Nezrelost a naivita hlavnych hrdinov velmi neprispela k prijemnej atmosfere tohoto filmu. To, co malo u divaka vyvolat spolupatricnost v boji s masineriou rozvijajuceho kapitalizmu a s cynizmom kapitalizmu rozviteho, u mna osobne vyvolalo nevolu a nervozitu. Pre tento pocit nemozem dat filmu viac ako tri hviezdicky napriek tomu, ze je to inak dobre zahraty pribeh. Aj ked - od Cibulkovej by som cakala viac.(5.6.2005)

Celkem povedena hricka s vybornym Donutilem.(27.5.2005)

• Jacinda

Kdybych žila v takové vesnici, zapálila bych všechny budovy a upálila sousedy(5.9.2011)

Podle mě trochu nedoceněný televizní miniserál. Uvěřitelnost postav a děje sice trochu pokulhává za kvalitou hereckého obsazení, ale rozhodně se jedná o lepší ztvárnění problémů lidí v naší rané obnovené divoké demokracii v podání Dušana Kleina, než polistopadoví Básníci...(14.2.2012)

• Paity

Miroslav Donutil vlezl do něčeho, co nebylo dobré a to jak pro scénáristické stránce, tak po herecké. Je to nudné, je to obyčejné, je to nezajímavé.(12.6.2012)

• - Ve filmu hraje Otakar Brousek st. se svým vnukem, Otakarem Brouskem nejml. (M.B)

• - Natáčelo se v Curichu a obci Tehovec. (M.B)

• - Ve filmu hrají sourozenci Adan Novák, filmový syn Kornové, a Sandra Nováková, dcera postavy Miroslava Donutila. (M.B)