Epizody(9)

V prvním dílu devítidílného seriálu My holky z městečka se seznámíme s jeho třemi hrdinkami - Rendou, Jarkou a Luckou a jejich rodinami. Děvčatům se zdá, že je dospělí ve škole, v kroužku či doma neberou dost vážně a nedokážou je ocenit. Proč právě je přehlížejí, a třeba stejně staří kluci už si mohou dovolit mnohem víc? Na svá trápení si naše trio vymýšlí podivuhodné náplasti, kterými se obvykle ještě vše zkomplikuje. Asi jim nikdo nevysvětlí, že citové proměny patří k jejich věku. Nám divákům se nejspíš bude zdát, že si v Městečku někde na jižní Moravě užívají docela veselé a spokojené dětství. (oficiální text distributora)

topi80

Hele, mně se to jako malému hrozně líbilo. A své kouzlo to má dodnes, jakkoli jsou holky poněkud protivné a uřvané. Co mě zaujalo, bylo pojetí starších sourozenců jakožto podivných figurek žijících v jakémsi absurdním paralelním vesmíru. ()

verka4444

Čtyři hvězdičky hlavně za to že se v díle "Zloděj" objeví moje základní škola, přesně tak jak vypadala když jsem do ní chodila já. Jinak bych dala tři. ()

subic

Studio kamarád to uvedlo už v 80ých letech aspoň 2x a mě se to líbilo, hlavně holky tehdy mluvily na mě dost exoticky a Jan Hrušínský jako starší bratr stále ležel ve studijních materiálech. 70% ()

route60

Průměrný seriál o třech holčinách které bych někdy opravdu za některé kousky kopl však víte kde ale vždy lepší než většina dnešních věci pro děti a mládež. 55% ()

Winster

Je to moc pěkný seriál o problémech třech malých děvčat, které řeší spousty problémů ať už svých tak sourozenců sousedů a kamarádů. Velké plus je za písničky a rodičovské výkony herců. ()

beowulf

Nekomplikovaný seriál pro děti s půvabnými lokacemi jihomoravského Mikulova a především skvělými lidovkami a hudbou Petra Ulrycha. ()

Teachman

Námět a zápletka: 2/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 3/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

panFalář

Emancipovaná, na kluka ostříhaná Renda. Půvabně krásná Lucka. A zrzka Jarka s pubertální kudrnatou ségrou Bróňou, co, na místo do tanečních, chodí tajně na dýzu. Dobré na seriálu je, že nevíte, co vše může přijít, třeba ta akčňárna s Vydrou. Dnes pobaví i nechtěně. ()

Margot*

Udivuje mě, jak mnozí seriál kritizují, přitom si pletou hlavní postavy a zapomínají na hlavní fakt - "jalovost" či "naivita" vyplývá z intencionality díla, tzn. že je určen zcela výhradně dětským divákům. Tak je k tomu třeba přistupovat. A nakonec nikdo Vás nenutí se na seriál dívat. Prostředí jižní Moravy a běžné starosti holek kolem 10.-12. roku mi nostalgicky připomínají dávno uplynulé dětství. Závratné filmařské umění v tom nehledám, ale jako oddechovka je seriál z moravského prostředí stále neodolatelný! ()

Rimmon11

Jediné, co se mi na tomhle seriálu líbilo, bylo to docela vlídné herecké obsazení a hlavně to, že se celý seriál natáčel v našem měste. Jinak takové to dílo spíše pro děvčata. ()

valmet

V dětství jsem byl zamilován do jedné z holek, hltal jsem seriál pokaždé, když ho dávali. ;-) Zaměřen je na dětské publikum a svou roli plnil myslím celkem dobře. Strašně let jsem ho neviděl, zajímalo by mě, jak by fungoval v dnešní době. ()

valisimek05

I když je mi 16 let a nežila jsem v době, kdy se seriál poprvé vysílal. Tak mě provázel celé moje dětství. I teď se na tento seriál moc rada podívám. Miluji jejich provedení moravských písní, překrásné okolí Pálavy a skvělou seriálovou hudbu od Petra Ulrycha. Pocházím z Moravy, takže je pro mě celý seriál krásné vzpomínání. Děkuji mé mamince, která mi tento seriál pustila a dívala se semnou. ()