - oba mluvili líp než já, co jsem na rozdíl od nich někdy chodil do školy, ale přesto nevěděli, co to znamená "štěstí" a "fotbal". Tenkrát byly výbuchy v módě, ale jejich kvantita byla nepřímo úměrná kvalitě, takže většina byla jak z televizního seriálu. Lépe méně, ale kvalitně. Střelby bylo taky hafo, až mě napadalo, že už by to taky mohl konečně dostat. Na štěstí stalo se, ale kupodivu ho to skoro vůbec nepoznamenalo (až to opět zavánělo béčkem). Závěrečné titulky, stejně jako u dvojky, doprovází ta nejtrapnější a nejmíň se hodící sračkovitá hudba, jak od nějakýho Philla Collinse, ale to už je fuk. V dnešní době by tam zas bylo něco kytarovýho... ()

Deyw

Totez jako rambo2 tentokrat v pousti..zase strhujici hudba a skvelej stallone..doporucuju vsem ;) o akci je postarano :) ()

SoolenJV

Třetí Rambo už ničím nepřekvapí. Pořád je to solidní akční kus, který nenudí, ten samý hrdina, kterého nezaskočí nic. V rámci žánru klasický kousek, jinak spíše úsměvná záležitost. I když John Rambo je jen jeden. ()

3n3my

Opäť veľmi slušné pokračovanie, vo viacerých pohľadoch možno ešte lepšie ako to druhé. Navrch majú explózie, o čosi viac akcie a plusom aj zraniteľnosť Ramba. A podobne ako tu píše slasher, po rokoch aj táto časť ešte stále funguje, a nie je až tak veľmi pritiahnutá za vlasy ako sa povráva(lo). ()

Nivenx

Třetí díl o válečném veteránovi je nejslabší z celé série. Děj se absolutně mimo mísu a v každém záběru je Rambo v podání Stalloneho a to mnohem více než v předchozích dílech. Hlavně první byl uvěřitelný, druhý méně a třetí už vůbec ne. Rambo jezdí na koni, střílí a max má šrámy a rány co si zafixuje sám, přitom likviduje celé stovky vojáků a nikdo ho nezabije. V reálu by byl dole dávno. Zkrátka chtělo si to více pohrát, takto to vypadá jakoby scénář byl hotový za hodinu. :( I přesto všechno film baví, ale nelzebrát ani trochu vážně. 50% ()

SeanLSD

Čoho je moc, toho je príliš, protisovietska propaganda omrzela a púšť a skaly predsa len nie sú také výživné ako džungľa. Navyše, na rozdiel od návratu do Vietnamu v druhom dieli, tu ešte Američania nemali žiadnu traumu, tá ich ešte len čakala, keď o 15 rokov neskôr potupne nasledovali Rusov. Rambo si kľudne na to mohol počkať, možno by bol dnes na Blízkom Východe pokoj... ()

panMartin

Velmi fyzický, drsný, špinavý, krvavý film - tak jak jsme to měli jako děcka rádi. Důstojné pokračování o Johnu Rambovi, který se tentokrát vydává na záchrannou misi do Afghanistanu. Sylvester Stallone byl v ideální fyzické formě a hon sověty mohl tedy započnout. Pokud zvládnete svůj mozek vypnout, tak se i po tolika letech můžete velmi příjemně bavit. Film je nasáklý akcí. Je třeba ho brát jako čistokrevnou zábavu. Rambo povedené akční béčko, které stojí za vidění už jen díky souboji tanku s helikoptérou. ()

hans500

Třetí díl Ramba je velkým zklamáním. Z jakékoliv scénáristické a režijní kvality, které si dvojka ještě celkem udržovala, nezbylo zhola nic, příběh naprosto mizerný, scénář směšný. Akčních scén je ještě více, což by tak nevadilo, ale jsou spíše průměrně natočeny a především místy působí nevěrohodně. Stallone sice hláškuje více než dřív, to ale nepomůže a Crenna to nezachrání. Velmi slabé 2*. ()

chelseaman22

Sylva kdesi v jihovýchodní Asii opravuje kola u vozu, věnuje se pouličním střetům a zpytuje svědomí za zrušení stovek životů ve Vietnamu. Sylva je požádán nějakým tím generallissimem, aby se o5 vrátil na "stezku zabíjení". Sylvy odpověď: "Promiňte, ale někdy to musí skončit." (moje řeč, nejlépe po druhém díle) Přes všechny prvotní námitky se Sylva vydává přes Pákistán do Afghoše, kde vede konverzaci se zdejším zbojníkem: "Co je to? Modré světlo. A co dělá? Modře svítí." Tento pro sebe stvořený pár putuje po Hedvábné stezce do Kábulu, kde se má konat propagandistická schůze, jejíž cílem je vylíčit vojska SSSR čistě v negativním světle. Po tomto meetingu jsem nabyl jistoty, že Sylva dokáže sám všechna vojska ze země ŠÍITŮ a SUNNITŮ vyhnat. Sylva: "Vaši bojovníci jsou děti!", Muhammed: "Jsou to dobří bojovníci!" (je jim dvanáct omg) Islámská verze beduínů doposud nevykradla kabinet zeměpisu ergo musí čmárat do písku bojovou taktiku. "Arizona? Jak je to daleko?" Sylva: "Dva roky chůze." Mladý Alí: "Páni!" Sylva si skrz dutinu břišní vytáhne šíp, díru skrz naskrz osolí střelným prachem a zapálí - dezinfekce jak sviň! Rusové na ruské základně definitivně nemluví rusky, vše exploduje příliš snadno a celé je to takové gerchánské. Ale konec byl napumpovaný adrenalinem. Příští mise - head shot tomu tlustému praseti z KLDR! 70% Celosvětový výdělek k 11. 4. 2013: $189,015,611, což je 3,00 násobek budgetu..........1,208. nejvýdělečnější snímek historie ()

Motinski

Pokles kvality bol cítiť už pri dvojke, no napriek miernej nedôvere tretí Rambo nezlyháva až tak moc ako som sa obával. Stále je to poctivý akčňák zo starej školy čo poteší divákov série. Ku koncu si už ale ulietame dosť na tom že Stallone = Sólohrdina ktorý nepotrebuje moc pomoci aby vyvrazdil kľudne aj celú armádu, Určite mám však radšej tieto staré časti oproti novým pokračovaniam. ()

Stegman

Teď se už k Rambovi musím vyjádřit. Jednička se mi líbila, je to podle mě uvěřitelný akční thriller s jedinou nerealistickou scénou. Dvojka byla jiná. Bral jsem ji jako akční film, a jako taková byla svižná, nadprůměrná. Ale trojka, to bylo moc. Příběh mě ani trochu nevzal, napětí chybělo, Rambo tu byl už příliš silný, Rusové příliš slabí. ()

Mrkvič

Tohle už je trochu moc. Co trochu. Je to sakra moc pitomý. Jenže současně s tím i děsně zábavný. Film je věnován chrabrým Afgáncům :) Jací to jsou skvělý bojovníci. Plukovník Trautman prohlašuje, že Afgánce nikdy nikdo neporazí. Tenhle díl asi exprezident Bush neviděl. ()

baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1989 : VÍŤAZ (1) : Najhorší herec - Sylvester Stallone, NOMINÁCIE (+4) : Najhorší film, Najhorší herec VR - Richard Crenna, Najhoršia réžia - Peter MacDonald , Najhorší scenár - Sylvester Stallone, Sheldon Lettich. ()

DJ Rocco iNc

Čo je dôležitejšie??? Zabúdať na to, kto som, či pomôcť blízkemu v núdzi?? Túto otázku si Rambo položí. Tentokrát ho uvidíme asi v oveľa lepšie forme ako kedykoľvek, pripraveného sa pomstiť a vysporiadať sa s ruskými tyranmi. ()