poster

Afrika aneb Češi mezi lidožravci (divadelní záznam)

 • Česko

  Afrika

Komedie

Česko, 2004, 96 min

Scénář:

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)
 • Tosim
  ****

  Nemůžu si pomoci, ale v této hře se mi zdá, že je větší koncentrace tzv. jednoduchých fórků. Ale jinak docela OK. Zvlášť Josef Václav Sládek-ch!(6.5.2005)

 • EdaS
  ****

  Žádný zásadní kvalitativní úpadek jsem nespozoroval. Neříkám, že Afriku mám od Cimrmana nejradši - Záskok nebo Vražda jsou zábavnější, ale u některých her jsem se naopak bavil méně (Lijavec, Posel z Liptákova)...(6.3.2006)

 • Hurley
  *****

  Copak Afrika aneb Češi mezi lidožravci, ale jmelí! Všimli jste si co se letos urodilo jmelí? Strašně! V korunách stromů to vypadá, no jako ňejaká orlí hnízda!(1.12.2006)

 • paascha
  ***

  Jeden z těch slabších Cimrmanů, bhužel. Jistě, pořád je to jedno z toho nej, co u nás máme, ale tak nějak tomu chybí napětí děl z doby protikomoušských jinotajů a meziřádkových významů. Bohužel, ač je dnešní doba už stejně debilní a nuzná, tento rozměr postrádá.(28.7.2011)

 • Adam Bernau
  *****

  Copak jmelí, ale ten hurónský smích jistého diváka po "Cyrile, ty nejsi brífinkový typ"... (Chyba ve filmu: Řekl-li ing. Holý „Jaryne, to si ňa nakrkl´, musel přednášející dr. Brukner zaměnit Malé Velké Meziříčí za Malé Valašské Meziříčí.)(6.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace