• wosho
  ***

  Solidní český mikroseriál s kvalitním hereckým obsazení o hledání domova a české malosti i velikosti.(29.12.2008)

 • bonifac
  ***

  nejkomičtější je sourozenecká dvojce Novákovi, kteří musí hrát milostný vztah...to já bych asi nezvládla...(17.2.2007)

 • kingik
  *

  Nápad natočit seriál o emigrantovi, který se po letech vrací do své rodné vlasti, není rozhodně špatný. Jde o to, v jaké rovině se pojme. Když se v titulní roli objeví Miroslav Donutil, je hned zřejmé, že seriozní rovina to nebude, a i kdyby se nakrásně chtělo, stejně se to bude tlačit do typu seriálu pro celou rodinu. A to znamená přemíru balancování s tím, jak se jednotlivým členům rodiny u televize zavděčit. Pro mámu i tátu je tady Donutil a táta už řve smíchy na celé kolo, jenom se tenhle herec objeví v prvním záběru, máma se taky culí blahem nad možným potenciálem seriálu, následně pubertální syn tam vidí Novákovou koupat se v lomu a její vlastní brácha Adam jí svádí, tak zavolá o něco starší ségru, ale ta je vytížená u compu a chce jen hlásit, co se po odvysílání první epizody odehrálo. A i když není moc co hlásit, tak se stejně celá rodina podívá i na zbývající dvě epizody, ale to hlavně kvůli tomu, že tolik mají rádi české seriály. Jenže je otázkou, co je na nich tolik baví, když jsou velmi mrzce zrežírované s kamerou vypůjčenou od štábu televizních novin a se scénářem, do kterého si znuděný osvětlovač zabalil svačinu na odpoledne, protože u některých "náročných" scén se zkysne hodně dlouho do pozdních hodin. Tenhle dramaturgicky nezvládnutý Robinson měl zůstat raději na pustém ostrově. 20%(10.9.2013)

 • Decker
  ****

  Celkem povedena hricka s vybornym Donutilem.(27.5.2005)

 • 6thSun
  ****

  Spousta věcí zde skřípe, třeba dějová linka s debilním tchánem nebo epileptický střih, toho kladného je ale naštěstí o něco víc (herci, prostředí, příběh). 70%(1.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace