Píšící režisér M. Night Shyamalan (Vesnice, Znamení, Vyvolený, Šestý smysl) přináší originálně pojatý příběh svým dětem – Žena ve vodě. Údržbář Cleveland Heep (Paul Giamatti) se straní lidí a tiše žije mezi vyhořelými žárovkami a pokaženými spotřebiči obytného komplexu Cove. Jednou však přijde noc, která navždy změní jeho život - objeví tajemnou mladou ženu Story (Bryce Dallas Howard), která žije v přívodních šachtách pod bazénem obytného komplexu, kde se stejně jako on skrývá před zraky ostatních. Cleveland zjišťuje, že Story je vodní nymfa z pohádek na dobrou noc, které tajemná stvoření brání v tom, aby podnikla náročnou cestu z našeho světa do toho jejího. Story je obdařena schopností předjímat osudy Clevelandových sousedů, jež jsou úzce svázány s tím jejím. Společně pak všichni musí rozluštit sled tajemných kódů, které jí opět otevřou cestu ke svobodě. Čas však běží jako splašený kůň a lhůta, během které se Story může vrátit domů, se chýlí ke konci - ale všichni nájemníci dávají své životy solidárně v sázku, aby jí pomohli. Cleveland je pojednou nucen utkat se s démony, se kterými do Cove přišel a kteří se jej drží, všichni obyvatelé domu pak musí užít zvláštních schopností, jež jim Story pomohla objevit, aby zachránili nejen její svět… ale i ten náš. (oficiální text distributora)

Auguri

Pohádka o mořské víle :-) . Moc příjemná podívaná. Nechybí napinavé pasáže a nenadále zvraty jak jsme u tohoto režisera zvyklí. ()

Hellbilly

Osada bola slabá, ale touto krásnou rozprávkou si to u mňa Manoj vyžehlil na celej čiare. Má to všetky jeho trademarky až na ten najtypickejší-twist na konci, lenže tu by sa to proste nehodilo. Paul Giamatti je skvelý a Bryce opäť po Osade a Manderlay ukazuje ako veľmi je talentovaná. Pôsobí tak krehko a tajomne že by ste si to hneď chceli vymeniť s Reggiem a byť strážcom :-). Pár scén je síce zbytočných(smrť kritika a vlastne aj samotná postava kritika, ale nadruhej strane chápem že si Manoj chce trošku rýpnuť do showbizu), ale napriek tomu sa skláňam pred pánom režisérom a dávam 5 hviezd. Dáma vo vode si ich zaslúži. ()

Narghille

Žena ve vodě je pravděpodobně posledním filmem úžasným filmem z pera M. Night Shaymalona. Že se jedná o film, který se svým dějem pohybuje v rovině vztahu člověka k člověk je patrné již z impozantního prologu. V tomto příběhu se setkáváme s bizardními postavičkami žijící v jednom obytném domě. Každá z těchto postaviček má svoji roli a příběh, nejen roli, co se týká vztahu k místu, kde žijí – údržbář, domovník, muž, který nemá tajemství, pokrokový kulturista, spisovatel, který svoji knize nedává velký význam a všepředpokládající filmový kritik. Celé by to na nás mohlo působit příliš stroze a obyčejně, jenže zde Shaymalon projevil svůj smysl pro vyšší význam. Jednoho dne se na tomto místě objeví dívka, která je původně ze zapomenutého světa vodních lidí. Tato dívka má probudit inspiraci v člověku, který jednou změní svět. Kámen úrazu je vtom, že nikdo neví kdo to vlastně má být. Dívka je v tomto světě ohrožena bytostmi, které mají zhatit její účel. V tomto okamžiku se teprve projeví ti prostí obyvatelé domu a jejich existence nabírá vyššího smyslu v celém příběhu. ()

Mr.Dark

Shyamalana ano,ale nevím proč,tento film prostě ne.Nedostatkem originality určitě netrpí,ale prostě ......nelogické,chaotické,nezábavné ()

Horácius

Film, který vás může zabít. Nudou. A přitom ten námět, proč ne. Režisér je však ve tvorbě nudy mistr nad mistry a tak je výsledek jaký je. ()

holyvac

Slabší Shy, ale i tak nezklamal... V kombinaci s velmi povedenou hudbou věrného JNH mě pravidla hry opravdu bavila a komunikační scéna v koupelně je vskutku pohádková !!! Jen tak dál Shy. Držím palce. ()

Tess92

Příběh je komplikovaný a plný nelogických činů (proč Story neskočí do vody aby se před scruntem a místo toho se nechá podrápat? Nikdo si nevšimne, že něco odtáhne Story v zubech?), na druhou stranu hlavní hrdina okamžitě ví co má dělat a tlumočník či léčitelka jsou díky své slepé víře ve svůj osud schopni opravdu "něco" udělat. Docela mě překvapilo, že tlumočníkem nebyla spisovatelova sestra, když byla schopná rozluštit "znakovou řeč" Story sestávající z tahání vlasů a dotýkání se různých částí těla. Taky mi nějak utekl rozdíl mezi tlumočníkem a symbolistou... Na druhou stranu Bryce Dallas Howard je opravdu krásná a hraje výborně (proč její vlasy změnily barvu?), atmosféra je taky povedená. ()

rakosabasta

Příliš nechápu kritické reakce na tento film. Stačí ho vidět optikou "pohádky" a tak ho brát, myslím, že za tím vůbec nic jiného nebylo - byť si režisér dal roli možného "mesiáše"... pořád je to absurdní pohádka, která nemá daleko k poetice Terryho Gilliama. ()

schindler

Shyamalana mám velice rád, jeho filmy jsou většinou odlišné od těch ostatních, ale přeci jen, tohle bylo dost už i na mě. Když si uvědomím o čem film vlastně pojednává, jak jedna absurdita přebíjí tu druhou a stějně se u toho všichni tváří smrtelně vážně, musím uznat režisérovo zapálení. Určitě to není film pro každého, ale své fanoušky si jistě najde. ()

Oakenshield

Bla bla bla, asi s tím jsem přešel většinu komentářů zde o nekonečné ubohosti tohoto filmu. Vzpamatujte se trochu, nemusíte na konci filmu přijít na to že 2+2 musí být 77 aby to celé vyšlo, pro mě je u Ženy ve vodě nejlepší zížitek z celkové atmosféry, které vládne hudba. Vizuálně byl film taky fajn, obzvlášť konec s orlem. Na druhou stranu je pravda že některé scény mi přišly jak kdyby v nich herci schválně hráli hůř, proto nedám 5* ale "jen" 4. V ubohosti filmové fantasy scény tento film podle mě zaslouží místo výše než na 60% ()

Vinki

Příběhy jsou od toho, aby se vyprávěly. Jsou víc než jen obyčejná pravda a lež. Daleko tyhle dvě věci přesahují. ()

Caskett

Tenhle film od Shyamalana jsem chtěla vidět, protože ostatní od Šestého smyslu dále jsem viděla... tenhle jediný mi chyběl. Prvních asi 45 minut jsem film opravdu sledovala, ale absolutně mě nechytil. Zajímalo by mě, kdo je cílovka? Shyamalan si to občas píše jen pro sebe :-). Když jsme u pohádek, i Poslední vládce větru se mi líbil víc... B.D. Howard byla ve Vesnici skvělá, ale tohle... zklamání. I Stalo se má zajímavý nápad... Tohle je ale jeho nejhorší film. Už to víckrát vidět nemusím. ()

Pythonator

Kdyby tu ženu hned na začátku utopili ve vodě, tak ušetří diváky zbytečného utrpení. Tuhle Shyamalanovinu jsem nedokázal přežvýkat, natožpak strávit. Mělo to prý být pro děti. No nevím, zda to nějaký malý zobák dokáže strávit tak, jak si to pan rejžisér plánoval. Někdy se na to budu muset podívat znova, abych si ověřil, že se mi to jen nezdálo. M. Night Shyamalan zde naznačil, že jako autor nebude tak dobrý, jak jsme si mysleli a definitivně to pak potvrdil Posledním vládcem větru. Kde je ten jeho Šestý smysl? Kde je Znamení, Vyvolený či Vesnice? Podezřívám ho, že nám tímto filmem chtěl zdělit něco hlubšího, ale někde na půl cesty vlastně zapomněl co. Nezapomněl se ovšem obsadit do role spasitelského spisovatele. Ten Šamalán by udělal líp, kdyby si vyhonil ego někde na hajzlíku a neotravoval s tím lidi v kinech. ()

mine.slayer

Mě se tohle mini dílko celkem líbilo především protože se jeho tvůrcům velmi dobře povedlo vymalovat naivní podstatu samotného příběhu a převést jej na postavy ve filmu. Nenáročná zábava, vítaná při každé další repríze v televizi. ()

XTrader

Zpracování bylo skvělé, příběh velice dobrý, hudba vynikající a herecké výkony špičkové. Nevím co dodat. Film je z mého pohledu nedoceněný, ale každý máme jiný vkus, takže nic proti. ()

MultiHunter

Místy nesmyslný film (což mě dost vytáčelo), ale dostala mě atmosféra a hlavně hudba filmu. Na film jsem koukal na třikrát, protože jsem to zkrátka musel vypnout kvůli nesmyslnostem, ale M. Night Shyamalan se po Vesnici a Ženy ve vodě stal jedním z mých favoritů jak mezi režiséry, tak i scénáristy. Za úžasnou hudbu a dýchnutí emocí dávám 4 hvězdy. ()

zeromen

Shyamalan, opět dokázal že umí natočit nervy drásající a tajemný film. Opět výborný děj s dokonalým obsazením. Ale k dokonalosti to ještě není. Možná víc lekacích efektů:-) ()

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007

Blizard ve filmu

Blizard ve filmu

10.05.2006

Resident Evil, Doom, Mortal Kombat, Alien vs. Predator, Street Fighter, Super Mario Bros, Wing Commander a Dvojitý drak mají něco společné s novým projektem v těchto chvílích dorážejícím na pracovní… (více)