Policejní akademie 5: Nasazení: Miami Beach

• Česko Policejní akademie 5: Nasazení v Miami Beach (více)

Vtipálek Mahoney sice starou partu z akademie opustil, mnozí další však zůstali, a tak se můžete znovu setkat s mohutným černochem Mosesem Hightowerem, háklivým na každou narážku týkající se barvy kůže, lehce trhlým imitátorem zvuků Larvellem Jonesem, drobnou a nesmělou černoškou Laverne Hooksovou, která dokáže svůj tichounký dětský hlásek nahradit v případě potřeby hurónským řevem. Nechybí samozřejmě ani fanatický pistolník Tackleberry, energická Debbie Callahanová, roztržitý velitel Lassard a na druhé straně ambiciózní blb kapitán Harris se svým vlezlým poskokem Proctorem. Všichni se tentokrát vydávají na prázdniny do Miami Beach, kde se koná kongres policejních náčelníků. Zatímco Lassard tu má před svým odchodem do důchodu být vyhlášen policistou století, Harris se chce postarat, aby byl místo něj zvolen velitelem policejní akademie. Ostatní chtějí svého velitele podpořit - znemožní Harrise, Lassardovi zajistí další službu v čele akademie a ještě přitom stihnou dopadnout bandu zlodějů diamantů. (TV Nova)

kubilov

Náčelník Lassard vs. Mafiáni, žádná Miami Beach. Náčelník Eric Lassard dostal konečně více prostoru a využil ho tak famózním způsobem, jak to máloko čekal, jeho naivita, ale i smysl pro kreativitu a vtip zde výborně kooperuje s naprosto neschopnými a hloupými mafiány. Dokonce není ani tolik vidět absence Mahoneyho, zřejmě proto, že ho zastoupí Lassard Jr., který se sice Mahoneymu nevyrovná, ale sympaticky se o to alespoň snaží. Spolu s jedničkou a trojkou nejlepší díly série, vtipů je dost a akční scény bodujou. ()

Brano

Tak tu už citeľne chyba Mahoney a Zed. Vo štvrtom pokračovaní to už bolo dosť biedne, ale tam boli aspoň spomínaný herci, ktorý ešte ako tak pobavili. Nové postavy, akými bola banda zlodejských tupcov nebola vôbec vtipná. Vo filme ťažko nájsť scény, ktoré by pobavili, no tých trápnych a nudných tu bolo na rozdávanie. /30%/ ()

kslaww

5 díl se veze na předchozích učinkujících kteří nezklamou ani nepřekvapí...srandovní je partička zlodějů která dodává šrmrc. ()

ostravak30

Na tohle se dá říct, že už čtvrtý díl tahal opakované vtipy doslova z paty a tak tak sám sebe utáhl. U pátého dílu stačí prosté konstatování, že opakovaný vtip není vtipem a ani změna prostředí tomu nepomůže. Navíc zmizelo pár vtipných postav, chybí Modrá ústřice a kapitán Harris s Proctorem to sami neutáhnou. ()

keyzar

Tak tady už naprosto nechápu proč tenhle díl natáčeli, neměli to točit už jen z toho důvodu, že tam nehrál Steve Guttenberg, bez něho to prostě není ono. Jediným kladem je podle mě George Gaynes (pokud to někdo neví, tak hrál Lassarda) a to je opravdu velmi málo. ()

Belerofon

Od pátého dílu se policejní akademie řítí neúprostně do věčných lovišť filmového "umění". Nechápu co dává motor tvůrcům natáčet horší a horší díly...opravdu nechápu... ()

DansteR

Jediný tak něják neokoukaný vtip je Lassardovo chování. Působí ještě vtipněji než dřív, ale to je tak všechno. Opouští nás známé tváře a nemá to už ani co zachránit. 45% ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()

JesterKruger

I přesto, že to není výborný film. I přesto, že tu není Zed, a ani nám velmi dobře známý Mahoney, tak nemůžu říci, že tento film nesplňoval jeden velký účel: pobavit diváka. Ano. Děj skutečně není nejhorší. Vtipné scény už sice nejsou tak vtipné jako v prvních dílech, ale zlepšili mi ihned náladu. Opět je tu můj oblíbený Hightower, a " imitátor zvuků ". Opět je tu seržant Harris s Proktorem, je tu spousta původních postav, ale prostě tu chybí ten Mahoney. Trošku i Zed, s ním byla totiž velká sranda. Hodně mě pobavila i scéna parodující Čelisti. Každopádně která " směsice scén " mě pobavila nejvíc byla ta, kdy Lassarda unesou ti parchanti, a on si užívá svůj únos jak to jenom jde. Tento film není výborným pokračováním, ale mohlo to dopadnout daleko hůř. Nemyslíte? V porovnání se všemi díly je to ale ten nejslabší. ()

david141474

Tenhle díl jsem považoval za jeden z nejlepších že série a po opětovném zhlédnutí musím konstatovat, že se můj názor nijak nezměnil. Film je možná dost ujetej, ale svoje srdíčko to stále má. Tento film nemá tolik hluchých míst. Jsou zde opravdu skvělé scény, jako např. na letišti, když Harris prochází detektorem nebo když je Harris mimo vědomí a Proctor s ním praští o zem. No možná jsou to špatný dětinský scény, ale mějte pochopení tuto ságu miluju od svých 10 let, takže nějaký scény miluju i do teď. Hlavní zápletka je mnohem zajímavější než ve čtvrtém díle. No a pak je tu ten šílenej únos Erica Lassarda a Harrise. Který skončí záchranou Harrise Hightowerem. Tenhle díl opravdu miluju a určitě si ho ještě nejednou pustím. Děj je skvělej. Postavy jsou skvělý. Herci jsou skvělí. Kanadský žertíky jsou také skvělý, jedny z nejlepších z celé ságy. No a pak je tu ten nezapomenutelný soundtrack. 10/10 Jeden z nejlepších dílů série! ()