Astronaut Brent (James Franciscus) prorazí časovou bariéru a snaží se najít zmizelého Taylora (Charlton Heston). Stejně jako on dorazí na Zeměkouli budoucnosti, kde vládnou inteligentní opice. Poslední inteligentní lidé, mutanti, kteří umějí ovládat myšlenky jiných, přežívají v podzemním městě, kde uctívají poslední existující jadernou zbraň. Kobaltovou pumu, schopnou zničit celou planetu a všechen život na ní. (Guild Home Video)

Vitason

Do nitra planety opic začíná úplně stejně jako jeho předchůdce. (Nova zase kroutí zadkem a Zira opět pomáhá lidem) Opět je tu přeživší vesmírný cestovatel, který se dokonce vzhledově blíží Taylorovi. Jen jeho chápání lidstva není tak černé jako u minulého hrdiny, ale k tomuto postoji se i Brent postupně propracuje. Když se však astronaut dostane z opičího města, nabere druhý díl úplně jiný směr, který mám opravdu rád a přijde mi docela logické, že když jsou na planetě hloupí lidé, tak tam musejí být i ti chytřejší a ze scén, kdy se všichni klaní atomové bombě mi šel opravdu mráz po zádech. Jedinou kaňkou na zajímavém příběhu jsou některé nelogičnosti (neschopnost lidí bránit se opičákům prostředky, kterými mučili Brenta a Taylora) a hlavně malý rozpočet, který nedovolil udělat velkolepější bitvu a ani s rozpadlým městem si autoři moc nevyhráli. Tohle prosím remakovat s velkým rozpočtem.:) ()

SeBig

Co to z toho udělali? První půlka byla fakt super i vizuál na tu dobu špičkovej (ty trosky atd..) ale ta druhá půlka? wtf?? ()

klerik

Nie je to príliš dobre natočené ani príliš dobre zahrané. Je tam pekná modelka a lacné kulisy. Ale samotná zápletka a nápad je veľmi dobrý - len škoda, že by na to stačil hodinový film... Neotrávilo ma to tak, ako som si myslel podľa niektorých tunajších hodnotení... ()

Nancy

Pokračování Planety opic sice nemám ráda, ale tohle jsem ještě jakžtakž překousla. Dalo se na to koukat, občas to bylo trošku napínavé a hlavně to neni takový průšvih jako další díly, která jsem samou nudou ani nedokoukala. Celá komerce kolem Planety opic měla skončit hned u prvního dílu, protože ty ostatní jsou nudné a nesmyslné slátaniny, které navíc kazí pověst jedničce. Alespoň, že tu ještě pořád hrál Charlton Heston, který film hodně zachraňuje. ()

Ivoshek

Je tam vlastně to samé co v jedničce, takže až na to uctívání atomovky tu nic moc nového ani myšlenkově pozoruhodného není... ()

MM11

Co naděláte, i kdyby to natočil Ted Post sebelepším způsobem, pořád se mu bude opakovat, že to je už jen pokračování původní legendy. To je taky hlavní problém. Nejdřív je děj téměř totožně kopírován ,aby do něj scénáristé posléze nahustili tolik úvah, že to připomíná pomalu úvodní Star Trek. Přes nelogický děj se můžete docela dobře přenést brilantně vygradovaným závěrem, který ač je zatížený dobovou naivitou, většina filmů si může o podobném rozuzlení nechat jen zdát. Také tvůrci si můžou nechat zdát o dobré zápletce pro další díly, jelikož to nejlepší je vyčerpáno. Přesto dvě jména stojí za zapamatování - Tím prvním je režisér Ted Post, který svou roli zvládl a druhým je Charlton Heston pro něhož ani stísněný prostor neubírá nic na jeho působivosti. ()

Deschain

možno nie taký dobrý ako Planet of the Apes, no predsa sa mi film páčil...v detstve asi viac ako teraz, ale to je už jedno...najviac ma vždy znechutilo, keď si maníci stiahli dole (hm, čo to vlastne bolo?) kožu s vlasmi a ostali takí ako v skutočnosti boli - podľa všetkého zdegenerovaní životom v podzemí a prípadne nejakou tou rádioaktivitou...vstup do podzemia, opustené metro a zdevastovaná knižnica, to mi pripomína The Dark Tower...takže spokojnosť:) ()

HellFire

Velmi směšné pokračování kultovního sci-fi. Heston se nám ukáže na začátku, aby si diváci uvědomili, že se dívají na právoplatné pokračování Planety opic. Následně nastoupí nový hlavní hrdina, který je jedinou světlou stránkou filmu. Masky jsou děsné, vůbec hercům nesedí obzvláště na tvářích, hudba se nedá poslouchat a spíše škodí (schválně si film minimalizujte a poslouchejte). Celý příběh, efekty a režie svou unylostí nutí ke spánku. A toho neustálého žvanění - bezmezná nuda. K tomu Charlton Heston ukazuje, jak se nemá hrát. ()

eraserhead666

Průser je, že první půlku filmu vlastně jen koukáme znovu na předcházející film. Ta druhá půle je tak mile šílená a trhlá, že mě fakt docela i baví. ()

ARI50

Nečekal jsem že přijde hvězda víš fakt jste mě potěšily v maličkostech, opice se mi ale pořád nelíbí hlavně ženy. ()

Earl_23

Z prvního dílu nezbylo prakticky nic. První polovina filmu je přesto poutavá, jenže jak přijde na řadu společenstvo, je z toho naprosto béčkový film, který nemá z Planetou opic nic společného. ()

Sawy

Zhruba do poloviny relativně neškodné béčko,které díky svůdným křivkám Lindy Harrison a živoření na prvním dílu nijak výrazně neuráželo,jen neškodně proplouvalo kolem mě.Ovšem jakmile na scénu přišli telepaté strhávající si obličeje a modlící se k atomové bombě,stal se z toho vyložený výsměch a filmový hnůj,kterému se může s klidem smát snad i Burtonův remake.Účast Charltona Hestona v ničem nepomáhá a dovedu si představit,že producenti tenkrát museli vytáhnout hodně tučný šek,aby jej přesvědčili k účasti v podobné sračce.Jak vypadají prý ještě horší díly,které přišly dále v 70. letech,to snad po tomhle ani nechci vědět. 20 % ()

Tommassi3

"Pane Bože, my jsme ten svět opravdu zničili !! Nakonec k tomu vážně došlo.." Škoda, že při svém objevu je Brent, jehož si užil James Franciscus, už zřejmě poslední, kdo netušil, o co jde, zvlášť když oproti divákovi zaostává o víc než jeden biják.. Holt blondýn !! Velký, tentokrát ovšem zcela bosý..;) Další Ted Post(apokalyptický), tentokrát ovšem o poznání pravidlo sequelů potvrzujíce slabší než v případě přímé adaptace Boulleho bestselleru.. Jinak ovšem mistrně atmosférické.. ()

Lacike

Dvojka je sviznejsia a ponuka ovela viac akcie na ukor nejakych myslienok na zamyslenie. No a tych par iba recykluje posolstvo z jednotky. Cely cas vlastne sledujeme postupne sa schylujucu bitku medzi barbarskymi gorilami a sfanatizovanymi oziarenymi ludmi. Medzi tym sa pohybuje par znamych postav z jednotky. Zo vsetkych je znova najsympatickejsia Zira. Hestonovi sa do toho uz prilis nechcelo a tak sa tu mihne len na par minut. A tak ho musel nahradit novy modroočko James Franciscus, ktory znova stroskotal na planete opic ako Heston. Dost beckovo pôsobiace vysvetlenie. Radsej mohli postavu Taylora rovno preobsadit. Celkovo je to film za 2 hviezdicky, ale tretiu si film zasluzi vdaka odvaznemu zaveru, v ktorom to cele vyhodia do vzduchu. A divak ma pocit, ze nic lepsie si ten zdegenerovany svet nezasluzil. 5/10. ()

Agatha

Je vidět, že druhé pokračování zdaleka nedosahuje kvalit legedárního prvního dílu Planeta opic, ale aspoň se mu snaží přiblížit. Na každém pak je, aby zhodnotil jak se toto "přiblížení" povedlo. Já musím říct, že jsem vděčný za všechna pokračování, ať už jsou více či méně povedená. Do nitra Planety opic se mi jeví jako velmi slušné pokračování, když vezmu v úvahu, že většina dalších pokračování končí o mnoho tragičtěji... Samozřejmě, že na 80% to není, ale na takových 70% by to bylo akorát, ještě když se zamyslím, že to je skoro 40 let staré. Ve filmu sice jsou nějaké nepřesnosti či nedokonalosti, ale pořád je to dobré sci-fi a podle mě je to stále lepší než Burtonův remake z roku 2001. Masky jsou opět velmi dobré, hudba stejně napínavá, scénář průměrný, ale herci to drží na úrovni. Oscarová Kim Hunter, Maurice Evans, Charlton Heston a Linda Harrison nemají chybu a obsazeni byli nanejvýš dobře. Já jsem se po celou dobu měl na co dívat a rozhodně jsem se nenudil, na konci filmu - při výbuchu atomovky - mi bylo tak nějak všeljak. ()

Hismael

Po úspěchu první Planety opic je tohle spíše takový experiment jak zaujmout a přinést něco nečekaného. Z herní terminologie je to takový průměrný datadisk. K tomu jak zde toto pokračování zobrazilo lidi z budoucnosti se ve všech následujících dílech do teď už nikdo nevrátil. Nový režisér chtěl zachovat původní vzhled prvního dílu, ale ubral na dobrodružství a více pracuje s atmosférou a překvapením. ()

liquido26

Rozhodně to není takový průser jak by se díky zdejšímu hodnocení mohlo zdát. Je to o poznání slabší než původní film, ale já se alespoň do okamžiku než se na scéně objevili pošuci s atomovou bombou docela bavil. Škoda, že už v tom Heston nechtěl hrát a objevil s e jenom na začátku a na konci (btw. při tý scéně, kde zmizel jsem málem umřel smíchy:-)) ()