Silný životní příběh se odehrává na pozadí drsné scenérie hor se vším, co je pro střední Slovensko typické – patriarchát, pytláctví, rasová nesnášenlivost, krádeže dřeva, ale hlavně ukazuje velkou soudržnost rodiny, víru, přátelství a lásku. Pokoj v duši je příběhem Tóna (Attila Mokos), který se po pěti letech vrací z vězení, kde si odseděl trest za krádeže. Přijíždí do rodné vsi a zjišťuje, že mnohé věci se změnily: s manželkou (Helena Krajčiová) se odcizil, pětiletého syna vlastně nezná, nemůže najít novou práci… Jeho přátelé z dětství – kněz Marek (Jan Vondráček) a podnikatel Peter (Robert Więckiewicz) se mu snaží pomoci v návratu do normálního života, ale mají své vlastní problémy a trápení. Tóno zoufale hledá východisko ze své situace. Šanci mu nakonec jako jediný dá majitel místní železnice, strojvedoucí Smejkal (Jaromír Hanzlík), který jako jeden z mála netrpí předsudky... (oficiální text distributora)

Weirdman

Nemôžem si pomôcť, ale mne pokoj v Duši prišiel veľmi plytký, jednotvárny... Potešujúci je fakt, že po technickej stránke je film naozaj pekne spravený, ľúbezne nasnímaný :)) ... Ale inak hlucho a neprirodzení herci, z ktorých pre istotu niektorí ani neboli Slováci... UPDATE: Čím dlhší je odstup od vzhliadnutia tohoto filmu, tým je mi protivnejší. Takže body dole... (●) ()

Scarya odpad!

Typické slovenské pseudofilozofické dielo. V ktorom slovenskom filme nie je pohreb? To je taký depresívny odpad, že sa nedá na prví krát pozrieť dokonca. Aby v slovenskom filme nebola manželka ,ktorá ma akýsi strach z manžela a chlap ,ktorý nepije , to by sa stal asi nejaký zázrak. Na VŠMU prijímajú mizerne málo študentov, pretože neviem kto vlastne o ich talente rozhoduje ,ale hlavne hlúpo. Ja by som prijala všetkých 2 tisíc čo sa hlásia aby existoval na Slovensku aspoň jeden dobrý herec . Alebo nech radšej všetci píšu knihy pre povinné čítanie – tam sa také dristy hodia. Čo všetci majú s tým životom na dedinách? To zaspal niekto dobu? Ja si na nejaké herecké výkony nepotrpím. Záleží mi viac na deji a obsahu. A celý film je totálne nudný. Áno vznikol novy pokus o vtip – dieťa ,ktoré vulgárne rozpráva – nádhera, z akého filmu to odpozerali? Chabí námet – kriminálnik čo sa chce zaradiť do spoločnosti a nemá šancu, to je naozaj z roku 2009 ? Alebo ho niekto napísal v 80 rokoch a bolo to v krabici a jedného večera sa niekto nudil a povedal si natočíme ďalšiu kravinu, však Slováci si to zaplatia. Toľko premrhaných investícii do nezmyslu. Slováci by mali radšej viac investovať do vedy a výskumu, tam Slováci vedia robiť pokroky ,ale nemajú investície a vo filme investície sú a nanič, ako hovorím radšej nech sa tí naši herci venujú dabingu – mali by konečne zaslúžený plat. ()

megajalec

Vôbec nie zlé. Krásne slovenské prostredie, príbeh tiež celkom ujde. Môže mi len niekto prosím vás vysvetliť, prečo musia hlavné postavy našich filmov stvárniť zahraniční herci? To nemáme my dosť dobrých? ()

ShortyIC

Na slovenské pomery je to vynikajúca dráma. Film bol celkom dobrý, ale za krásnu pesničku k filmu od Jany Kirschner dávam 4 hviezdy. ()

Odpocivadlo

Tento film nie je veľmi zlý, no celý čas som si pripadal ako keby tento film mal dať niejake posolstvo, no okrem osladenej ciganskej reality som si z toho nič neodniesol. Ale dalo sa to príjemne pozerať. ()

mkee

Film, kde možno s pokojom v duši uvažovať nielen o 4*, ale aj, pardón, o mentalite niektorých užívateľov tejto platformy, ktorí majú dokonca výsadu komentovať tu filmy. Dámy a páni, vstúpte si do svedomia pred tým, než niečo ohodnotíte a nesnažte sa za každú cenu pútať pozornosť svojimi výsostne subjektívnymi, scestnými, pseudointelektuálnymi absurditami, ktoré nemajú nič spoločné s reálnou úrovňou a hodnotou filmu. Pretože vyslovene devalvovať tento film a odôvodňovať to tým, že obsahuje "krásy krajiny", tým, že vo Vás vyvoláva "archaické dojmy", tiež tým, že hlavnému hercovi hrajúcemu citovo vyprázdnenú postavu "chýba skutočná hĺbka" či dokonca tým, že je to špatné, lebo je to film "o živote", nemožno označiť inak, ako suppresio veri mala fide s cieľom attention whoringu. ()

veverysiak

Pravdupovediac, pred zhliadnutím filmu som mal obavy, najprv veľaočakávajúce ohlášky umeleckej a mediálnej obce, neskôr bombastická až násilná reklamná kampaň, ktorú sa moje rokmi vycvičené zmysly naučili brať s rezervou a opačným znamienkom, no a keďže ani napriek konexiám sa mi nepodarilo zohnať lístky na premiérové kolo premietania, zvyšky môjho patriotského entuziazmu takmer úplne zničili väčšinou sklamané až negatívne reakcie mojich šťastnejších známych, lenže všetko je inak, ja som sa kultúrne vyžil, vynikajúca kamera, skvele zapasovaná hudba, vhodne zvolené prostredie s nenápadnými ale výstižne vykreslenými detailami, zaujímavý casting so vsadením na neokukané ale o to výraznejšie tváre, celkom dobrý príbeh s nie celkom tradičným vyvrcholením, na prvý pohľad plytké vykreslenie hlavných postáv, podľa mňa však zámer tvorcov nevykresliť ich detailne, a tým ponechať divákovi dosť značný priestor na domýšľanie ich charakterov a príčin ich správania, podčiarknuté a zrátané, chcem byť aj naďalej a čoraz častejšie prekvapovaný tým, že aj po dlhočiznom vákuu u nás nezabudli točiť dobré filmy, takže 80%. ()

pierre9

Naozaj veľké sklamanie. Po všetkých tých pozitívnych ohlasoch, ktoré som vnímal zo svojho okolia som dopadol prudko na zem. Herci neodvádzajú zlú robotu, ale ten príbeh akosi vôbec nemá šťavu. Slovenské filmy, ktoré som videl v posledných rokoch naznačovali aspoň aký-taký trend k lepšiemu, ale tento film je pre mňa krokom späť. Pretože akési občas až zneužívanie krás slovenskej prírody, ktorým sa zakrývajú nedostatky v scenári a všetkom ostatnom mi už začína naozaj liezť krkom. Smutné je, že jediným, čo mi asi zostane v pamäti je iba pieseň od Jany Kirschner, ktorá je naozaj fajn. ()

Patr1k

Po dlhom čase som sa odvážil si pozrieť niečo zo slovenskej tvorby (ono po dlhom čase aj niečo vyšlo) a nie som sklamaný i keď by sa dalo dosť vecí vytknúť (hlavne dialógy a vulgarizmy, ktoré sa mali do filmu hodiť, no zneli straaašne umelo), Attilovi sa herectvo zožrať dá, ostatní herci nič moc ( prekvapí postavička Ľuba Romana :D ), a samozreje veľké plus Janke Kirschner ()

zodiak217

Slovenský film s tutulnou piesňou, ktorá jasne predznamenávala jeho kvality....ale nestalo sa tak. Nádherná horehronská príroda veď samotné okolie Čierneho Balogu je úchvatné, no dej tohto filmu až taký úchvatný nebol. Až tak som sa síce nenudil, ale zase nemohol som ani výskať od prekvapenia. Celý príbeh má taký pozvoľný spád a sleduje osudy jedného človeka po prepustení z väzenia. To môže byť zaujímavé kam povedú jeho cesty, ako sa dokáže začleniť do spoločnosti, čo sa medzi tým zmenilo a práve taký je aj tento film, pomalý, pozvoľný, ale zároveň prírodou uchvacujúci. Som rád že som mal možnosť vidieť túto snímku, lebo som sa aspoň uistil že Slovákom stále chýba nejaká iskra, ktorú tu neviem nejako nájsť v našej produkcií. ()

bulawaio

50%. Všude dostatek klišé a odhadnutelných zvratů nesoucí se na vlně atmosféry krásné slovenské vesničky. Film dokáže udržet pohodu všude prosakující slivovicí a rádoby těžkým a marným životem. Jedna hvězdička za sountrack. Prepáčte. ()

frolo

Konečne som zhliadol tento tak zatracovaný slovenský film, ale nechápem prečo? Po poslednej klapke ma naplnil zvláštny pocit. Konečne som videl reálny život zo slovenskej dediny. Zasmradené a špinavé krčmy z čias komunistov, rozbité slovenské cesty a takto by som mohol pokračovať. Niektorý sa sťažujú na nadávky a alkohol. Ale ono je to tak. Všetko sa rieši s pohárikom v ruke a nie vždy spisovnými slovíčkami. Vyzobrazenie troch starých kamarátov - väzňa, farára a podnikateľa bolo viac než vynikajúci nápad. Tomuto filmu nemám čo vytknúť. Samozrejme o titulnej piesni a jej kvalite sa nedá nič vytknúť. Na záver by som chcel podotknúť, že najlepšie to vystihol "meave" ()

brasek

Viac ako samotný príbeh ma zaujal Attila Mokos a jeho herecké nadanie. Nepovedal by som, že film je zlý... ale nie je ani skvelý... jednoducho podľa mňa visí niekde na polceste. ()

faktor_xx

taký priemerný slovenský film...snaží sa zachytiť pravú Slovač a jej náturu, čo sa tomuto filmu celkom darí....tematicky a dejovo zaostáva pár rokov dozadu, vo vtedajšej súčasnosti to určite nebol súčasný film....príbeh je sčasti klišé, sčasti bežná vec, s ktorou sa ľudia dennodenne stretávajú, prizerajú, tvária sa, že sa ich to netýka, a predsa je to všade okolo nás....vulgárnosť, pijanstvo, rasizmus, realizmus a naturalizmus...konečne film, čo si nedáva servítku pred ústa....herci dobrí, trošku čitateľní, postavy predvídateľné,dialógy na dobrej úrovni a písané tak, ako za bežných udalostí a dní, kamera celkom dobrá a hudba presvedčivá a chválitebná....ale niečo mi tam stále chýba....55% ()

japekli

Dalo by se napsat obyčejnej příběh, ale po skončení filmu mi bylo nějak divno. Pocit prázdnoty a marnosti musí bejt hroznej, když je náprava v nedohlednu. Blahořečím tvůrcům, že to natočili tak, že film je až bolestně reálnej. ()