Afrika aneb Češi mezi lidožravci (divadelní záznam)

• Česko

Afrika

Komedie

Česko, 2004, 96 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)

Nadprůměrně vtipná hra, kterou od průměru zachránil úžasný seminář a nezapomenutelné jmelí. Z mého pohledu jedna z povedenějších her, ale to asi každý vidí jinak. Slabší * * * *.(30.1.2011)

Nemastný neslaný Ne, to není hodnocení cimrmanovské hry, ale připomenutí geniálního užití rčení a přísloví spojených s lidojedy. A za odkaz Josefa Václava Sládka? Jednoduše: pětihvězdičková zábava, kch.(9.3.2009)

Jediná hra, na které jsem byla osobně přítomna a měla jsem to štěstí vidět pana Mistra Ladislava Smoljaka na vlastní oči včetně celého cimrmanovského divadelního souboru. Nádherný zážitek(18.5.2012)

80% - Není to jeden z top Cimrmanů, ale pořád je to naprosto okouzlující a inteligentní dílo...(17.10.2007)

Jeden z těch slabších Cimrmanů, bhužel. Jistě, pořád je to jedno z toho nej, co u nás máme, ale tak nějak tomu chybí napětí děl z doby protikomoušských jinotajů a meziřádkových významů. Bohužel, ač je dnešní doba už stejně debilní a nuzná, tento rozměr postrádá.(28.7.2011)

• - Hlas muže, který se během úvodního semináře ptá, zda je možné, aby se porouchalo všech dvanáct válců vzducholodi, patří režiséru Smoljakovi. (M.u.t.t.t.y)

• - Nejedá se o první hru z repertoáru DJC, kde z úst Jaroslava Weigela zazní slavná otázka ohledně příbuzenstva pánů Žáby a Pulce. (M.u.t.t.t.y)