Hříšný tanec

Ukázka z filmu

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost citů však musí projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje. (TV Nova)

Specs

Hlášky: Baby: - "Dělám to proto, abych zachránila tvůj zadek, ale nejradši bych tě do něj nakopla." & Neil Kellerman: - "Před týdnem jsem přebral holku plavčíkovi Jamiemu. A on se jí přede mnou zeptal: 'Řekni mi, má Neil něco, co já nemám?' A ona na to: 'Dva hotely'." & Johnny Castle: - "Ať děláš, co děláš, nemůžeš vyhrát." ()

jenik71

Tato prázdninová romance je příkladem toho, že v jednoduchosti je krása. Film by byl vlastně o ničem, nebýt choreografie a vynikající hudby. Ta je totiž nejvýraznější složkou filmu. Chytlavé a snadno zapamatovatelné melodie se vám zavrtají do paměti a mnohým se nejspíš stane, že se přistihnou, jak si je podvědomky broukají. Dalším plusem je pochopitelně Patrick Swayze. Svou rolí tak vytvořil ideál žen. ()

Berenise

Nemožno hodnotiť bez sentimentu :)) V istej dobe mal tento film svoje čaro. Zhliadnuť ho až teraz, trónil by mi na tvári ironický úškrn, avšak skutočnosť, že som ho videla kedysi dávno (a dojem ním vyvolaný) sú silnejšie než tento pocit. Menej ako 4* v žiadnom prípade :) ()

P1tr

Hříšnému tanci jsem se dlouho bránil a po jeho shlédnutí musím říct, že to byla chyba! Snímek není klasikou pro nic za nic a prezentuje se jako svižná a tematicky na svou dobu poměrně odvážná romantická komedie, která zaujme ústřední dvojicí a jejich fungující vzájemnou přitažlivostí a také výtečným soundtrackem, který zná každý, tedy i lidé, co film neviděli. Díky kratší stopáži není čas na žádné větší zádrhele a tak je tempo velice plynulé a budete se dobře bavit od začátku do konce. ()

giovanni3

Jeden z klíčových romantických filmů plný hlášek typu "bejby nebude sedět v koutě" a až kultovní hudby. A právě ta dokresluje nejvíce zdejší romantiku a vztah mezi Baby a Johnnym. Ostatně i klíčová taneční část vypadá velmi profi. Jednoduše klasika plná "oplodňováků" a 4z5 ()

solskjaer

Neskutečně okoukaný film, který se stal legendárním svými reprízami, kterých je každý rok několik. I když o špatný film nejde a když jsem ho viděl před mnoha lety poprvé tak se mi dost líbil, taková sladká limonádová komedie s Patrickem Swayzem o tancování,Létu,lásce a nástrahám dospívání. ()

Heraldika

To je klasika, a ta nemůže dostat méně než 4*. Je to slaďáček, který mě vždy a znovu donutí se dívat. Od začátku do konce. ()

Chise

Pro mě to bude navždy film, ve kterém se neustále provozuje sex pod různými záminkami a hlavní roli hraje obrovský nos. ()

Michelle8

Film, který milují asi všechny holky a ani já na tom nejsem jinak. Viděla jsem ho asi milionkrát a nikdy se mi neomrzí. Baby, která nebude sedět v koutě; Johnny, co říká "musíš to cítit jako tlukot srdce - buch buch - buch buch". Pro mě fakt největší klasika. Vždycky mi zvedne náladu a při závěrečné scéně, když Baby a Johnny tančí na pódiu, mám prostě pokaždý husí kůži. ()

sedm.1

Hříšný tanec je kultovní pohádka s nejlepším hudebním doprovodem vůbec.No dobře,možná že se v tomto u mě dělí o první místo s Pomádou,ale vážně,tento film by bez těch všech hitů byl fakt asi poloviční a především naprosto neznámý.Takto se stal legendárním a Patrick Swayze společně s ním.Dirty Dancing má sice extrémně jednoduchý děj,má ale zároveň i obrovskou sílu bavit a zaujmout jakoukoliv generaci diváků svou lehkostí a nezaměnitelným výrazem.A ať už na něj kdokoliv vypouští jakékoliv urážky a znehodnocování,pravda je ta,že je jen velmi málo lidí,kteří by Hříšný tanec neznalo,a tím se také může pochlubit už jen pár filmů. ()

Lencha

Je hodně filmů, které jsem viděla několikrát, ale Hříšný tanec vede. Měla jsem jedno období, jako mladá žába, kdy jsem ho sledovala pořád dokola, takže bych si troufla tvrdit, že ho znám téměř zpaměti. :-))) Když jsem tenkrát viděla film poprvé v kině, zamilovala jsem se do něj. A věděla jsem, že jakmile bude možnost, tak ho musím mít na kazetě. A s odstupem času, kdy už mi není náct, se nic nezměnilo. Kdykoliv se na tenhle film ráda podívám znovu. Prostě pro mě neztratil to kouzlo. A pořád mám zaslzené oči při závěrečné zvedačce. :-) I když nebyla Jennifer nějaká super kočka, tak jí to tam prostě slušelo. Na tenhle film mi nesahejte, nebo budu zlá. ;-) To je moje srdeční záležitost. :-) ()

ranp

Byl proveden výzkum mezi evropskými ženami, jenž si dával za cíl zjistit, po kterém filmu dámy nejčastějí sáhnou, když musí být kvůli nemoci doma. No a hádejte, který snímek vyhrál? :-) Ve filmu je na můj vkus zbytečně moc klišé a moralizování, čtyři hvězdičky nejsou úplně čisté, vidím to tak na 70%. ()

Nový Hříšný tanec na obzoru?

Nový Hříšný tanec na obzoru?

15.07.2020

Herečka Jennifer Grey se upsala novému – zatím nespecifikovanému – tanečnímu muzikálu pro studio Lionsgate. Detaily se zjevně zatím tají, podle mnohých spekulací by se však mohlo jednat o jakési… (více)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme