V roce 2005 natočil režisér Petr Nikolaev film o lásce, přátelství, smrti a naději. Vznikl podle námětu povídky "Štěstí" a následného scénáře spisovatele, scenáristy, dramatika a básníka Jiřího Stránského. Jádrem je milostný příběh letmého setkání dvou mladých lidí zavřených v padesátých letech v komunistické věznici. Hlavní hrdina Luboš (J. Doubrava) náhodně zahlédne dívku Danu (T. Pauhofová), do které se zamiluje. Dana jeho cit opětuje a jejich láska je o to závratnější, oč nemožnější je ji v tomto prostředí naplnit. Pomáhá jim v tom i soudržnost vězňů, která mnoha lidem umožnila tuto smutnou dobu důstojně přežít. Příběh na pozadí perzekuce a neustálé přítomnosti smrti podává důkaz o odvěké vlastnosti mládí, které se vzpírá každé zrůdné teorii a stále znovu se vztahuje k ideálu života bez kompromisů, otupělosti a bezpráví... Padesátá léta minulého století jsou pro řadu z nás již jen pouhou historií, paměť o jejich podobě by však neměla nikdy z naší mysli vymizet. (Česká televize)

Ilicka

Potácím se mezi za **** a za *****. Malý, nenápadný film, který dojme, zamrazí z něj, s velmi slušnými výkony (pro mě zcela neznámý Doubrava příjemné překvapení) a postavami, o kterých se možná chcete dozvědět víc. Na konci jsem si zamyšleně říkala: "A co dál...?" Za **** ()

Cimr

Sympatický český film, minimálně tím, že se dívá na léta totality bez zmírňující hřebejkovské melancholie. Do soutěže o nejmrazivější větu českého filmu bych poslal: ,,Jedenáct minut. Slabej průměr. Horáková to měla za osmnáct." ()

themic

Celkem pěkný film na to, že je to film z Čech. Příběh je dobře podaný pro lidi, kteří nemají ponětí o tom jak to bylo ve skutečnosti. Skutečnost je krapet drsnější než je to ukázané v tomto filmu, přesto je to pořád lepší než jiné filmy. Dobré obdazení, dobře svou roli vězně zahrál Petr Forman. Musím říct, že jsem čekal něco o hodně horšího, ale částečně mě to překvapilo.:) Na to, že je to z České produkce to jde. 65% ()

Davson

Překvapuje mě, jak Kousek nebe má malý divácký ohlas i přesto, že recenze byly vesměs v kladném duchu. V kině nás bylo deset a tady to taky s počtem hodnotících není moc slavné. A přitom se jedná o hezký příběh, který je zručně natočený. Film o přátelství, lásce a naději, který v divákovi zanechá příjemný pocit. Pár úsměvných momentů, které jsou velmi decentně a vkusně vloženy a nedělají z filmu žádnou trapnou taškařici. Trochu pokulhává hudba. Herci jsou dobří, ale hlavní představitel mi přišel poněkud nevýrazný. Víc mě zaujali ve vedlejších rolích Petr Forman, Pavel Zedníček a Josef Somr. ()

maverick10

K tomu abyste udelali opravdu dobry film nepotrebujete miliony. Tento velice poutavy snimek, rezisera Petra Nikolaeva na motivy povidky Jiriho Stranskeho, to dokazuje. Pribeh nam dokazuje ze i v tom nejtemnejsim pekle muzeme obcas najit kousek nebe. Tim zminovanym kouskem nebe je zde laska. ()

ilemas

Dost nudně natočené zajimavé téma, po 20 minutách jsem to chtěl vzdát,ale nakonec jsem se dodíval do nezajimavého konce. Čekal jsem, že na Slovensku to bude pokračovat ještě drsněji jak sliboval dozorce ještě v Čechách a zatím šukačka, bum a konec. Jakoby scházelo ještě půl hodiny filmu. ()

easaque

docela slušně natočená lovestory z období komunistických represí. Tu dobu vystihuje dobře a z nadhledu, takže se občas i pousmějete. Příběh lehký, snad neurážející a citlivě natočený. Tentokrát při souboji 2 a 3 hvězdiček, ta vyšší o vlas vyhrála. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Aljak

Veľmi jednoduchý dejový rámec, ktorý by pokojne stačil aj na krátky film. Pointa bola síce fajn, ale na môj vkus bol celý film dosť natiahnutý a mal príliš veľa hluchých fáz. Väzenská atmosféra bola vystihnutá dobre, aj hlavný predstavitelia boli celkovo sympatický, len po scenáristickej a dialógovej stránke mi to prišlo dosť strohé. Ale aspoň na tie 2* to bolo (keby tam bolo viac drámy, tak aj na 3*) ()

C0r0ner

Což o to, téma to bylo zajímavé jak dobou tak prostředím, akorát jsem tak nějak postrádal pořádný scénář, který by z tohohle filmu udělal něco víc než jen průměr. Taktéž nevím jak moc reálná tahle zápletka je. Podle toho, co jsem viděl v jiných filmech o padesátých letech, se mi tomu celému moc nechce věřit. 55% ()

darm

Pro mě přesně na rozhraní mezi třemi a čtyřmi. Ke třem táhne film pomalejší první polovina, kde než se rozjede romantická linie, tak je už skoro polovina filmu. Druhá polovina je emotivnější, zajímavější.. Prostě lepší. České filmy, které se mi v poslední době dostaly do rukou jsou opravdu hodně kvalitní, až sám docela zírám. 75%. ()

zette

Dobre natoceny film s vybornou hudbou. Ne vzdy pusobi Kousek nebe verohodne, zvlast romanticka linie ve druhe polovine filmu. Zajimave herecke obsazeni a slusne herecke vykony, az na hlavniho hrdinu, nevim, kde ho Nikolaev vyhrabal... ()

laik_60

jaa neviem .. chybala mi v tom filme dramatičnosť ... take umele hranie sa na zlych eštebackych dozorcov a dobrych nespravodlivo odsudenych väzňov. Prva tretina filmu bola uplne o ničom, až ked mladeh o prelozili k zednickovi a landovskemu sa to zacalo troska tvarit na film. Ale ta BRAMACOVA strecha a výhlad z väznice na televiznu vežu v paetdesiatom druhom roku ma nasral . Nehovoriac o autobuse SKODA, ktory sa oficialne zaviedol niekedy zaciatkom alebo az v polovičke sesťdesiatych rokov. No a "techtle mechtle" s prešmynkovanou Pauhofovou ( do kelu to naozaj mali väzenkyne take pekne tvaričky bez šmuhy a s trbliertavym pudrom na nose ???? ) ... Len s uctou k dobe co mala byt stvarnena v tomto filme davam mu slabe tri body ... do kina bych na to nesiel .. staci aj to video co visi kdesi na yutube :( ()

forsythia

Vůbec to nebyl špatný film, na české poměry to dokonce byl dobrý film, herci výborní, ale žádný zásah, nic. Já o té době slyšela vyprávět, filmů už taky viděla pár a něco přečetla... ale chtěla bych vidět silnější příběh, který aspoň trochu zatřepe emocemi. ()

dr.fish

Tady jsem zůstal neosloven... Táňa Pauhofová je jenom hezká, takže se film podobá spíš televizní pohádce v neděli odpoledne na ČT. Jen ten konec je holt jinej... ()

Mylouch

Přes mnohé klady ve výsledné realizaci je pro mě vážnost tématu zásadním způsobem degradovaná prvoplánovým směřováním a završením scénáristicky plytkým tělesným spojením. ()