Havran

V tomto spletitém příběhu ďábelského čarodějnictví se uprostřed záblesků humoru roztáčejí kola hororu. Klasika režiséra Rogera Cormana byla inspirována gotickou básní Edgara Allana Poea. Trojici čarodějů bojujících o magickou nadvládu zde hrají Vincent Price, Peter Lorre a Boris Karloff. Dr. Erasmus Craven (Price) je mág z patnáctého století, který odešel po smrti své ženy Lenore do ústraní. Jednou v noci jej poctí svou návštěvou mluvící havran, kterým je ve skutečnosti bývalý čaroděj dr. Adolphus Bedlo (Lorre). V ptáka ho proměnil kouzelnický mistr dr. Scarabus (Karloff) za to, že se ho Bedlo odvážil napadnout. Craven vrátí Bedlovi lidskou podobu a vděčný muž mu za to prozradí, že na Scarabově hradě spatřil ženu nápadně podobnou Lenore. Oba se společně s Cravenovou dcerou a Bedlovým synem vydají na hrad, kde záhy zjistí, že na ně Lenore a Scarabus ušili boudu. (Cinemax)

GameboyNES

U téhle pohádkové komedie jsem se náramně pobavil. Triio legend Price, Karloff, Lorre, super jako vždy. Lepší souboj čarodějů, nepředvedl ani Harry Potter s Voldemortem :) Jack Nicholson, tady bohužel ještě nic pořádnýho epředvedl, mno ale každý nějak začínal. 100% ()

Duke90

Vincent Price - muž, jehož hlas bych chtěl poslouchat každý večer před spaním a zároveň bych se přitom třepal hrůzou. Jeho fantastické hlasové zabarvení s nesporným uměleckým talentem dovolují tomuto herci proplouvat téměř každým filmem s totální lehkostí a "The Raven" není výjimkou. Druhý velikán klasického hororu - Boris Karloff je Priceovým důstojným hereckým "protivníkem". K tomu si přidejme ještě vykuleného Lorea a neokoukaného Nicholsona v menší roli. To vše v prostředí krásných dobových kulis s nezaměnitelným humorem právě díky mistru Priceovi. Za mě opravdu velká spokojenost! ()

pepino

Půvabné a vtipné pohádkové zpracování klasické básně působí, ačkoliv se to nezdá, velice mile a téměř se dotýká žánru komedie, naopak od žánru horor se tento film odtahuje ( hororové zůstávají pouze interiéry sídla dr. Scaraba). Scéna "závěrečné bitvy" je takovou třešničkou na dortu. Není to sice ne 5 hvězdiček, ale můžu zaručit, že nudit se nebudete, ba naopak, budete se bavit. ()

Kenneth

Začátek filmu velmi dobrý a vtipný. V okamžiku, kdy ale opustili Cravenův dům, to šlo od 10 k 5. Jakýsi závěrečný souboj čarodějů, to už byla skoro holá tragédie. ()

mac000

Jeden z komerčně nejúspěšnějších Cormanových filmů, údajně natočený za pouhých 15 dní. Plejáda filmových hvězd žánru hororu let 40. a 50. spíše baví než děsí, herci (zejména Peter Lorre) při natáčení hodně improvizovali oproti scénáři. (V. Price:"Budete potřebovat něco, co vás ochrání před chladem... No, myslel jsem oblečení!" / dodá, když P. Lorre  sáhne po sklenici vína/) ()

Lewaso

Veselé a vtipné i po tolika letech. A Jack Nicholson jako velice jemný a odvážný mladík? To jsem ještě neviděl... :-) ()

sibskyn

Co říct uběhne to rychle a nenudí to, ale je to jen taková blbinka na jedno zkouknutí a pak se může Dvdčko hodit někam do kouta. ()

Karlsberger

Absolutně nesnáším dnešní horory, ve kterých jde jen o jumpscary. Tato klasika z roku 1963 je příkladem hororu, tak jak ho mám rád. Ve filmu je vše, jak má být. Skvěklé herecké výkony, výborná kamera, podařený střih, na tehdejší dobu kvalitní efekty a hlavně úžasná atmosféra. ()