Pravěký lenochod Sid zaspal migraci a snaží se ostatní dohonit. Cestou potká nosorožce Franka s Carlem, kteří se rozplývají nad zřejmě poslední pampeliškou, ale jakmile ji Sid uvidí, sní ji. Tím ovšem nosorožce naštve a ti ho začnou honit. Na útěku potká Sid mamuta Manfreda, díky němuž ho nosorožci nerozsápou. Sid se rozhodne jít s Manfredem, i když ten nejde na jih jako všichni ostatní... Smečka tygrů šavlozubých také neodtáhla na jih – chtějí se pomstít lidem. Šéf smečky Soto se rozhodl ukrást lidem mimino. Časně zrána zahájí útok na osadu, při kterém má dítě ukrást tygr Diego. Matka se dá s miminkem na útěk a Diega setřese až skokem do vodopádu. Soto je s Diegem nespokojen a Diego musí jít dítě hledat. Vyčerpaná matka však mezitím předala syna z posledních sil do opatrování Manfredovi se Sidem... Sid chce jít za lidmi a dítě vrátit, s čímž souhlasí i Manfred, ale navštíví je Diego, který je chce o mimino připravit. Manfred však rozhodne, že Diego jakožto stopař  bude užitečný k nalezení lidí, a nakonec se všichni vydávají i s miminem na cestu... V noci přijdou za Diegem šavlozubí tygři ze smečky. Diego jim vysvětlí, že kromě dítěte jim přivede do průsmyku i mamuta, a řekne, ať je celá smečka připravena zaútočit. Manfred se Sidem se po cestě starají o dítě a Diego je vede. Když má mimino hlad, musejí ukrást blbounům nejapným meloun, aby je nakrmili. Další cesta je zavede do průsmyku, kde jsou kvůli lavině donuceni vlézt do skály. alJenže tam na ně čeká veliká ledová sjezdovka, takže téměř celou cestu skálou projedou velmi rychle. Diegovi postupně začíná stále víc záležet na Manfredovi, Sidovi i miminu. Když ho navíc Manfred zachrání před smrtí, Diego se postaví i proti tygrům z vlastní smečky, aby chránil své nové přátele... (TV Prima)

Gardenboy

Jedna výborná jazda, ktorá len na málo miestach stráca dych a tempo. Ak by tlak na plynový pedál nepovolil po celej dĺžke tejto šialene uletenej hovadinky, tak prihodím aj tu piatu hviezdu. Ľadový tobogán je jednaz najbrutálnejších scén, pri ktorých som snáď ležal na podlahe od smiechu. podobne ma sundala už iba úvodná scéna s veveričkou :) a niektoré hefty zo Schôdzky na slepo :) ()

haroska

Z těch vtipných animáků tenhle miluju nejvíc.Hloupý lenochod Sid,nabubřelý mamut Manny a trošku bláznivá čičnka Diego tvoří směčku opatrující jedno malé dětské mládě.Zábavných momentů spousta a to poslání nakonec se tady taky dostaví.Tak honem jděte na to,než uvadne poslední pampeliška v sezóně :-) ()

Rudyamon

Doba ledová je pohádka určená hlavně pro děti, ale i dospělí si nepochybně přijdou na své. Jednoho dne objeví mamut Manny u řeky lidské mládě. Neví moc přesně co s tím, to ovšem velice přesně ví lenochod Sid. Jenomže když Sid velice přesně něco ví, může to dopadnout všelijak a tak se nakonec Manny rozhodne najít lidi a vrátit jim dítě, ví že se jinak můžou dostat do problémů. A ty na sebe nedají moc čekat, protože na dítě má zálusk smečka tygrů. Diego, její člen, který moc touží po uznání se rozhodne dítě získat. Namísto toho získá několik skvělých přátel a prožije s nimi skvělé dobrodružství. Tahle pohádka se opravdu moc povedla, jednak díky skvělému příběhu a taky díky opravdu milým animacím. Geniálním nápadem se stala veverka Scrat, která jde jakoby mimo hlavní děj, ale je to ona, která dělá z filmu opravdu fantastický zážitek. Doba ledová vás opravdu zahřeje ... ()

Acrobat

Ako správny kacír nielen po stránkach viery, ale všetkého čo nás obklopuje som hľadal niečo, čo možno ani nie je. Lenže od nevysloveného vzťahu dieťa - mamut aká lovec-korisť, sa vo mne predsa len niečo pohlo. Výborné zachovávajúce správne hranice. ()

Kingjiri

Animace už v dnešní době působí hodně zastarale, hlavně co se vykreslení okolí týče. Dětem ale tohle bude naprosto fuk a mně nakonec taky, protože jsem se opět při sledování příjemně pobavil. Příběh už víc jednoduchej být nemůže, ale funguje na jedničku, stejně jako gagy s veverkou, který jsou už dneska právem legendářní. Postavy pěkně vymyšlený, ukecanej lenochod je muj favorit. Objektivně je to na čtyři hvězdy, ale protože hodnocenim tohohle animáku už mám jubilejní tisicátý hodnocení, přidávám pátou slaboulinkatou hvězdu, abych to "oslavil" ve velkym stylu:) ()

danny_21

Řékejte si co chcete, ale já mám prostě pro ty novodobé animáky slabost. Ice age je pohodová podívaná, pro celou rodinku s přijatelně vtipnou smečnou hlavních postaviček, Koho nepobaví Scratovy eskapáday s lískáčem nebo Sidovy ptákoviny ? Mě teda rozhodně - 80 %. ()

E lan

První díl je výborný, příběh k pohledání, animace s věkem trochu stará a základní, ale když člověk vezme v potaz krásnou atmosféru a sem tam velmi vtipnou a originální scénku s šavlozubou veverkou, tak se jedná o klasiku. ()

Likan7

Cílovka Doby ledový jsou očividně malý děti, ale to neznamená, že, že alespoň u prvního dílu, se nebudou bavit i rodiče. Jinak se jedná o klasické klišé, pokud budeš hodný a věrný svým přátelům / rodině, nic není nemožné. Je to barevný a rychle se pohybující, mise splněna. ()

Psycho.R

Tak akorát dlouhé, bez zbytečných zápletek a čehokoli, co Vás rozptýlí. Zkrátka takové, aby to nezapadlo mezi vlnu druhořadých moderních animáků. ()

rublik05

Co napsat k legendární Době ledové. Tvůrcům se povedlo natočit animák, na který se neváhají podívat zástupci snad všech věkových generací, a také který dokáže i po těch letech stále pobavit a má stále divákovi co nabídnout. Své snímku dodal i naprosto bezkonkurenční český dabing. Dále také nespočet sympatických postav, vtipné dialogy, nespočet humorných, ale také dojemných scén, poutavý příběh. Zkrátka co víc dodat, prostě si svůj legendární status Doba ledová právem zaslouží. 10/10 ()

Nix

První díl mám nejradši. Je to úvod do doby ledové a vše mi na tu dobu přišlo originální, zábavné a se skvělou veverkou, ze které jsem byl hotovej. Grafika je taky super, tohle je i skvělý animák pro děti. Tohle doporučuju všem. ()

Belcarnen

Lepší než Shreck to rozhodně není, ale každopádně jsem se celou dobu dobře bavil. Je tam pár opravdu skvělých hlodů (postupný vývoj lenochoda atp.) a vždy, když už by se mohl divák nudit, nastoupí na scénu .... veverkáááááá :o) Ta je asi nejlepší ze všeho :) ()

Railman

Úvod a konec filmu jsou rozhodně nejlepší momenty. Děj absolutně standardní, nepřekvapivý. Hlavní hrdinové: velký nemluvný + malý a ukecaný - jako v každém PC animáku. Celkově průměr. ()

Kathien°

Nejlepší 3D. Má to c sobě vtip, osobitost :) a ke konci kapičku smutku. Tygr, lenochod a mamut-super trojka. Super příběh ()

Erian

Vtipné, sladké, nápadité....veverka rulez:) A taky blbouni nejapní (To byla naše poslední samička)...a polepšený šavlozubý tygr, který ocení skutečné přátelství a získá tak mamutího samce a přitroublého lenochoda. Samozřejmě jsou i sofistikovanější animáci, ale tohle je švanda, která pořádně rozvibruje bránici. ()

Herní Stray se dočká filmu

Herní Stray se dočká filmu

06.09.2023

Pokud jsou v otázce domácích mazlíčků kočky vaší preferovanou volbou a sem tam doma sáhnete po nějaké videohře, jistě vám neušel chválený loňský titul Stray od herní divize studia Annapurna Pictures.… (více)

Hugo Cabret není Harry Potter

Hugo Cabret není Harry Potter

10.05.2008

Ačkoli to je to první, co vás napadne, když se dočtete o adaptaci dalšího dětského fantasy bestselleru o dvanáctiletém chlapci, který se připlete do věcí magických. Stačí ale dodat, že o režii se… (více)

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)