Afrika aneb Češi mezi lidožravci (divadelní záznam)

• Česko

Afrika

Komedie

Česko, 2004, 96 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)

For ME 93%(23.1.2008)

80% - Není to jeden z top Cimrmanů, ale pořád je to naprosto okouzlující a inteligentní dílo...(17.10.2007)

Jako zanícený cimrmanolog, schopný hodiny a hodiny vyprávět repliky ze všech her krom Českého nebe, se kterým jsem ještě žel neměl tu čest, snad ani nemohu jinak. Mohl bych pár her vyzdvihnout, avšak žádnou bych nedokázal označit za slabší či méně oblíbenou. Stejně ode mne každá dostane "kilo", tak co... 100%(9.6.2010)

Nadprůměrně vtipná hra, kterou od průměru zachránil úžasný seminář a nezapomenutelné jmelí. Z mého pohledu jedna z povedenějších her, ale to asi každý vidí jinak. Slabší * * * *.(30.1.2011)

Tak tuhle věc jsem měla možnost naživo i v televizi a dost u ní záleží, v jakém složení je zahraná. Celkově o trochu slabší než starší Cimrmanovy hry, ale pořád je to nářez (zvlášť scéna se jmelím).(2.6.2005)

• - Nejedá se o první hru z repertoáru DJC, kde z úst Jaroslava Weigela zazní slavná otázka ohledně příbuzenstva pánů Žáby a Pulce. (M.u.t.t.t.y)

• - Hlas muže, který se během úvodního semináře ptá, zda je možné, aby se porouchalo všech dvanáct válců vzducholodi, patří režiséru Smoljakovi. (M.u.t.t.t.y)