Základní instinkt 2

• USA Basic Instinct 2 (více)

Spisovatelka Catherine Tramellová (S. Stone) má opět problémy se zákonem. Scotland Yard určil psychiatra, aby ji vyšetřil. Stejně tak, jako dříve Nick Curran, je doktor Galss C.Tramellovou okouzlen a vlákán do svůdné pasti. Samotná režie filmu byla svěřena do rukou Michaela Caton-Jonese, který má za sebou filmy s Robertem De Nirem (Hodina pravdy), Brucem Willisem (Šakal) a Liamem Neesonem (Rob Roy). Po několika letech od uvedení kultovního Základního instinktu navázala Sharon na postavu nebezpečné spisovatelky svým opravdu jedinečným způsobem. Podle její slov, půjde v tomto filmu konečně o to pravé ořechové. (oficiální text distributora)

halogenka

ZI 2 je jako pozvat holku, se kterou už jste jednou předtím byl, vzal ji do drahé restaurace a pak si to s ní doma vážně užil, do hnusné zaplivané špeluňky na guláš se šesti, a čekat, že z toho bude odvázaná. ()

Skip

Něco tak stupidního jsem teda nečekal. Všechny postavy byly totálně mimo, veškerá atmosféra jedničky úplně fuč, herecké výkony příšerné, pointa taková, že by mi byl milejší jogurt odstátý na slunci, v němž je to opravdu život v každém kousku. Tohle byl teda velký, mílový krok vedle, který se zapíše zlatým písmem do historie zmršených dvojek. ()

Aleee89

Dvojka Základního instinktu byla jen slabý odvar skvělé a propracované jedničky, která byla málem stoprocentní. U ní jsem ani nedutala, dokázala se dívat i uprostřed noci a neusnout, což už o něčem svědčí. Tohle mě moc nezaujalo. Docela nechápu, proč tu dvojku vůbec točili, příběh to nijak nerozvíjí, dvojka je pro mě celkem nepotřebná a zbytečná. No asi se Sharon hodně snažila. Ve dvojce to vůbec nejiskří mezi hlavními hrdiny, hlavně chlapa vybrali špatně. Ani Sharon není bůhví jaká herečka, ale aspoň je pěkná, což něco vykompenzuje. V jedničce z filmu doslova prýštěly emoce a vášeň, tady se nic takového neděje, film je chladný, nudný a celkem vás nezajímá, co bude dále... Bohužel, tímto Základní instinkt potopili. Měli zůstat u skvělé jedničky a každý by na to vzpomínal jako na super thriller. Tady se obávám, že dvojka jedničce bude kazit reputaci, což je opravdu škoda. ()

vegetol.mp

Pověstná stádovitost zdejších "znalců" opět zajistila objektivní hodnocení. 42% jako vážně? Opravdu se tady nenajdou větší debility, které mají s přehledem 60%? Druhý díl Základního instinktu rozhodně není tak dobrý jako první díl, ale v současné nadprodukci rutinních thrillerů na jedno použití jde o solidní nadprůměr. 80% ()

Fanucci

Dost laciný film...nijak nepřekvapí. A co jsem komu udělal, že jsem musel vidět Davida Morrisseyho v erotických scénách?!:-) Jediné, co jsem si ze sledování tohoto snímku odnesl je, že i v pokročilém věku vypadá Sharon Stone dobře. ()

Lauri

Viděla jsem tento počin asi dvakrát (podruhé ani ne celý), a jak se mi na jedničce líbila vášeň, přitažlivost a struktura děje, dvojka je opoti ní pouze kopírka největšího kalibru bez výše zníměných vlastností. Sharon je jediná, která film alespoň trochu drží (zasloužila by si důstojnější hereckého partnera- viz. 1. dél), i když umí hrát i lépe, nicméně úplně nejhorší je ústřední pár, který prvnímu dílu s Douglasem nesahá ani po kotníky. ()

balba

Toto pokračování neměli ani natáčet , škoda peněz.Thriller nemá žádnou pořádnou logiku a má matoucí pointu.Ani herecké obsazení nestálo za nic.Dvě hvězdičky si zaslouží pouze herečka S. Stone. ()

Martin741

Slabota a klasicky dokaz toho, ze dvojky su vacsinou regulerne podradne filmy. Aj ked sem tam sa nejaka vynimka najde /Terminator 2 ....../, je to zufalo malokedy. No nic to, Paul Verhoeven ako reziser je tatam, Z ustredneho hereckeho dua ostala len Sharon Stone, scenar je slaby, po detektivnej atmosfere ani stopy a ani prednosti Sharon Stone nezachrania film od 31 % ()

peiton

Poctivý triller na rozdiel od 1. bol lepším v jeho echt erotických scénkach aj Sharon Stone tu dokazuje po rokoch,že vie byť stále nebezpečnou a zvodne krásnou než kedykoľvek predtým.Síce absencia Michaela Douglasa tu bola zjavná,ale predsa je to pokračovanie a nemôžeme očakávať,že to bude ako cez kopirák.Myslím,že scenáristi sa poctivo snažili a prácu neodflákli.Kto očakáva,že to bude ako 1.tomu odkazujem nech zabudne.Je to jednoducho moderný a štýlový Základný inštinkt.Berte alebo nechajte tak. ()

emo

Katastrofa! Tak hlúpy, nudný, zle napisaný, zahraný a natočnený film som už dlho nevidel. Sharon Stoneová, ktorá mala byť najväčšim lákadlom filmu už nie je sexi vamp ako v jednotke, ale stará neukojená chudera... Ruky preč! ()

Radiq

Neříkám, že Sharon Stone není ve svejch letech krásná, ale pokud to v tomhle filmu mělo vypadat tak, že má být sexy, tak pro mě nebyla. Možná to měly vyvolat tyhle faktory, které byly podle mě až moc okaté: mluva hlubokým hlasem, pomalá mluva, pomalé pohyby, kroucení zadkem při každé příležitosti a plno hambatejch řečí. To byl jeden problém. Druhej byl ten psychiatr, kterej nebyl vyloženě špatnej, ale prostě na to neměl ksicht (on za to nemůže). Třetím a největším problémem byl celej ten příběh. Nebudu říkat detaily, stejně na všechno přijdete už v první polovině filmu (teda pokud se aspoň trochu vyznáte ve stokrát ohranejch zápletkách). Nebudu ani říkat, že nejlepší výkon podal David Thewlis, protože někdo by s tím nemusel souhlasit (zas tak vynikající to totiž nebylo). Ale řeknu, že se určitě dá očekávat, že brzo se s tímhle filmem shledáme na TV obrazovce, stanice Nova a titulek "Megafilm na Nově"! Většinou tak totiž označují největší vyjebávky... ()

reky

Velká slabota. Původně zde byl dlouhý komentář o tom, co je všechno na tomto filmu špatně, ale myslím, že je zbytečné všechno vypisovat. Klidně se přesvědčte sami. Nejnudnější hodina a půl (ano, ani jsem to nedokoukal) poslední doby. ()

SeanLSD

Niektoré kultovky, ostré, drsné, šťavnaté a provokatívne, by nemali mať pokračovania, hlavne nie ak sa pokúsia nahradiť charizmatického frajera Douglasa fádnym maslovitým psychiatrom, ktorý ma dostal jedine vo chvíli, keď na tú beštiu zareval, nech si tú cigaretu strčí do svojej fantastickej obstarožnej prdele alebo vypadne. A Sharon, ktorá má 34, je predsa len niečo iné ako Sharon, ktorá má 48, čo vôbec neznamená, že by mi takto nedokázala povariť mozog na kašičku, ale hlavné je, že scenáristi, nech sa snažia koľko chcú, idú v duchu originálu iba v mätení poprášenom psychoanalýzou a sexuálno-manipulatívnej zvrhlosti zazobaného stredného veku, ale úplne ignorujú napätie, akciu, vzrušenú horúčkovitú dráždivosť atď atď provokatéra Eszterhasa. Možno by som sa vedel vyjadriť lepšie, nebyť toho, že ma stále nutkalo prepnúť na iné kanály, kde bežali Posledný skaut a Smrtonosná zbraň...- a to je vždy nerovný boj. Ale ešte toto - Michael Caton-Jones nie je zlý režisér, úvodná scéna je parádna. Ešte by to k priemeru chcelo aspoň 2 - 3 ďalšie. ()

cinemag

Pokračování erotického thrileru po 14 letech...tak několik pěkných scén se tam najde, a Sharon se dokáže odvázat tak jako zamlada. Celkově to ale nepůsobí příliš dobře. Schází tomu dynamika původního filmu a David Morrisey je chabá náhrada za Michaela Douglase. ()

Nivenx

První díl byl zajímavý, zábavný, skvěle zahraný a scénář byl dokonalý, ale tady už z toho není skoro nic. Pokud si autoři mysleli, že z toho bude mega trhák, jen kvůli jménu, tak se velice mýlili a místo skvělého pokračování nám nasolili 100 minut šílené nudy. Tohle ani Sharon Stone nezachránila. 30% ()

Triple H

Nuda, nuda, nuda. Čakal som, že to bude len poriadna šukačka, ale ani to. Jednotka je v erotických scénach oproti dvojke tak o 100 percent odvážnejšia. Vzhľadom na to, že to bolo jediné čo na pokračovaní vzbudzovalo určitý záujem je ich odbytie a anti-erotickosť zarážajúca. Herci stoja za hovno - hlavne David Morrissey, ktorý charizmu nevidel ani z lietadla. Sharon Stone je stará (aj keď vizážisti odmakali svoje) a rolu zvodkyne už nevie ani zahrať. Dej je zdĺhavý a maximálne nezaujímavý. Dekorácie sú síce zaujímavé, ale ak takto vyzerajú ordinácie psychiatrov, tak aj ja chcem k jednému zaskočiť. Jediné pozitívum je kamera Gyulu Padosa - naozaj výborná (za to aj jedna hviezdička). Zbytočné pokračovanie, ktoré po zásluhe prepadlo. ()

trojtmberk

Mě to jako úplnej propadák nepřipadá, je jasný že tenhle film na kvalitu prvního dílu nedosáhne ani když si stoupne na basu od piva, ale Sharon to pořád sluší dost na to, aby ho vytáhla alespoň do thrillerový průměrnosti. ()