Někde ve vesmíru přece musí být něco, co je lepší než člověk. Když se Charlton Heston a a další dva astronauti proberou z hluboké hybernace, zjistí, že jejich kosmická loď je zničena. Při útěku zjistí, že přistáli na planetě, na které žijí inteligentní opice. Heston je odchycen a uvězněn ve městě - zbytek posádky a později i několik opic se mu samozřejmě snaží pomoci z vězení uprchnout. To se nakonec podaří a všichni jsou volní, aby ale v samém závěru všichni zjistili strašnou věc... (Magic Box)

pursulus

Síla Planety opic.¬         Poznámka: Toto opoznámkování i mé (zprůměrované) hodnocení je za celou řadu "Planety opic". Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".¬                 "Dost dobrý" na to, aby se líbilo skoro každému. To ovšem hovořím o původním snímku z r. 1968, natočeném podle knihy známého francouzského spisovatele P. Boulleho, na jehož scénáři se podílel i výborný R. Serling (známý jako tvůrce sci-fi seriálu Twilight zone). Možná koncepčně zastaralé a dnes už ne tak působivé, jako v době svého vzniku muselo určitě být, nicméně tyto vady na kráse člověk dobrému snímku odpustí rád.¬                 Zato se nic dobrého nedá říci o pokračováních, na kterých se již původní tvůrci nepodíleli. Vypůjčením části názvu snímku, který vešel ve známost pro svou kvalitu i velice dobově významné sdělení, si drze zajistili pozornost a natočili několik "pokračování" čtvrté cenové skupiny.¬                 Tento původní snímek je mi hodnotiti za čtyři, zbytek po jedné. Průměrné hodnocení celé řady tak vychází na 2 *. ()

Krustyburg

Strhující podívaná. Nedává ale moc smysl, proč lidé takto zdegenerovali a proč autor využil opice v roce 4000 n.l. k řešení konfliktu mezi vědou a dogmatickou vírou. ()

VanTom

Klasické sci-fi drama již neohromí roztomilými maskami opic (pod kterými se nicméně (ne)skrývají skvělé herecké výkony), avšak myšlenkovou hloubkou "nábožensko-vědecko-druhové" paralely dodnes nastavuje nelichotivé zrcadlo historii (či válečné budoucnosti) lidské společnosti – se všeobecnou znalostí geniální pointy ovšem poněkud do očí bijící. Nádherná kamera, výprava i hudba dají zapomenout, že se vyspělý astronaut z "jiné planety" nechová k domorodcům zrovna diplomaticky, jemně řečeno. ()

DellEthing

Pro leckoho překvapivá pointa v závěru. Mimochodem: další film který Simpsonovi zparodovali -> 5.serie 15.díl Hrdinný kosmonaut Homer. ()

Kalidor_

Knihu jsem četl až dlouho po tom co jsem již několikrát tento film viděl. Když jsem se na něj podíval znovu po přečtení tak jsem si jen liboval, protože skoro polovina věcí je tam opravdu podle knižní předlohy zakomponována (čekal jsem méně). Atmosféra vytvořená v tomto sci-fi je obdivuhodná a příjemně depresivní po celý film (velkou zásluhu má na tom hudba Jerryho Goldsmithe). To co po létech předvedl Tim Burton s Planetou opic mě stálo málem infarkt. ()

Ravi

Na tomhle filmu je nejlepší, že i když někdo nemá rád postapokalyptické snímky nebo Sci-Fi, může se něj bez výčitek kouknout a dobře se bavit. Film je skvěle napsaný a zrežírovaný. Po závěrečném rozuzlení mi zůstala huba otevřená. 100% = 5/5 ()

s.e.p.p

Jako malý jsem ten film a jeho vcelku časté zařazování do víkendového televizního programu upřímně nesnášel, ale po dnešním zhlédnutí uznávám, že je Planeta opic opravdu skvělé sci-fi s jedním z nejlepších závěrečných twistů filmových dějin (pokud ne nejlepším). ()

Darill

O tomhle filmu už po těch letech snad ani nemá smysl nic psát:) Jen musím říct, že scéna s papírovou vlaštovkou mě rozesmála jako dlouho nic:D ()

kklepkaa

Ač milovník fantasy a sci-fi, tak tenhle film absolutně nesnáším. Nikdy jsem ho vlastně ani pořádně neviděla, jelikož po pár minutách jsem okamžitě přepínala někam jinam. Ta jedna hvězda je alespoň za dokonalé masky, kterých jsem si stihla všimnout. ()

vyfuk

Slyšel jsem ten příběh vyprávět již tisíckrát, ať už ze Simpsonových nebo Futuramy a jiných povídek. Sám vím jak příběh měl skončit, ale když se na to budu dívta, tak že bych nevěděl jak to dopadne, tak to bylo úžasné. Na tehdejší dobu neuvěřitelné triky a kostými byli úžasné. Je mi až líto, že tvůrci z filmu chtěli vyčerpat natolik, že se celá sága lidem tak trochu zhnusila, ale když budu koukat na tento prapůvod... zjistíme, že toto je jeden z nejlepších filmů všech dob. Našlo se nám zde inteligentní "pokračování" ve stylu prequelu Zrození, který byl stejně zajímavý. Nevím jestli je moudré ságu ještě více rozšířit, ale scénář je v rukou moc dobrých lidí, takže uvidíme... ()

mkubalikova

Charlton Heston a socha svobody - jedna z nejkultovnějších scén celé kinematografie a moje noční můra po dlouhou dobu. Nemám ráda žádnou Planetu opic, ale tahle patří do zlatého fondu sci-fi. 90% ()

Autogram

Po všetkých stránkach geniálne, len je problém tento film pozerať po druhýkrát, hoci aj po dlhom čase. Znalosť zápletky a vyvrcholenia je tu veľkou prekážkou, takže hodnotenie musím určiť len podľa prvého zážitku ešte v detstve a zážitok to bol naozaj prvotriedny. ()

Jaro.Krafcik

Na hodnotenie s číslom 7.300 som si nachystal samotnú legendu, ktorú som ešte nevidel, novšie pokračovania áno ale pôvodnú planétu som ešte nepozeral. Až dodnes, páčila sa mi, vôbec by som netipoval take efekty a herecké výkony na tie roky. Keď si spomeniem že toto je robené dávno pred veľkými filmami, až mrazivé. Avšak veľmi vydarené sci-fi. Vitajte na planéte opíc. 4* ()

pfa

Bezesporu velmi dobré klasické sci-fi drama, mě osobně však Planeta opic nikdy nějak nepolapila. [7/1O] ()

deckardx

Tak tohle je klasika,coz se o tech dalsich dilech rici neda... Hlavne zaver byl doslova fantasticky,trosku sem tusil,ale ten mraz po zadech tam stejne byl... ()

mikulem

Po obsahové stránce je to něco unikátního. Myslel jsem, že po několika shlédnutích už film dokonale znám. K mému překvapení jsem ale při poslední projekci vnímal lidskou postavu Charltona Hestona jako vyloženě zápornou roli, typicky lidsky pyšnou a nadřazenou. V závěru jsem pak držel palce opičímu vůdci, který se jen snažil uchránit svou společnost před takovými lidmi. Dokonalé. ()

Jello Biafra

Po všetkých stránkach kultová záležitosť. Či už kvôli doslova šokujúcemu koncu alebo úvahe o našom vlastom chovaní k prírode. Výborný Charlton Heston v roli astronauta Taylora musí po stroskotaní na neznámej planéte obývanej opicami pozorovať ako sú ľudia používaní ako ťažné zvieratá, robia sa na nich pokusy, sú lynčovaní a je na nich poriadaný lov. Že by to pripomínalo našu vlastnú krutosť s akou sa chováme k zvieratám? Pripočítajte si k tomu tú úžasnú hudbu Jerryho Goldsmitha, temnú atmosféru, dokonalé masky a máte sci-fi klasiku ako vyšitú. ()

Aqualung

A sakra! No tak abychom co nejdříve vyvraždili opice!Ne?Co?Ale dost. Teď už vážně! Ten první film byl krásný a silný. Myšlenka lidské expanze je nasnadě a dříve, či později budeme muset kolonizovat další planety, či planetární systémy.Ale tenhle film ukazuje na cosi mnohem závažnějšího, co může znemožnit to, oč se snažíme.Posádka se díky jednak ohromné rychlosti, a jednak nějaké závadě ocitne na planetě, kterou ovládají primáti, kteří dosáhli pozoruhodného stupně vývoje.A lidé, kteří zde také žijí se stávají lovnou zvěří.A tady začínají problémy. Taylorovy rozhovory s orangutanem v jakési významné funkci opičího státu ukazují na mnoho děsivého.A závěr, kdy Taylor odjíždí se svou družkou kamsi po pobřeží, aby objevil polozasypanou sochu Svobody je velice silný....Následující "pokračování" už byly o ničem. ()

Třetí Planeta opic má režiséra

Třetí Planeta opic má režiséra

16.01.2014

Anebo vlastně devátá, záleží, jestli je chcete počítat od Planety opic z roku 1968 nebo od Zrození planety opic z roku 2011. Úspěšně zrebootovaná série bude letos pokračovat Úsvitem planety opic, v… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem