poster

Posel z Liptákova (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1997, 100 min

Komentáře uživatelů k divadelní záznamu (130)

 • Matty
  ****

  „Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá“ Dvě hry v jednom byly velice nevšedním nápadem, ale vůbec ne špatným. K jejich spojitosti lze mít námitky, ke kvalitě rovněž, ale ani Posel z Liptákova (Hra z budoucnosti), ani Vizionář (Hra se smrtí) není zbytečně natahován na úkor těch lepších vtipů. Obě dvě mají délku tak akorát, i přednášky jsou dlouhé a zamýšlenou trapností okořeněné tak akorát. Pobaví vtipné vyprávění o nudné cestě do Liptákova s pověstně známou meteorologickou enumerací, i roztomile „vesnická“ vize budoucnosti, které vypovídají více o mezilidských vztazích, než o technickém pokroku. Obzvlášť Vizionář patří svou myšlenkou (vyrovnávání se se smrtí) k těm vážnějším cimrmanovským hrám, ačkoliv jej vážně dost dobře brát nelze. V roli Smrtky je obzvlášť nezapomenutelný Zdeněk Svěrák, z jeho závěrečného „nashledanou“ proneseného do publika až mrazí. 75%(24.6.2007)

 • novoten
  ***

  Klasici v nejslabší formě. Občas probleskne skvělý gag, ale jinak je zjednodušený děj i natahovaná délka silně na škodu.(27.5.2006)

 • B!shop
  *****

  No ze zacatku to je slabsi, ale nakonec se to nastesti rozjede. Tentokrat je rozdeleni seminar, hra, seminar, hra, pricemz casove je to tak zhruba nastejno. Prvni seminar spatnej neni, mohlo by bejt vic vtipu, ale zasmat se u toho dalo, nicmene obcas zabihaj zbyecne do detailu. Prvni hra Posel svetla je ale hodne slaba, poradnejch vtipu fakt hodne malo a vetsina v podani Weigela. Pak nastesti chytli tvurci druhej dech, druha prednaska je neskutecnej masakr, kdy sem se snad smal v kuse a druha hra Vizionar je taky perfektni, akorat v roli smrtaka mam radsi Sveraka. Slabsich, ale 5*.(13.2.2008)

 • RHK
  ****

  Jedna z nejlepších Cimrmanských her. "Více nesmíme ani naznačovat..." Bohužel "sekáč, který se nezakecá", začíná kosit i v řadách Cimrmanů. Vizionář: http://www.youtube.com/watch?v=zbMQe6X_tsw(12.6.2010)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  Patrně by mne také bavilo býti uhlobaronem, ale pokud bych kvůli tomu musel do hospody chodit s umytýma nohama a tolerovat po lokále pobíhajícího cikána s nožem v zádech, tak to si raději zvolím nebezpečné povolání úředníka v pyrotechnických závodech a po večerech si budu přivydělávat čuměním do trouby. Jelikož jsem však jenom unavený Smrťák, tak si nabrousím kosu, nakopnu svou Škodu 100L s malou závadou na chladícím zařízením a až za plus mínus 200 let najdu ten Liptákov, tak tam strávím důchod pročítáním nikdy zcela nenalezeného díla Járy Cimrmana.(12.2.2013)

 • viperblade
  *****

  Výborná hra, která si opět hraje se slovíčky tak skvěle, že není možné se nesmát... Ale nejlepší byl "univerzální ptakopysk" .. Ale je velmi citlivý na světlo, takže ho neuvidíte.. :)(16.10.2008)

 • Dan9K
  ****

  Píšete, že slabší Cimrman, podle mě nesmysl. Mně se líbil nejvíce ze všech, až tolik, že nechybělo mnoho k pěti. Originální schéma, kratší ale o to údernější hry, geniální semináře s největším počtem dokonalých hlášek a pověstný závěr ve Vizionáři. Opravdu téměř geniální...a k tomu ta úžasná mezihra hraná na rozladěný klavír...(5.9.2005)

 • ajuska
  *****

  Tentokrát dvě kratší hry a tak i seminář rozdělený na dvě půlky, to však vůbec nevadí. Vizionář i Posel světla nepostrádají nic z Cimrmanovského humoru a i seminář, ve kterém jsme se hlavně dozvěděli, že tam jeli autem a cestou brali benzín, je podařený. Bavila jsem se od začátku do konce.(21.12.2006)

 • xxmartinxx
  *****

  Zatím bezesporu nejlepší Cimrman (koukám se chronologicky). Dvě hry tomu svědčí, seminář úžasný a vtipný a hlubokomyslný zároveň Vizionář je skvělá tečka. Moc pěkné.(11.2.2011)

 • petaspur
  *****

  V semináři jsme po seznámení s příznivými povětrnostními podmínkami (zejména okluzní fronta 356-42, 359-44, 360-30 je zárukou skvělého počasí) svědky skutečně odborné vědecké práce s využitím moderních technických pomůcek (hloubkový izotopový detektor, 4 škrabky, smeták a lopatka). Zdeněk Svěrák, se skromností jemu vlastní, se přizná k tomu, že učinil největší objevy: "Naštěstí se později našel člověk, kterého napadlo podívat se do místní kroniky. Byl to shodou okolností člověk, kterému byly původně svěřovány pouze pomocné kopáčské práce. Tento člověk strávil nad stránkami kroniky řadu hodin a tam jsem na straně 235 našel hledaný zápis." Pak poznáme cimrmanovy sportovní schopnosti (tah na G12 - první aut v historii šachu), odvahu cimrmanova potomka (už od mala chtěl být úředníkem) i otcovy nadávky (Vysočina, výstava, prezence a zejména průduch). Vrcholem večera je pak jednoaktová hra Vizionář, ve které sedlák Hlavsa neustále zapomíná na to, že má zemřít, Smrtka si nedbale brousí kosu a Uhlobaron nedokáže pochopit, že by se ho nějak mohlo týkat budoucí znárodnění majetku. Pouze Hlavsa mladší má jasno:"Tatínku, já nechci bejt bohatej."(22.5.2009)

 • Jacinda
  *****

  Prostě Jára Cimrman..geniální dílo, které nikdo jiný na světě nemá(21.6.2009)

 • Sarkastic
  *****

  Někomu nemusí zcela sednout ta 2-hra. Ale já se velice bavil u obou 2 (ikdyž u té 2. víc ;-)). Weigel zde hrál prostě prim a ostatní mu pouze zdatně sekundovali (ale jó, je to tak). Znovu kopa super hlášek; snad nejvíc jsem se pobavil u toho uhlobarona...Ale úžasný konec ve formě dovětku smrtky (sedí mi zde lépe Svěrák) člověka až trochu zamrazí...5*, ostatně jak jinak.(16.5.2008)

 • Satan
  ****

  Nejmrazivější Cimrman. [Přesná stopáž: 102 min](9.3.2008)

 • Šakal
  ****

  Tentokrát místo samotného komentáře lehce zneužiju místní csfd k soukromému inzerátu. Snad mi promine(te). „Ztratil se (mi) resp. hledá se, univerzální ptakopysk. Poznávací znamení. Slyší na jméno Jindra a naposledy byl viděn jak si to uhání (bez nožičky, je však možné (pravděpodobné), že již dorostla) s rozcupovanou ponožkou v hubě, po náměstí Liptákova. Šťastnému nálezci náleží odměna (batoh včetně jeho obsahu), kterou ochotně dodal kolega Brukner. Avšak né hned, až příležitostně :-) Konec inzerátu. Co dodat. Geniální seminář(e) tentokrát předčí hry, avšak tím nechci vůbec naznačovat, že kvalita her samotných by absentovala. Osobně mám o pověstný chlup raději Vizionáře (to v alternaci s L. Smoljakem), avšak musím uznat, že při závěrečném rozloučení se Z. Svěráka s publikem, (téměř) tuhne krev v žilách. Tak na (brzkou) shledanou, mistři. 90%(8.1.2013)

 • Rudovous
  *****

  Posel je takovy cimrmanovsky evergreen.(8.7.2010)

 • Aky
  *****

  Tomu se, podobně jako téměř všem "cimrmanům", nedá vytknout ani vlas.(12.10.2013)

 • boshke
  *****

  Naprosto vynikající semináře (skupina A/B, Vídeňák, SUP), skvělý Vizionář a z mého pohledu ne až tak skvělý Posel světla. A nemyslím si, že je to jen kvůli tomu, že ho nemám kvůli jeho absenci na audiu tak naposlouchaného... 100%(11.5.2013)

 • sharky
  *****

  velkolepý koncert komediálního herectví neherců Jaroslava Weigela a Miloně Čepelky, kteří přehrávají všechny své kolegy. Závěrečná pointa Posla světla je téměř hollywoodská....:)(26.1.2006)

 • ork
  *****

  For ME 94%(23.1.2008)

 • MikeCool
  ***

  Divadelní záznam. Zřejmě nejslabší Cimrman, kterého jsem viděl. Pár dobrých hlášek padlo, ale jako celek to šlo bohužel mimo mě. Ani samotné, dokonce dvě dramatické hry mě svým humorem nedostali do kolen jako třeba Záskok nebo Dobytí severního pólu.(27.1.2014)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7