HorrFi

Myslim že tenhle film zaujme i dneska vzhledem k tomu v jakým roce byl natočenej.. neni zdaleka tak dobrej jako Titanic ale nemůžu říct že jsem se u něj nudil.. klasika katastrofickejch filmů která mě opravdu bavila.. ()

andrii

Vody se vzbouřily. Za mnou, plaváčci. Z pekla na moři, které nás moří. Musíte mi, si věřit. V našem případě, pro přežití, je dobře být na dně. ()

Decker

Na svoji dobu urcite trhak, ale dnes vyzniva trosicku slabeji avsak stale se jedna o dobry dobrodruzny film na ktery se rad podivam kdyz ho nejaka tuzemska TV zaradi do programu. ()

hans500

"Dobrodružství Poseidonu" patří k nejlepším katastrofickým filmům 70. let a to právem. Skvělá režie, pečlivě budované napětí, bezchybné herecké výkony všech (ale přesto, zmíním alespoň Genea Hackmana a Ernesta Borgnineho), nečekané zvraty, výborný scénář, vynikající triky a výprava, povedená atmosféra a dobrá hudba. ()

Mirokukii

Skvělý rozjezd. Propojení scén z kapitánského můstku s odehrávající se oslavou uvnitř lodi před katastrofou, nastolilo patřičné napětí, držící se po celý film. Bloudění zatopenou lodí pár přeživších však zbytečně zdlouhavé. Avšak postavy jsou buď sympatické, nebo zajímavé, a divákovi pozornost jejich dramata udrží. Skvělý Gene Hackman, jako spasitel všech. Výborná klasika v zatopených kulisách bez zbytečných efektů. Mnohem, mnohem lepší než jeho následovník z roku 2006. ()

Sfinkter

Sice již klasika žánru, ale s odstupem času přeci jen pohlížím na kvalitu trošku kriticky. Hackman přesvědčivý. ()

lennyd

Další z filmů, který jsem jako malý kluk žral (a sledoval potajmu, když se rodiče - spíše jen otec - dívali). Film vypráví o skupince lidí, kteří přežijí převrácení lodi Poseidonu, a doufají, že se dostanou nahoru (teda na spodek lodi) dříve, než se loď úplně potopí. Skupinka je velice různorodá, přes skvělého kazatele (Gene Hackman), přes děti, hysterickou dívku, policistu a jeho přítelkyni, starší manžele až po raněného kuchaře. V hereckém obsazení zde vyčnívá mladý Gene Hackman v roli kazatele, který ale nenechává problémy na Bohu, ale všechny řeší sám, ale také celou skupinu vede. Moc pěkné... ()

xerno

Výbornej film, ovšem ta jeho pozdější verze (poseidon) je fakt kravina. Jinak tu musim upřednostnit soundtrack, zvlášť píseň The Morning After a na to, z jakýho je to roku, ty efekty jsou dost povedený... ()

Micione

Jeden z nejlepších filmů z řady katastrofických dramat. Podívaná bez zbytečných póz a okázalosti, postavená především na výborné gradaci a výkonech hlavních postav. Charismatický Gene Hackman především! ()

progression

Výborný katastrofický film ze zaoceánského parníku (25 let před natočením "Titanicu"). Strhující příběh, působivá hudba Johna Williamse a výborné herecké výkony (včetně těch dětských). Obzvláště Gene Hackman v pro něho netradiční roli "kazatele" i Ernest Borgnine v roli "bručouna se srdcem" jsou nezapomenutelní. S ohledem na dřívější dobu, skromnější rozpočet i tehdejší technické podmínky lze tento povedený snímek srovnávat i s pozdějším Titanicem. V zobrazení charakterů širšího spektra ústředních postav (než u Titanicu) určitě. Stručně řečeno "za málo peněz hodně muziky". U pozdějších remaků tohoto výborného filmu bohužel platí "za více peněz žádná muzika" :-( ()

noriaki

Když chtějí Rusové vyjádřit že někdo překonal spoustu těžkých životních překážek, používají rčení "projít ohněm, vodou a trubkami". Dobrodružství Poseidonu by si ho klidně mohlo dát do podtitulu, protože přesně tohle musí parta přeživších pasažérů zvládnout, aby přežila ještě o trochu delší dobu. Scénář se s nimi vůbec nepárá, a je mu úplně jedno, že se skupinka podělila o šest Oscarů za herecký výkon. K záchraně stejně všichni nedojdou. Po létech efekty zastaraly a atmosféra trochu vybledla. Napětí ovšem nepolevilo ani o ždibíček. Zasloužený člen svaté trojice klasických katastrofických filmů. ()

Mihail123

Dobrodružstvo Poseidona je na 70. roky akýmsi priekopníkom. Keby som to videl vtedy tak by som čumel čo sa to predo mnou odohráva. Situácia sa príliš nezmenila a tento katastrofický film je pre mňa takmer kultový. ()

JohnSmith

Dnes už klasika katastrofického žánru. Sice nemám rád Hackmana a přišlo mi, že děsně přehrával,ale Ernest Borgnine byl naprosto skvělý,jako vlastně téměř vždy a jeho prsatá exšlapající manželka také. Na sedmdesátá léta skvělé triky, které zaujmou i dnes a hlavně výborná atmosféra podobně jako u Skleněného pekla ()

mkubalikova

Zajímalo by mě, zda něco podobného prožívali cestující potápějící se Concordie. No, rozhodně jsem to neřešila, když jsem vstupovala na sesterskou loď, plující přes Mexický záliv. Úchvatný zážitek! Film ale mezi mé oblíbence nepatří. 70% ()

J-o-k-e-r

Klasika katastrofického žánru, kterou v dnešní době marně najdeme. Velmi napínavá cesta přeživších vzhůru potopenou lodí zná již zřejmě každý. V roli neohroženého vůdce zde exceluje G. Hackman. Novější remake s K. Russellem mě popravdě už tolik netáhne, a ani nevěřím, že by tenhle kousek nějak předčil. ()

corbeau

Chudý příbuzný Titanicu. Syrovější, skromější ale pro mě 100x působivější, než Cameronův velkofilm. Třeba proto, že kněz Gene Hackmana je mi prostě bližší než (tehdy ještě) přesladký Leonardo ()

ghatos

Jakože klasika to je. Vo tom, ani potom, ale zub času zahlodal. Toho patosu, přehrávání je tam dost....no taková byla doba. Jinak Ernie hrál největšího k*kota desetiletí :) . 72%. ()

Killda

Co je tak skvostného na starých katastrofických filmech? Není to ani tak o katastrofě samotné, jako spíš o lidech katastrofu prožívajích. ()