Afrika aneb Češi mezi lidožravci (divadelní záznam)

• Česko

Afrika

Komedie

Česko, 2004, 96 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)
  • WANDRWALL

Cestovatelé, co se vydají do Afriky, tak musí být připraveni na velký rasismus. Černí tam bílé nechtějí. A přece další a další cestovatelé i z Česka míří do Afriky. Afrika je ale širokánský pojem. Každá země má svou kulturu, své dějiny, a to jaksi tahle hra nebere na vědomí. Slabší hra, škoda, původně jsem si myslel, že dám aspoň čtyři hvězdičky, ale není to možné.(29.8.2010)

Copak Afrika aneb Češi mezi lidožravci, ale jmelí! Všimli jste si co se letos urodilo jmelí? Strašně! V korunách stromů to vypadá, no jako ňejaká orlí hnízda!(1.12.2006)

Ačkoliv v porovnání s ostatními díly JC je tato hra slabší, pořád se jí nedaří spadnout pod 5*... Copak hvězdičky, ale jmelí. Všimli jste si, co se letos urodilo jmelí?(12.6.2005)

Jediná hra, na které jsem byla osobně přítomna a měla jsem to štěstí vidět pana Mistra Ladislava Smoljaka na vlastní oči včetně celého cimrmanovského divadelního souboru. Nádherný zážitek(18.5.2012)

Něco na tom bude, že je zde takový zjednodušený humor, ale pořád je to Cimrman.(13.1.2006)