Čekej do tmy

• Česko Čekání do tmy (více)

Audrey Hepburnová v roli slepé ženy, která bojuje o přežití a netuší s kým. Slavný americký thriller Čekej do tmy (1967) začíná poměrně nevinně. Manžel slepé Susy z neznalosti vezme k sobě na letišti od neznámé ženy hrající panenku. Když ji má vrátit, nemůže ji najít. Susy přišla o zrak teprve nedávno a stále se učí s tímto handicapem žít. Někomu však panenka velmi chybí a za každou cenu ji chce získat zpět. Neznámý si je jist, že ji najde u Susy a je odhodlán kvůli ní i zabíjet. Mladá žena se tak ocitá tváří v tvář psychopatickému vrahovi Roatovi. Jejím jediným přáním je přežít. Je sledována a přitom sama nevidí. Jen ve tmě má nad vetřelcem výhodu… Mrazivě děsivý snímek udržel v napětí již generace diváků a léty neztratil na své působivosti. Zásluhu na tom má i vynikající Audrey Hepburnová, která za roli Susy získala svou pátou nominaci na Oscara. Producentem snímku byl její tehdejší manžel, herec Mel Ferrer. Role Roata, zosobněného zla, se skvěle ujal Alan Arkin a jeho dva spojence si zahráli Jack Weston a Richard Crenna. Postupně se rozvíjí příběh plný napětí, který vrcholí ve strhující konfrontaci obou hlavních postav. (Česká televize)

audri

Napínavý příběh, který mi připomíná citát: Světlo zůstane světlem ikdyž ho slepí nevidí. Tak něják myslím, že to je. Hlavní hrdinka, která je slepá využije tmu aby se ubránila zlodějům. Opravdu skvělí film. ()

Helljoen93

Nevim proč, ale nebyl jsem zasažen. Audrey byla super, dlouho jsem neviděl tak dobrou ženskou postavu (charakter), celková zápletka a stupňování děje taky.. Možná bych dal Arkinově postavě trochu víc démoničnosti, ale to jenom asi tak okrajově. Prostě to na mě tak nezapůsobilo, ale asi jsem už zhýčkanej.. ()

RozaF

Mrazivý thriller u kterého napětím téměř nedýcháte. Audrey Hepburn si nominaci na Oscara více než zasloužila, skvělý herecký výkon. ()

Ganka

Audrey v tomhle filmu dokázala, že je nejenom krásná, ale že umí i skvěle hrát. Příběh je to poměrně jednoduchý, nicméně to, že ho hlavní hrdinka prožívá celý "potmě" tomu rozhodně dává zcela jiný rozměr. ()

sun.eagle

Věk se na filmu trochu podepsal. Zejména překombinovanost plánu hlavních padouchů dnes může působit až směšně. Ale je mi jasné že v době uvedení snímku kdy ještě divák nebyl thrillery a násilím ve filmu zmlsán jako dnes musel film způsobobat šokové stavy. Audrey Hepburn je jak jinak dokonalá. ()

Puxxx

Pani Audrey zahrala Susy Hendrix ako keby bola skutočne slepá. To nie je jednoduché sústavne pozerať tesne vedľa kamery. Skúste se pozerať do zrkadla akoby na seba, ale v skutočnosti kúsok vedľa, asi tak pol centimetra, centimeter. Oči tam "vedľa" jednoducho neudržíte, stále ich vám bude stáčať na priamy pohľad a budete sa stále musieť nútiť ich tam "vedľa" udržať. A na nič iné vám neostane čas. A ona pri tom ešte hrala tak, že bola nominovaná na Oscara. Podľa môjho názoru ho mala za túto úlohu i dostať. Päť hviezdičiek ()

Einna

Film má pro mě neuvěřitelně silnou atmosféru. Příběh držel mou pozornost od začátku až do konce. Vše jsem prožívala s hlavní postavou. Pocit úzkosti a bezmoci  Hepburn byla opravdu excelentní herečka. Konec filmu silně vypjatá atmosféra, skvěle vyjádřená světlem a zvuky. Pro mě neuvěřitelně silný filmový zážitek, i po skončení filmu. ()

Sejkorka

Tak tedy, další cesta do dětství. O prázdninách u babičky na předměstí vyrazil hrdina ze sedmičky na další nepřístupák. V kině bylo tak 10 lidí a on si sedl nejblíže k plátnu. Zažral se do děje, pěkně se bál a ve chvíli, kdy na tu slepou slečnu vyskočil zločinec s nožem, zařval na celý kino, vyskočil nad úroveň opěradel a po dopadu se zhroutil na zem, protože sedací prkýnko se mezitím vyklopilo nahoru. Když film skončil, čekal 5 minut, až byl úplně sám, a plížil se oklikou kolem řeky domů, aby ho nikdo z poteciálních diváků nepoznal. Prostě byl přesvědčen, že se nechoval jako hrdina. ()

gggggg

Akurát včera som pozeral film Vražda na večeri a slepý komorník v podaní Aleca Guinessa bol stokrát lepší, dokonca by som povedal, že rola slepej ženy Audrey nesadla. Inak to bol brilantný thriller, zo skvelou hudbou, obsadením aj dejom. ()

simpanz

Za divadelní děj ve středu filmu bych normálně dal tak 3*. Ale za Audrey a výborný konec tam plné hodnocení přihodím! Ona se vlastně celý film nedozvěděla, jaký má ta panenka význam! ()

Meriol

Ze začátku jsem byl k tomuto filmu skeptický, ale po prvních pár desítkách minut sledování vzaly mé obavy za své. Již od úvodu je zde budována výborná atmosféra doplněná ucházejícími hereckými výkony, a ačkoliv se děj filmu odehrává valnou většinu času v jedné místnosti, rozhodně mu to neubírá na kvalitě. Divák je tak ponořený do děje, že si to skoro ani neuvědomí. Je velmi příjemné když člověk v dnešní době, s nepřeberným výběrem filmů a seriálů, narazí občas na takovýto, byť poměrně starý, zato ale skvělý snímek. ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin