Zlověstné ticho

• USA Dead Silence (více)

Novomanželé Jamie a Lisa Ashenovi si vybudovali nový život daleko od svého rodného města Ravens Fair v ospalém, skoro zapomenutém místě, kde je pozdě v noci slyšet podivné šeptání a kde se vyprávějí strašidelné historky z minulosti. Jednoho večera dostanou podivný balíček. V něm je dřevěná loutka Billy, která je spojena s legendou o břichomluvkyni Mary Shawové, zavražděné před mnoha lety v jejich rodném městě. Ještě tentýž večer je Lisa brutálně zavražděna. Jamie ji najde na posteli s vytrženým jazykem. Stává se hlavním podezřelým, ale vyšetřující detektiv nemá dostatečné důkazy, tak ho musí propustit. Jamie je rozhodnut, že Lisino tělo pohřbí v rodném městečku, kde se po příjezdu usmíří s nemocným otcem a seznámí se s jeho novou mladou ženou. Jamie je stále zdrcen ztrátou své ženy a pořád nechápe, proč a kdo by ji mohl zabít. Všechno se mu zdá podivné a zahalené tajemstvím, a když mu hrobník připomene pověst o Mary Shaw a ukáže mu snímky mnoha zavražděných, kteří dopadli stejně jako Lisa, je odhodlaný záhadě přijít na kloub. (TV Nova)

Jello Biafra

Ešte pred slávnymi horormi Insidious a The Conjuring natočil James Wan tento obstojný, avšak miestami nevyvážený horor. Najviac zamrzí, že hlavný hrdina nie je ani trochu sympatický a hlavne že zápletka sa točí okolo stokrát videného - mestská legenda, ktorá sa stane realitou. Lenže zatiaľ čo u spomenutého The Conjuring nás dokázal Wan intenzívne strašiť, tu atmosféra i napätie kolísajú. Každopádne záverečná pointa je veľmi prekvapivá. ()

DeLaMorte

Pokud se někdo bojí oživlích loutek a nebo klaunů jako já ať si s potěšením pustí tento film.Tedy pokud se bojí rád Po úspěšném filmu SAw nám pan James Wan připravil velice atomosférický horor kde hlavní starch nahánějící postavou není maniak se sekerou ,ale je to pouho pouhá loutka a to podle mého tvoří víc stach vznikající atmosféru něž litry krve..Příběh je celkem předvídatelný až na nepředvídatelný konec,který mě přesvědčil udělit právě tohle hodnocení.Jsem zvědav co si na nás James Wan připraví příště. ()

Soweek

Tak ze začátku jsem si myslel samé špatné věci, ale film postupně graduje. James Wan si opět vybral loutky k tomu, aby tvořil hrůzu a povedlo se mu to. Originální zápletka je také věc, která se musí ocenit a to ještě dodávám, že jsem si myslel, že je to obyčejný béčkový horor, ale konec je zde uplně stejný jako u Saw, totální zvrat na konci a malé repete událostí z filmu, u kterých jste mohli poznat (ale v životě to nepoznáte), k čemu to vlastně celé směřuje vás opět vyšokuje stejně tak, jako u Saw. No tak výborné to zase není, najdou se tu i mínusy jako herecké obsazení a pomalý rozjezd...Jo a ve filmu je k vidění i loutka klauna ze Saw, kdo jí objeví má boda (za sto bodů dostanete bonbón) ()

sedm.1

James Wan nám od SAW docela vyměkl,drsný syrový thriller vyměnil za atmosférický horror a musím konstatovat,že zdaleka tak nezabodoval jako se Saw.Hlavním plusem Zlověstného ticha je především napínavá atmosféra,kterou Wan umí,ale tím plusy končí.Herci neoslní,dějově neoslní a pointa sice překvapí,ale taktéž pro svou přitaženost za vlasy na zadek neposadí.Ono celkově celý film doplácí především na nemastnou-neslanou základní dějovou myšlenku,ta mi přijde skutečně hodně chabá,kostrbatá a hlavně nedotažená a která by se svým námětem hodila spíš na nějaké TV zpracování.Dead Silence je zkrátka průměrnou podívanou,s jednou lekačkou,s jednou krvavější scénou,jednou napínavou scénou,ale se spoustou slov a pobíhání a nedokáže tak úplně vtáhnout divákovu duši do jinak slušné atmosféry.Škoda,od Jamese Wana jsem čekal mnohem,mnohem víc. ()

Cejny

Hororový film s velice dobrým nápadem, břichomluveckými loutkami, který ale díky několika vadám na kráse padá do průměru. Začátek byl jak z partesu, odehrávající se v "normálním světě" (ne v tom hororovém, viz dále), který byl určitě na 4 hvězdičky. Následuje navození typické hororové atmosféry s vlajícími záclonami, bláznivou starou ženskou a nočním hřbitovem, atd. Ta atmosféra vůbec nebyla špatná, ale místy mi to přišlo až moc předvídatelné a klišoidní, až marné. Proto dávám průměrné 3 hvězdičky. 60 % ()

Šakalík

Ne že by to bylo vyloženě špatné, ale ke strašidelnému hororu to má přesto dost daleko. Ve filmu se sice najde několik silných momentů, a to hlavně tehdy, kdy ten už na první pohled strašidelný panák začne pohybovat očima (brr!), přesto jako celek to působí dost fádně. Možná jsem ale ovlivněn z mého pohledu nepříliš šťastným obsazením hlavní role, protože Ryan Kwanten mi tam prostě nesedí. Já ho mám zafixovaného jako Jasona z True Blood, což je charakterově natolik specifická postava, že uvěřit Ryanovi jinou, vážnou roli je velmi obtížné. No ale to je asi jenom můj problém. Každopádně Dead Silence i přes některé zdařilé pasáže a velmi povedený závěr ve mně silný dojem nezanechal. Chtělo by to trošku méně akce a naopak více atmosférou stupňovaného napětí, tak jako ve Wanově posledním, takřka geniálním kousku Insidious. ()

Luksa

Jelikož jsem byl nadšený z novějšího "Insidious" od stejného režiséra, musel jsem se podívat i na tento starší kousek, který bych normálně minul. U Dead Silence mě sice nudil příběh a vyloženě napnutý jsem celou dobu taky nebyl, ale Wan potvrdil, že umí atmosféru a dokáže mě postrašit, což u dnešních hororů nebývá zvykem. V tomto režisér obstál a budu jeho hororovou tvorbu nadále sledovat; a docela bych si přál, aby Wan natočil nějaký díl Silent Hillu, ten chlápek na to má. 60% ()

upson

Stylizace vyhrála nad obsahem. Ale i ten obsah je servírován důstojně a s velmi zajímavým závěrem. K filmu jsem se dostal po shlédnutí snímku Red Hill, kde hrál Ryan Kwanten a když jsem zjistil, že hraje v horroru od Jamese Wana tak jsem ani trochu nezaváhal. Dá se říci, že James Wan je teď na dlouhou dobu bezkonkurenčně nejlepší horrorový Capo di tutti. Na jeho další snímky jsem opravdu zvědav a ze všeho nejvíce jsem zvědav, jak se vypořádá se změnou žánru ve spojitosti se žhavou resuscitací série Rychle a zběsile, která po třetím díle neměla potenciál stát se vysokooktanovou peckou co táhne diváky do kina a prohrábne jim kapsy. Každopádně z Jamese Wana se stal můj oblíbenec a na jeho filmy se budu těšit :-) 70% ()

herr_carter

Paráda pane Wan, začínáte se v mých očích stávat mým oblíbeným tvůrcem duchařských záležitostí......Musím říct, že snad kromě Insidious 2, kde už celá zápletka a kostra filmu byla značně překombinovaná, udává dneska tenhle mladý režisér tempo a myslím,že s klidným srdcem mohu říci, že je to dnes jediný režisér, který se hororovou tématikou zabývá opravdu s grácií. Tenhle snímek má pouze jedno mínus, a to bohužel obsazení hlavní role prkenným nehercem. I tenhle fakt se dá ale překousnout, jelikož Wan dokáže zásadní chybu v klidu přebít mořem fungujících věcí a je to možná už jeho zásadní znak, ale snad v každém jeho snímku se objevují starobylé hodiny a houpací křeslo - toto a mnoho dalšího dokáže vést tak, že se opravdu obejde bez digitálních efektů, které mnohdy filmu jenom ublíží. Film má ( i když hodně předvídatelný, i tak ale kvalitně vystavěný) děj a především těží s mystičnosti břichomluveckých loutek, jež jsou předměty tak odporné, že by člověka vylekaly jenom nainstalované ve vitríně, bez jakýchkoliv dalších efektů, či zvuků. A zvuk je právě dalším charakteristickým znakem Wanových filmů - jako málokdo dokáže využívat praskající podlahu, větrný šelest a stínohru tak brilantně a tento kousek není výjimkou. A POZOR SPOILER - ředitel Shawshanku (nebo spíše jeho torzo) mě jako vypreparovaná loutka celkem pobavil. Celkově tedy hodnotím film jako téměř perfektní záležitost, lepší 4*.......................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

coscarelli

Jeden z mojich prvých "Wanov. Pekne Prekrútené, záživné, ale pritom sivoprázdne. Došlo síce aj na "fíha" a naťahovačky , no i tak nepreskočila iskra medzi Mnou a Ním. ()

NICOX

Výborný jsou už úvodní titulky (hlavně hudba). Za poslední dobu jeden z nejlepších hororů, co sem viděla. Příběh je sice trošku jednoduchej (a nesmyslnej), ale nenudila sem se ani minutu. Konec byl fajn (i když trochu SAWovskej). A mj. film, ve kterém se objeví dva mé děsy v jednom - břichomluvecká loutka a klaun!! Ááááá!!! 85 % ()

jondoe

po precitani komentarou som sa osadil pred televizor ,pustil film a cakal ze sa budem bat.no ale musim priznat ze na mna to nefungovalo.jedine plus na tomto filme je donie walhberg a jeho hlasky.film bez atomosfery a zo zaverom ktory som tak trochu cakal.slabe dve hviezdicky. ()

chmíří

Já jsem spokojen, co se týče zpracování ( kamery, režie, hudby) tak excelentní, přechody kamery, střih a zajímavé pohledy jsou opravdu skvělé. Bohužel film musí mít i dobrý příběh a to už je věc s kterou moc spokojený být nemůžu, samotný námět možná zní dobře, ale dobrý horor z něj uděláte těžko. Takže až na pár dobrých scén a dobrý závěr to bylo slabší...70% ()

Han22

Jak píší ostatní, film má bezchybnou atmosféru a kameru, jenže co je to platný, když je to opět nuda. Hrdina (dementú, který přijíždí odhalovat prastarou legendu je už docela otřepané klišé, ale to by tolik nevadilo. Spíše mám problém, že se za a: loutek prostě bát nebudu, kór když vypadají všechny jako Jigsawova loutka ze Saw a vůbec se nehýbou a za b: celý film se zoufale táhne, furt se nic neděje, pořádnýho mordu se nedočkáme a když už jo, tak mimo kameru. Ani to finále, které zachrání spoustu filmů to nespraví... a pointa je tak akorát na nasrání. Nemůžu si pomoc, ale mám pocit, že v dnešní době fakt až na pár výjimek horor = nuda. ()

sQelle

Poměrně dost zajímavý styl filmu až někdy s mrazivými scénami. Do konce filmu jsem ani netušil jak to všechno dopadne a nijak mě nenapadl závěr. Teď jen doufám, že se před dveřmi našeho bytu neobjeví balík s loutkou. ()

Seti

Místy sice režisér dokáže navodit hodně slušnou atmosféru, jenže celý film je srážen až přílišnou jednoduchostí, nedotažeností a zoufalou průhledností scénáře. Nic nezachraňují ani nevýrazní herci v čele s hlavním hrdinou. Dead Silence se tak u mě řadí na pomezí béčkových a céčkových hororových vod (mé hodnocení je asi trochu ovlivněno i žánrem, který mě celkově moc nebaví). ()

Kratas558

Vynikající atmosféra, nápaditý námět, dostačující dávka strachu ( i když možná až moc páč sem od přírody tak trochu sráč :D) Ani jednou se mi nechtělo zvracet z nechutností, což je taky plus. Trošku mě vytáčela nesmrtelnost Jamieho a jeho nezdolná odvaha, ale možná to měl po smrti milované Lisy všechno na salámu, budiž mu odpuštěno. Takže celkově za čtyři * "Beware the stare of Mary Shaw, she had no children – only dolls; and if you see her in your dreams, be sure you never, ever scream." ()

iXtr3m3

Vo svojej dobe ešte príliš neopozerané dielko, v dnešnej dobe suchoty, ale na druhú stranu si pamätám, že v dobe vzniku som na to nenadával, takže sa budem držať priemeru. ()

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům