Americký muzikál Pomáda z roku 1978 patřil v době svého uvedení k nejnavštěvovanějším snímkům ve všech zemích. Vznikl podle úspěšné jevištní předlohy Jima Jacobse a Warrena Caseyho. Děj nás zavede do střední školy Rydell v padesátých letech. Danny Zucco, žák posledního ročníku, se po prázdninách opět setkává se svými kamarády. Ohromí je líčením svého milostného dobrodružství u moře. Mezi dívkami se objevuje nová žákyně Sandy. I ona se pochlubí svým prázdninovým setkáním s fantastickým chlapcem, s nímž prožila krásný milostný příběh. Když se "letní milenci" náhle setkají na Rydellu tváří v tvář, téměř ztratí dech. Jenomže láska v novém prostředí školy a spousty kamarádů má úplně jiná pravidla než na osamělé mořské pláži. V hlavní roli zpívá, hraje a tančí populární dvojice John Travolta a Olivia Newton-Johnová, kteří se tímto snímkem stali idoly mladé generace. (Česká televize)

sun.eagle

Muzikál=Pomáda. Opojné 50 léta, jedna nezapomenutelná skladba střídá druhou, skvělí herci, dokonalé taneční čísla a příběh, který přes svou jednoduchost nenudí. Tenhle muzikál je dokonalý a žádný jiný se mu nebřiblíží. Něco takového už nikdo nikdy nenatočí a muže mít k dispozici kterékoli herce a jakýkoli rozpočet. kolikrát jsem už to viděl? 100x? nějak tak, ale už se těším až se na to podívam po 101. ()

ZzB

Další z filmů, na kterých jsem vyrostl.Pokaždé, když jsem ho viděl po letech znovu, byl stejně dobrý. Je to kouzelná pohádka a jeden z mála muzikálů, co se mi opravdu líbí. Naprostá extáze. ()

mafounkešu

Je divný jak je to slabý příběh a přesto klasický, perfektní, vtipný a vynikající muzikál. Prostě skvělé! Kdo nezná, ať si to hned sežene!! ()

towlee

Prostě paráda! Skvělý songy, dobrý taneční čísla a vynikající John Travolta a Olivia Newton - John. Jestli potřebujete zvednout náladu a zahnat chmury, Pomáda je jasná volba. ()

Fraktální

Když se řekne pomáda vybaví se mi John Travolta. Kdyz se řekne John Travolta, vybaví se mi Pomáda. :-)) klasika. avšak mimo proud typu mých oblíbených filmů ()

Dejvidos

Skvelé, chytľavé pesničky. Výborne som sa bavil celý čas a keď sa nudím občas si pustím tú, či onú časť filmu :) ()

karamba7

Děkuji mé milované mamince, že mě donutila si k tomuto filmu sednout. Dnešní teenage romance filmy se mohou jít zahrabat před nejlepším filmovým muzikálem. ()

CrazyAdinn

Nezapomenutelná jízda, kterou si budu pamatovat do konce života. Chytlavé písničky, chytrý příběh, ulízaný John Travolta a krásná Olivia Newton-John. ()

Rasprabbit

Svým vzhledem klid dodávající podívaná, která nás zavádí zpět do mladistvých let. Film překypuje krásnou atmosférou, jenž nám v dospělosti už jaksi chybí a tak jenom musím vřele doporučit všem, kdo chtějí zažít po dlouhé době pravdivou nostalgii. Kýčovité až pěkné - to je Pomáda. Hudba zasazená do filmu je zcela na místě, taneční kreace mistra Travolty i ostatních herců jsou velice dobré. Stojí to za to. ()

Mykolovna

Pomáda je prostě sladká ;D Ovšem Olivia Newton-John je strašná herečka a k tomu je ještě hrozně ošklivá, to ale moc nevadí, protože John Travolta vše vynahrazuje. Atmosféra filmu je úchvatná...radost, štěstí, nostalgie.....je to trošku kýč, ale je to silný zážitek ;) ()

Wonder3000

Pomáda .... jen kroutím hlavou a bez rozmýšlení tlačím 5* .. John Travolta - Olivia Newton-John ... nemá cenu více komentovat proste "BOMB" ()

Tess.s

Mám rada muzikály, ktoré ukazujú nie príliš komplikovaný príbeh a viac sa vyhrajú na piesňach a celkovom dojme. Je to sladký, klasický príbeh jednej letnej lásky, s úžasnými hercami, krásnymi piesňami a veselými choreografiami. K tomu príjemná atmosféra 50s, ktorými nás previedli vtedajší teenageri. Paráda!! :) ()

mondyM

No retro milujuuuu ovšem:)) Je fakt, že příběh má Pomáda vcelku předvídatelný ale tvůrci taky nikde neslibovali intelektuální a přemýšlivou podívanou, žeáno, takže na odpočinutí je Pomáda dokonalá:) Olivia je jako Sandy so sweet no a Travolta... pořád stejný slizoun, ale úžasný:D Při scéně s písní You are the one that i want se vždycky směju, jak je Sandy zmatená, než típne to cígo:D ()

Lucie505

Rocknrollová podívaná na motivy ošklivého kačátka (i když hlavní hrdince velmi slušela i podoba dívky vytříbených mravů!). Tradiční love story zasazená do mně sympatického prostředí 50.let. Příjemné herecké výkony doplněné sympatickou hudbou. ()

Chlloe

Pomáda je muzikálová klasika, která bude vždy patřit mezi nejlepší nejen kvůli hereckému obsazení, ale i díky nezapomenutelné hudbě a tanci.. ()

Třetí řada Euforie má problémy

Třetí řada Euforie má problémy

26.03.2024

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Prequel Pomády našel režiséra

Prequel Pomády našel režiséra

23.07.2020

Studio Paramount našlo režiséra pro svůj oznámený prequel muzikálu Pomáda. Snímek Summer Lovin’ natočí Brett Haley (V rytmu srdce, Všechny malé zázraky) scénáře od Leah McKendrick (M.F.A.). V… (více)

Pomáda se dočká prequelu

Pomáda se dočká prequelu

10.04.2019

41 let od premiéry slavného muzikálu Pomáda se studio Paramount Pictures rozhodlo pustit do práce na prequelu. Scénář píše John August (Velká ryba), příběh by pak měl pojednávat o létě, během kterého… (více)