Film vypráví o věčném rozporu mezi rozumem a citem, o dvou podobách lásky, duchovní a tělesné, o možnosti přátelství mezi mužem a ženou, tak, jak o ní píše ve své stejnojmenné básni Robert Graves. Tvůrci přiznávají, že jeho příběh je tak trochu "červenou knihovnou", že základní téma je jakoby z románu pro služky. Avšak podle scenáristy je to jen "ironické východisko", protože životní situace filmové postavy je vážná a plyne z ní řada paradoxních situací, které jsou tragické i zábavné a inklinují k černému humoru. Režisér Hřebejk a scenárista Jarchovský tentokrát zvolili syrové vyprávění v příběhu mladé ženy, která prožívá ne příliš šťastné manželství s drsným mužem, když potká jeho andělský protiklad, staršího emigranta. Seznámí se s ním přičiněním manželovy nelegální činnosti. Zatímco muž sedí ve vězení, žena odjíždí i s dětmi a novým přítelem do Itálie. Ale vztahy nejsou jednoduché, ani jejich řešení. Po mužově propuštění z vězení a po smrti své matky se i žena s dětmi vrací domů... Vedle hlavních rolí milostného trojúhelníku v podání A. Geislerové, J. Abrháma a R. Luknára ve filmu podaly výborné výkony J. Brejchová a E. Vášáryová (matka a tchyně), kterým skvěle sekundoval J. Schmitzer (manžel hrdinčiny matky). (Česká televize)

dezorz

Skoda, ze to prave umenie je u nas prave len ak je to prava narocna vztahova psycho drama. Zislo by sa viac nadhladu a humoru, nie prave v tomto filem, ale tak vobec, niekedy, niekde. ()

Jino

Každopádně jsem se bavil a jsem docela překvapen hodnocením jaké si tento film tady prozatím vysloužil. Ano, samozřejmě že druhé Pelíšky se nekonaly - tento film není ani tak vtipný a smutný jako pupendo, ale myslím si, že rozhodně patří k těm lepším co se v roce 2006 u nás natočilo. Mrazivý výkon Jiřího Schmitzera je skvělý a s přehledem převyšuje ostatní herce. ()

Flaxik

Slámo, Slámičko, zoufej, anžto na žebříčku nejstrašlivějších eklhaftů české filmové tvorby jsi byl vystřídán neodolatelnými zhovadilci Jarchovským a Hřebejkem. Těmhle dvěma prasimírům zbývá zdolat již jen poslední metu a to je tvorba samotného Velkého Olmera. Ale snad k tomu dorostou a pak bude pláč převeliký a skřípění zubů, hromádky zvratků budou lemovat východy z kinosálů, odkud budou prchat lidé s krvavým očima a já dojdu konečně klidu, protože se zastřelím. Ťupkatá Anička hraje svou standardní nadrženou labilní čubinu, co jiného, že. Sice je to v podstatě jediná role, kterou umí, ale zase jí za těch 20 let zvládla dokonale. Jakoby to ani nehrála, i když pořád nechápu, proč na ní všichni chtějí tak vlézt. A protože nepatřím mezi milovníky bizáru, pouze skvělý Schmitzer mě přesvědčil, že bych měl aspoň tu jednu hvězdu vytlačit. ()

starbrejkr

Musím zahanbeně říct, že až při sledování úvodních titulků jsem zjistil, že film natočil Hřebejk. Na něj každopádně dost netypický dílo a přestože musím konstatovat, že je to nejslabší film, který jsem od něj viděl, rozhodně nemám nějaký záporný pocity. Čekal jsem totiž of Krásky celkem břečku, ale právě i Hřebejkův um z toho udělal dost slušný film. Přestože zápletka je v podstatě primitivní a prastará, jednalo se o příjemné pokoukání. Normálně bych dával tři hvězdy, ale je tu jeden bonus, za který jde hvězda navíc. Tím bonusem je postava Jiřího Schmitzera, fantasticky zahraná tak hnusná a zároveň tak zajímavá...v něčem jsem se v něm i viděl:-)) ()

tomtomtoma

Film o ženě, která už měla dost svého manžela a jeho nepoctivých kšeftů, utekla od něj a z čistého nebe jí spadl do klína bohatý emigrant. A i když už nebyl v posteli tak výkonný, byla zajištěná a navíc oproštěná z českých reálií. Koukat se na to dá, je tam pár zajímavostí, ale pokud se nad tím člověk trochu zamyslí, tak je z toho mírně rozpačitý. Marcela Čmolíková (Anna Geislerová) je nespokojena se svým manželem a tak se svými dětmi Lucinou (Michaela Mrvíková) a Kubou (Adam Mišík) nachází nejdříve útočiště u své pokrytecké matky Zdeny (Jana Brejchová), aby nalezla svého starého prince Evžena Beneše (Josef Abrhám), který je tak hodný, že ho většina lidí jen vysává. Jarda Čmolík (Roman Luknár) je zapleten do krádeží aut, aby se vzpamatoval z velké povodňové vlny. Auto Evžena ho dostane do vězení, ale svojí ženu i přes velkou snahu zpět nedostane. Richard Hrstka (dobrý Jiří Schmitzer), manžel Zdeny, je plný žluči, obývákové nespokojenosti a touze po svém klidu, kdy je schopný být krutě upřímný ve svůj prospěch. Líba Čmolíková (dobrá Emílie Vašáryová), matka Jardy, je jehovistickou fanatičkou, která chce dobro pro svého syna. Ale každá snaha je spíše úsměvná než účelná. Zábavné je trochu duo zlodějů aut Mirek (Andrej Toader) a Pičus (Nikolay Penev), i když jejich nejlepší scény byly vystřiženy. Právník Patočka (Jiří Macháček) a představitel jehovistů Havlík (jan Hrušínský) chtějí obrat Evžena, ale ten se nakonec netradičně vzepře. Silnou stránkou jsou šansony od Raduzy. A tak pohádka končí šťastně pro jednu nespokojenou ženu. ()

laik_60

len vdaka dobremu hereckemu obsadeniu davam filmu 3 body, scenar ma neoslovil, pribeh bol moc fadny a tak nejako nasilu "tlačený" do konca. Schmitzer .. s tenkyymi bielyminohami v plachtajucich kraťasoch bol vynikajuuci. :) ()

zette

Pokud bych mel hodnotit tento film zpetne, tak musim rict, ze je o kapku lepsi nez Hrebejkovy posledni dva filmy. Jiri Schmitzer zde exceluje se svymi dia oriskovymi oplatky a musim rict, ze bez teto postavy by film byl o dost ochuzen. Jeste bych vyzdvihl dejovou linii s prodejem domu a silene slizkym nabozenskym bossem Hrusinskym. Z hereckych vykonu si zaslouzi poklonu Roman Luknar. Hlavni osa pribehu je vsak nemastna neslana a at mam Geislerovou rad, zde na me pusobila strasne nesympaticky, zvlast pozitivne bych nehodnotil ani Abrhama. ()

BUD-SFIS

Pro mě hlavním hercem tohoto filmu se stal Jiří Schmitzer. Nikdo jiný. Ostatní stáli jen v jeho stínu a jemně hráli druhé housle. Krásně ulisný a úchylný. To na mě zabralo. Zbytek výkonů v normálu a dalo se to hezky pozorovat. ()

Dannysek4U

A at mi nikdo netvrdi, ze neni ceskej film po usi v bahne. Nebejt hudby a hercu, mohla to tahle bezpribehova nicotnost zabalit hned. Kazdopadne Schmitzer je v Krasce vazne velkej!!! ()

Gaaron

No do háje... jednu postavu vedle druhý postavit ke zdi a zastřelit. Jarchovský musí bejt pěkně sadistickej pomatenec, napsat takovou bandu totálních sviní. Nejhorší na tom je, že i když se mi u něj dělalo zle, musím uznat, že je ten film docela dobrej. ()

Martrix

Moc smutná záležitost. A to nemyslím tak, že by měla Kráska v nesnázích smutný děj. Spíš jde o to, že pohled na lidskou malost a přízemnost podaná takto věrohodně, nedělá normálnímu člověku tak úplně dobře. I když se v některé z postav sami nepoznáte, víte že tak to opravdu chodí. Někdy/často se prostě nehraje fér a některá vítězství jsou jen menší prohry/ztráty, než ty předchozí(průsery). Hřebejk je bezpochyby talentovaný režisér, ale z Krasky měl udělat čisté/hnusné drama a oprostit se od image komediotvůrce. Jestliže se mu doteď dařilo míchat drama s komedií a vytvářet tak absurdní a přitom milé momenty, tak tady se to nepovedlo vůbec. Přitom si dovolím tvrdit, že tolik vynikajících hereckých vykonů jako v Krásce v nesnázích, se dá vidět jen velmi, velmi zřídka. Normálně bych některého herce vyzdvihnul, nebo sepsul, ale tady byli všichni do jednoho výborní a jen díky nim dávám 4*. Trochu mě také zamrzela hudba. Myslím že písničky z filmu Once, by měly zůstat tam kde jsou a že něco neotřelejšího by nezaškodilo. Takto se člověk nemůže zbavit dojmu, že jde o podlézání divákům, což vůbec nekoresponduje s obsahem filmu. Je to jako kdyby někdo zpíval ukolébavku a u toho vám do postele sypal koš s odpadky. A co se týče konce filmu, tak chápu že někdo bude rozčarovaný, ale blbé konce/nekonce jsou u podobných krásek v nesnázích normální. I proto se jim vyhýbám. ()

Riley

Zase jsem si připomněla proč mám tento film ve své TOPce. Protože mě dostává jedna scéna za druhou, tím jak je realistická a zoufalá a zároveň vtipná a protože Aňa tu předvádí svůj nejlepší herecký výkon. Tohle je prostě proč miluju české filmy. Nikdo jinej totiž neumí tak bravurně spojit humor se zoufalstvím a vytvořit tím opravdovou atmosféru. ....vy jste jako jmelí, jako, jako choroš..... - co to plácá? :) ()

papaJA21

Výborné zahrané... především. Brejchová, Schmitzer, Geislerová, Abrahám, Luknár a další. Perfektní vedení herců, bez něhož by se taky film mohl úplně rozpadnout. Možná nejlepší Hřebejkův film. ()

Mitzi

Herecký koncert Jiřího Schmitzera, ale i práce většiny dalších herců by si zasloužila víc hvězdiček, film jako celek se mi ale zdál jen lehce nadprůměrný. Škoda...špičkové obsazení ten celkově "divný" dojem bohužel nemůže vylepšit. ()

misulka03

Od českých filmů v poslední době moc nečekám. Ale tento mě celkem mile překvapil. Jiří Schmitzer byl geniální, scénáristé si tuto postavu užili a bylo to vidět. Celkově film řeší zajímavé téma, příběh nám dává možnost nahlédnout do života mladé ženy, která bojuje se svým životem. Již jako 17 to neměla lehké, když čekala dítě, její rodina jí prakticky zavrhla a ted o 15 let později to vypadá, že už nikdy nedostane šanci, když její manžel je ve vězení. Film má šmrnc a v dnešní české kinematografii je to film celkem kvalitní, ale aby dosáhl světové špičky na to musí lidé u nás ještě dlouho pracovat. :) ()

Darabont a King opět spolu

Darabont a King opět spolu

08.02.2007

57. ročník Německého Berlinale odtajněn!

57. ročník Německého Berlinale odtajněn!

01.02.2007