Film vypráví o věčném rozporu mezi rozumem a citem, o dvou podobách lásky, duchovní a tělesné, o možnosti přátelství mezi mužem a ženou, tak, jak o ní píše ve své stejnojmenné básni Robert Graves. Tvůrci přiznávají, že jeho příběh je tak trochu "červenou knihovnou", že základní téma je jakoby z románu pro služky. Avšak podle scenáristy je to jen "ironické východisko", protože životní situace filmové postavy je vážná a plyne z ní řada paradoxních situací, které jsou tragické i zábavné a inklinují k černému humoru. Režisér Hřebejk a scenárista Jarchovský tentokrát zvolili syrové vyprávění v příběhu mladé ženy, která prožívá ne příliš šťastné manželství s drsným mužem, když potká jeho andělský protiklad, staršího emigranta. Seznámí se s ním přičiněním manželovy nelegální činnosti. Zatímco muž sedí ve vězení, žena odjíždí i s dětmi a novým přítelem do Itálie. Ale vztahy nejsou jednoduché, ani jejich řešení. Po mužově propuštění z vězení a po smrti své matky se i žena s dětmi vrací domů... Vedle hlavních rolí milostného trojúhelníku v podání A. Geislerové, J. Abrháma a R. Luknára ve filmu podaly výborné výkony J. Brejchová a E. Vášáryová (matka a tchyně), kterým skvěle sekundoval J. Schmitzer (manžel hrdinčiny matky). (Česká televize)

#47

Hřebejk bohužel začal tak trochu "ČLOVĚČINKOVATĚT", což už jsem těžce nesl u předchozího filmu Horem pádem. Sám prohlásil, že Kráska v nesnázích je jakousi parodií na červenou knihovnu...velmi silná slova, která ale po shlédnutí na mě působila spíš komicky, protože Kráska má opravdu blíž k červené knihovně než ke komedii. Dá se řící, že jedinou postavou která tomuhle filmu dává alespoň nějaký náboj je Ríša (Jiří Schmitzer), přiznejme si, že bez něj by bylo hodnocení možná i poloviční. Dost dobře sice nechápu, že je Geislerová u nás považována za jakousi sexuální ikonu, ale proti gustu žádný dišputát a pokud jde o role které poslední dobou dostává, obávám se, že se postupně stává jakýmsi prototypem oduševnělého ženského herectví a už bych jí přál taky něco trochu odlehčenějšího. Za zmínku ještě stojí výborná hudba The Frames, která člověka zahřeje a ještě alespoň o jednu hvězdičku zvedá mé hodnocení. Celkově tedy dobře čili za 3...a to jsem ještě rád že Menzel stihl Anglického krále do konce roku 2006 a odstřelil tím všechny naděje Krásky, protože jinak bych asi u Českého lva opět nadával kam ten svět spěje... ()

zabro

Nechci vypadat nejak povrchne,ale nejlepsi na celem byla Geislerova a to jeste to jak vypada. Zatim jeji nejvic sexy role.Co se tyka scenare tak nudnejsi film sem dlouho asi nevidel, nenasel sem si tam nic zajimaveho.Reziser Hrebejk toho asi moc zachranit asi nemohl,teda doufam. Pokud na tom nese i on nejakou tu vinu tak klese s kazdym filmem co natoci niz a niz. ()

Axident

Teď se budu trošičku za sebe stydět, ale dojem je dojem. Dokonce jsem si dělal během filmu poznámky, jak moc mi co všechno vadilo, jak už Hřebejka nemusím, ta černobílost, postavy až na hranici karikatur atd., bla, bla, bla. Jenže, celé to skončilo a já cítím, že se mi to líbilo. Takže si nebudu hrát zbytečně na echt fajnšmekra a dávám za čtyři, navzdory průměrným procentům vpravo. Kdo mě hodně překvapil, byl Abrahám, kterého v jeho, jak bych to řekl, "stařecké" (uvozovky na místě) herecké etapě nemusím od hrůzostrašného pokračování Nemocnice. Seklo mu to a role mu setsakramentsky sedla... ()

Puol

Žiadne sklamanie, len odlišný Hřebejkov film. Herecké výkony sú opäť na úrovni, hlavne Jiří Schmitzer a Aňa Gaislerová. Nevďačnú úlohu si strihla Emília Vašáryová, vcelku to ustála. ()

hazaba

Jeden z těch lepších českých filmů, a to ne příběhem (nic moc) ani hudbou (až na dvě písničky od Radůzy příšerná - pardon, ale Hansard a Irglová mě fakt neberou), ale hlavně hereckými výkony. Schmitzer, Brejchová, Geislerová, ale i Abrahám (hlavně jeho závěrečná scéna s "pánbíčkářem Hrušínským a právníkem Macháčkem stojí za to) a Vašáryová (zpočátku jsem si říkala, je to ona, není to ona?) - opravdu klobouk dolů. Když jsem to tak sledovala, musela jsem si říkat: jestli jsou takové vztahy v rodině normální, pak v naší společnosti fakt něco smrdí.... Kontrast poklidných záběrů na lombardskou krajinu a syrových až animálních sexuálních scén občas šokuje. ()

Akana

Moc se mi to líbilo. Hřebejkova silná chvilka. Oceňuju realistické dialogy, uvěřitelné herectví (to není v našem filmu samozřejmost!), propracované postavy. Většina z nich (Geislerová, Schmitzer, Brejchová, Luknár, Vašáryová) nevzbuzovala jenom kladné nebo jenom záporné emoce. V jednu chvíli by jim člověk jednu vrazil, v jiné mu jich bylo líto. Viníci i oběti zároveň, tak jak to ve skutečnosti je. Film s vizí, kterou se podařilo naplnit, to se cení. Vyzdvihuju hlavně Schmitzera (nejenom "sušenky", ale i moment,kdy zjistí, že jeho žena zemřela a on zůstal sám - tohle zahrál sakra dobře) a Vašáryovou. ()

MickeyStuma

Duo Hřebejk- Jarchovský opět předvedli svoji dokonalou trefu do současných každodenních starostí a slastí. Poukazuje na mezilidské vztahy, tentokrát hlavně v rodině. Postavení za svoje zájmy, smíření s životním údělem, ústupky a dodržování určitých zásad. Úcta v sebe i k ostatním, vůle pomoct druhým a ctít každého z nás. Myslím, že v nějaké té povaze, jak je tu dokonale prezentováno, se určitě každý divák někde uvidí. Příběh je vyobrazen zcela nenásilnou formou. Tedy tak, jak jsme u Hřebejka zvyklí. Děj se odvíjí svým přirozeným tempem, takže dokáže dobře vyobrazit psychologii každé postavy. Během chvilky víme, co od koho čekat. Snímek má vysokou kvalitu a nese v sobě takové určité poselství k zamyšlení. ()

brumbrum

Celkom usmevne i desive, taka 'melodrama', jak to odlakadame na NASko, ked sa clovek aj pobavi aj zdesi, ako desne ludia obcas ziju. Za tu prezentaciu vztahoveho humusu a licenie ludskej svinaciny, strham * a dalsiu za to, ze to malo nulovy prinos. Ale 3* si to zasluzi za dobre zahranie a usmevne scenky. Hodne asocialna rodina po zaplavach v Prahe a velmi uveritelna postava Abrhama, coby talianskeho Cecha - dobraka, ktory pomoze vytiahnut nielen rodinu z biedy, ale aj zenu/matku z rodiny. Hoci je dobrak, v pohode chrni s vydatou zenou paralelne s jej manzelom, a pozve ich v altruistickom osiali celu rodinu do Toscane, kde je 'zachranena kraska' sice majetkovo uspokojena a v bezpeci jeho vinohradov/pohody/kludu, ale film i tak konci, ako si sama dobre robi pri telefonate so svojim manzelom, ktory zostal reparovat srackove auta na srackovom dvore v srackovej stvrti.. tak si vyberte.. uplne staci vidiet raz, otrlych nepovzbudi ale ani neublizi - vzdy mi je luto dobreho vykonu bez pridanej hodnoty. ()

lemonova

Absolútne zbytočný film plávajúci (či skôr topiaci sa) na plytčine. Pri záverečných titulkoch som mala nepríjemný pocit straty času.. ()

Heavyman

Před lety mne to vůbec nechytlo...dozrál jsem a s tím i názor na tento film.Nebo spíš jsem na vlastní kůži poznal jak podobné krásky (zlatokopky)uvažují. Super herci a zápletky. ()

Rathalos

Prekvapivo velmi dobra zalezitost od nasich ceskych bratov,skvele herecke obsadenie i vykony,vyborny pribeh i zapletka,Ana Geislerova je pekna zienka a viac-menej nemam co vytknut...:-) ()

filmer

Klasický film pro všechny. Neurazí, nenadchne. Pelíšky panové Hřebejk a Jarchovský tedy stále nepřekonali. Několik scén mi připomínalo jejich starší filmy, ale celkově převládají lepší dojmy, takže celkem za 4*. ()

bernajk

Nemuzu soulasit s tak nizkymi hodnocenimi. Podle mne to byl za posledni dobu film s nelepsim hereckym obsazenim a nejlepsimi hereckymi vykony. Chtel bych prednostne vyzdvyhnout vykon Jiřího Schmitzerera. Velmi inteligentni komedie a zaroven drama v jednom, ikdyz scenar mohl byt malinko prestrejsi. Hrebejk v zadnem pripade nema klesajici tendenci ve svych rezijnich filmech, jak nekteri tvrdi. ()

Joeey

Milé překvapení! Od Pelíšků jsem šel s hodnocením každého Hřebejkova filmu o hvězdičku níž a Kráska to s podporou skvělých hereckých výkonů a soundtracku vytáhla o dvě výš! Taková reputace a podívejme: Kráska měla srozumitelnější a přesvědčivější příběh než třeba o rok mladší Slámův hit Štěstí. Hvězdou číslo jedna je bez debat Jiří Schmitzer (z jeho postavy otčíma jde fakt děs!), pak samozřejmě Jana Brejchová, charismatický gentleman Abrhám a tak dále. I výkon Ani Geislerové byl nejlepší z jejích filmů, které jsem zatím viděl. ()

efim

Film, při kterém mi bylo po celou dobu velmi smutno na srdci. Jana Brejchová v roli obětavé matky mě dojímala k slzám. A Jiří Schmitzer byl natolik přesvědčivým zloduchem, že jej člověk opravdu nemohl mít rád ani jej litovat. ()

Afterpoe

Jarchovský si zřejmě myslí, že zamaskuje plytký příběh levných knihoven do psychodramatu s vynikajícím Schmitzrerem a Brejchovou a dále pak Abrhámem, kteří plýtvají svými výkony na špatném filmovém pásu. Hřebejk je ale stále dobrým režisérem. A díky jemu a jeho hercům (na kterých tento film stojí) to možná pořád stojí za to. ()

Miki68

Zajímavý... Myslím naprosto srovnatelný s Medvídkem, kterýho jsem viděl nedávno. Hodnocení uživatelů CSFD - nevím proč - takhle nízké. Spíš ale rozporuplné. A to se přeci stává jen u zajímavých filmařských počinů, ne? Já ty 4* dám. ()

Darabont a King opět spolu

Darabont a King opět spolu

08.02.2007

57. ročník Německého Berlinale odtajněn!

57. ročník Německého Berlinale odtajněn!

01.02.2007