V jako Vendeta

• USA V for Vendetta (více)

Kdo je muž skrývající svou zjizvenou tvář pod maskou? Hrdina nebo šílenec? Osvoboditel nebo tyran? Kdo je V? A kdo se k němu přidá ve snaze zlikvidovat totalitní režim, který ovládl jeho národ? Od tvůrců Matrixu přichází V jako Vendeta, napínavá a nekompromisní vize budoucnosti podle komiksu Alana Moorea. Natalie Portman v roli Evey, obyčejné dívky, která musí rozhodnout, jestli se její hrdina nestal vetší hrozbou, než jsou ti, proti kterým vede válku. Hugo Weaving jako V – silný, charismatický bojovník za svobodu, hnaný touhou po pomstě na těch, kteří ho znetvořili. Stephen Rea v roli detektiva, který se zoufale pokouší V dopadnout dřív než rozpoutá revoluci. Sázky na vítěze rostou. Napětí stoupá a doutnák byl zapálen. Kterou ze stran zvolíte? Ve světě V neexistují střední cesty. (Magic Box)

Pecinos

Idea je nesmrtelná. "V" nám zde dokazuje, jak tato myšlenka může změnit zemi. Anglická totalita není nejvěrohodnější, ale "černý pytel", strach a tak dál na tom nebyly špatně. Rozhodně skvělá výmluvnost a gestikulace postav jsou skvělé. Ve svém žánru patří mezi mé nej. ()

LAZZiO

kiezby sa nieco podobne odohralo aj real a nie ibana platne...kazdopadne zaujal a tema je za 100* ,,takze fajn :) ()

Marek.Skalka

Zajímavý film, který se s postupem doby (nyní leden 2012) přestává stávat utopickým. Navíc umožňuje nad filmem přemýšlet a používat svou vlastní fantazii. Ne jako u naprosté většiny nových filmů, kdy je člověk jen konzument toho, co si vyfantazírovali jiní... Například Avatar je příklad naprostého výplachu mozku. Vendeta je jeho pravý opak. ()

czKarlos

V dnešní vyhrocené době tento i jinak velice dobrý film dostáva nový rozměr. To by se to protestovalo, jako na konci. Desetitisíce Fawkesů kráčejících ulicemi ()

derris

Jsem spíše příznivcem akčnějšího filmového zpracování komiksové předlohy, přesto se mi už dlouho nestalo, aby mě nějaký film takhle překvapil (v dobrém slova smyslu). Mrazivá atmosféra totalitního Londýna nám ukazuje smutnou pravdu, že strach má obrovskou sílu a dokáže bez problémů poštvat lidi proti sobě. Nemůžu jinak než sáhnout po plném hodnocení. ()

Matejus

Bezpochyby najlepší filmový zážitok, ktorý som doposiaľ mal. Nič tomu nechýbalo, všetko bolo tak ako si vo filme predstavujem. V dnešnej dobe, kde sa všetko rúca do neznáma, by mali tento film povinne púšťať v každom kine zadarmo. ()

yousee

Poprvé, když jsem tenhle film „viděl“ mi ho kamarád ukazoval po částech a vůbec se mi nelíbil, poté jsem si ho sehnal a podíval se na celý. Po tomto zásadním kroku se můj názor obrátil o 360°, je to hodně vydařený film, sice trošku zdlouhavý, ale to člověk překousne. Možná jen jedna věc: neuškodila by nějaká scéna co má „koule“. Moje hodnocení 4 hvězdičky a rozhodně doporučuji se na tento snímek podívat. ()

burg

Obávám se toho, že naše civilizace spěje přesně do bodu, odkud není návratu. Bylo to vůbec zvláštní, vidět Johna Hurta, jak hraje postavu přesně na druhé straně barikády, než byla v 1984... ()

Rayers

Vůbec nic v tomhle filmu není dotažené do konce. Tolik možností měli a skoro žádnou nevyužili. Ale možná jsem jen měl přehnaný očekávání. ()

MagyG

Hugo Weaving zachranuje cely film, ktory by sam o sebe bol lahko podpriemernou fantastickou kvazi-apokalyptickou dramou. Jeho genialne shakespearovske herectvo, ktore ani maska nezakryje, dava celemu filmu jedinecnu esenciu a vyzdvihuje aj inak priemerne herecke vykony ostatnych spoluhracov na vyssi level. John Hurt celkom sadol do ulohy autokratickeho tyrana, ale ako bad-boy bol od neho lepsi pomerne neznamy herec Tim Pigott-Smith ako slizky Creedy. Mam ten film rad kvoli mnohym dovodom. Komentar uzivatela canakja je absolutne nepochopitelny a ubohy, podobne ako (zjavne) on nepochopil pointu filmu. Smutne. ()

KristovaNoha

Hodnocení shazuje nutně fakt, že po shlédnutí zbylo několik otazníků nutných k doplnění a divák tápe: To si to snad musím přečíst? Jistě to šlo natočit i bez těch nezodpovězených otázek. A to samolibé domino... Obacně - další film s tématikou totality, revoluce a odboji v jehož finále nezůstalo jedno oko a ohanbí suché. Za to, že to byla fajn podívaná jsou ty zbylé hvězdy. Natalie Portman tam trošku trčela s nádechem toho, že bylo třeba obsadit nějaké kasaštyk jméno. ()

j.e.c.k.o

Úžasný komiks, úžasný film. Rozhodně zaslouží víc uznání než sklidil a ačkoli ho sleduji pravidelně už několik let, teď, když mám napsat komentář, mi došla slova. Nemám co bych vytkla a hlásat chválu do oblak mi přijde trochu neoriginální. Snad bych čekala výraznější soundtrack, který i tak je dobrý a teď už za sebe nechám mluvit jen hodnocení. ()

namo3nik

Uplně naplnujiící vize postkatastrofické gay budoucnosti.Prostě to dělali dva bratři a jeden z nich je asi teplej. ()

kulitschka

Neměla jsem tušení, o čem film je a tak jsem se ze začátku divila, uprostřed blaženě chrochtala a na konci zuřila. Ještě ve druhé třetině jsem byla přesvědčená, že dám filmu pět. Nechci spojlovat, ale z keců v jeho poslední scéně jsem přibrala dvě kila a otěhotněla. Fůj. Konec je..ani nevím, jak to definovat, prostě nijaký. Čekala jsem velké finále a ony tam ty žádané věci i byly, ale jak píší mnozí ostatní- feeling se nekonal, nevím proč. Každopádně na tři hvězdy to bylo až příliš slušné. ()

VoiDson

Ano možná se tomu ani nedá věřit, ale viděl jsem tento snímek až dnes a rozhodně lituji, že jsem se nepodíval dříve, ale objektivně vzato bych film dříve hodnotil úplně jinak, kdybych ho viděl tenkrát. Když vidím co se dnes děje, tak prostě nemohu jinak. Nečekal jsem ani, že by mě film zatáhl do světa myšlenek o věcech, o kterých by mě ani nenapadlo přemýšlet a to ani ve snu (a to mám hodně šílené sny) ()

QuietRioT

Zasadí semienko vo zváštnej paralele k dnešnej dobe. Aj ja by som chcel mať masku Guya Fawkesa a rád by som, tiež spominal na 5. November. No a samozrejme Natalie Portman, jedinečná s vlasmi alebo bez. ()

Ghastli

Příběh je skvělý bohůžel to nemůžu říct o zbytku filmu.Scénář je s vyjímkou hlavní postavy zavánějící a kazí dojem z filmu. Efekty výbuchu bych si představoval reálnější trochu dynamičtější a krev by nemusela vypadat jako červená barva.Atmosféra totalitního režimu je taková celá chabá . Vím že v tomhle filmu nejde o efekty,scénář, a vlastně celkový vzhled.Lidé říkají ,že o to nejde ,ale já to hodnotím jako film né jako morální steroidy. ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

06.09.2014

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

07.01.2012

Lákavá kombinace. Andy a Lana Wachowští nedávno ve spolupráci s Tomem Tykwerem dotočili adaptaci objemného, cenami ověnčeného románu Cloud Atlas, a nechtějí ztrácet čas. Jejich čerstvá novinka má… (více)