Americký muzikál Pomáda z roku 1978 patřil v době svého uvedení k nejnavštěvovanějším snímkům ve všech zemích. Vznikl podle úspěšné jevištní předlohy Jima Jacobse a Warrena Caseyho. Děj nás zavede do střední školy Rydell v padesátých letech. Danny Zucco, žák posledního ročníku, se po prázdninách opět setkává se svými kamarády. Ohromí je líčením svého milostného dobrodružství u moře. Mezi dívkami se objevuje nová žákyně Sandy. I ona se pochlubí svým prázdninovým setkáním s fantastickým chlapcem, s nímž prožila krásný milostný příběh. Když se "letní milenci" náhle setkají na Rydellu tváří v tvář, téměř ztratí dech. Jenomže láska v novém prostředí školy a spousty kamarádů má úplně jiná pravidla než na osamělé mořské pláži. V hlavní roli zpívá, hraje a tančí populární dvojice John Travolta a Olivia Newton-Johnová, kteří se tímto snímkem stali idoly mladé generace. (Česká televize)

cerva82

Neskonaly, dokonaly a nikdy na neho nezapomenem. At uz na party nebo na plese se tyhle pisnicky velmi hodi a neda se nejit na parket... To mi dava otazku, nestarnu? :D ()

katarze

Taková pěkná muzikálová klasika. Několikrát se člověk přistihne při úsměvu na své tváři. Děj je profláknutý, tak o něm psát je zbytečné. Ale fakt je ten, že kdykoliv je Pomáda na televizní obrazovce, tak se nějak člověk uvelebí do svého křesla, nalije dobrého moku a ví, že prožije pár dobrých minut s Olivií a Travoltou ()

Vlad

Takto nejak má vyzerať kultový muzikál. Vizuálna stránka filmu je tiež dobrá, Johnny tu podáva podľa mňa jeden zo svojich najlepších výkonov ale alfou a omegou je bezpochyby filmová hudba ktorá to dotiahla až na každý jeden discomix a je zväčša tou, ktorá ťahá na parket. 90% ()

stanslon

Jeden z mých prvních filmových muzikálů a jednička, byla Horečka sobotní noci. Pomáda prý má být muzikálová klasika, ale podle mne jen odvar nádherného filmu z fešákem napomádovaným, Tonym z "horečky". Možná je to hudbou, která v těch dávných letech nedosáhla (aspoň u mne) chytlavosti Bee Gee. I ten příběh je najednou plytký a Olivia Newton John, promiňte, slabota. Nějak mi připomínala mou starší sestru, hrající si na teenagerku. No a Travolta? Kde zůstal ten napomádovaný kluk s jiskrou v oku, ledabyle přecházející realitu? Za tohle je tři moc, ale já je dám. ()

danatr

Jediný muzikál, na který se ráda znova podívám. Naprosto skvělá muzika, a v tomhle případě je velmi zábavné, když třicítky si hrají na šestnáctky:-)) ()

IndominusRex

Dokonalý film, který se zájmem zhlédne úplně každý, protože s neuvěřitelným šarmem a drzostí servíruje problémy a touhy mladých lidí, kterými většina z nás snad někdy byla. Komu se Pomáda nelíbí, tak je starej panic nebo zapšklá vdova. ()

Dajman

Ach to je ončo. Johny Travolta je proste borec. Úžasný muzikál na ktorý sa môžem dívať stále. 50 roky a tie auta..... och bože orgazmus. Pre mňa to pravé úplne najviac. Čo k tomu viac dodať? Možno ultra sexi Oliviu Newton John v záverčnej scéne. ()

Izabellka

Je to asi nejlepší muzikál z minulího století, je to prostě klasika. Obsazení nemělo chybu, Johny Travolta s Olivii Newton-John, to je prostě úžasná dvojka (stejně jako Baby a Johnny). A taky ty úžasný písničky. ()

ReeseB

V nemálo z nás musí tento snímek vyvolávat pořádnou nostalgii. A právem, protože si to zkrátka zaslouží! Pomáda je pro mě prostě jízda a díky svižnému příběhu a parádní hudbě záležitost, která mě zkrátka nedokáže omrzet. ()

SNCIS

"Doody, jak vypadám?" - "Jako nádherný blonďatý ananas!" Frajírek Travolta "Ojeté zboží, není můj styl." a tichá Olivia Newton-John. Příběh je o letní lásce, ale počítám, že to každý zná. Nejlepší písně: Summer Nights (Letní láska) a You're the one that I want. Je to nadčasový film s nestárnoucími písničkami. - 100%. ()

Rebelka_

Sandy Olssonová: "Rodiče tě zvou v sobotu na čaj, přišel bys?" Dany Zuko: "Nemám rád čaj." Sandy Olssonová: "Nemusíš ho pít." Dany Zuko: "A nemám rád rodiče." ()

Grease

Pořád se vidím jak jsem si šla, na konci osmé třídy, pro vysvědčení v sukni "Pomáda style", kterou jsem donutila mámu mi ušít!To byl rok 1997 a já jsem zrovna objevila tento neskutečný film!Nejlepší muzikál ever!Zvedne náladu, zazpíváte si, zatančíte a zasníte se. Co víc si přát:-) Aspoň na 106minut. ()

vecnaAmbra

Už v minulosti ma to nejako nechytilo, čakala som viac od toľko ospevovanej snímky. Chápem, že je to v prvom rade muzikál, ale ten dej predsa nemal vôbec hlavu ani pätu. ()

Třetí řada Euforie má problémy

Třetí řada Euforie má problémy

26.03.2024

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Prequel Pomády našel režiséra

Prequel Pomády našel režiséra

23.07.2020

Studio Paramount našlo režiséra pro svůj oznámený prequel muzikálu Pomáda. Snímek Summer Lovin’ natočí Brett Haley (V rytmu srdce, Všechny malé zázraky) scénáře od Leah McKendrick (M.F.A.). V… (více)

Pomáda se dočká prequelu

Pomáda se dočká prequelu

10.04.2019

41 let od premiéry slavného muzikálu Pomáda se studio Paramount Pictures rozhodlo pustit do práce na prequelu. Scénář píše John August (Velká ryba), příběh by pak měl pojednávat o létě, během kterého… (více)