Hříšný tanec

Ukázka z filmu

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost citů však musí projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje. (TV Nova)

JackieBliz

Po sedmdesátém osmém shlédnutí musím svůj počet zvýšit na pět. Nejen protože mě snímek pořád baví a překvapuje, ale taky kvůli..kvůli všemu. Patrick Swayze ovládá tanec jako ďábel (úplně hříšně). Každý detail filmu je vlastně jedinečná záležitost dob minulých podložená zpěvnými úžasnými písničkami a závěr - ten úžasný konec s hříšným tancem a výskokem, písnička - prostě miluji, miluji ten film. No přiznejte se dámy, kdo by nechtěl zažít letní lásku se sexy rebelským tanečníkem? ()

misul96

Absolutně žádný překvapení. To je možná to, co mi na tom vadilo nejvíc. Nějaký obyčejná holka se zamiluje do sexy muže, ten jí začne tancovat a co se nestane..taky si do ní zamiluje. Klasika, jak se patří. Žádný překvápko a hlavně Jennifer Grey, my přišla trošičku nesympatická. Zlatý střed. ()

Johanita

Ano, tohle je muj oblibený film už od rané puberty a ne, netuším, proč mě pořád tak drží. Patrick Swayze je fakt fešák a role na oko zlobivého kluka se mu povedla. :-) Prostřih tréninkových scén si pokaždé vyloženě užívám a i když znám všechny dialogy téměř zpaměti, věta "Nobody puts baby into corner" mě vždycky dostane. Soundtrack je nadto velmi povedený a dokonce i "She's like a wind", kterou zpívá sám Swayze, je libá sluchu. Prostě tenhle film je sice velmi prostý, ale pro mou dívčí duši kultovní. Zajímavé komentáře: kleopatra, Radyo, Matty ()

Sofia_Straw

Film o dvoch rozdielnych svetoch, príjemná rozprávka na upršané popoludnie nápadne pripomínajúca Popolušku. Prvýkrát videný v Poľsku v roku 1988, keď som mala 13 rokov, odvtedy zhliadnutý snáď tisíckrát. Vynikajúca hudba, film plný romantiky a dramatických osudov, ktorý chytí za srdce i po viac než 20 rokoch. Keďže nemám rada prekvapenia a príbeh končí presne tak ako som si predstavovala, herecké výkony v ňom sú bezchybné, dávam plný počet. ()

Stelletta

Film který všechny ženy milují, a ty které říkají že ne, tak si lžou do kapsy! Nejkrásnější taneční film co byl kdy natočen (sorry Pomádo aspol.). Klišé na každém kroku, ale ve chvíli kdy baby nesedí v koutě, tak slza ukápne pokaždé. Skvělá hudba, ještě skvelejší tanec, nádherné prostředí...co víc si přát. Snad jen aby muži jako Johnny existovali i ve skutečnosti :) ()

Hadravinho

Na filmu oceňuju vynikající soundtrack a legendární hlášky, které zná opravdu každý. Podle mě naprostá klasika mezi filmy a kdo nezná hlášky "Přinesla jsem meloun", "Baby nebude sedět v koutě" nebo zavěrečnou scénu jako by nežil... ()

blekekeke

Bejby ... a hraje se to v rádiích dodnes a dodnes je film stále v kurzu. I když jsem viděl tak 3x, tak jen z důvodů předehry ... ()

LencaN

Čím jsem starší, tím jsem větší fanda Dirty dancing. Dospěla jsem dokonce do stádia, kdy je to pro mě možná i ta největší filmová romantika :) větší než velkolepý nádherný Titanic. Dirty dancing je jiný, je svůj, svérázný, skromný, přesto silný. Je to ten střet dvou rozdílných společenských vrstev, to maličko popelkovské schéma (i když tady je tou "Popelkou" Johnny), které tomu přidává na lidskosti a naléhavosti. Smutnou notou tady umí zahrát nedůvěra, předsudky, lidská pýcha a nechutné sobectví a podrazáctví. Vyrovnává to komediální a roztomilá stránka. Lehké vtípky v dialozích, rozkošná Jennifer Grey a šarmantní, odvážný a sexy Swayze. Dohromady jim to moc sluší. Je k neuvěření, že se v reálu nemohli vystát, byli by hezký pár. Filmu vévodí taneční scény. Ty prostě nemají chybu. Ať je to situace, kdy Baby poprvé vidí, jak vypadá takové "dirty dancing" s melounem v náruči, ať je to trénování Johnnyho s Baby nebo slavné závěrečné vystoupení. Při mnohých scénách mám husí kůži. Nejvíc při Cry to me z Johnnyho gramofonu a při závěru, jinak to nejde. Zajímalo by mě, jestli vůbec někdo tušil, jak moc úspěšný tenhle film bude a kolikrát bude přehrána melodie Time of My Life nebo Hungry Eyes. ()

monalisa69

Tanec...tanec...tanec...Amerika Leto 1963 ...Úplne iný svet ako v Európe v tom čase. Patrick Swayze spieva – She´s like the Wind...jednoducho úžasné...Namiesto Jennifer Gray by som si vedela vo filme predstaviť menšie nemehlo...a o niečo krajšie..ale úplne mi tam stačil Patrick....Za mňa jednoznačne 5***** Final Dance: https://www.youtube.com/watch?v=WpmILPAcRQo ()

Willynka

Dneska ráno jsem si hříšňák dala znovu asi po sté pro urychlení léčby mužské smrti na sedm a musím říct, že je to pořád vymazlená romantická pecka s minimem kiksů ve scénáři, které neuvěřitelně prospělo, že není jen sladkobolnou růžovou knihovnou a kritický sociální kontext té doby mu v přiměřené míře velice sluší. Vymazlený soundtrack je jen další bod k dobru. Zasloužený kult, minimálně proto, že tam Swayze vypadá o deset let mladší. ()

Masai

No jo ... film mého mládí :o) U nás to běželo v kinech právě v mém "ideálním" věku a už ani nevím proč jak nač, ale dávali to snad každý měsíc, takže jsem si to tenkrát v kině užila snad desetkrát i díky tomu že to stálo pár korun a já roznášela noviny :o) Taky se časy promítání shodou okolností kryly s časy mých tréninků, takže vůbec nevadilo, že můj taťulda mě do kina pustil možná tak jednou ročně :o) Překvapuje mě ale zdejší poměrně vysoké hodnocení. Úplně stejný film by se tu dnes pohyboval počítám tak okolo 40-50% ale protože to všichni hodnotíme mnoho let po prvním shlédnutí, očividně zapracoval čas a nostalgie :o) Já po tom čase ještě pořád dokážu ocenit především skvělou hudbu, atmosféru filmu a těch let, sympaťáka Patrika a tu úžasně přeslazenou závěrečnou pasáž :o)) Zato dabing je chvílemi opravdu otřesný!! Speciálně sestra Lísa :o) ()

pursuer

Bujarý film o letní dovolené jedné americké rodiny vyšší střední třídy v 60. letech, kde se tatínek dozví, že jeho povedenější malá holčička už má funkční mindu a naproti tomu se dceruška dozví, že tatínek je pokryteckej elitář. Skvělý soundtrack. ()

buchannon

Tento film jsem si pustil po 10, možná po 20 letech a musím říct, že mě opět dojal. Předtím jsem ho nepovažoval za vrchol žánru, spíš za takovou sladkobolnou limonádu, to se teď ale změnilo. Jak píše kleopatra: "pohádky jsou fajn. Občas určitě." ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 9/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

Nový Hříšný tanec na obzoru?

Nový Hříšný tanec na obzoru?

15.07.2020

Herečka Jennifer Grey se upsala novému – zatím nespecifikovanému – tanečnímu muzikálu pro studio Lionsgate. Detaily se zjevně zatím tají, podle mnohých spekulací by se však mohlo jednat o jakési… (více)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme