Hříšný tanec

Ukázka z filmu

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost citů však musí projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje. (TV Nova)

Lilith03

Tenhle film je pro mě srdcová záležitost, s mým otcem jsem měla dost špatné vztahy a nikdy se o mě nestaral. Ale měli jsme pár filmů, které miloval a já se na ně v dětství dívala s ním, abych s ním mohla aspoň nějak trávit čas. Tohle je jeden z nich, jedna z věcí, díky kterým mám aspoň pár hezkých vzpomínek na otce, který mezi námi už ani není. Filmy s Patrickem Swayzem jsme oba milovali, je to skvělý herec. Hříšný tanec patří mezi kvalitní a ikonické filmy, na tu dobu i nyní a to se né vždy podaří. Za mě rozhodně ano! ()

Kaleidoskop

Když nemáte co dělat na Valentýna, nemůžete odmítnout pozvání do kina na Hříšný tanec. Ani od party kámošů. U romantických komedií moc velké nároky nemám, prostě splň svůj účel: nalaď romantickou atmosféru a víc od tebe nežádám. A musím říct, že Hříšný tanec tyto podmínky splňuje dokonale. I v partě kámošů. Teď vážně. :-) Upřímě se mi ten film líbí. V rámci svého žánru skvěle odvede svou práci a zejména díky geniálnímu soundtracku přidá i něco víc. Samozřejmě scénář nepatří k hvězdným dílům, ale tak to od večerní romantiky stejně nečekáte. V takové chvíli vám jde spíš o ten divácký požitek a ten se zde autorům povedlo podle mě dokonale zachytit. Pro mě tak tato romantická slaďárna znamená lehký nadprůměr a nevylučuji, že si ji někdy v budoucnosti na Valentýna pustím zase (určitě radši než třeba Titanic). A třeba i bez party kámošů. P. S.: K mému celkovému dojmu dost možná i přispělo i místo sledování. Protože kde jinde než v Aeru se vám stane, že když Patrick Swayze pronese ikonické: "Baby nebude sedět v koutě." propukne deset holek v řadě za vámi v bujarý jásot. Malá komorní kina jako právě Aero každému filmu přidají neopakovatelnou atmosféru, kterou si jinde neužijete... ()

Satine

Toto je film, který pro mne nikdy neztratí své kouzlo. Je to vzpomínka na dětství, kdy jsem chtěla také někam "přinést meloun", potkat někoho tak úžasného a zachránit všechny kolem sebe... Už jsem ale přestala věřit, že jednoho dne přijde někdo a řekne: "Bejby nebude sedět v koutě." Každopádně tenhle film pro mě bude vždy nabytý nostalgií. ()

lapatata

Určitě by se dal Hříšný tanec rozkuchat a rozporcovat a při bližším ohledání by možná leckoho mohlo napadnout, že je to vlastně béčkové nic moc, jako celek je to ale dokonalé. Nepřekonatelná klasika mezi romantickými tanečními filmy. Ani jeden střih bych nezměnil. Patrick a Jennifer jsou tou největší výhrou pro tenhle snímek. Hrozně jim to spolu sluší a jiskření mezi nimi přesahuje za kamery napříč časem i generacemi. Taneční čísla jsou opravdu výborná, stejně jako hudba i neokoukané obsazení. Myslím, že i režisér byl nakonec překvapený, jak moc se tento film povedl. ()

Fill16

Všichni o tomto filmu napovídali dost - není nikdo, kdo by ho neviděl. Jedni ho milují a nedají na něj dopustit (ba dokonce o něm tvrdí, že to je nejlepší film vůbec) a druzí ho nesnáší a hází na něj špínu jak jen to jde. Já rozhodně patřím do té první skupiny, ačkoli netvrdím, že patří mezi nejlepší. Jedno mi ale stále leží na jazyku a musím to prostě napsat: Ten kdo dělal dramaturgii písní (dobové a 80-tkové) je MACHR! Po písničkových soundtrackách z filmů QT a Forresta Gumpa je právě tento jedním z mých nejoblíbenějších. ()

Cherubin

Jsem asi skrytá romatnička...Ale tenhle film mě vždycky dostane do takové sladké, příjemné náladičky. Krásná oddechovka, Patrick zaválel, to tu snad ani nemusím zdůrazňovat...K počtu shlédnutí se radši nevyjadřuji:) ()

Mic-hal

Klasika ktera nestarne. Uzasny film na vecer ve dvou. k tomu nadherny soundtrack. Patrick Swayze v nejlepsi forme. z me jasne za 5* ()

Mr.Dark

Nemam nic proti sladkým filmům,ale to už je tak sladké, že div jsem nedostal cukrovku...všichni jsou tak dobrý a čestný..ble...jedna hvězdička za hudbu ()

parabella

bla bla bla ze toto je ten najlepsi tanecny film. pre mna nie. :D tak co uz stava sa. swayze je tu uzasny to je viac nez jasne aj pesnicky su skvele ale ten pribeh im nezeriem. ()

Nephilim

Neskutečná ptákovina s neskutečně odpudivou (alespoň pro mě) hlavní představitelkou. Na druhé straně díky své sestře jeden z filmů, které jsem viděl nejvíckrát. "Přinesla jsem meloun". Po dalších dvou letech: zvyšuju na ****. ()

Wulfhere

Vcelku slusny romanticky film, ktery se ve svem zanru radi mezi nejlepsi. Videl jsem ho nekolikrat a vzdy s mamko ci s pritelkyni a kdyz vidim, jakou jim udela pokazde radost, tak mam radost s nimi. Navic ani pribeh neni uplne duty a jen a jen romanticky a zvlaste nektere pasaze mam docela rad: "Pojd synovce, ukazu ti jak se vyhazuji zamestnanci" mit toho mizeru zrovna po ruce, tak ho vykoupu v bahne. ()

Neel

Pravda, je to sladká pohádka jako vždy se šťastným koncem, ale za prvé je to klasika a za druhé, když se podívám na současné "pohádky", vidím v nich většinou až trapně přeslazený příběh a stupidní herecké výkony, které nemají s uměním nic společného. Dirty dancing bylo tehdy něco zcela nového, co lidé zatím neznali. A jak už to tak bývá "originál je originál" a vše, co přijde potom je jen hloupý pokus o napodobeninu a už za moc nestojí. Hříšný tanec je pro mě hodnotná kinematografická záležitost, jednak díky skvělému zpracování, perfektnímu tématu a ještě skvělejšími hereckými výkony, které snad ani není třeba nějak zdlouhavě komentovat, je to vidět na první pohled. Sexy talentovaný Patrick Swayze, který nazpíval nádhernou píseň She´s like the wind, velice zvláštní Jennifer Grey, které za její výkon odpustím i to roští na hlavě. ()

Mangus

Romantika ako sa patrí. Jedno leto, jedna láska, super tance, výborná hudba a dobrá atmosféra 60. rokov. Klišeovitý príbeh, ktorý ale účinkuje na nejedno ženské srdce už vyše dvoch desaťročí a tancovať sa chce aj mne, keď sa nato pozerám (nie, že by som nikdy netancoval). Choreografie skvelé, jednoducho dokonalé. Veď ich aj robil majster Kenny Ortega (pre neznalých režisér spolupracujúci s Michaelom Jacksonom, napr. This is it a spolupracoval s ním aj na History Tour a Dangerous Tour). 9/10 ()

mixerik

Ja tento film priamo zbožňujem. Je to film, ktorý ma pobaví, donúti sa zamyslieť, ktorý ma dokonca rozplače....Posledná scéna s hlavným tancom večera je očarujúca....netvrdím, že kvalita filmu je ohromujúca, lebo to tak nie je, no to, čo ten film vo mne vylolal je oveľa silnejšie než to ako bol spracovaný. ()

Nový Hříšný tanec na obzoru?

Nový Hříšný tanec na obzoru?

15.07.2020

Herečka Jennifer Grey se upsala novému – zatím nespecifikovanému – tanečnímu muzikálu pro studio Lionsgate. Detaily se zjevně zatím tají, podle mnohých spekulací by se však mohlo jednat o jakési… (více)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme