Hříšný tanec

Ukázka z filmu

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost citů však musí projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje. (TV Nova)

Gig

Možná že stárnu, nevím. Ale já měl ten film rád od počátku. Mám rád dobu, kdy Beatles právě začínali. Mám rád Patrika. Baby nebyla barbína, byla taková normální holka, ne krasavice, přece měla šmrnc a nebyla hloupá. Bezvadní dudba na pozadí. Dodnes nechápu, proč se uvádí tento film jako muzikál. Fajn příběh, který tě nutí přemýšlet. Přitom je to romantický film. A miluju původní český dabing, který je přirozený, jakoby tam byl odnepaměti. Myslím ten, kde taltu daboval Kostka, Robbyho Dejdar, šéfa Ilja Prachař. Co dodat. Slovy otce: Moc jim to slušelo. ()

Drozdo57

Možno je to nostalgia, možno nie, ale toto je skvelý film. Až s odstupom času a so súčasným prehľadom si to uvedomujem. ()

Dweep

Člověk si myslí, že ten film zná jak svý boty a pak se na něj koukne v původním znění... A má pocit, jako by se díval na něco jinýho. Já fakt nevím, proč mě to nenapadlo dřív, ale už nikdy to nechci vidět jinak. Mám tenhle film moc ráda, i přes některý šílený dialogy, i když je to romanťárna jako prase... Prostě to nějak funguje... Možná je to tím tancem :) A milostná scéna Johnnyho a Baby je mojí nejoblíbenější filmovou milostnou scénou všech dob. Je až s podivem, jaký to má náboj, i když je to bez koz a bez detailního záběru a průnik. Asi jsem stará ... ()

cimrman2.

Poněvadž jsem býval feťákem epizod stardance aneb když se "hvězdy" snaží tančit mohl jsem tak taneční scény posoudit OPRAVDU okem profesionála! Možná by páru který musela v osmdesátkách hltat každá puberťačka uděllil přísný Zdeněk Chlopčík DESET mimo parket by však už nebyl tak spokojený ani Marek Eben. Hudbu to má moc pěknou a taneční scény baví jinak jsou herecké výkony podprůměrné a děj triviální. ()

AgentMarvel125

Tento film ma pre mna zvlastnu hodnotu. Podla mojho nazoru je to jeden z hitov svetovej kinematografie, evergreen - poprepletany skvelymi pesnickami - ktore vystihuju dane obdobie . Proste super ! ()

_Irbe_

Ten moment na konci, kdy začne hlavní trhák a hit filmu a následné finále dostával, dostává a bude dostávat vždycky každou ženskou.. :) ()

Silný příběh opravdu nečekejte, spíš vypněte a poslouchejte písničky nebo koukejte na tanec, to se na to pak dá dobře koukat několikrát, ve školce jsem brala mamince boty a na písničky jsem v nich tančila (a na podpatcích se málem přizabila :)), teď si film pouštím celý třeba k žehlení nebo jiné činnosti, která mne dost nezaměstnává. ()

Dexter666

Asi je to náladou a rozpoložením, v ktorom sa človek nachádza, keď hodnotí tento film, alebo je to tým, aké spomienky sa v ňom prebúdzajú, keď niekde začuje "Time of my life". Mnohým sa to môže zdať ako patetický blábol... V tom prípade sa radím k zástupu naivných, ktorí radi dajú Hriešnemu tancu maximálne hodnotenie. Za úžasnú hudbu, skvelé piesne a nezabudnuteľné scény, pre mňa prakticky kult. ()

Nový Hříšný tanec na obzoru?

Nový Hříšný tanec na obzoru?

15.07.2020

Herečka Jennifer Grey se upsala novému – zatím nespecifikovanému – tanečnímu muzikálu pro studio Lionsgate. Detaily se zjevně zatím tají, podle mnohých spekulací by se však mohlo jednat o jakési… (více)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme