Americký muzikál Pomáda z roku 1978 patřil v době svého uvedení k nejnavštěvovanějším snímkům ve všech zemích. Vznikl podle úspěšné jevištní předlohy Jima Jacobse a Warrena Caseyho. Děj nás zavede do střední školy Rydell v padesátých letech. Danny Zucco, žák posledního ročníku, se po prázdninách opět setkává se svými kamarády. Ohromí je líčením svého milostného dobrodružství u moře. Mezi dívkami se objevuje nová žákyně Sandy. I ona se pochlubí svým prázdninovým setkáním s fantastickým chlapcem, s nímž prožila krásný milostný příběh. Když se "letní milenci" náhle setkají na Rydellu tváří v tvář, téměř ztratí dech. Jenomže láska v novém prostředí školy a spousty kamarádů má úplně jiná pravidla než na osamělé mořské pláži. V hlavní roli zpívá, hraje a tančí populární dvojice John Travolta a Olivia Newton-Johnová, kteří se tímto snímkem stali idoly mladé generace. (Česká televize)

Mort09

Jednoduchý film, který v současnosti zachraňuje jen to, že je naprostou klasikou a značnou část písniček znají všichni diváci napříč generacemi. 80% ()

JimWalker007

Päť hviezdičiek za čistú esenciu rock and rollu. Film, ktorý nakopol jednu generáciu vtedy mladých divákov. Pesničky plné energie, pôvabná Olívia a zábavné tanečné čísla. Sex, dance and rock and roll! ()

Timy68

Co si budeme povídat. John Travolta a Olivia Newton-John v jejich najslavnějších a nezapomenutelných rolích. V Pomádě na stříbrném plátně. Nesmrtelný nadčasový příběh, který nikdy nezestárne. Filmu nechybí humor, 'letní lásky' a hlavně herecké výkony. Parádní písničky, které slyším hrát dodnes jsou jen třešničkou na dortu. Pro mě ***** ()

DrobnohledX odpad!

Tohle je takové to operetní dílko, kde jsou strašně moc krásní lidé jenž se vydávají za obyčejné lidi. Pro tyto lidi je také naprosto běžné že za každé situace tančí. To vše je postaveno na nepříliš důmyslném scénáři. ()

Chlo0opek

Trapné. Co víc k tomu říct.. A to i když člověk vypne mozek. Jediné, co se v tomto filmu dá, jsou songy. Slabší 2*. ()

Filatov

Pomáda nejde hodnotit níž než čtyřma hvězdičkama už díky nesmrtelným hitům, které po několik desetiletí provází generace lidí po celém světě a které znějí dobře i v české muzikálové verzi. Příběh je sice velmi jednoduchý ale onen pověstný "drajv" americké mládeže sedmdesátých let v čele s Johnem Travoltou a Olivií Newton John dává hodně energie celému filmu a proto jsem schopen odpustit i to, že všem představitelům teenagerů bylo v době natáčení kolem třicítky. Zucco, Sandy, Rizz, Kenickie a jejich "správná parta" mě táhnou. Vyzdvihuji úvodní píseň a animovaný začátek, na který se vždy hodně těším. ()

valinka

Pro mně paráda no co jiného Travolta na prahu mé počínající puberty a že tehdy byla dřina sehnat plakát...a písničky můžu kdykoli dodnes ()

vodnarik

Nemám nič proti muzikálom, ale ani ich často nevyhľadávam. Raz za čas si však nejaký pustím a teraz prišla toľko ospevovaná Pomáda. No... Celkom súhlasím s názorom užívateľa MiaMahoney. Ten prerod Sandy ako hlavnej postavy na konci mi príde postavený na hlavu. Ak Sandy a Danny boli (či nebodaj sú) idolmi mladej generácie, tak sa potom vôbec nedivím, prečo sú mladí takí, akí sú. Podľa môjho názoru to neboli a nie sú vzory hodné nasledovania. Hudba i atmosféra 50. tych rokov sú fajn. Snáď najviac sa mi páči skladba Hopelessly Devoted To You. Herci mohli vyznieť vierohodnejšie, keby boli mladší (keďže hrajú stredoškolákov). Celkové hodnotenie: 50% ()

dave91

Film o ničem.Takových podobných by se dalo vymyslet stovky.Oceňuji pouze hudbu,i když to taky není můj šálek kávy.Tady jsem poprvé viděl na plátně Travoltu a pokazil jsem si na něho náhled na dlouhou dobu. ()

Marnotrat

Muzikály vstřebávám jen těžce ale tuhle klasiku jsem si zamiloval už jako děcko...a s ním se mi do podvědomí zažral i Travolta. Parádní kousek kdy z doby kdy se ještě filmy daly označit za umění... ()

steews

Pomáda je prostě srdcovka, co na to říct. Viděla jsem ji milionkrát a ještě ji milionkrát uvidím a pak si dám vždycky límec nahoru :). ()

shinlove

Pomáda je prostě nepopsatelný kult. Příběh debilní, ale to je to poslední, co tu kdo řeší. Optimismus z tohoto filmu jen čiší a bezstarostnost hippie let v USA je prostě natolik nakažlivá, že i když si jej pustím 36 let od premiéry, pořád se u něj skvěle bavím a odpočinu. 4* ()

dauby

Hudba dobrá, ale je to zkrátka jenom muzikál a muzikály nejsou dle mého názoru plnohodnotné filmy, neboť děj je takříkajíc o ničem. I když tenhle muzikál je hodně dobře natočený. 60%. ()

lola10

Pomáda je pro mě naprostou klasikou, na které jsem vyrostla ! Skvělé písně a naprosto úžasný a jedinečný John Travolta, který tančí jako bůh :) Pomáda mě nikdy neomrzí. ()

Snakefinger

S odstupem času možná některé scény vyvolají na tváři úsměv ale prostě i tak či onak. Nesmrtelná klasika s kozelným Travoltou a sexy Olivií Newton John. ()

Třetí řada Euforie má problémy

Třetí řada Euforie má problémy

26.03.2024

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Prequel Pomády našel režiséra

Prequel Pomády našel režiséra

23.07.2020

Studio Paramount našlo režiséra pro svůj oznámený prequel muzikálu Pomáda. Snímek Summer Lovin’ natočí Brett Haley (V rytmu srdce, Všechny malé zázraky) scénáře od Leah McKendrick (M.F.A.). V… (více)

Pomáda se dočká prequelu

Pomáda se dočká prequelu

10.04.2019

41 let od premiéry slavného muzikálu Pomáda se studio Paramount Pictures rozhodlo pustit do práce na prequelu. Scénář píše John August (Velká ryba), příběh by pak měl pojednávat o létě, během kterého… (více)