Zlověstné ticho

• USA Dead Silence (více)

Novomanželé Jamie a Lisa Ashenovi si vybudovali nový život daleko od svého rodného města Ravens Fair v ospalém, skoro zapomenutém místě, kde je pozdě v noci slyšet podivné šeptání a kde se vyprávějí strašidelné historky z minulosti. Jednoho večera dostanou podivný balíček. V něm je dřevěná loutka Billy, která je spojena s legendou o břichomluvkyni Mary Shawové, zavražděné před mnoha lety v jejich rodném městě. Ještě tentýž večer je Lisa brutálně zavražděna. Jamie ji najde na posteli s vytrženým jazykem. Stává se hlavním podezřelým, ale vyšetřující detektiv nemá dostatečné důkazy, tak ho musí propustit. Jamie je rozhodnut, že Lisino tělo pohřbí v rodném městečku, kde se po příjezdu usmíří s nemocným otcem a seznámí se s jeho novou mladou ženou. Jamie je stále zdrcen ztrátou své ženy a pořád nechápe, proč a kdo by ji mohl zabít. Všechno se mu zdá podivné a zahalené tajemstvím, a když mu hrobník připomene pověst o Mary Shaw a ukáže mu snímky mnoha zavražděných, kteří dopadli stejně jako Lisa, je odhodlaný záhadě přijít na kloub. (TV Nova)

uprchlice

Když se řekne James Wan a Leigh Whannell, představím si hned sérii "Saw", která odstartovala svojí "kariéru" už v roce 2004. Ovšem tahle sebraná dvojka má na svým kontě mnohem víc skvělých kousků. Jedním z nich je "Insidious" a druhým je "Zlověstné ticho" o kterým teď bude řeč ;) Tak tedy. "Zlověstné ticho" se řadí mezi tu lepší duchařinu už proto, že má skvělého režiséra Jamese Wana a ten vymyslí snad cokoliv! Celý děj se točí okolo jedné říkanky, která je tak trochu pravdivá. Když hlavnímu hrdinovi někdo pošle loutku a zároveň poté nachází svou ženu mrtvou, je jasné, že se musí dopátrat vrahovi. V tomto filmu je jedno pravidlo... Nesmíte křičet! Jelikož je zde žena, která byla zabita a někdo jí ještě před smrtí stačil uříznout jazyk! Film si u mě drží velké plus za svou tajemnou atmosféru a udržuje diváka do poslední chvíle v napětí a když už se zdá, že je konec, přijde na řadu to pravé osvěžení v podobě neskutečné pravdy, která končí jen výkřikem! Takže pokud máte rádi duchařiny a loutky (které děsí víc, než si myslíte ), tak je tento film právě pro Vás, protože se jedna opravdu o kvalitní kousek a né o žádný šmejd! ;) ()

AmunRa

James Wan postupně přichází klasickým hororům na chuť. Po brutální krvavé klasice Saw přichází Smrtelné ticho (Dead Silence) následované skvělými duchařinami V zajetí démonů (The Conjuring) a Insidious 1 a 2. Ve Zlověstném tichu se Wan bohužel teprve rozjíždí. Film je dobře natočený, herci splňují očekávání a kulisy navozují správnou atmosféru, ale na rozdíl od následujících snímků schází kvalitní scénář. Příběh je plný logických chyb a vyložených hloupostí. ()

Filatov

"Dej si pozor na pohled Mary Shaw, neměla děti jen loutek sto." Sakra brutálně dobrej horor a zřejmě asi i trochu míň známej, což vůbec není na škodu, ba naopak mám takový nenápadný snímky hodně rád nemám důvod nedat pět hvězdiček. Bát se u toho to ne, ale musím uznat, že pohled na loutku je hodně znepokojivý prakticky ihned, jak se ukáže na scéně. Hned mi bylo jasné, že z toho nemůže vzejít nic dobrého a taky že ne. Loutka Billy prostě dělá atmosféru no a samotné ztvárnění Mary Shaw je taky výborné. Za zmínku stojí i minimalistický soundtrack hodně těžící z Vymítače ďábla, který navodí atmosféru hned od prvních sekund, takže vás nabudí a už nepustí! Pozor SPOILER: Velkým bonusem filmu je fakt, že hlavní hrdina nepřežije. ()

Wez

Tak toto se mi tedy opravdu moc líbilo-ta loutka byla hnusná jak prase,už jen z ní mi běhal mráz po zádech,doma bych takovou věc nechtěl ani omylem.Jsou tam dobré lekačky a napětí by se dalo krájet.A co mě dorazilo byla závěrečná pointa a i když jsem tušil,že nevlastní matka má s událostmi něco společného,takové rozuzlení jsem teda nečekal.. ()

cist

Blbej scénář, blbá hudba.... Pro pozdější dobrý Wanovy filmy, je lepší tenhle rychle zapomenout. ()

soukyd33

Velmi zajímavý film, který končí jinak než byste si mysleli. Zásadní postavy nastupují na scénu později. Základ příběhu je loutka a mladý muž, který se snaží zlo zastavit. Za závěr dávám jednu hvězdičku dolů, za policistu jednu hvězdičku dolů. Doporučuji, myslím že příběh ještě neskončil! Hvězdiček 3*** ()

Frank2

Po dlouhé době jsem se po shlédnutí hororu opravdu bál a ten strach pár chvil přetrval. Takže doporučuji splní svůj účel. Příběh mrazivý a zpracování povedené atmosféra náležitě strašidelná a konec stojí za to. ()

Jansuper

No Teda já nechápu proč to průměrný hodnocení zaslouží si tak 75% a už vůbec nechápu proč podle nějakého webu prettyfamous se umístil na 88 místo nejhorších hororu všech dob. Film měl výbornou tajemnou atmosféru, začmodrchaný psychologický příběh který vám možná trochu i zamotá hlavu, plno takových těch otázek na který čekáte kdy vám na ně film odpoví, ve filmu je pár pořádných lekaček ale hlavně se povedlo udělat nějaký ten index strachu kdý se bojíte kde na vás co skočí a nechává vás to i pěkně napínat. Líbí se mi i to že to není opět děj klasických duchařských hororů ale konečně napsali nějaký skvělý duchařský příběh který je odlišný od těch ostatních duchařin ()

Miroslav.Zac

Loutky, zlověstně valící bulvy a otáčející pomalu hlavou, jsou samy o sobě strašidelné. Ten zbytek (čili film samotný) je jen vata, ale něčím se ta potřebná stopáž prostě vycpal musela. Mě osobně by stačila scéna, kdy ten dřevěný paňáca otočí hlavou a jistota hnědých trenek je na světě. ()

Frenk

(spoiler)Celé to bylo hrozně pěkné, dobře natočené, polopatické a nejlepší byly asi přechody mezi scénami. Z postav se mi líbil hlavně policajt, u kterého jsem celou dobu doufal, že začne věřit té pohádce o loutkách. Věřit začal, což bylo potěšující(jeho smrt zamrzela). Konec byl překvapivý. Celkově velmi milý film který vůbec nenudil. *dřevěný smajlík* ()

Holly_Molly

Svižnej komorní horor s fajn hudebnim motivem (mix Vymítače a Saw), dobrou atmosférou, klasicky nechutnejma loutkama, kamerou ala Saw a bez shit-lekaček. Nenudí, napíná, baví..co víc si přát :-) ()

Vena69

Velice povedený horor se skvělou zápletkou a naprosto dokonalým prostředím. Červený sporťák se krásně vyjímá v zašedlé krajině, všude jsou chrliče, sochy na hřbitovech, prostě dokonalý hororový design. To samé platí i pro loutky, moc se povedly. Úvodní titulky jsou taky super, skvělá hudba a loutka Billyho navodí atmosféru už od samotného začátku. Bohužel zápletka je pořádně rozuzlena až na samotném konci, do té doby mi spousta věcí nedávala smysl a kvůli slabším lekačkám mě film trochu nudil. Kamera se v některých scénách moc nepovedla, je příliš daleko od postav nebo čehokoliv důležitého, čeho by si divák měl všimnout. V důležitých scénách ve druhé polovině už je to o poznání lepší. Herec v hlavní roli je nepoužitelný dement, pořád tak blbě čumí, emoce neprojevuje, fakt katastrofa. To byl jediný skutečný problém tohoto filmu. Ostatní herci byli v pohodě, zvlášť mě bavila scéna, kdy Donnie Wahlberg mluví loutku Billyho. Závěrečná scéna mě fakt dostala, je v ní krásně vidět Wanův rukopis. (Saw fakt zbožňuju a je tady vidět obrovská podobnost.) Škoda toho hlavního herce, tento film by měl s někým jiným v hlavní roli obrovský potenciál. 4/5 ()

DFA

Nadpriemerný horor, skvelá hudba, výborný záver. James Wan nikdy nesklame, jeden z mála režisérov, ktorý vie vždy vytvoriť úžasnú atmosféru. ()

vlastar

Beware the stare of Mary Shaw. She had no children, only dolls. And if you see her in your dreams. Be sure you never, ever scream. ()

-fido-

Zajímavá duchařina od tvůrců Saw. Ze začátku vcelku děsivé, později ztrácí tempo. Ke konci jsem si myslel něco o laciné hollywoodské píč....ě. Avšak konečnou pointu jsem opravdu nečekal a filmu rozhodně prospěla. ()

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům