Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

• USA Sin City: A Dame to Kill For (více)

Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá. Dwight (Josh Brolin) hloubá o tom, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova s čistým štítem. Vtom mu zavolá jeho osudová žena Ava (Eva Green) a požádá ho, aby jí ochránil před násilnickým manželem. Dwight však netuší, že Ava má úplně jiné úmysly. Marv (Mickey Rourke) se probudí na dálnici, obklopen několika mrtvými těly a ani za nic si nemůže vzpomenout, kde se tam vzal. Sebevědomý gambler Johnny (Joseph Gordon-Levitt) chce ve hře porazit největšího padoucha ve městě, senátora Roarka. Zahrává si ale s nebezpečným mužem a události se vymknou kontrole. Striptérka Nancy (Jessica Alba) se jen těžce vyrovnává se smrtí Johna Hartigana (Bruce Willis) a je odhodlaná jeho smrt pomstít za každou cenu. V pokračování kultovního snímku Sin City se v několika propojených povídkách vracíme do města hříchu, plného kriminálníků, zkorumpovaných policistů, zabijáků a sexy žen. (A-Company CZ)

worlik

Čekalo se dlouho, dlouho...a teď je otázka, jestli se čekání vyplatilo. Spíš asi moc ne. Něco tomu chybí...něco jako žlutej parchant, něco jako Frodo s uřezanýma rukama, nohama, něco...něco zapamatovatelnějšího. Co, respektive kdo by tomu asi vůbec nechyběl, byl Willis. Ale asi potřeboval zaplatit složenky, tak se tam vecpal. Na první pohled evidentní a poněkud navíc tam byla jakási snaha stylizovat akční scény do tarantinovskýho stylu odlítávání těl a končetin jak z kolotoče. Evu mám rád, ale něco mi u ní chybělo, abych si sednul na prdel. Třeba ve Snílcích, Trhlinách nebo Bondovi to "něco" měla a to nemusela bejt celej film nahá. Aspoň že Mickey Rourke alias nezničitelnej Marv nezklamal ()

Doutas

Nové Sin City je jedno velké ubíjející opakování a to jak ve vztahu k jedničce tak mezi jednotlivými epizodami navzájem. Stejná vizualizace, stejné příběhy, typově stejní hrdinové pronášející stejné vnitřní monology stejně vychlastaně zastřeným hlasem. Jednotlivé příběhy v podstatě postrádají gradaci a rádoby rafinovaná časová diskrepance, kdy některé z epizod se odehrávají před prvním dílem a některé až po něm, zůstává příběhově nevyužita a tvoří tak jen jednu z dalších manýr, kterými je Sin City prolezlé skrz naskrz. A nezachrání to ani prsa Evy Green ani prdelka Jessicy Alby - obě tomu pomůžou leda tak k té druhé hvězdičce, výš ne. ()

Stranger77

Minimálně stejně tak dobré jako první Sin City. Marv je opět frajer, přeobsazení hrdinové jsou minimálně stejně tak dobří jako dřívější. Děj šlape (ok, rozjezd je pomalejší) a závěrečné vyvrcholení skvěle dotváří celkový zážitek. Jednotlivé příběhy mi tentokrát i víc navazovaly. Jediná výtka tedy je, že mi trvalo první minipovídku a část druhé povídky než mě to plně chytlo. Bohužel komerčně je film propadák, měl se natočit už dávno :( ()

Kortexo

Atmosférou a vizuální stylizací se vyrovnává prvnímu filmů.Ovšem příběhově je to velmi průměrné. Po zhlédnutí filmů mám největší chuť si sehnat komiks, protože věřím, že dějově je rozhodně lepší... ()

Sparky

Bohužel nedostál kvalitě jedničky, což jsou komixové orgie. I tak je to parádní filmek avšak v každém ohledu mu trochu něco chybí. ()

george82

Stejně jako v jedničce se mi líbí zpracování. Tady stačí dát jen nějaký příběh, narvat tam Marva a je půl hotovo. Škoda jen změna obsazení určitých rolí. ()

Oxymoron5

Vizuál v pohodě a ještě že má Eva dobrý kozy a tělo, protože hraje ve všem jak přes kopírák a je to nuda jak sviňa. Je to jeden velkej průměr, nic mě nepřekvapilo ani nenadchlo jak při jedničce. ()

kiros179

Nemůžu si pomoci, vizuál Sin City prostě miluju, bohužel taky musím konstatovat, že je velká škoda, že se druhý díl nesnažil někam posunout. Jsme svědky v podstatě stejného, co jsme viděli v prvním díle, což by ještě tak nevadilo, kdyby se udržela kvalita u jednotlivých příběhových linií - což se bohužel ale také nestalo. Přes výbornou část s Dwightem (Josh Brolin), přes trochu bizardní, ale stále dobrou linii s Johnym (J Gordon-Levitt) až po hloupoučkou etudu s Nancy (Alba), která v celém filmu soupeří s Hartiganem (Willis) o nejzbytečnější postavu celého filmu, Eva Green to nějak jen-tak-tak ustála (pohled pro bohy). Nevyváženost je opravdu největší problém celého filmu. Abych ale nebyl takový pesimista, SC2 je stále solidní zábava, sledovat Marva kosit jednoho panáka vedle druhýho je stále žrádlo, Josh Brolin se zžil se svojí postavou také výborně a najelpme si čistého vína - sledovat každých 15 minut nahou Evu Green, bude zabírat i kdyby s ní točil Zdeněk Troška. 70% ()

Barbeeh

ach... byť chlap tak si dobre vyšolichám cikoša..... zábery Evičky a Džesiky boli pre mňa silno inšpirujúce. automatická kuša bola trošku moc ale jasné, je to rozprávka. mala som stiahnutý kakáč celý čas. neuveriteľné, ale lepšie ako jednotka. ()

Vykuk

Dobří herci, dobře zahráno, ale příběh o -píp-. Chyběl tomu smysl a nejde o to, že je to podle komiksu, i ten byl zajímavější, škoda no. ()

1mara2

Jednoznačně slabší než první díl, až moc extrémně vyumělkovaný... Nenudil jsem se, ale je to tak 65%. ()

vieriX

Tak tady tohle se mělo objevit daleko dříve a ne skoro po 10 letech, kdy vizuál opravdu nikoho nezvedne ze židle takřka kopíruje první díl. Příběh no jsou tu v podstatě dva a jejich větší hloubka není moc velká. Postavy značně převyšuje Eva Green, která je bestiální skoro tak svině jako v 300 filmu. Jinak herci tu nejsou nějak zajímaví nebo spíš jejich role a všechno i scénař značně slabý. Na první zhlednutí mě to zabavilo, ale druhou šanci u mě asi už nedostane. ()

gicous

Věčný hračička Robert Rodriguez metá nápady a vychytávky na všechny strany. Nicméně veškerá svěžest a nápaditost nedopadají na úrodnou půdu, neboť Rodriguez nikdy nebyl, není a nebude dobrý vypravěč. V prvním Sin City se tato jeho neschopnost ztratila, protože měl v ruce silné a dobře napsané minipříběhy, nabité akcí a poutavými hrdiny. Druhý díl neoslňuje ani akcí, aní zajímavými postavami a neposlední řadě ani dobrým scénařem. A tak vystupuje do popředí podprůměrnost Rodrigueze-vypravěče, v jehož podání jsou všechny tři příběhy utahané, nevyvážené a ve srovnání s jedničkou malicherně bezvýznamné. Kromě osudové Evy Green neobsahuje film ani jednu přitažlivou postavu. Vyloženě nevydařená je epizoda s Nancy v podání akčně trapné Jessicy Alby, která možná hezky tancuje, ale jako herečka za moc nestojí. Sázkou na jistotu měl být Marv. Bohužel ten se ve filmu vynořuje naprosto samovolně jako deux ex machina. Rozbije pár hlav a zase zmizí, aby se vynořil o pár desítek minut dále, neboť scénaristé nevěděli kudy kam. Druhý díl není vyložená katastrofa, jako třeba Millerův "majstrštyk" Spirit, ale nemá k němu daleko. Efekt úžasu nad strhující vizuální podobou Sin City je definitivně pryč. Tahle komiksová skřínka už prostě nemá, co nabídnout. A tak se nebudu divit, když od ní dají všichni ruce pryč. Snad kromě Millera, který by tak mohl konečně pohřbít svoji filmovou kariéru a ušetřil by nás podobných smutných zážitků. 3/10 ()

ratpile

O třídu horší než první díl. Rodriguez mě režijně nikdy nebral, nezvládal totiž námět patřičně vypointovat a dovyprávět. Stejný příznak pak platí pro 2/3 historek druhého Sin City. Jejich úvod zájem podnítil, ale vyprávění selhalo. Sledovat prázdné postavy na černobílých obrázcích mě prostě nebaví. Bez historky Green/Brolin podívaná na úrovni Spirita. Nechápu, proč komiks zfilmovat tak, aby znovu jako komiks působil. p.s. Samotná pasáž s bohyní Avou a nasranym Dwightem klidně za 4. Škoda, že zbytek působí tak impotentně. p.p.s. Ať jde Rodriguez se vším tím grindhousem, Millerem a Trejem někam. Možná by bylo na čase vrátit se zpátky na začátek. ()

Romeroo

Ta Eva to je žrádlo, ale jako opravdu vydatné. Chtěl jsem vlastně napsat, že kdyby pokračování Sin city byla naprostá sračka, neváhal bych herecký výkon Evky vypíchnout. Nechci zde vytahovat její dokonalé mééé a...ne nebudu nic vytahovat. Dobrá atmosféra, pár hezkých akcí...špatný konec. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády