Příběh začíná v roce 1969, kdy dvanáctiletý Alan Parrish objeví starou deskovou hru s podivným názvem Jumanji. Odpoledne, když jeho rodiče odjedou na slavnost, Alan společně s kamarádkou Sárou podivnou hru otevřou a pustí se do hraní. Po několika hodech kostkou se vyděšená Sára stane svědkem toho, jak vtáhne hra Alana dovnitř. O šestadvacet let později se do opuštěného domu Parrishových nastěhuje teta Nora s neteří Judy a synovcem Peterem, jejichž rodiče nedávno zahynuli při nehodě. Děti slyší podivné dunění a na půdě objeví zaprášenou rozehranou hru. Začnou ji hrát a hned po prvním hodu kostkami se začnou dít podivné věci. Objeví se obrovští moskyti, kterým se děti ubrání jen s velkými obtížemi, a za nimi následuje tlupa malých rezatých opic, které začnou likvidovat zařízení domu. A nakonec se objeví obrovský lev a podivný divoch. Je to dospělý Alan Parrish, který prožil šestadvacet let uvnitř hry. Začne se shánět po rodičích, ale s pomocí Petera a Judy zjistí, že zemřeli. Alan se po dlouhém přemlouvání nechá přesvědčit, aby pokračoval ve hře. Ta se totiž musí podle pravidel dohrát až do konce. Musí s nimi hrát také Sára, ta však odmítne. Začne hrát, až když jí Alan nepřímo vyčte, že ho nechala samotného ve hře. Čtveřice si přísahá, že tentokrát hru dohraje do konce. Při každém dalším hodu se totiž vynořuje větší nebezpečí, které hráče ohrožuje. Všichni jsou však odhodláni hrát dál, protože jedině tak lze situaci zachránit. (TV Nova)

H4ku11

Škoda, že sa nešlo do jungle Jumanji, ale tá došla k nám. Robin mi bol sympatickejší ako zarastený zálesák. ()

Ole92

Další z mých oblíbených filmů z dětských let na který se občas rád podívám i teď. Myslím že na svojí dobu byl natočen opravdu bravůrně. Nepostrádá napínavost a nenudím se v žádné části filmů.Spíš stojím před otázkou jestli bych vstoupil do hry nebo radši zůstal stranou? ()

LaGomme

Nostalgická to devadesátá léta, ke kterým Jumanji neodmyslitelně patřilo a v mém životě jako jeden z prvních filmů hrál velkou roli, hlavne prostě, kdo by nechtěl mít doma tu hru, že jo?:D ()

Harpy

tento film mi prirástol k srdcu už ako malej, videla som ho niekoľko krát (samozrejme s odstupom niekoľkých rokov) a vždy ma bavil rovnako, námet je podľa mňa super, nechýba napätie a nenudí ani chvíľku, herci tiež hrajú perfektne hlavne robin.....a celkovo sa mi páči myšlienka že existuje nejaká hra ktorú treba dohrať do konca a vždy keď hodíte tak sa trasiete čo na vás tá hra vymyslí....:) nevadia mi nedokonalé počítačové triky, dej je dynamický a ja sa vždy pri spomienke na tento film vrátim na chvíľku do detských čias, kedy som ho "hltala" :) preto 5* ()

Mortemiss

Film mého dětství, který mě přinutil, abych přestala hrát stolní hry. Herec Robin W. je jeden z nejzábavnějších herců v USA, díky němů je tento film takový jak má být. :) ()

ChillThomas

Málo kdy člověk vidí film co by obsahoval žánry rodinný a thriller u Jumanji to ale je. Bavil jsem se hodně u tohoto filmu, jeden z těch dětských filmů co v paměti zůstane na furt ... 90ˇ% ()

husokachna

Fajn dobrodružný, rodinný, fantasy....rozhodně ne thriller... film, který neurazí ani dech nevyrazí. Nicméně není hloupý, trikově nějak výrazně nezastaral, má sympaťáka Robina Williamse, nevtíravé ponaučení a celkově je to pohodovej film, který jednou v budoucnu rád pustím svým dětem, aby viděli na co ten táta koukal, když byl mladej. PS: Zadýchanej nosorožec je fakt borec. ()

Gulde

Od lepšího hodnocení mě odradilo jen množství chyb a nelogičností ve filmu, ale jinak parádní podívaná i po letech. ()

Pawlisman

Samé zoo, samá děsivost - nevím, proč je filmem pro děti. Věřím, že pro dospělé určitě ne. No a pak lze říci, že stále má film co nabídnout i dnes v r 2022. Takže budiž, sic mi mnohé utíká a je to trochu takovej zbvěsilej chaos. ()

Zeek

Výborný rodinný film se vždy skvělým Robinem Williamsem. Pěkná oddychovka se slušnou atmosférou, patřící mezi mé oblíbenější rodinné filmy. Moje hodnocení: 75% ()

RadimFišer

Velmi, velmi výdělečný film na to jaké to tu má hodnocení. Řekl bych, že je to jeden z nejstrašidelnějších a nejnapínavějších filmů jaké existují. Nevíte co vás čeká za rohem a není to jenom zabiják, ale celá skupina přinašečůsmrti. Film má v sobě zabudované hluboké poselství. Poznáte ho? Nevážíte si života? ()

percival

když jsem ten kluk viděl poprvé jako malý, tak mě to velmi zneklidnilo, protože Jumanji se až příliš podobalo mým snům...... dlouho jsem se na to pak nedíval až pár let zpátky a onen surrealistický nádech si pro mě uchovalo, takže nemůžu dát méně než **** ()

Gerrard8

Tento film som videl asi 4 krát a vždy som sa pobavil. Je to príjemná komédia. R.Williams sa do svojej roli plne vžil. Zaslúžené *** ()

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)

Rock chystá další díl Jumanji

Rock chystá další díl Jumanji

26.04.2018

Jak možná víte, loňský hit Jumanji: Vítejte v džungli! byl přiznaným pokračováním původního Jumanji. Studio Sony tak v podstatě začíná pracovat na trojce, v níž se vrátí na scénu Dwayne "The Rock"… (více)

Jumanji s Rockem?

Jumanji s Rockem?

18.04.2016

Remake rodinné klasiky Jumanji měl dorazit už letos v prosinci. Studio Sony ho ale nestihlo dát dohromady, a tak se v lednu posunula premiéra na červenec 2017. Film mezitím dostal režiséra, jímž bude… (více)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall