Afrika aneb Češi mezi lidožravci (divadelní záznam)

• Česko

Afrika

Komedie

Česko, 2004, 96 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)

Nemůžu si pomoci, ale v této hře se mi zdá, že je větší koncentrace tzv. jednoduchých fórků. Ale jinak docela OK. Zvlášť Josef Václav Sládek-ch!(6.5.2005)

Žádný zásadní kvalitativní úpadek jsem nespozoroval. Neříkám, že Afriku mám od Cimrmana nejradši - Záskok nebo Vražda jsou zábavnější, ale u některých her jsem se naopak bavil méně (Lijavec, Posel z Liptákova)...(6.3.2006)

Copak Afrika aneb Češi mezi lidožravci, ale jmelí! Všimli jste si co se letos urodilo jmelí? Strašně! V korunách stromů to vypadá, no jako ňejaká orlí hnízda!(1.12.2006)

Jeden z těch slabších Cimrmanů, bhužel. Jistě, pořád je to jedno z toho nej, co u nás máme, ale tak nějak tomu chybí napětí děl z doby protikomoušských jinotajů a meziřádkových významů. Bohužel, ač je dnešní doba už stejně debilní a nuzná, tento rozměr postrádá.(28.7.2011)

Copak jmelí, ale ten hurónský smích jistého diváka po "Cyrile, ty nejsi brífinkový typ"... (Chyba ve filmu: Řekl-li ing. Holý „Jaryne, to si ňa nakrkl´, musel přednášející dr. Brukner zaměnit Malé Velké Meziříčí za Malé Valašské Meziříčí.)(6.8.2011)