Afrika aneb Češi mezi lidožravci (divadelní záznam)

• Česko

Afrika

Komedie

Česko, 2004, 96 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)
  • Terva

Afrika: Češi mezi lidožravci.... Uděláme si briefing, to není jídlo. Ty nejsi briefingový typ, tak mlč!! Úvodní seminář: Nalezení nové hry v roce 1997..... Opeřený had..... Tančila jako blázen až do bílého rána.(17.2.2009)

A kolik členů že má váš kmen?(10.11.2005)

Je zajímavé, že někteří tvrdí, že Afrika není tak dobrá jako jiné hry, já osobně ji naopak řadím hned za své nejoblíbenější Dobytí severního pólu. Jmelí, brašna, brífing, Turci, zahoďte Korán, čtěte Bibli, je obrázková. J. V. Sládek, Češi jsou národ prosíravý...(29.10.2005)

Žádný zásadní kvalitativní úpadek jsem nespozoroval. Neříkám, že Afriku mám od Cimrmana nejradši - Záskok nebo Vražda jsou zábavnější, ale u některých her jsem se naopak bavil méně (Lijavec, Posel z Liptákova)...(6.3.2006)

Je fakt, ze tohle je drobet slabsi, ale jen misty. Uvodni prednaska je tradicne perfektni, obzvlast ukazka ze hry pro indiany a zachrana v podobe Jmeli. Co se tyce hry, tak nez se dostanou do Afriky, je to skvely. Jenze pak je bohuzel prilis velka pozornost na kanibaly, ktery delaj kraval a vyrvavaj a misty je to spis otravny. Nicmene i tady se sem tam najde nakej skvelej vtip. Dost mozna nejslabsi hra DJC ale o fous to na tech 5* precejen bude.(22.2.2008)

• - Nejedá se o první hru z repertoáru DJC, kde z úst Jaroslava Weigela zazní slavná otázka ohledně příbuzenstva pánů Žáby a Pulce. (M.u.t.t.t.y)

• - Hlas muže, který se během úvodního semináře ptá, zda je možné, aby se porouchalo všech dvanáct válců vzducholodi, patří režiséru Smoljakovi. (M.u.t.t.t.y)