Bláznivá dovolená v Las Vegas

• SK název

Dovolenka v Las Vegas

Komedie

USA, 1997, 93 min

Když si uvědomíme, že už je to díl čtvrtý, zachovává si, při pověstné americké posedlosti díly, velmi slušnou míru zábavy. Navíc - Randy Quaid nikdy nezklame.(9.4.2004)

Již čtvrté pokračování rodiny Griswoldů, která zasáhla hlavně do mého dětství a byl vlastně první film s Ch. Chasem, co jsem viděl. Dříve jsem se bavil nepřetržitě, dnes při shlédnutí jsem stále spokojený hlavně vtípky, se kterými vystřeluje jako tryskáč bratránek Eddie jako Randy Quaid, který zde dostal větší roli a patřičně si ji užil. Sice se tam objeví trapnější scény, jako například na přehradě, ale v samotném kasíně je to jeden vtípek za druhým a nedokážu si představit jak by to dopadlo, kdyby tam Eddie chyběl. Titulní skladba (je možné ji slyšet i v Bláznivé dovolené do Evropy) se jmenuje Holiday Road od Lindsey Buckingham. --- Nechcete ještě něco k jídlu? Poperu se kdyžtak se psem o bramborovej salát.(14.1.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $36,470,465Tržby Celosvetovo $-(28.4.2010)

• Pohrobek

Celá tahle série ve mně vyvolává spíše pocity trapnosti, takže žádné zvláštní výčitky vůči tomuhle dílu uplatnit nemohu. Myslím si však, že umístění do Las Vegas byl až příliš laciný trik a to, co by eventuálně bývalo mohlo vzniknout, se utopilo v moři obyčejných kousků v tuctovém prostředí.(9.4.2005)

Když jsem nejnovější díl Ságy rodu Griswoldů viděl poprvé, v euforii jsem mu udělil pět hvězdiček, což zpětně považuju za své největší mozkové selhání ;-), způsobené tím, že jsem čekal něco mnohem horšího. Takže znovu a za střízliva: předchozím Vánočním prázdninám se Las Vegas rozhodně nevyrovná, ale patří k tomu povedenějšímu, co Chevy Chase v poslední dekádě natočil. Slušná zábava. 60 %(20.2.2003)

• tron

„Potrebujem byť sám.“ – „Môžem ísť s tebou?“ Veľká škoda a veľký smútok – mohla to byť super trilógia (PRÁZDNINY V AMERIKE, PRÁZDNINY V EURÓPE, VIANOČNÉ PRÁZDNINY). Bohužiaľ, v 90. rokov niekomu napadla hlúpa myšlienka, čo by sa stalo, keby oživil komediálny fenomén, úzko spojený s 80. rokmi. Griswoldovci sa teda vrátili štvrtý raz – a strašne. Beverly D´Angeloová je stále krásna, ale smutne pribratý Chase nemá šancu pobiť sa s podpriemerným náčrtom (oficiálne scenárom), z detí sa stali matní tínedžeri a Randy Quaid ako bratranec Eddie, malý duchom veľký srdcom, zabúda na svoju dávnu oscarovú nomináciu a stáva sa z neho expert na (filmových) nesympatických kreténov. Je to však práve on, kto ak sa párkrát nevydarenou a odpudivo lacne vyzerajúcou snímkou mihne, zachraňuje zvädnuté tempo aspoň troška („Žiadny strach. Je tu so mnou.“).(14.1.2007)

Chevy Chase s jeho povedenou rodinkou opět nezklamal ani ve čtvrtém pokračování a to už je co říct....(27.9.2007)

• CheGuevara

Slabý odvar ještě slabší série.(8.4.2005)

• BadoXXII

Jednoznačne najslabší diel zo série.(16.8.2008)

Solídna prácička aj na poštvrté, vôbec to nie je až taký prúser ako som čakal a tak zostanú u mňa Griswoldovci v dobrom. Od začiatku sa to všetko sekne s výmenou starých dobrých neohrabaných detí na tuctové tváričky ako reklamný ťah, hlavne pre pútavosť, ale účel to nesplnilo. Ale postupne som si zvykol a keď nastúpil na scénu Randy Quaid, takmer všetko sa vrátilo späť do starých dobrých koľají. 60%.(2.4.2006)

Komiky z předchozích dílů ubylo, hrdinové trochu zevšedněli, ale i tak si Griswaldovi zachovali dobrou úroveň. Hlavně nemá chybu Randy Quaid a jeho opékání masa na rozpáleném kameni. 60%.(8.2.2007)

Tohle bylo povedený :-)(12.11.2008)

Z prázdninovej série (Prázdniny v Amerike, Prázdniny v Európe a Vianočné prázdniny) síce najslabší diel, ale aj tak je to stále celkom slušná zábava. Na hranici znesiteľnosti ho drží Chevy Chase ako hlava rodiny Griswoldovcov a Randy Quaid, trochu priblblý bratranec Eddie. Dobre, že viac dielov sa už nenatočilo, lebo kvalita by zrejme išla ešte nižšie.(1.2.2012)

60% - Rozhodně mnohem slabší, než třeba Vánoční prázdniny...(24.10.2007)

Slušné zakončení Griswoldovské série.(10.6.2005)

• JohnnyD

Katastrofa, najhorší diel série. K smrti nevtipný a bez čara predošlých dielov. Herecké výkony sú občas skutočne mizerné a akoby sa herci nudili a chceli čo najskôr vypadnúť z pľacu. A to platí aj o Chaseovi i o Quaidovi! Takýto pohreb si Clark Griswold, niekdajšia ukážková satira bežného Američana, nezaslúžil. Malo to skončil geniálnou trojkou.(24.3.2007)

Najslabší diel série, no aj tak veľmi zábavný. Myslím si však, že ako zakončenie takejto úžasnej série to malo byť mimoriadne. Slabé **** a veľmi smútim.(27.5.2007)

Slabší, ale stále kvalitní a vtipné dobrodružství rodiny Griswoldových.(12.3.2014)

Na čtvrtý díl jsem shlížel s obavou - naštěstí neopodstatněnou. I město zábavy a hazardu Las Vegas se ukázalo jako scénáristicky dobře vytipované prostředí. Chevy Chase, který se v devadesátých letech naprosto ztratil (dokonce jsem ho viděl v jednom trapném sitcomu, to je skutečně pod jeho úroveň) si tak ještě jednou vychutnal světla reflektorů, přestože ani Bláznivá dovolená v Las Vegas mu návrat nepřinesla.(21.7.2005)

Chevyho Chase rád nemám. Samozřejmě jako herce, proto asi filmy s ním taky neobdivuju. Ani tento film není vyjímkou. Stejně jako ostatní filmy s tímto hercem táhnou k průměru. Klidně mě mějte za zaujatého, ale já se opravdu nudím. Hodnocení: 60%(27.8.2008)

<< předchozí 1 2 3 4