Silný životní příběh se odehrává na pozadí drsné scenérie hor se vším, co je pro střední Slovensko typické – patriarchát, pytláctví, rasová nesnášenlivost, krádeže dřeva, ale hlavně ukazuje velkou soudržnost rodiny, víru, přátelství a lásku. Pokoj v duši je příběhem Tóna (Attila Mokos), který se po pěti letech vrací z vězení, kde si odseděl trest za krádeže. Přijíždí do rodné vsi a zjišťuje, že mnohé věci se změnily: s manželkou (Helena Krajčiová) se odcizil, pětiletého syna vlastně nezná, nemůže najít novou práci… Jeho přátelé z dětství – kněz Marek (Jan Vondráček) a podnikatel Peter (Robert Więckiewicz) se mu snaží pomoci v návratu do normálního života, ale mají své vlastní problémy a trápení. Tóno zoufale hledá východisko ze své situace. Šanci mu nakonec jako jediný dá majitel místní železnice, strojvedoucí Smejkal (Jaromír Hanzlík), který jako jeden z mála netrpí předsudky... (oficiální text distributora)

krusty2 odpad!

Slovaci kedy pride komercia a hype.Chcem horor,thriller,akciu a nie stale drama,psychologia a podobne blbosti. PS:Neberte toto hodnotenie vazne,ale nie vsetci sme na umelecke filmy a dramy. ()

Wancohoff

(26.7.2009) dej to nemalo,tak nemam v podstate co komentovat. za zmienku stoji fajn hudba podfarbujuca urcite sceny,zabery peknej krajiny. plus fajn koniec.ale cakal som nieco hlbsie... 55% .PS, zajtra si skor spomeniem na polčas rozpadu,ako na pokoj v duši ()

klokyn

Na slovenské pomery celkom slušne natočený film. Ale suchý, veľmi suchý. Tóno je divná postava, ktorá málo hovorí a keď niekto niečo hovorí jemu, tak sa radšej otočí a odíte. A tak končí väčšina scén, ktoré tým pádom nemajú pointu a zostávajú otvorené. Tóno sa proste nasral a išiel preč. Keď som sa konečne začal s hlavným hrdinom stotožňovať, zrazu bol koniec filmu. V skratke: Pokoj v Duši je pekne natočená a depresívna reklama na domácu pálenku a cigarety neistej značky ()

punk_zero

Smutný no dosť reálny príbeh. Každy má nejaké starosti a ten koniec filmu som aj očakával :( Čo ine mohol spraviť. Našiel pokoj v dusi ... ()

Boomstick

Neni mozne...konecne sa niekomu podarilo spravit dobry slovensky film.Je vidiet ze Balko robil predtym dokumenty,kamera velmi posobila dokumentovym dojmom.Pribehovo to bolo dost depresivne a herecky fajn a niekedy sa objavila aj daka ta spinavsia nadavka (resp. k*k*t p*ca ;) ) Lahky nadpriemer ()

Kesiak

Nesmelý pokus o natočenie nového slovenského filmu. Komplex "nemáme na to" je tu silno prítomný. Herci sú nejakí neuvoľnení, kŕčovití, dialógy často okyptené a dej minimálny. Scéna -sadnime si-pohárik-cigareta- sa opakuje strojene dookola. Krása slovenskej prírody a istý typ meditatívneho prístupu to trochu zachraňuje. Takisto skvelá hudba a kamera. Slabé 3 hviezdičky. ()

artas

Veľmi zmiešané pocity, niečo ma na tom filme tak se... že by som dal len 1*, niečo naopak za 5*. Tak čo s tým? ()

knihomolka

pre mňa naozaj veľmi milé prekvapenie... aj by som kludne dala 5hviezd, ale to by som už asi prehánala... hoci sa mi to skutocne velmi pacilo... pribeh, obsadenie, dialogy... vrelo odporucam ()

NikuSSka

Typicky slovenský film - krčma, Rómovia, pekná príroda, slušný nápad ale zle zrealizovaný. Prvú polhodinu som sa nudila...film neukázal nič nové. Len som sa pousmiala nad tým, ako priam dokonale vykresľuje mentalitu a prostredie Slovákov žijúcich na Gemeri - kopa Rómov, práca nulová, plná krčma a všade samý policajt :) Koniec má však trošku dostal a tak ho považujem za to lepšie,čo sa na Slovensku za posledné roky nafilmovalo. Myslím si však, že mu prílišná publicita uškodila...nie je to až tak dobré ako sa o tom v médiách hovorí. ()

Snake.Charmer

Pro mě velmi příjemné překvapení. Výborně zahrané, příběh ze života bez jakýchkoliv příkras. Ještě bych vyzdvihnul povedenou hudbu a titulní píseň Jany Kirschner. Velká škoda je, že je film tak rutinně natočený. Největší výtky mám jednoznačně ke kameře. Takové téma by si zasloužilo o trochu lepší zpracování. Přesto 4*. ()

BathoryMan

Konečne po dlhej dobe som videl v kine"DOBRY"Slovenský film a slovičko dobrý som zámerne zvýraznil!Po revolúcii som mal pocit , že čo zatial u naších českých susedov sa točí o stošest a dost kvalitne, unás vznikajú len samé nepodarky:Rivers of Babylon,Modré z neba,Śulajová Krajinka alebo Záhrada ,Zostane to medzi nami,Vášnivý bozk atd.A z poslednej doby spomeniem hlavne Malé Oslavy a Tango s Komármi.. no proste otras!Ale u tohto filmu som sa ani trochu necítil trápne ale práve naopak ma potešilo že už konečne niekdo vypadol z mesta a pomaly ale iste sa natáčanie filmov presúva aj na vidiek a do naších krásnych hor!Ved my Slováci máme tak nádhernú prírodu že nám ju závidia aj bratia Česy a tak prečo ju neukázat?A to si asi povedal aj režisér Balko a vo výsledku natočil celkom vydarený film odohrávajúci sa v lone nedotknutelnej a krásnej slovenskej prírode,spolu s medzinárodným..ale celkom vydareným obsadením a s príbehom ktorý trefne vystihuje ako to v súčastnosti unás na Slovensku vlastne chodí!A to bez trápneho prikrášlovania!Z kina som teda po mierných obavách nakoniec odchádzal spokojný a s pocitom že som prispel konečne po dlhej dobe na niečo naozaj vydarené v zatuchlej súčastnej slovenskej kinematografii! ()

Loooki

Nikdy by som si tento film nepozrel...ani preto nie, že Jana Kirschner spievala peknú pieseň a ja som si ju pohmkával, ale keď to už vyhralo Slnko v sieti za najlepší celovečerný film (filmová cena odovzdávaná, raz za dva roky) nedalo mi to. Toľko ospevovaný film, ktorý mi nedal pokoj na duši, nie preto, že bol taký skvelý...ale asi nie som Stredoslovák a akosi ma nevtiahol do seba...zábery na krásny kraj?..fasa, ale ja som si nepustil dokument...zábery na Slovákov a ťažké časy?...fasa,mohol som si pustiť Pásla kone na betóne. ()

ivamka

Všechno bylo tak skutečné a opravdové. Vím, že tak nějak se žije všude v těch kopcích at je to Slovensko nebo Čechy. LIdi jsou tam blíž přírodě a život je drsnější. Chybělo mi více těch odlehčených pasáží, jako s tím vláčkem nebo to kamarádství. Moc fajné záběry krásného koutu Slovenska. A herci mně neznámí jako by ani nehráli, ale byli. A co tím chtěl básník říci? At´je příroda sebevíc krutější, stejně nejvíc člověka semelou vztahy. ()

caroleen

Možná jsem moc přísná, ale jestli nám tenhle film měl něco sdělit, tak já jsem si z něj odnesla jen to, že se na Slovensku strašně chlastá a že Slováci neumí udělat dobrý film. To, co je vykreslené na pozadí (cikáni žádající o podporu, lidi, místní, kteří nedokáží odpustit...), to není jen na Slovensku, ale všude po světě. Nějak mi unikla hlavní pointa, jestli tam vůbec nějaká byla, a konec? Ten tomu nasadil korunu. Mám ráda nečekané zvraty, ale tenhle nedával žádný smysl. Film mě zklamal, čekala jsem víc... ()

charmin

Ako je možné vidieť, názory sú pestré, čo ma len podnietilo k tomu, aby som utratila nejaké tie peniažky, a film si pozrela v pohodlnom kresle kina:)A teraz k veci : vytýčím zopár pozitív, v porovnaní s typickou slovenskou kinematografiou : tak po prvé by to bola kamera, kt. bola pre mňa osobne UMELECKÝM zážitkom(okrem zopár scien, ale kde by sme boli, keby bol slov. film dokonalý;)), po druhé typická slov. hudba(kt. teda šetrili, a to bohovsky), po tretie samozrejme slovenská, naša, krásna, úchvatná príroda(som to ale patriotka;)), po štvrté to budú asi trefné, poviem to mierne, expresívne slová;). Čo sa týka tých horších stránok, povedala by som mierne málo hudby, stačíl v niektorých scénach jemný podmaz a možno by niektoré scény neboli také prázdne a ďalej už ani neviem..:)Skutočne, očakávala som na začiatku veľa..pri prvej štvrťke moje očakávania klesali a stúpali, a potom sa to všetko pekne podvihlo, so SKVELÝM záverom..A tak vravím, je sa na čo pozerať, min. tá príroda posledná scéna a niektoré hlášky, ako sa vraví, nemajú chybu;)Osobná pozn. treba sa pred filmom rozhodne aj napapať, aj značne napiť, ja som totiž pohľadom na všelijaké opekané klobásky takmer umrela hladom:/ ()

Porp

Keby som nepoznal slovenské dediny ani by som tomu veľmi neveril, ale tí ľudia sú presne taký ako v tomto filme: chlapi pijú a bohujú, a ženy sú ticho a skáču. Vadili by mi aj tie zábery na krajinu, keby som nevedel, že u nás sa národné parky naozaj začínajú sto metrov nad dedinou. Toto je snáď prvý film, ktorý zobrazuje Slovákov aký naozaj sú aj s ich chybami a pri tom si z ich nedostatkov nevytvára ťažiskovú tému. Čo mi naozaj prekážalo bola hlavná postava, akosi som tomu chlapovi nevedel prísť na chuť. Možno je to tým, že som až príliš ovplyvnený bezchybnými charaktermi hollywoodskych hlavných hrdinov, ktorí sú vždy šľachetní a čestní a majú až moc kladných vlastností dohromady. ()

kersten

Slovenská filmografia poslednú dobu toho veľa neukázala. Až na pokoj v duši, dobre spracovaný film, presne vystihol atmosféru dnešného sveta, nazakrýva oči pred realitou a ukazuje ľudí a vzťahy presne aké sú. Zlé, zkazené, skorumpované. ()