Někde ve vesmíru přece musí být něco, co je lepší než člověk. Když se Charlton Heston a a další dva astronauti proberou z hluboké hybernace, zjistí, že jejich kosmická loď je zničena. Při útěku zjistí, že přistáli na planetě, na které žijí inteligentní opice. Heston je odchycen a uvězněn ve městě - zbytek posádky a později i několik opic se mu samozřejmě snaží pomoci z vězení uprchnout. To se nakonec podaří a všichni jsou volní, aby ale v samém závěru všichni zjistili strašnou věc... (Magic Box)

Tomes83

BUDIŽ TENTO FILM NAVŽDY VAROVÁNÍM PRO LIDSTVO!!! Světlou stránkou zde může být jen to, že po návratu na jadernými zbraněmi zničenou Zemi se tu po čase vyvinul život alespoň ve formě inteligentních opic! Ted si vemte, kdyby tu zůstalo jen to prázdno!!! Bylo by pak zjištění, že jsem jako jediný tuto katastrofu přežil výhrou nebo prokletím? ()

anli

Jasná a neumírající klasika,natočená podle skvělé knihy Pierra Boullea.Kniha byla pro mě drsnější a místy opravdu až děsivá.Film je na plátno přepsán velmi dobře,je trochu méně drsný než kniha a má úplně jiný konec.Celý film je sci-fi klasika,která je zároveň jedno z nejsilnějších dramat,co jsem kdy viděl.Z celého filmu dýchá neuvěřitelmá atmosféra,podpořená skvělými herci a trikaři(zejména masky jsou opravdu excelentní).Je tu taky vynikající kamera a samozřejmě Goldsmithova hudba,která nemá chybu.Poselství filmu je jasné zobrazení totalitní společnosti a kam až je tato společnost ochotná pro udržení své moci zajít.Taky proto jí tehdejší komunističtí posluhovači(kritici)"vychválili"až do nebes,neb rozpoznali,co se tam skrývá.Mrazivý obraz totalitní moci je neoddiskutovatelný a pojem svoboda tady nachází ten opravdový a pravý význam.Film ani po letech neztratil nic ze svého kouzla a právem patří do zlatého fondu světového filmu.Je na něm ještě jedna zajímavá věc-onen zmiňovaný konec,protože ač se od předlohy úplně liší,je dechberoucí a závěrečnou scénu tohohle filmu považuji za jednu z nejpůsobivějších scén,která kdy spatřila filmové plátno.Dávám jasně nekompromisních 100% a jsem zvědav,jaká katastrofa lidstvo opravdu postihne,neb myslím,že jsme v tomhle smyslu nepoučitelní. ()

Pavlínka9

Pro mě pouze průměrný, jen díky své pointě a několika hlavních myšlenek, ne podprůměrný film s pro mě neskutečně nesympatickým Charltonem Hestonem :D Linda Harrison co by pouze mrkající panenka, která toho na sobě měla ještě jakžtakž dost, aniž by ji cokoliv vykouklo. Film je opravdu skvělý díky maskám, ale to je u mě vše. ()

lennyd

Kosmonaut George Taylor (Charles Heston) se svojí posádkou vydává na misi, ze které ale není návratu. Čas na lodi ubíhá mnohem pomaleji, než na Zemi, takže i v případě úspěšného přistání už na Zemi nikoho z těch co znali nepotkají. Ale loď se během letu pokazí, a nouzově přistává na opuštěné planetě. Brzy ale zjistí, že planeta není opuštěná, ale naopak obydlena inteligentními tvory připomínající opice, a lidé jsou chováni opicemi jen na podřadné práce.... Vzpomínám si, když jsem tento film viděl před mnoha lety poprvé, že mne závěrečná scéna hodně vzala. Je jasné, že se znalostí pointy zážitek z filmu hodně klesá, ale stejně i tak má film na několikeré podívání co nabídnout (jasně, člověk nesmí moc přemýšlet nad detaily). Je jasné, že z pohledu 21.století jsou některé efekty trochu zastaralé, ale masky opic jsou i na dnešní dobu hodně zdařilé, herecké výkony jsou taktéž na úrovni. Celkově jde o jeden z nejlepších sci-fi film všech dob, a jen škoda, že žádný z následovníků se mu již nevyrovnal... ()

noriaki

Vyškrábat se na pozici dominantního druhu na planetě je jedna věc, udržet se tam druhá. A jakkoliv se nám to může dnes zdát jako lehká práce, sama se neudělá. Pierre Boulle napsal výbornou variaci na H. G. Wellesovu Válku světů a Franklin J. Schaffner podle ní natočil ještě lepší film, který se po právu stal klasikou žánru. Děj není na první pohled nijak objevný. Sice proslul především drtivou pointou - jednou z nejslavnějších v kinematografii, ale může se pochlubit i hlubokým přesahem v podobě sarkastického komentáře naší společnosti pohledem zvenčí. Opičí civilizace poukazuje na všechny chyby a nedokonalosti té lidské, včetně demagogie, krutosti, arogance, bezohlednosti a nerovnosti z původu. Za zbylou třetinu zážitku může film poděkovat výborným maskám a hudbě Jerryho Goldsmithe. ()

progression

Klasika sci-fi podle románu Pierra Boulleho. Nezapomenutelný Charlton Heston, na tehdejší dobu naprosto vynikající masky, skvělé herecké výkony, interiéry a exteriéry, zajímavá zápletka a vyvrcholení filmu za zvuků Straussovy hudby (Also Sprach Zarathustra), to byl tehdy v mém mládí pro mne neskutečný zážitek, který se mi zaryl do paměti asi navždy. Přesto, že jsem později toto dílo viděl znovu a znovu, viděl jsem i (o dost slabší) novější remake, přesto názor na Schaffnerův velkofilm i knižní předlohu jsem ani po letech nezměnil. ()

Aven

Dokonalý film. Závěr je úplně jiný než v knize a přesto šokuje stejně, ba dokonce více. Planeta opic je přesně tím filmem, který se má dát do zlaté krabičky a uložit do bezpečného sejfu, aby na něj žádný režisér nemohl (viz idiotské sequely či Burtonův remake). Planeta opic je totiž filmařský skvost, jeden z nejlepších filmů všech dob. Film, který má napětí, tíživou atmosféru a pointu, která diváka hodí do takového šoku a deprese, že se nestačí divit. ()

dANo

Záver filmu je asi jediné, čo ma utvrdilo v nadpriemernom hodnotení... Ináč tento typ filmov nie je moja silná stránka, aj keď Planétu opíc určite patrí k tým lepším vo svojom žánri. ()

darek kartac

Film, kterého si ve větě filmů cením asi nejvíce. Klasický sci-fi, který nám nabízí náhled do budoucnosti. Po celý film je napínavá atmosféra a muzika, která děsí. Film si můžu pouštět stále dokola a vždy mě bude bavit. Chtěl bych ještě podotknou, že film má výborný scénář a práce s masky nebyla zaručeně také jednoduchá. Nekompromisně 5* ()

Všivák

Hodně syrové scifi, které se nesnaží hrát na nějaký epos. Bez zbytečného natahování vychrlý. Pro lidi, depresivní postapokaliptické poselství. Super. Další díly už nemusely vzniknout. ()

hroubek

Klasika, která jako by nestárla, když to vemu s porovnáním filmu od Burtona.Film působí v dneštní době svěžím osvěžením oproti dnešním klasickým dobrodružným filmům a k tomu famozní hudba.Kéž by se točilo víc takovýhlech filmu kde je nejdůležitější příběh a né kolik z filmu dostanu peněz. ()

0lie

Geniální sci-fi, které i v době počítačové animace neztrací nic ze svého lesku..konečná pointa z filmu dělá ještě víc než trikovou záležitost, ale i dobře promyšlený děj s filozofickým zamyšlením.. ()

Yoda sama

Videné 8.10.2011. A práve s 40 ročným odstupom človek musí uznať, aké nadčasové a hlavne geniálne sci-fi to je. 9/10 ()

lucascus

Planeta opic má svou úroveň, což se v žádném případě nedá říct o následujících dílech. Bez skvělého Hestona to prostě není ono. ()

pursulus

Síla Planety opic.¬         Poznámka: Toto opoznámkování i mé (zprůměrované) hodnocení je za celou řadu "Planety opic". Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".¬                 "Dost dobrý" na to, aby se líbilo skoro každému. To ovšem hovořím o původním snímku z r. 1968, natočeném podle knihy známého francouzského spisovatele P. Boulleho, na jehož scénáři se podílel i výborný R. Serling (známý jako tvůrce sci-fi seriálu Twilight zone). Možná koncepčně zastaralé a dnes už ne tak působivé, jako v době svého vzniku muselo určitě být, nicméně tyto vady na kráse člověk dobrému snímku odpustí rád.¬                 Zato se nic dobrého nedá říci o pokračováních, na kterých se již původní tvůrci nepodíleli. Vypůjčením části názvu snímku, který vešel ve známost pro svou kvalitu i velice dobově významné sdělení, si drze zajistili pozornost a natočili několik "pokračování" čtvrté cenové skupiny.¬                 Tento původní snímek je mi hodnotiti za čtyři, zbytek po jedné. Průměrné hodnocení celé řady tak vychází na 2 *. ()

Třetí Planeta opic má režiséra

Třetí Planeta opic má režiséra

16.01.2014

Anebo vlastně devátá, záleží, jestli je chcete počítat od Planety opic z roku 1968 nebo od Zrození planety opic z roku 2011. Úspěšně zrebootovaná série bude letos pokračovat Úsvitem planety opic, v… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem