Základní instinkt 2

• USA Basic Instinct 2 (více)

Spisovatelka Catherine Tramellová (S. Stone) má opět problémy se zákonem. Scotland Yard určil psychiatra, aby ji vyšetřil. Stejně tak, jako dříve Nick Curran, je doktor Galss C.Tramellovou okouzlen a vlákán do svůdné pasti. Samotná režie filmu byla svěřena do rukou Michaela Caton-Jonese, který má za sebou filmy s Robertem De Nirem (Hodina pravdy), Brucem Willisem (Šakal) a Liamem Neesonem (Rob Roy). Po několika letech od uvedení kultovního Základního instinktu navázala Sharon na postavu nebezpečné spisovatelky svým opravdu jedinečným způsobem. Podle její slov, půjde v tomto filmu konečně o to pravé ořechové. (oficiální text distributora)

jenik71

Především musím konstatovat, že nesouhlasím s tak nízkým hodnocením od ostatních uživatelů. Ano, toto pokračování má určitě své mouchy, ale tak špatné to rozhodně není. I když se budete bránit zuby nehty, podvědomě si toto budete znovu a znovu srovnávat s naprosto vynikajícím prvním dílem. To ovšem nelze. Pokud tyto vzpomínky potlačíte, zůstane před vámi normální psychologický thriller... Sharon vypadá i po 14.letech stále sexy. Znovu píše knihu a znovu rozehrává psychologickou hru... Já to vidím na 60% a tedy 3 hvězdičky. A mimochodem - sekáček na led se ve filmu opravdu jenom mihne. Není však potřísněn krví ..... ()

blixadovan

Že toto pokračování nebude mít takovou šťávu jako díl první, mi bylo jasné, ale že to bude taková snůška banalit, to jsem skutečně nečekal. Příběh je hodně upoceně překonstruovaný, že to nelze brát ani s jistou mírou nadsázky. Sharon Stone se celou dobu filmu tváří jako by měla zavedený tampón velikosti XXL. Hlavní hrdina, psychiatr, vypadá jako by neuměl počítat do sedmi a to měl hrát uznávaného a charismatického psychiatra? Hvězdička navíc za scénku v bazénu :-) ()

Almásy

guilty pleasure. isiel som do toho s minimalnymi ocakavaniami. veril som tomu ze to bude proste zle, ale prekvapilo ma to da sa povedat velmi prijemne. je smiesne to ze Sharon sa stale chce tvarit ako mlada tridsiatka ale v podstate ten film ostavaa ako velmi obstojny ceckovy thriller na sobotu. ()

Jello Biafra

Béčkové diletantské pokračovanie, ktoré sa ešte k tomu snaží parazitovať na prvom diele. Atmosféra predchádzajúceho dielu je preč, herci prehrávajú a nápady už sú okukané. Takže zatiaľ čo v jednotke bola Tramellová dračicou v minisukni, tu je to akurát pani v baloňáku. A hlavný hrdina v podaní Davida Morrisseyho je obyčajný naivný blb s inteligenciou 5 ročného decka. That´s All. ()

Anticque

Kloním se k tomu, že to nebyl nejšťastnější nápad natočit po tolika letech druhý díl. Sharon Stoen je sice stále krásná, ale celkově už to nemá tu jiskru. Chybí zde velice charismatický Michael Douglas (chlap nemůže moc bojovat proti stárnutí, tak jako žena), a i když zde postava Douglase není, tak tzv. jeho nástupce je hrozný, vůbec se sem nehodí. Ač se snažili scénáristi i režisér trochu se přiblížit jedničce, zůstali daleko za hranicemi. Neviděl jsem zde takové nasazení, žádnou jiskru, chybí tomu nějaký nečekaný nápad. Nechci dál plýtvat slovy. Dávám 40%. ()

sedm.1

Základní instink 2 mi nepřišel zas až tak špatný film,jedná se o celkem vydařený a napínavý thriller,který hlavně doplácí na (pro mě trochu přeceňovaný) první Basic Instinct,se kterým je srovnáván a ikdyž tedy jeho kvalit každopádně nedosahuje,stále se jedná o slušnou porci napětí.Navíc Sharon je fakt stále neuvěřitelná kočka.Bohužel,musím souhlasit s naprosto špatným výběrem hlavní mužské postavy,David Morrissey nemá charisma ani co by se za nehet vešlo,on v tomto filmu opravdu nefunguje.A té erotiky tam zas také tolik nebylo..a už vůbec né té erotiky vzrušující a živelné,jako v prvním Instinktu. ()

Rousse

Haha - to je vtip?:-) No ne - vážně - co si od téhle snůšky sraček tvůrci slibovali? A co si od toho slibovala Sharon Stone, tak to už je mi absolutní záhadou. No každopádně, pro toho, kdo si chce ušetřit čas a i trochu ušetřit své zdraví (při velkém naštvání je vysoké riziko infarktu a po shlédnutí této variace na Základní instinkt se opravdu naštvete) tak si pusťte trailer a vyjde to líp - spojíte příjemné s užitečným a víc z tohoto "filmu" ani vidět nemusíte. Ptáte se za co je ta 1 hvězdička? Smekám před prací maskérek a kostymérek a uznávám, že na to, kolik je Sharon let z ní udělaly šťabajznu... Její roztáhnuté nohy mě už ale tolik neohromily, bohužel. ()

Americ

Narozdiel od prvého dielu v ktorom aj pri erotických scénach bolo cítit mrazivú atmosféru je v tomto pokračovaní cítit tak akurát mrazivú nudu ktorá pokračuje od začiatku až do predvidateľného konca,tvorcovia asi nepochopili že nestačí dať pár erotických scén pri ktorých divák nič necíti,možno by mali isť natočiť nejaké obyčajne porno bez deja to by im hádam išlo lepšie (18%) ()

ranp

První díl je jedním z mých velmi oblíbených filmů, dvojka je bohužel mnohem slabší. Tvůrci by udělali líp, kdyby si tenhle film úplně odpustili a vůbec ho nenatáčeli, ani 3 hvězdičky nejsou čisté, 50%. ()

Cejny

Sharon Stone to sice sluší ještě více, než v jedničce, ale to je asi tak všechno, na co se dá v tomto filmu dívat. ()

slovan1

Jasně, že jsem byl na dvojku zvědavý. Jednička byl precizní thriller se sexy Sharon Stone. Zde ale zklamání. Vyšetřování mi přišlo zdlouhavé, natahnuté a hlavně bez nějakeho napětí nebo spádu. Atraktivnost a hlavně délka sexy scén, které jedničku dělaly "hot" vymizela. No ale čuměl jsem, že Stone to sekne i v jejím věku. ()

Kejdlo

Aneb když se někdo pokusí natočit dvojku svěžího, rajcovního filmu, nemá na to rucičky a jediné co mu zbylo z předešlého filmu, byla stárnoucí Sharon Stone. Ne, tohle fakt nevyšlo. 3/10 ()

peterpatrik

Po prvom diely obrovské sklamanie. Jediné čo nesklamalo bol výkon Sharon Stone, ktorá si hranie postavy Catherine Tramellové náramne užívala. MANIPULÁCIA, je to úžasne čo sa dá dosiahnuť. Catherine Tramellová je jedna z mojich najobľúbenejších filmových postáv. Film, bol miestami super, ale aj otras, najhorší bol výber neskutočne nesympatických hercov. Miestami mi vadila hudba z prvého dielu. Film, z ktorého by mohol byť úžasný triller, spravili prepadák s premrhaným rozpočtom veľká škoda. 55% ()

herr_carter

Tak tohle už byla ale slušná kaše, nehodná svému kultovnímu předchůdci, tady vyloženě tvůrci vsadili na sex a lehce retušovanou Stounovou, což ale prostě film neudělá... takovému velkolepému filmu nelze dělat dvojku..................moje hodnocení = 2 z 10. ()

jondoe

Tak musim uznat ze aj mna toto pokracovanie mojej oblubenej kultovky sklamalo. Vyber hlavne herca bol baozaj zla volba. Sharon Stone ako Catharine Tramellova nestratila nic zo svojho cara ,bola stale krasna. Sratila vsak svoju tajomnost a tym celu svoju zvlastnu charizmu. Tento film bol pre mna uplne zbytocny. ()

Han22

Začnu plusy - Shraon Stone vypadá i v 48 letech stále dost dobře (objektivně, subjektivně bych se jí nedotkl) a pořád na to bez problémů má i nahá. A herečka taky není lepší nebo horší, ale taková jaká byla kdysi. A zadruhé - konečně nějaký film, kde sex vypadá jak sex a ne závod v převalování na posteli pokud možno aby byli ještě oba obaleni prostěradlem. Jinak slabota. Podle mě to není na Malinu, ale kromě sexu tu v podstatě nic není. Příběh je řídký, dialogy ubíjející a místo skvělého Douglase máme nudnýho psychiatra a ještě nudnějšího poldu s odporným knírkem. Kdo co a proč se do konce filmu nedovíme, chybí tu vysvětlení vražd, není tu žádné pořádné finále ani pointa. Prostě blbost těžící ze slavného jména. ()

Lukoboss

Už když se člověk podívá na rok natočení prvního dílu a pak dílu druhého, musí mu být jasné, že tady něco nehraje. Potom jsem ještě uviděl ukázky, které dojmu rozhodně nepřidají. No a na konec snímek samotný. Někdo se snažil akorát vyždímat peníze ze staré dobré klasiky. Ještěže je M. Douglas při smyslech a do téhle kraviny nevlezl! ()