V roce 2005 natočil režisér Petr Nikolaev film o lásce, přátelství, smrti a naději. Vznikl podle námětu povídky "Štěstí" a následného scénáře spisovatele, scenáristy, dramatika a básníka Jiřího Stránského. Jádrem je milostný příběh letmého setkání dvou mladých lidí zavřených v padesátých letech v komunistické věznici. Hlavní hrdina Luboš (J. Doubrava) náhodně zahlédne dívku Danu (T. Pauhofová), do které se zamiluje. Dana jeho cit opětuje a jejich láska je o to závratnější, oč nemožnější je ji v tomto prostředí naplnit. Pomáhá jim v tom i soudržnost vězňů, která mnoha lidem umožnila tuto smutnou dobu důstojně přežít. Příběh na pozadí perzekuce a neustálé přítomnosti smrti podává důkaz o odvěké vlastnosti mládí, které se vzpírá každé zrůdné teorii a stále znovu se vztahuje k ideálu života bez kompromisů, otupělosti a bezpráví... Padesátá léta minulého století jsou pro řadu z nás již jen pouhou historií, paměť o jejich podobě by však neměla nikdy z naší mysli vymizet. (Česká televize)

klukluka

Jsou to dva dny, kdy jsem viděl Hvězdu kriminálu. Syrový vězeňský drama, z každýho záběru byla cítit strašná tíseň, naprostá bezvýchodnost, klaustrofobie, člověk/divák dostával další a další důkazy toho, že skončit tady je šílenej průser. V Kousku nebe byli ale všichni vyžehlení, do hladka oholení, přátelsky mezi sebou rozprávěli, rotvajleři byli tak nafutrovaní, že nejevili zájem ani o maso, který jim/ mu nosili muklové v hladových padesátkách po kilech, baby se tam po tobě mohly utlouct, zašukal sis....ještě kdyby nebylo toho jednoho zlýho bachaře, jinak celkem pohoda, řekl bych... Že ne? Tak kde bylo to bahno, ten marast, ty sračky, ta hrůza, ve které tam tehdy ti lidé byli nuceni žít? Režisér to tam nedostal. Buď se o to vůbec nepokoušel, nebo to neumí. V případě Petra Nikolaeva se přikláním ke druhé z obou nabízených variant. ()

tereza_p

Nuda, předvídatelnost - tak bych film charakterizovala. Opravdu nechápu místní nadšení, filmy o "síle a nezlomnosti lásky" existují mnohem lepší, stejně jako filmy popisující situaci v 50. letech, potažmo celou komunistickou éru v Československu. A že je příběh tak skutečný? Možná, ale já tomu nevěřila ani minutu. ()

cab

Preziti komunistickeho lagru nebyla zadna sranda navic kdyz si nas hlavni hrdina zde najde svoji lasku a pratele jsou v nejlepsim pripade deportovani nekam buhvi kam a nebo rovnou obeseni. Pusobiva sonda do obdobi politickych veznu o kterem je dobre vedet a nezapominat na nej, ale na druhou stranu neni spravne se ve vecich minulosti do donekonecna placat. 75% ()

Paity

Přestože Táňu Pauhofovou vůbec nemusím, v Kousku nebe přispěla i svým dílem k celkově dobrému snímku. ()

Piškotka

Film měl v sobě kus skromnosti a opravdovosti. Ve své nenápadnosti popsal skutečně krušná léta, kdy se stíhalo vlastenectví a občanská práva jako taková. Dobrých herců se zde sešla celá řada. ()

Disease

Klidně jsem mohl dát i o hvězdičku více, ale ta romantická linie mě moc nebavila, i když bez ní by to nefungovalo. ()

Vejrrr

Musím přiznat, že jsem se na český film z vězeňského prostředí moc těšil, ale zároveň se bál, aby z toho nebyo fiasko. Fiaska jsm se nedočkal, ale zklamán jsem byl... a to dost... Námět nebyl špatnej, herecký obsazení ušlo, ale že bych se ztotožnil s hlavními hrdiny příběhu a přál jim aby to pěkně dopadlo...? Kdepak...! Celý "velký" miostný příběh mi byl těžce volnej... Na film nevzpomínám ve zlém, ale je jisté, že se z temnot mého šuplíku už na světlo světa nikdy nedostane... ()

Se7enteen

Tento film mě opravdu moc nenadchnul, děj se nudně vleče, hlavní herec vystupuje nepřesvědčivě. Myslím, že existuje řada kvalitnějších snímků vystihující tuto dobu.2/10 ()

kebom

Chýbajú tomu dobové reálie. Vyžratí, pardon, dobre živení a spokojní herci na dôveryhodnosti práve nepridávajú. Hlavne, že v celom filme je vlastne pekné počasíčko a slniečko. Veľmi rozpačité dielko aj keď veľmi dobrý námet a pôvabná Táňa Pauhofová. Scenár mal naozaj na viac. ()

mira007

Celkem se vyhýbám filmům s tematikou politických vězňů 50.let , protože mne irituje, že ti zmrdi komunistický nebyli potrestaný, nicméně tenhle film má hlavní těžiště trochu mimo politické procesy. Hlavním motivem je láska a aspoň "kousek nebe" v drsných podmínkách bez nějaké perspektivy. ()

crozet

Když se vypráví příběh o lásce a k tomu Táňa se na člověka tak krásně směje, je to skoro sen.. Škoda jen poněkud nepovedené a nevhodně sázené hudby a velkodušně zamlčené pointy. ()

LucyW.

O jednu víc, než by se možná slušelo, ale tenhle film je taková studánka vody čisté. Nepusobí falešně a nabubřele, je to skromná malá epizodka dramatu jménem život, který ne vždy dává smysl a málokdy má opravdový dramatický oblouk, ale o to je pravdivější. A proč konečně někdy neocenit nedokonalou prostotu na úkor vykalkulované dokonalosti. ()