Zlověstné ticho

• USA Dead Silence (více)

Novomanželé Jamie a Lisa Ashenovi si vybudovali nový život daleko od svého rodného města Ravens Fair v ospalém, skoro zapomenutém místě, kde je pozdě v noci slyšet podivné šeptání a kde se vyprávějí strašidelné historky z minulosti. Jednoho večera dostanou podivný balíček. V něm je dřevěná loutka Billy, která je spojena s legendou o břichomluvkyni Mary Shawové, zavražděné před mnoha lety v jejich rodném městě. Ještě tentýž večer je Lisa brutálně zavražděna. Jamie ji najde na posteli s vytrženým jazykem. Stává se hlavním podezřelým, ale vyšetřující detektiv nemá dostatečné důkazy, tak ho musí propustit. Jamie je rozhodnut, že Lisino tělo pohřbí v rodném městečku, kde se po příjezdu usmíří s nemocným otcem a seznámí se s jeho novou mladou ženou. Jamie je stále zdrcen ztrátou své ženy a pořád nechápe, proč a kdo by ji mohl zabít. Všechno se mu zdá podivné a zahalené tajemstvím, a když mu hrobník připomene pověst o Mary Shaw a ukáže mu snímky mnoha zavražděných, kteří dopadli stejně jako Lisa, je odhodlaný záhadě přijít na kloub. (TV Nova)

Chris_Mike

Celou dobu jsem se slušně bál, ale na konci jsem vybouchl smíchy když Marry Shaw vyjede po hlavním hrdinovi, to mě ale po chvíli přešlo, když jsem si uviděl, že jeho otec byl celou dobu loutkou, celkem ve mě zamrazilo. ()

Sarosima

Možno to nie je ultramultimaxiturbo strašidelný horor, podľa mňa patrí k hororom, čo majú veľmi dobrý príbeh a atmosféru. Určite patrí k filmom, ktoré si rada pozriem aj viackrát. Už pri úvodnej hudbe pociťujem záblesk strachu, dokonale "sedí" k filmu. Možno je hlavná postava stupidná, keď just musí hľadať Mary Shaw, jak keby mu nie je jasné, že pri tom skape. To je v niektorých filmoch nepochopiteľné. Ľahko povedané, horor s jednoduchými prvkami, výbornou atmosférou a záhadným dejom. ()

Silblade

Horor trpí obvyklým syndromem, který je u dnešních novodobých hororů častý: dobrá myšlenka, mizerné zpracování. Připomíná mi to Kruh, 3:15 zemřeš a podobný pytloviny, kde hlavní hrdina pátrá po příčině veškerého šílenstva, což mu ale zabere kromě úvodu a konce celej film. Bez spádu, bez akcí, prostě novej fenomén zvanej hororová detektivka. Přitom panák Bill vypadal slibně, asi bych si ho neposadil na skříň nebo na křeslo. Čekal jsem něco ve stylu panenky Chuckie, žel vyklube se z toho (opět) nešťastná osoba s tragickým příběhem, která se mstí na lidech... Furt to samé dokola. Přiznám se, závěr mě překvapil, ale že by zrovna za vším stála půvabná A. Vallenta? To spíš uvěřím v existenci homuncula. Rozuzlení překvapivé, ale pak ten samotnej závěr vypadal, že scénaristům chyběly do konce A5 dva řádky a už se jim nechtělo popisovat další papír. Že bych se podíval na ten horor ještě jednou? Hah, nehrozí.;) ()

Alfonso198

Hezkej odkaz v podobě loutky ze SAW v divadle u jezera, jinak bídná bída. Obsahuje všechny hororový klišé - půjdu všude sám a hlavně v noci, půjdu blíž nebezpečí hlava nehlava... Nejvíc mě ale asi rozsekala xenonová petrolejka, to sem fakt ještě jinde neviděl. Ale docela hezkej nápad co se týče poslední loutky. Jinak blbá kravina, která ani nijak zvlášť nevystraší. A asi budu opakovat komentář některých jiných, a to ten, že Ryan Kwanten zahrál naprosto neuvěřitelně. Doslova... ()

certiskon

Pěkné, dotažené do konce, žádná podělávka s happyendem :) jelikož už jen pohled na loutky mi nedělá zrovna dobře, tak tento horůrek byl jako vystřihnutej přímo pro můj fantaziální strach z těchto postaviček.... žádnej krvák, žádný omílaný téma zakletýho baráku, dobrej námět, prostě to mělo něco do sebe! ()

Karin00

Scény pěkné, ale občas mi přišly prostě a jednoduše viditelně umělé, že jsem tomu nevěřila tak, jak bych správně u hororu měla........lekla jsem se jen párkrát, po chvilce jsem se u filmu přestala bát úplně. Líbila se mi chvilka pod vodou. A postavy byly sympatické. Celkově se mi líbil spíše začátek filmu, pak už jsem byla nadšená méně. ()

punco

Príjemný mysteriózny hororík s prvkami starej školy( minimálne hudba a lokality určite), ktorý nenudí ale rýchlo vyšumí z hlavy. Wan je šikovný remeselník v obore s už okatou záľubou v bábkach. Rozuzlenie typicky "Whannellovské" čo ma potešilo. V celku inak skor priemerný zárez vhodný na podvečer s partiou pri fľaške vínka, ktorý neurazí nikoho. ()

brasek

Nemám rád vraždiace bábky a všetko okolo nich. Nemám ich rád, pretože horor má strašiť a vraždiace bábky sú trápne. Tento snímok má však svojho ducha a silný osobnostný charakter. Nadpriemerná spokojnosť s príbehom a atmosférou, maximálna spokojnosť s finále! ()

Lukys

Ono by si to ty 4 hvězdičky klidně zasloužilo, ale fakt, že jsem se nebál u žádné lekačky, hlavní hrdina je nudný patron s jedním výrazem a celý děj nemá tak dramatický náboj, to podkopává spíše na ten průměr. Naopak vizuál a kamera jsou světlýmí stránkami filmu a i v té hudbě občas zazní pár dobrých tónů. Ale V zajetí démonů je zkrátka lepší liga... SCÉNÁŘ 3/5. POSTAVY 3/5. HUDBA 3/5 VIZUÁL 4/5 =13/20 ()

Birter

James Wan natočil spoustu kvalitních hororů, ale tady se bohužel seknul. Celé bububu je založené na nic neříkajících jumpscarech, hýbání očima loutek a šepotu, které se obměňují a ničeho jiného se v podstatě nedočkáme. Scénář a dialogy jsou nedůvěryhodné a celý příběh by jistě mohla být zajímavou městskou legendou, ale v této formě se mi Dead Silence nelíbí. ()

Ace.A.T.L.

Na tu dobu, to je ucházející. Od tý doby se horory posunuli, ale proto nemůžu hodnotit zpětně s přihlédnutím na aktuální stav. má to to, co potřebuje, myšlenka dobrá, finále paráda, jen to je takový utahaný a chtě nechtě, víc jak 3* dát nemůžu. Od hororu si představuju něco jinýho. Je to můj pohled na věc. Takže za mě 3* a DOPORUČUJU ()

endrix

SPOILER: Nešlo by to takhle? Umělkyně posedlá tvorbou dokonalé loutky se spolčí s temnými silami a přijde na způsob, jak krást lidem, které zabije, hlas. Unese a zabije kluka, ale když jeho hlasem promluví na představení jeho loutka, dav ji zlynčuje. Přežije však její utajená dcera a ta má zase dceru. A tenhle rod se stará o loutky a o jejich distribuci všem, komu se chce duch maminky/babičky pomstít. Nebyly by najednou všechny události ve filmu logičtější? Film má slušnou atmosféru, ale dráždil mě právě těmi dírami ve scénáři. ()

veverysiak

Dosť nezaujímavý bábkový hororík s ľahkou originalitou na konci, nemá to dostatočný spád, ani zapamätateľnejšie výkony, o invencii ani nehovorím, takže 35%. ()

PanPyzamo

Jsem naprosto uchvácen. Horory totiž nemusím, ale Zlověstné ticho mě ihned chytlo a to hlavně díky dokonalému intru a té vynikající hudbě, která doprovází film. Do toho ještě ten nápad panenky, supr lokace s bezvadnou atmosférou a hlavně neskutečné odhalení na konci. Za mě skvělý horor, který doporučuji. 8/10 ()

karnifex

Příběh zajímavý, ale bohužel je to retro (takže hipsteři můžou nějakou hvězdičku přidat - já naopak ubírám) a celkově hodně stylizované - a taky trochu zdlouhavé (stopáž 90 minut je super, ale tady jsem měl pocit, že film trvá dvě a půl hodiny). Na druhou stranu: některé scény byly výborné, lokace se opravdu povedly (především staré divadlo - rád bych si zahrál počítačovou hru v takových kulisách) a pointa bezva (a nečekaná). ()

mungo

Pod vlivem "kvality" hororů z polední doby jsem ani od toho filmu moc nečekal. Ale nakonec se z toho vyklubalo příjemné překvapení. Po prvních 20 minutách filmu jsem si musel přibrat do postele svýho plyšovýho medvěda Marii - aby nás bylo víc a nebáli se vlka nic. Bohužel je scénář poměrně jednoduchý a snadno předvídatený a ke konci už trochu ztrácí dech. V závěru jsem spíš už jen čekal, jeslti přece jen nepřijde nějaký překvapivý zvrat. I přes slabší konec je to dílko pro dlouhý zimní večer jako stvořené. ()

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům