Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

• USA Sin City: A Dame to Kill For (více)

Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá. Dwight (Josh Brolin) hloubá o tom, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova s čistým štítem. Vtom mu zavolá jeho osudová žena Ava (Eva Green) a požádá ho, aby jí ochránil před násilnickým manželem. Dwight však netuší, že Ava má úplně jiné úmysly. Marv (Mickey Rourke) se probudí na dálnici, obklopen několika mrtvými těly a ani za nic si nemůže vzpomenout, kde se tam vzal. Sebevědomý gambler Johnny (Joseph Gordon-Levitt) chce ve hře porazit největšího padoucha ve městě, senátora Roarka. Zahrává si ale s nebezpečným mužem a události se vymknou kontrole. Striptérka Nancy (Jessica Alba) se jen těžce vyrovnává se smrtí Johna Hartigana (Bruce Willis) a je odhodlaná jeho smrt pomstít za každou cenu. V pokračování kultovního snímku Sin City se v několika propojených povídkách vracíme do města hříchu, plného kriminálníků, zkorumpovaných policistů, zabijáků a sexy žen. (A-Company CZ)

Ironhead

Tohle se fakt moc nepovedlo, audiovizual je porad pekne stylizovanej a koukatelnej. Ale scenar je nejakej slabsi, vetsina postav se chova vylozene hloupe a nelogicky a plno scen je moc prestrelenejch i na komisarnu tohohle druhu. V postavach se clovek dost ztraci, protoze jich dost hraje nekdo jinej. Postava Willisova ducha je vylozene komicka. Hodnekrat sem mel nechtenej uskleb na tvari a chtelo se mi z ty nechteny trapnosti smat, ikdyz ta scena smesna bejt nemela :_( Chybejici Tarantino na rezijni sesli je bohuzel opravdu hodne poznat :_( ()

Cadoras

Dvojka Sin City tak 3 z 5 o prsa Evy Green, takže skoro čtyři, ty role femme fatale jí seděj, ale bylo by škoda, kdyby zůstalo jen u nich, talentu má na rozdávání. Vizuálně super, atmoška správně temná, ale příběh dost slabej, hlavně linka Josepha Gordon-Levitta byla nakonec úplně zbytečná, stejně tak role Bruce Willise. Mělo to větší potenciál, ale bohužel. ()

wahaj

https://www.facebook.com/FilmovaBonbonieraKmotraGumpa Museli jsme čekat devět let než jsme konečně dostali další zpracování komiksů Sin City a upřímně nevím, jestli to za to stálo. Po vizuální stránce je film stejně pozoruhodný jako předchozí díl, akční scény brutálně krvavé, ale jako celek je méně dobrodružný a chybí v něm kouzlo jedničky. Historky z města hříchů mi přijdou méně působivé, a zčásti dokonce i nudné. Do Sin City nás jako první přivítá Marv. Mickey Rourke ho zahrál opět jako největšího drsňáka ve městě, který je schopný všem nakopat zadky, a ani minutu tohle snad nikdo nezpochybňuje. Tenhle úvodní příběh byl asi můj nejoblíbenější z celého filmu. Jako druhý se nám ukáže Jospeh Gordon-Levitt, který hraje namyšleného karbaníka Johnnyho. Johnny se rozhodne porazit svého největšího nepřítele na jeho vlastní půdě. I s jeho příběhem jsem byl spokojený. Další na řadě byl “A Dame to Kill For”. Zlatý hřeb večera bylo teda veliké zklamání. Vrací se tady postava Dwighta, kterou hraje Josh Brolin. Brolin se mi do role Dwighta zkrátka nehodil. Chybí mu charisma Clivea Owena, a fakt, že neměl červené conversky mě taky zklamal. A pak tu máme Evu Green. Byla sexy, nebezpečná, svůdná, a i přes její skvělý herecký výkon musím tuhle část filmu označit za nejslabší. Tempo filmů se hrozně zpomalí a jediný důvod, proč jsem neusnul byla -ehmmmm- nahá Eva Green. Na závěr jsme měli opět PG-13 striptérku Jessicy Alby, která je psychicky zničená kvůli smrti Bruce Willise, tak začne pít a twerkovat. . Ke konci filmů se ještě rozhodne, že se stane střihorukým Edwardem. Pokud jsou vám sympatické prostitutky starého města, bezcitné násilí Marva, a nemravnost občanů Sin City, tak tenhle film stojí za zhlédnutí, jinak ho můžete klidně přeskočit. ()

WAGHiSS

Jessica Alba je otřesná herečka. Rourka moc škodí. Nekonzistentní, až to vadí. Až si první dojmy sednou, všechno si to řeknem'. ()

TraceurKK

Perfektní, co jsem čekal, to jsem dostal. Žádné zbytečné složitosti, žádné hluboké myšlenky, které by akorát odtahovali pozornost od perfektně zpracovaného vizuálu, který řemeslně naprosto skvěle využívá svůj potenciál. Prostě pohled do dvou tváří Sin City, kde vlastně zjistíme, že ta "dobrá" je vlastně úplně stejná a někdy i horší, než ta "spatná". Výjmečný film a skvělé hlášky Mickeyho Rourka :). ()

neo177

Podobne ako pôvodné Sin City, príbeh celkom plochý ale grafické a umelecké spracovanie priam geniálne. Po dlhej dobe som naozaj nenadával na fakt, že film je v 3D ale naozaj som si ten priestor užíval. 3 hviezdičky za vizuálnu stránku, 1 za dej. ()

hony23

O něco ukecanější, než jednička, ale našly by se i slabší pasáže. Krásné ženy, černý humor, kulervoucí akce a dokonalé vizuelní ztvárnění u mně však rozhodně zabodovalo! Vůbec bych tvůrcům nevyčítal, že reinkarnovali hrdiny zabité v jedničce a tutíž jde děj napřeskáčku. Vždyť co by to bylo za Sin City bez skvostného zabijáka Marva... ()

marekspanel

Velmi těžké rozhodování. Zatím zůstávám u 3*, byť včera po opuštění sálu měl jasné 4. Ale dneska jak mi to doznívá, tak si vlastně uvědomuju, že nic moc mi v paměti nezůstalo. Ačkoli sem se nenudil, užíval jsem si ty hlášky a drsňácké ženské i mužské pózy, super zpracování jako u jedničky, Evu a Joshe a Mickeyho, stejně mi to přišlo po takové dlouhé odmlce od prvního dílu odfláknuté. Všechno tak automaticky přicházelo a odcházelo, prostě nic nového to nepřineslo. A roli v tom asi hraje i poslední část s Albou, která prostě nebude nikdy umět hrát, ani jako rádoby zkroušená poloha s vodkou v jedné a dělem v druhé ruce. Prostě je jasné, k čemu musí nakonec dojít, ale v jedničce to bylo tak nějak přirozenější. Marv byl doslova všemi postavami pouze využit, trochu mě ho to v očích shodilo..byť pořád respekt no..Dobře jsme se ale bavili, bílé krve bylo dost a vše se bralo tak nějak ironicky, takže jako oddechovka skvělý a občas i dost vtipný, ale jednička je jednoznačně o level výš, možná i tím prvenstvím ve zpracování, které ohromí a mělo i víc "vnitřních" chvilek či myšlenek, což dvojce chybělo na plné čáře. Takže čistá 3 a půl, ale aby zrzka nekecala tak dám 4*, páč sem trojku dal mnohem horším filmům a tenhle styl přeci jen tak nikdo nemá :) ()

Luky61

Bylo jasné, že Dame to Kill For nemůže nijak předčít Město hříchu. Opět ale překvapilo úžasné audiovizuální zpracování a příjemná podívaná na věčně vyprsenou Evu Green, která v neposlední řadě podala i skvělý herecký výkon, a vrtící se tanečnici Jessicu Albu. Příběh nebyl špatný, ale v některých částech ho Rodriguez poněkud "zabil", hlavně konec. Pomsta mohla být více naplněna. Výborný výkon podal Josh Brolin a také Joseph Gordon-Levitt. Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdami, nakonec jsem se přiklonil ke čtyřem a to jen proto, že mám rád Rodrigueze. ()

evca_007

film stojí a padá na příběhu kolem Evy Green. Ostatní příběhy mi přišly jako dost zbytečné vsuvky, které mohly být i vynechané. Myslím si, že film těží hlavně z prvního dílu a bohužel jeho úspěchu ani vzdáleně nedosáhl. Tento film potvrzuje pravidlo jednou a dost. Škoda. Potenciál by byl. ()

Terezasch

Já nevím jak ostatním, ale mě se to teda líbilo. Zase bych to s tou kritikou tak nepřeháněla. Pokud to mělo zabavit, a udržet diváka v pozoru, tak to svůj účel splnilo. Když jdu do kina, tak se především nechci nudit. Nenudila jsem se. Jen mi trochu vadilo, že se tu a tam zapomnělo na vedlejší příběhy, které se mohly více prolínat s příběhem hlavním. Taky Willisova role zde byla jak se říká o ničem. Ale to jsou detaily, které na celkový dojem nemají zas až takový vliv. ()

tucnakova

Jsem vizuální fetišista - takže bych ráda dala podstatně míň hvězd, ale nemůžu (Eva, Jessica a Rosario berou i kdejakou heterosexuálku, nuda to nebyla, černá se s bílou, červenou a modrou pářila dobře - a tak se vlastně jen zlobím, že nedorazil Clive ...). ()

Radussee

Super, super, super, co dodat, první díl je TOP, ale Rourke nezklamal, kontrast i děj jsem si dokonale užil.... Film, na který má smysl do kina jít! ()

iceworld

Uplne odveci hodnotenie, skoro o nič horšie než originálne Sin City. Avšak Brolin na Willisa nemá plus príbehy o čosi "plytšie" ale aj napriek tomu to bola super jazda na čele s Rourkom a deadly little Miho. ()

musculimus

Po prvním dílu pod křídly Pana Tarantina se Rodriguez snaží navázat svými nabitými zkušenostmi. Jeho rukopis je cítit na míle daleko, až se divím, že to Frank Miller povolil. Zatímco jednička disponuje výbornými hlavními postavami a skvělou atmosférou, dvojce obé chybí. Místo atmosférického filmu dostáváme na plátně Rodriguezovskou řezničinu plnou Eviných ňader, Jessičina pozadí, zbrklých scén a pouhého vykrádání prvního filmu. Akce dostala přednost před vyprávěním a to je chyba. Navíc, film byl odložen o rok(!!!) a dočkali jsme se tohoto? Ten režisér nic nepochopil. ()

spawnxp

Mám rád comics, takže jsem se i chvílema bavil a vlastně mě to ani tak nezklamalo - černá kronika ze Sin City neslibuje žádný překvápka. Takže jo, dvojka co neuzemní ale zas ani nenas*re. ()

paradoxman

Nějak to nefunguje. Eva Green má pořád super kozy, Marv je pořád hustokrutopřísnej, Nancy tančí jako nikdy předtím, ale to všechno už jsme viděli. Proto si užíváme pokerové chvíle s Gordonem a Joshovu závislost na Eviných feromonech. That's all, nic víc tam není. ()

Raz2

Opět vizuálně krásná podívaná. Kozičky Evy Green opět nezklamaly, škoda jen, že příběhově i atmosférou se to zdaleka nevyrovnalo prvnímu filmu. ()

Dexter666

Nuda City 2. Na toto sme čakali 9 rokov? Zdá sa mi, akoby Miller a trupa okolo Rodrigueza deň pred natáčaním pri nejakej kokaínovej párty spálili pôvodný scenár a pri nakrúcaní sa držali toho, čo vymysleli ako náhradu cestou domov zo žúru. Veď to vôbec nedáva zmysel, je to hlúpo lineárne a keďže vizuálom film už nemôže prekvapiť, zostane scenáristická nemohúcnosť obnažená rovnako ako Eva Green. Úplná sprostosť. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády