Prostý kovář Balian potká svého otce, kterého ani nezná, a ten mu nabídne, aby s ním jel do Jeruzaléma. Balian sice nejdřív nechce, ale pak zabije kněze, který odmítá dopřát klid duši jeho ženy, která spáchala sebevraždu. Rozhodne se tedy následovat svého otce do Jeruzaléma, aby smyl hříchy své i své ženy... Balianův otec umírá, ještě předtím ale pasuje svého syna na rytíře a žádá po něm, aby byl čestný. Balian má brzy příležitost vyzkoušet svou čest. Stávající král Jeruzaléma umírá a chce, aby mu dál vládl rozumný člověk. A takového vidí právě v Balianovi a nabízí mu ruku své sestry, ve které našel zalíbení. Jenže za cenu smrti jejího manžela, což nemůže čestný muž dopustit. Netrvá dlouho a neutuchající rozepře mezi muslimy a křesťany vyústí ve válku o Jeruzalém... (TV Prima)

Decker

Kdyby Bloom nebyl tak toporny tak vse co rikal bych mu veril o mnoho vice. Vyprave a kompozici se neda nic vytknout. Ridley je v tomto opravdovy mistr. Jedine co mi vadilo a na co jsem jiz poukazal je ze jsem se nedokazal naplno szit s hlavni postavou kovare Baliana a tudiz jsem si s filmu neodnesl vetsi emotivni zazitek, avsak po strance pribehu, bojovych scen a vseho ostatniho se jedna o tezky kalibr, ktery si myslim smetava Alexandra a Troju s velkym prehledem avsak ne zas tak s velkym aby dosahoval urovne Gladiatora nedej boze Statecneho srdce. ()

Triple H

Hodnotenie sa vzťahuje na Director's cut. Ridley Scott je ťažko vizuálny režisér, ktorý sa vždy dostatočne pohrá s formálnou stránkou svojich filmov. Častokrát tá špičková forma možno trošku aj prehluší menej vycibrený obsah (Hannibal, Black Hawk Down), ale nedostatok pútavosti jeho filmom zväčša vytknúť nemožno. Kráľovstvo nebeské IMHO skĺbuje aj formálnu aj obsahovú stránku do kompaktného celku. Film je myšlienkovo nosnejší ako napr. Gladiátor (v rámci porovnania s žánrovým súkmeňovcom v Scottovej filmografii). Stret dvoch svetov - konkrétne moslimského a kresťanského - je v dnešnej dobe (po 11.09.2001) trošku háklivejšou, ale zároveň vyhlľadávnejšou témou. Každá viera má trochu inú náturu a základy, ale ako Scottov film ukazuje, každá je schopná dosiahnuť rovnaký výsledok - sfanatizovať davy a primäť ich k zbytočnému krviprelievaniu. Kráľovstvo nebeské nám v určitých častiach pripomína, že vojna problém málokedy vyrieši a veľmi často kvalitne prehĺbi. Je to síce otrepané, ale hodí sa občas si to pripomenúť. Druhou hutnou myšlienkou je aj cesta k akémusi vykúpeniu samého seba, predstavovaná Balianovou premenou z kováča na rytiera. Prichádza do Jeruzalema, aby našiel odpovede na otázky viery (aj ich v podstate nájde - viz horiaci krík, David Thewlis) a aby zmyl zo seba svoje hriechy, čo sa mu v závere filmu úspešnou záchranou ľudu podarí. Výprava je veľkolepá ako sa na podobný film patrí. Film je naozaj krásne natočený a mnohé zábery berú dych. Tempo Scott ukočíroval - nenudil som sa. Orlando Bloom v režisérskom zostrihu už nepôsobí tak matne, keďže pozadie činov jeho postavy je doplnenou minutážou uspokojivo zdôvodnené. Zrazu má ten jeho ustavičný zádumčivý výraz aj význam, hoci uznávam, že mohli nájsť pokojne aj niekoho lepšieho. Každopádne Veľká spokojnosť. ()

Wallas

Čekal jsem, že režisérova obřízka (Director's cut) film zlepší, posune ho na jinou úroveň. To se možná stalo, nicméně zpět do prachu ho sráží několik do očí bijících trhlin, které mi sledování naprosto znechutily, obzvláště pak ke konci - patetické proslovy (we fight for people!), každý druhý arab mluvící anglicky a konečně, ve snaze zalíbit se prachy-nesoucímu-publiku, neuvěřitelné rouhačské dialogy, kvůli kterým by polovinu charakterů na místě upálila církev (té doby). Asi z toho důvodu církev představuje jenom jeden bishop, nicméně pokud by jste křižákovi řekli, že na Boha se má vykašlat a radši zachránit tu hromadu lidí, tak by vám zarazil meč pěkně hluboko do libovolného tělního otvoru. Už vůbec nemluvě o tom, že Balian by jako správný kladný charakter a křesťan nikdy nespal s vdanou ženou a nikdy by nebojoval se svým králem. Ale obléhání Jeruzaléma bylo lepší než u Minas Tirith.... ()

kjakob

Mám rád historické příběhy, které hrají na jinou notu než jen efektní bitvy a klišé fráze pronášené ústy hrdinů. Velké bitvy se nakonec dočkáme, ale kdo nepochopil, že skutečná bitva se odehrává kdesi v pozadí filmu, ten byl ochuzen. Boj o to, co se zdá být správné z našeho pohledu, může probíhat i v rámci fair-play, ale pořád je to boj. Viděl jsem jen Director's cut, a ten si 4* zaslouží. Více takových filmů! ()

chelseaman22

Jednoduše velkolepé. Sic nejsem obeznámen s rozpočtem, ale závěrečný battle musel něco stát. Orlandova milenka šilhá, Osmané jsou dokonalým příkladem taktiky "Nas mnógo" a Harry Gregson-Williams je (opět a jako vždy) bezchybný. Celkově nízké hodnocení ostatních uživatelů lze klást za vinu dlouhým nudným minutám a dialogům, jež lze směle označit za hluché. Orlando odvedl kus dobré práce. 84% ()

mr.kliky

škoda, že se tématiky křížových výprav někdo neujal s větší vervou, lepším příběhem a hlavně lepší postavou v hlavní roli, páč dle mě se jedná o jednu z nejzajímavějších částí středověku. jinak slušný film se skvělou atmosférou měst ve svaté zemi, s plytkou romantickou linkou v pozadí a mizerným bloomem v hlavní roli. ()

Doudis19

Pohádka o statečném kováři, který věřil a horou tím pohnul. V podání Ridleyho Scotta, jde však o pohádku uvěřitelně balenou do historického kabátku a především senzačně obrazově podmanivou. Malý film, plný velkých scén. ()

filmmovier

Království nebeské (které jsem viděl v prodloužené verzi) je naprosto vynikající film. Dokonce je to téměř skvostný film. Je dokonce tak dobré, že mu těch pět hvězd uteklo fakt jen těsně (v mých očích asi o procento nebo dvě, normálně bych to plné hodnocení nejspíš dal, ale tady by to nějak nebylo ono, je to čistě pocitové). Ačkoliv film trvá tři hodiny, ani chvíli nenudí. Tempo je překvapivě rychlé, scénář i děj jsou vynikající, herci naprosto špičkoví a Ridley Scott je v absolutní režijní formě. Království nebeské je jeden z jeho nejlepších filmů a rozhodně je mnohem lepší, než Gladiátor, když už se to tady srovnává. Veliká historická paráda, působivá podívaná, která funguje ve všech směrech. Je to akční méně než jsem čekal, a je to moc dobře, ta komornější rovina tomuhle filmu sedí mnohem líp. Jeremy Irons a zejména David Thewlis si kradou film pro sebe a Orlando je tady ve své nejlepší roli (a taky tady hraje). Tenhle můj zatracený filmový rest rozhodně stál za čekání. 88%, ale jak říkám... jen čistě pocitově. Jinak je to za pět. ()

Remivsremi

Kino cut snímku je nefungující spleten podivných scén nevýrazných postav. Prodloužená verze vám poskytne tolik potřebné momenty, informace, podhoubí jednotlivých aktérů. Ten rozdíl obou verzí je do nebe volající. 50% v 80% a vždy si pouštějte pouze DC verzi. ()

senor

O nic horší než Gladiátor, snad jen nevýrazný Bloom v hlavní roli a nic moc hudba. Jinak vizuálně tradičně Scottovské. Problém je ale v religiózní ožehavosti tématu. Nemám informaci jak to doopravdy přesně bylo, ale seženu si ji. ()

Belbo

Nebudu brát ohled na verzi do kin na které se ani tak nepodepsal Ridley jako střihač. Po pořádku- filmů z období křížových výprav není moc. Ridley Sott umí točit historické filmy(možná by bylo lepší napsat eposy) A bohužel, vyjme Gladiátora, kladou trochu náročnosti na diváka. Osobně považuji K.n. za nejlepší historický středověký film posledních dvaceti let. Kamera, jak má Scott ve zvyku, je precizní. Podobně jak v Dobytí ráje se z každého záběru dá udělat kvalitní galerní fotografie. Po režijní stránce nadstandardní dílo. Horší je to se scénářem. Neznámý otec přijíždějící ze svaté země pro synka kováře je představa pěkná, ale trochu kýčovitá. Herecké výkony u Ironse, Neesona, Nortona skvělé. Výkon Orlandoa Blooma jde, ale dře. A právě on- byť ukazuje v jediném film, že něco hrát umí- sem nepasuje. Ridley nejspíš neskákal radosti při zaslechnutí verdiktu studia, ale musel se podřídit. Problém není ani tak v hereckém projevu, kterému bych nic nevyčítal, jako spíš v představě samé- Orlanda ve středověku konajícího hrdinské činy. Vzpomeňte si na Capria . Jak dlouho mu trvalo vyjít ze stínu Titanicu? ( Chudák žije v tajných dívčích představách v póze drtiče dívčích srdéček). Hudba skvělé. Digitální efekty bezchybné. Závěrečná bitva famózní(srovnání s Pánem prstenu je infantilní a spíš sedí k Tróji). Myšlenka originální. Kvalitu Scottových filmů prověří čas. Blade Runner ve své době nebyl hitem a teď? Jediné co mě opravdu mrzí je Balianův proslov před bitvou o Jeruzalém. Něco tak blbého nejspíš dlouhou dobu neuslyším. Štvou mě Oscarové nominace. Rok od roku úroveň hodnocených filmů a režisérů klesá, ale aby jediná solidní režie spolu s filmem byly za Mnichov a ostatní filmové skvosty dosahovaly sotva lepšího průměru filmové distribuce(Crash? Zkrocená hora? Filmy jsou to pěkné, ale to je tak všechno). Tome Hardy máš dobré recenze na nenáročné filmy, tak se jich prosím tě drž. ()

Mrkvič

Dost rozvleklý pohled do historie Jeruzalemu. Ač jako velká část zde píšících nemusím moc Orlanda Blooma, je tohle jeho nejlepší role v takových filmech. Zbylé obsazení nemá moc chyb, ale toho čekání na akci je prostě moc. Zvlášť když se k tomu musí poslouchat fylozofické debaty o víře, bohu a náboženství. ()

ecceHOMMO

Chýbalo mi tu niečo čo by ma chytilo za srdce ako to bolo napríklad vo filmoch TRÓJA alebo KRÁĽ ARTUŠ.......ikeď záverečné obliehanie a samotná bitka o Jeruzalem sa mi páčila a to veľmi (v jednoduchosti je krása). Vytknúť by sa tu dal aj slabý ženský element.....ktorý bol akokeby zmetený pod pokličku......... ()

KanjiVital

Historický film, pojednávající o křížových válkách. Obrovský potenciál k natočení skvělého historického filmu, ale naprosto nevyužitý. Díky tragickým dialogům a topornosti Orlanda Blooma nemůžu dát víc jak 2 hvězdičky. NUDA ! Po shlédnutí režisérské verze ("oblíbené verzi Ridleyho Scotta") musím opravit své hodnocení na konečné 4 hvězdičky. Doplnění příběhu o tragický osud syna Sibylla a několik dalších přidaných, či prodloužených scén, přidávají filmu na celkové kráse a především na smyslu. Za toporností Blooma a krkolomnými dialogy si však i nadále stojím! ()

st.verka

Film byl pro mne mimo jiné i příběhem o tom, že hrdinou se člověk nerodí, ale stává. A pokud dostane do vínku i odvahu a smysl pro čest, dokáže věci k neuvěření. Je to vůbec můj nejoblíbenější film s Orlandem Bloomen, který můžu vidět znovu a znovu. Jako by zde hrál sám sebe. ()

Mirokukii

Podívejte se na Director's cut! Původně sestříhané Království nebeské je vedle toho pouze jen jakýsi trailer. Tak velký příběh s tolika postavami, kvalitně odvyprávět za 144 minut prostě nejde, a pověst tohoto filmu tím pochopitelně utrpěla. ()

Samuel7

Zhlédl jsem prodlouženou verzi (o celých 45 minut!) a nevím, jestli jsem udělal dobře či ne. Nudil jsem se totiž až příliš často, a to mě historické filmy obvykle baví. Orlando Bloom sice není špatný herec, ale na hlavní roli v rozmáchlém tříhodinovém velkofilmu skutečně nestačí. Liam Neeson či Jeremy Irons jsou daleko výraznější, byť se na plátně oproti Bloomovi vyskytují jen krátce. Poměrně vysoko ale musím hodnotit hlavně za vydařenou audiovizuální stránku - výborná kamera, výprava a zajímavá hudba; hlavně si však myslím, že tak velký a náročný film si průměrné hodnocení nezaslouží, byť mě bohužel nijak zvlášť nezaujal. Mimochodem tak rozporuplná hodnocení jsem už dlouho u žádného filmu neviděl, v tomto případě to je ale více než pochopitelné. Špatný film to však v žádném případě není, to na čem upadá, je hlavně nekritický úsudek Ridleyho Scotta, který až příliš pokoušel trpělivost diváka a měl bez milosti nechat tu přestřelenou stopáž zkrátit. ()

Honzíno

Skvělé obsazení, úchvatný soundtrack a samozřejmě bezchybná režie. Ze začátku jsem i tolik zatracovaného Orlanda celkem žral, ale je prostě rozdíl, když se díváte na postavu bez vývoje, která furt jede v jedné poloze a tak nějak jí všechno padá do klína jak švestky tři hodiny anebo 90 minut. Plusy bohužel nezamaskují rovný scénář, ten na druhou stranu nabízí příjemné rozuzlení. Království je u mě rozhodně lepší a chytřejší film než Gladiátor, příjemná reklama na mír se z něj vyklubala. Přesto Tě, Ridley, budu mít vždy nejraději v budoucnosti nebo ve vesmíru, a když ne tam, tak alespoň co nejblíže současnosti. ()

Blacks

Jestli mi něco vadí, tak to, že týpek, co žije celý život jako kovář ve Francii, ale je to náhodou synek významného rytíře během pár týdnů ovládne, to co se jiní učí roky - vládne očividně minimálně dvěma světovými jazyky, umí boj zblízka i zdáli, umí vládnout poddaným, vynikající stratég i taktik a k tomu je to ještě hrdina chudých a utlačovaných, co si řekl, že už nikdy neudělá nic špatně. Pak mi taky vadí Orlando Bloom jako takový. Jinak super - trochu netypické téma podané způsobem, ne zcela pro masy - a to se mi líbí. Má to atmosféru, no a obléhání Jerusaléma je z nejpovedenějších siege, co jsem viděl zfilmované. Váhal jsem nezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale závěrečný dialog: E: I'm looking for Balien, the defender of Jerusalem, B: I'm just a blacksmith E: But I'm king of England B: I'm just a blacksmith. Opravdu mimořádnně trapné a mimořádně mimo - v té době to nebyla taková romantika, že by se někdo dobrovolně vrátil někam do podhradí uprostřed Francie, že by bývalá královna Jeruzalémského království dobrovolně takto klesla (i kdyby mohla) a naprosto iluzorní představa, že je pro poddaného možné odmítnout krále (byť z jiné země). ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (více)

Posily pro Assassin’s Creed

Posily pro Assassin’s Creed

05.10.2015

Filmový příspěvek do herní série Assassin's Creed, na který dohlédne režisér Justin Kurzel (Macbeth), vypadá čím dál tím lépe. Michael Fassbender si v něm zahraje nového hrdinu Calluma Lynche, který… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze