Uvnitř tančím

• Velká Británie Inside I'm Dancing (více)
všechny plakáty

Uvnitř tančím je příběhem 24 letého Michaela s mozkovým ochrnutím, který dlouhodobě žije v domově pro invalidy "Carrigmore" vedeném impozantní Eileen. V jeho životě nastane zlom, když se do domova přistěhuje rebel Rory O'Shea. Michael s úžasem zjistí, že rychle mluvící Rory, který může pohybovat pouze svojí pravou rukou, rozumí jeho skoro nesrozumitelné řeči. Roryho dynamická a vzpurná povaha zapálí v Michaelovi oheň a představí mu zcela nový svět vně "Carrigmoru". (oficiální text distributora)

ZkuKol

Ideální střed pro film s tímto tématem. Lehce přikrášlené, ale ne příliš, žádné pokusy o naturalistický přístup, který by diváka spíše znechutil, než zaujal. McAvoy je vynikající, ale to co předvádí Robertson je neuvěřitelné, Romola svou úlohu taky zvládá a tento trojúhelník je pro film stěžejní, kdyby jeden z nich selhal, šel by celý námět do kytek. To, že se film vyhnul poučování, happy endu a jiným podobným klišé, z něj dělá doopravdy mistrné dílo... 100% ()

Maynard.

Síla... Dlouho jsem neviděl takto silný příběh, který nepotřebuje výraznější režiji a vystačí si pouze svým skutečně hlubokým příběhem. Ze začátku to vypadá, že se bude film vyvýjet podobným směrem jako Přelet nad kukačím hnízdem, ale po chvilce se příběh ubírá naprosto jinam. Podobné emoce ve mně vyvolal filmek Čas probuzení. I zde se objevují téměř nadlidské herecké výkony, kterým ale jednoznačně vévodí Steven Robertson, kterému jsem úplně vše doslova schramstnul. Nad filmem by se měl každý z nás zamyslet a zjistit, že každý správný člověk by ve svém srdci měl nosit alespoň kousek z Rory O'Shea. Zasmál jsem se, když dva rebelové "šli" rozfofrovat prachy ze sbírky za holkama do knajpy. A ke konci filmu sem brečel jak želva, ano ano byl jsem opravdu hodně dojat... Opravdu vynikající lidský film, který nezůstane nikdy zapomenut... ()

Sdoom

Úplnou shodou okolností jsem si v jeden den pustil film Poslední skotský král, na kterém mi nejvíce vadila postava Jamese McAvoye. A o pár hodin později, před spaním, jsem si pustil Uvnitř tančím neznaje jména herců. Přiznám se, že mi vůbec nedošlo, že v hlavní roli tu sleduju opět McAvoye, protože pro to, co tu předvádí, nenacházím slov. Tenhle vozíčkář sympaťák se vám chtě nechtě dostane pod kůži díky svému přístupu k životu a vtipným a trefným hláškám. Stejně jako výkon Stevena Robertsona v roli Michaela, nesmělého mladíka s mozkovou obrnou, který díky Rorymu postupně objevuje svět vně ústavu a především sám sebe a své možnosti. Bez patosu, bez přehnaného hraní na city, upřímný, dojemný, vtipný, veselý i smutný, famózními hereckými výkony podepřený pohled do světa dvou postižených lidí, kteří se se svým osudem nechtějí jen tak smířit. Bravo! ()

gutshoter

Předem zdůrazňuji, že námět mi je blízký. Mám podobné filmy rád. Tady se ovšem nemohu zbavit přesvědčení, že šlo režisérovi zřejmě nejvíce o dojmutí diváka. Myslím si, že se to u mnoho lidí povedlo - viz. 85% a nespočet plných hodnocení. U mě se to nepovedlo. Umělou cestou zrekonstruovat slzy totiž prostě nejde. U mě ne... 65% ()

herr_carter

Tak předně - je mi schopen někdo sdělit, zda Steven Robertson opravdu jenom v dětství překonal těžkou dislexii a dnes je naprosto normální???? Protože to co předvedl tady (ať mi to nemají lidé s jakoukoliv disfunkcí zazlé), je postiženej vozíčkář po celkový obrně jak vyšitej !!! Fakt dokonalej výkon, to se jen tak nevidí...navíc tu takových filmů moc není. A pokud se to uchopí takto čistě, vyjde z toho fakt kvalitní lidskej film plnej emocí, hodně podobný Přeletu nad Kukaččím hnízdem (Místo Nicholsona je tu za rebela, jenž hodlá rušit všechny nastavený konvence a pravidla, výborný James McAvoy)....................moje hodnocení = 9 z 10. ()

Lenarek

Jeden z nejdojemnějších filmů, jaký jsem viděla... V podložení nádherné hudby, přijemných herců a poutavého příběhu. Jdeme se projet? ()

DavidS.

Zpočátku energické a vtipné. Později bohužel předvídatelné, málo uvěřitelné a klasicky sladkobolné a lítostivé.Nedám vyšší hodnocení jen kvůli tématu, se kterým film pracuje, a proto,že jsou v něm postavy na vozíčku.Při sledování jsem si vzpomněl na Teorii létání od Paula Greengrasse.Ten mě narozdíl od tohoto snímku opravdu bavil a hlavně dojal. ()

chmíří

Strašně silný příběh ze života invalidů, kteří se snaží žít normální život a užívat si ho i když jim společnost klade překážky. Člověk si většinou ani neuvědomí co vozíčkaři prožívají za problemy při situacích, které nám připadají normalní a tento snímek to ukazuje v plné nahotě. Výborná trojice v hlavní roli a výborný snímek...85% ()

wikus

Rory O'Shea Was Here.Stačí? Bol to naozaj živel.Už svojím prvým príchodom na scénu spôsobil určitú senzáciu, ktorá sa ale odlišuje od senzácie,ktorú vnímame my.Bola to senzácia vyvolaná v očiach ochrnutých.A tú je podla mna vyvolať veľmi ťažké.Jeho extravaganciou sa mu to však podarilo.Rovnako ako to,že prinútil k "vnútornému tancu" dokonca aj Michaela.Život sa ale s ľuďmi zahráva a aj tu platí: *Raz si hore a raz zase dole*.Pôsobivé je aj to, že obaja hlavní protagonisti sa neľutujú,ale snažia sa užívať si život.A to je naozaj veľmi cenné..Okrem cennosti to však prináša do celého filmu nadhľad,vtip,satiru,iróniu,no hlavne večnosť.Pre mna je osobitou kapitolou záver filmu. Úprimný,dojemný a jeden z dôvodov,prečo pre mna dvojica Rory a Michael ostane večná. ()

rozbris

Velmi dojemný film, který Vám ukáže, že byste si měli vážit svého života. Rozhodně bych tento film nezařadil do žebříčku nejlepších filmů na CSFD, protože mi to přijde jako citové vydírání. Vidíte dva těžce postižené chlapce na vozíčku a je Vám jich velice líto a proto nemůžete (stejně jako já) jinak než dát plné hodnocení, protože srdce Vám to nedovolí. Co bych rád ohodnotil je výkon Stevena Robertsona, který až neměl žádný scénař, tak zahrál roli člověka s těžkou obrnou velmi realisticky až jste málem chtěli vytočit linku důvěry a přispět nemalou částkou na podporu postižených lidí. ()

bari68

Veľmi podarený film o téme ,ktorá pri dobrej réžii nikdy nesklame a ktorá je zaručeným tovarom na trhu s dobrým výsledkom.Inside I'm Dancing nepokladá úctu ,ani zľutovanie ,ale optimisticky opisuje a rozpráva nám príbeh dvoch postihnutých,ktorý aj bez svojvoľného pohybu vedia vo svojom živote vo vnútri tancovať. ()

Tjaden

Začátek v domově pro invalidy byl velmy dobrý, a to především díky Roryho sarkastickým hláškám. Škoda, že se film nenesl v tomto duchu po celou dobu. Poté, co si hrdinové našli vlastní bydlení jsem se začal nudit a film sklouzne k citovému vydírání (toto sousloví nerad používám), které jsem už viděl milionkrát v podobných filmech. I tak uznávám, že mě Uvnitř tančím donutil zamyslet se a vážit si toho, jak je můj život v porovnání s životem lidí jako jsou Rory a Michael skvělý. Pochvalu si určitě zaslouží oba hlavní představitelé, Stevenu Robertsonovi jsem jeho postižení málem uvěřil. ()

Cracker

Silný príbeh na ktorý nestačia ani silné slová..Síce nemám rád filmy so smutným koncom, toto je však geniálny kúsok. Neviem presne k čomu by som mohol tento film prirovnať, ale najlepšie asi bude nechať to otvorené a dodať že toto by si raz mal každý pozrieť 100%. ()

martinez.

Nechápu, proč tyhlety filmy o postižených lidech jsou tak ceněné, vždyť se snaží jenom dojmout, ale bohužel si myslí, že jim k tomu stačí jenom záběry na ty postižené, kteří si nějakým způsobem neví kvůli handicapu rady, místo toho, aby radši scénárista zapracoval na něčem důstojnějším. Michael s mozkovou poruchou docela věrohodný, avšak mě po celou dobu trochu otravoval, a když se v závěru snažil moralizovat, bylo to úplné peklo a právě to strhlo čtvrtou hvězdičku v mém hodnocení. Nebýt McAvoye a buchty Garai, ten film by měl do zdejší topky hodně daleko. Výstižné komentáře: Shadwell, H34D, lesumir, arachneuss a další. ()

Bobek15

Zaujímavý a nenásilný náhľad do sveta hedikepovaných. Takýchto filmov nie je veľa. A neprekvapuje ma, že film s takýmto humanitno-spoločenským námetom z bežného života vzišiel z európskej produkcie a nie z americkej. P.S.: Málokedy natrafíte na film s tak dômyslene a výstižne zvoleým názvom, ktorý má taký hlboký zmysel. ()

Dánek

Rozhodně zajímavej film, který donutí člověka se zamyslet. Navíc vše okořeněno dobrejma hlodama :). 80% ()

dudyvan

Po té co jsem dokoukal tento snímek plný jednoduchého citového vydírání založeného na obyčejné vypočítavé myšlence, která má v lidech vyvolat pouze stud a pocit provinění za to, že celý život přehlížejí postižené osoby a nevěnují jim nic více než pohled lítosti. Jak jinak je po té možné film ohodnotit zle, že? Jediný klad v tomto snímku je herecký výkon Stevena Robertsona, ale jinak film kromě obrovských klišé viz Michael a ošetřovatelka nebo Rory a ukradené auto nemá nic o co by se mohl opřít! pouze o myšlenku soucitu s lidmi, kteří neměli takové štěstí jako většina z nás! U hodnocení filmu by se uživatelé měli zamyslet nad tím jestli doopravdy hodnotí film nebo omlouvají svou nečinnost pro tuto komunitu soucitem a pěti hvězdičkami! ()

Nassau

Po úvodních 40 minutách jsem neměl ani nejmenší tušení o tom, co se bude dít v další části tohoto skvělého filmu. Klobouk dolů před všemi aktéry. Strašně se mi líbí název Rory O' Shea Was Here - vystihuje film přesně tak, jakým ve skutečnosti je. (85%) ()

Dny evropského filmu běží

Dny evropského filmu běží