Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

• USA Sin City: A Dame to Kill For (více)

Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá. Dwight (Josh Brolin) hloubá o tom, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova s čistým štítem. Vtom mu zavolá jeho osudová žena Ava (Eva Green) a požádá ho, aby jí ochránil před násilnickým manželem. Dwight však netuší, že Ava má úplně jiné úmysly. Marv (Mickey Rourke) se probudí na dálnici, obklopen několika mrtvými těly a ani za nic si nemůže vzpomenout, kde se tam vzal. Sebevědomý gambler Johnny (Joseph Gordon-Levitt) chce ve hře porazit největšího padoucha ve městě, senátora Roarka. Zahrává si ale s nebezpečným mužem a události se vymknou kontrole. Striptérka Nancy (Jessica Alba) se jen těžce vyrovnává se smrtí Johna Hartigana (Bruce Willis) a je odhodlaná jeho smrt pomstít za každou cenu. V pokračování kultovního snímku Sin City se v několika propojených povídkách vracíme do města hříchu, plného kriminálníků, zkorumpovaných policistů, zabijáků a sexy žen. (A-Company CZ)

Blazkowicz

Tak druhý díl už mě vůbec nebavil. Vizuál se zdá být stejný, ale oproti jedničce je horší. Působí to jak černobílý film a ne komiks. A vůbec, celý film má do komiksu daleko. Původní Sin City bylo nabušené až k prasknutí atmosférou, příběhem, momenty atd. Tady jsem při sledování cítil jen prázdnotu a od půlky filmu jsem už usínal. 2+* ()

PlysovyMacko

Vizuálne maximálne vypiplané dielo s miliónom postáv, ktoré sú buď gangsteri alebo prostitútky. Hlavný záporák sa mi páčil rovnako ako dejová linka s J. Gordonom-Levittom. Finále strašne skratkovité. Muži si budú najviac pamätať cecky Evy Greenovej. ()

Adam's

Sin City 2 vůbec není špatnej film. Má jen jeden problém a tím je Sin City 1. Nebýt prvního dílu, množilo by se to tady pochvalnými komentáře nad tím, jak úžasnou podívanou Rodriguez s Millerem nachystali. Protože pořád je to starý dobrý Basin City plný drsnej chlapíků s ostře řezanými rysy a notně prokouřeným hlasem, co pro ránu (čímkoliv) nejdou daleko. A osudový ženský, rychlý auta, ochránci dam v nesnázích i pořádně slizkej záporák, prostě všechno tam je. Jo, jasně, v některých pasážích by to chtělo krapet víc šlápnout na plyn (vnitřní monology Jessicy Alba) ale na hodně místech zase ubrat. Kde v jedničce byla jedna useknutá hlava, tady jich je padesát. Kde stačilo jedno umělecké číslo královny centrálního pajzlu (opět JA) je jich deset. Plus si autoři mohli odpustit několikeré významné narážky na zjevné skutečnosti. Že je senátorův synek po smrti ví 99 % diváků, tak není třeba, aby jeho kancl i venkovské sídlo byly obšancovány synáčkovými fotkami, nota bene v jeho žluté podobě (jaká asi byla ta původní). SPOILER Že má JA nějaké interní potíže je jasné taky hned a nemusí kvůli tomu v každé scéně objímat skleněnou kamarádku. A pro ty, kterým just nedošlo o co jde, je ve filmu výkladová pomůcka v podobě Bruce Willise v sebeparodické úloze volně navazující na Šestý smysl, aby čas od času přihodil nějakou tu výchovnou radu. Škoda že jej nikdo neslyší, možná by jeho role vyzněla méně tragikomicky. KONEC SPOILERU Sin City 2 jako celek pořád funguje dokonale. Našlo by se v něm hned několik kandidátů na cenu akademie za charisma (ale i na zlatou malinu), Marv je pořád Marvem a nejde nenadskakovat vzrušením při jeho replice "Looks like christmas..." ve správné předtuše toho co přijde. A pro ty, kterým by ani to nestačilo, je tu Christopher Lloyd... ()

drepp

Velká škoda, tři hvězdy jen za Evu Green (za charakter i za vzhled :D ). Jinak slabý průměr, prvnímu to nešahá ani po kotníky. ()

elanista1

Áno začnem tým najväčším klišé aké len existuje; Eva Green bola svetová a v druhom Sin City úplne hviezdila. Zaujímavých postavičiek má tento film dostatok, aj vizuál je pozoruhodný, nešetrí sa ani krvou a ťažkým násilím, hlavné postavy umierajú jedna radosť, Jessica Alba pekne tančí, Eva Green sa pekne vyzlieka, ale.. Asi som čakal od tohto filmu priveľa, keď som si myslel, že sa budem smiať a zabávať na dialógoch...naopak. Ale Sin City je fenomén a tak skoro naň určite nezabudnem, aj keď som od neho možno chcel viac. ()

pojta

O proti jedničce slabota. Vlastně všechny hvězdy dávám jenom za první povídku. Takže Eva Green a Mickey Rourke a to že je to Sin City. Odpustím dokonce i to že Josh Brolin po plastické operaci nevypadá jako Clive Owen. Jinak ostatní povídky jsou nuda a čirá nuda. ()

Zoltar78

Vizuálně bravurní stejně jako první Sin City, ale jinak s ničím novým tohle pokračování bohužel nepřichází. Příběhy strašně fádní, chybí jim větší atraktivita a nějaké pozlátko. Lepší než jsem se po prvních reakcích obával, nicméně nenadchne, neurazí. ()

Jadro

Keby sme sa riadili komiksom, tak to je dokonalé. No až prílišná priamočiarosť a hlavne, rozdelenie filmu na dva a pol pasáže, tomu veľmi nepomohli. No to, čo dokázala Eva Green, sa neviem či niekomu za veelmi dlhú domu podarilo. Tá éterickosť, zmyselnosť a úplná presnosť načrtnutého charakteru... O jej reči tela ani nevravím. Podobne je na tom Jessica Alba, no možno som očakával viac (Ava ako manželka resp. vdova, toho ukázala 10x viac ako Nancy, pričom bola striptérka). Určite, hlavne mužské pokolenie si príde na svoje a baby môžu čerpať inšpiráciu :-) ()

Sin410

Jako fanda komixů a Sin City obzvlášť vnímám tenhle film jako adaptaci grafické novely. První část byla naprosto úžasná, opravdu jsem si vybavoval stránku po stránce. Superní herecké obsazení (až na chybějícího Cliva Owena) Ale... příběh Johnnyho gemblera mi přišel jako naprostá vata. Nudné, bez nápadu, stejně jako příběh Nancy, mstitelky... Jessica Alba nekývla v jedničce na nahotu (je to adaptace kurva) ale tam jí nikdo neohrožoval. Ve dvojce se Eva Green chopila role se vším všudy a cudná Alba mi přišla úplně navíc. Přál bych si dát pět hvězd ale díky vatě nemůžu... ()

chewbac.Ca

No co na to napsat... hold prostě slabší jak 1. díl... Zbytečně dlouhej příběh s Brolinem a Greenovou a Willis tam byl uplně taky k ničemu 1x * za super blinkry od Greenové, 1x * za furt megasexy natřásející se Albu! a 1x * za akce se šípy. ()

Unterschleif

Komentáre typu "Rodriguez iba zopakoval jednotku" sú mi na smiech. Presne preto som na to šiel do kina. Chcel som Ďalší diel toho istého. A ono to bolo ešte lepšie. Pastva pre oči a ani sekunda nudy. ()

IZFNP

Čo do štylizácie, to ešte vycibrenejšia a výraznejšia pastva pre oči, s kopou obrazov, ktoré doslova vyzerajú ako stránky z noir komiksov. Z toho pohľadu ma Sin City neskutočne baví sledovať. Lenže jednotku ma baví sledovať opakovane, zatiaľ čo dvojku už snáď znova neuvidím. Pretože dejovo to bola slabota. S postavami, nakoľko sú zaujímavé, sa pracuje menej obratne a dejové linky sami o sebe majú svoje klady, ale dohromady netvoria celok, ktorý by ma nejak viac zaujímal. Z hereckého týmu si potom film pre seba kradne mierne nadužitý Micky Rourke, ktorému sexi sekunduje Rosario Dawson. A čo sa nováčikov týka, Eva Green je opäť pastvou pre oči, Jish Brolin pre mňa nič moc a JGL je elegán s pointou na záver. Škoda zmeny v predstaviteľke mojej milovanej Miho. Možno mi chýbala i "prirodzená extrémnosť" prvého dielu. Vo finále je to však stále látka, ktorú si rada pozriem, a rozhodne film, ktorý sa nemusí hanbiť za nálepku Sin City. 65% ()

eMeMko

Oddalování natáčení snímku jenom uškodilo. Nové tváře, které nahrazují zemřelé či vytížené herce z jedničky, jim bohužel nesahají ani po kotníky. Malou výjimkou je Manute, nicméně stále to není ono. Ostatní herecké výkony jsou dobré, vede v nich samozřejmě Marv a senátor Roark. Kamera stejná jako v prvním dílu, podobně pak dialogy a hudba. Akční sekvence už tak cool nejsou a co se týče scénáře, je to takové průměrné. Je zkrátka vidět, že část příběhů byla napsána přímo pro film. Nevím, jestli by 3D projekce hodnocení zvýšila, nicméně za mě a za 2D se jedná o slabý nadprůměr. ()

DonBraso

Po tolika letech opět zpět na místě činu.Je pravda,že 9 let je sakra dlouhá doba,na druhou stranu jsem rád,že vizuál zůstal naprosto stejný,ikdyž člověk by čekal menší facelit a nějakou tu perličku.Ta se bohužel nekoná,kromě dvou nápadů v bojových scénách.Nejlepší na tom je,že když tohle člověk naprosto vypustí z hlavy,tak se zase skvěle baví.Začátek je typická slast,kdy dialogy jdou na maximum a vypráví ten příběh,který tak každý hltal v jedničce.Prostě vyprávění o tom,jak je něco shnilého,že sám jsem bourák,ale líbí se mi tahle štěrbina,je prostě na cool pořád.Největší prim prostě hraje Eva Green,která už byla na promo fotkách a samozřejmě víme proč.Příběhama to začíná a končí a je pravda,že se občas protínají,ale poslední je vyloženě špatný a hrozně moc nucený,protože Bruce Willis je tam fakt jako tak náhodou a Mickey Rourkek jak Marv spíš vypomáhá,ale zase je to pořád starý dobrý Marv.Hlavní příběh parádní,Dwight v podání Brolina je prostě fenomenální a udrží diváka,jenom říkám,škoda,že nebyl až na úplný závěr filmu,který sice může končit dvojím řešením pro tvůrce a diváky,ale na třetí díl to tedy snad už nevypadá,protože už tohle bylo trochu rejžování do vlastních řad. ()

Facerr

První Sin city bylo "cool, hot and sexy", druhý už jenom nudná snaha o další stylovku. Jo, styl to teda mělo, ale jen po vizuální stránce. Jinak plno drsňáckejch monologů, který měli dělat atmosféru. Jenže zatímco v jedničce to fungovalo, tady už slabou story kecy nezachráněj. Ne, když se fakt nemůžou opřít o pořádnej příběh. To mám za to, že jsem se na pokračování Sin city tak těšil. Hezká forma opět vyhrála nad obsahem. ()

pihan

Byl sem na tom v kine a to vzdycky prida nejaky to procenticko.U me opet za 5,ale tentokrat s odrenyma usima. ()

p.i.t.b.u.l

Další důkaz jak z kultovního filmu udělat mizerné pokračování. Myslím si, že kdyby přišla dvojka dříve, bylo by to mnohem lepší. Po tolika letech už to nemá takový náboj, který byl v prvním díle. Nemluvě o příběhu samotným. Nevím, tolik nevyužitého hereckého potenciálu už jsem dlouho nezažil. Nevím. Pro mě veliké zklamání. Hodnotím 50%. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády