Transformers

• USA Transformers
USA, 2007, 144 min (Alternativní 138 min)

Režie:

Michael Bay

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Rachael Taylor, Anthony Anderson, Jon Voight, John Turturro, Kevin Dunn, Amaury Nolasco, Zack Ward (více)

Transformers patří k nejúspěšnějším hračkám v historii. Roboti, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek, jsou populární natolik, že se stali hrdiny akčního animovaného seriálu. Mohli by ale být také předlohou pro hraný celovečerní akční film? Pochybnosti hravě rozmetají dva argumenty – úspěšné snímky se v současnosti natáčejí podle mnohem podivnějších námětů (třeba podle atrakcí v zábavních parcích, viz Piráti z Karibiku) a Transformers se navíc mohou opřít o dva velikány světového filmu, produkujícího Stevena Spielberga a režírujícího Michaela Baye (Mizerové 1 + Mizerové 2, Skála, Armageddon). Ti dva mají dostatečný kredit na to, aby se z projektu, který by jinak doprovázely pochyby, stal jeden ze nejočekávanějších filmů léta... Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobots a „zlých“ Decepticons. Dosud se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela (Megan Fox), jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek naší civilizace… Spojením Stevena Spielberga s Michaelem Bayem vznikl z dětské hračky silný epický příběh, který úspěšně kombinuje dramatičnost Války světů s diváckou vstřícností Dne nezávislosti. Přestože příběhu dominují velkolepé akční sekvence, o které se starali mistři oboru, specialisté z trikového studia George Lucase Industrial Light and Magic, je v něm dostatek prostoru i pro humor a pro originální zápletku. „Nejdůležitější bude přesvědčit lidi o tom, že film, který se inspiroval dětskou hračkou, může být pro dospělé. Stačí ale pár vteřin libovolné akční sekvence a vaše předsudky budou ty tam,“ tvrdí producent filmu Lorenzo di Bonaventura. (Magic Box)

raelz

Asi bych měl výčitky, kdybych dal za pět. Transformers si na nic nehrají a i když začátek je skoro až hororový, celý film je tak nějak příjemně odlehčený (a "holywoodský"), rozhodně ne ale trapný (no, nějaké maličkosti by se našly). Film mě bavil a to jsem ani transformery předtím znal maximálně z "Ultimate Showdown of Ultimate Destiny" :) Vážně nepochopím, jak mohl Oskar za vizuální efekty vyhrát zlatý kompas. ()

Dabel.2000

Co k tomu dodat, prostě nádherná podívaná, skvělý nápad natočit film o robotech (vlastně o hračkách ). Film je napěchován akčními řezbami a nádhernou muzikou, digitální efekty jsou perfektní. Je to bomba, co více tomu dodat, mě se to líbilo a doporučuji všem. A Megan Fox je fakt kočka! Michael Bay je fakt borec. ()

savage3303

Na tomto filme som bol v kine. Po skončení filmu som bol v nemom užáse z úžastných akčných scén, vyborných efektov, skvelej hudby a vyborných zvukov. Hneť sa stal tento film jeden s mojích najoblúbenejších filmov. Megan Fox bola takisto užástná a nádherná. Ale ked sa zamyslím nad filmom lepšie tak mi aj pripadá hlúpy hlavne kvôli robotom, kt. sa prehánajú po našej planéte, hladajúci nejakú kocku a ničiac všetko k čomu sa priblížia. Ale ja to beriem z druhej stranky. Je to iba všetko fantázia autora Transformers a Bay nám to podal vo velkolepom filme s menšími úpravami s jeho fantázie. Výborný film a s čistým svedomím udelujem 5*. ()

Grimlok

Tohle stálo 150 miliónů??? Dobře, je to poznat, že to nestálo víc. Málo akce v průběhu filmu, ale zase ta půlhodinová akce na konci filmu to kompenzuje. Faktem zůstává, že jsem se přes absenci pořádnejch bitek nenudil. No doufám, že Bay na dvojku dostane mnohem více penízků, aby mohl natočit ještě více COOLervoucí pokračování. ()

Yomega

Režie Michael Bay….takže jako vždy, první půlka celkem fajn, zábavná, občas vtipná…a jako vždy druhá půle a hlavně konec opravdu velmi trapnej. Zmiňovat „milostnou“ linku snad nemá ani smysl, protože víc otřepaná být nemohla. Po 10ti minutách filmu víte jak to všechno dopadne. Efekty jsou super, ale ke konci už je jich moc a začnou spíše vadit. V závěrečné bitvě pro samé efekty vůbec netušíte kdo s kým bojuje a celé je to sice efektní, ale maximálně nepřehledné. Ale protože konec stejně víte od začátku, je to vlastně fuk. Herci fajn, Shia LaBeouf je asi navždy odsouzen hrát role nadrženejch paniců a Megan Fox plní úlohu barbínky na výbornou. Prostě „blockbuster“ jak má být, kouknete, pobavíte se a za týden nevíte o čem to bylo, ale o to tady ani nejde, že? Naprosto se ztotožňuji s komentáři Tosima a Toma Hardyho. ()

bif

Jeden z mých vůbec nejoblíbenějších filmů, i přez nudný prostředek je to fantastická zábava, které nechybějí efekty dokonalé tak, že opravdu věříte že to není dělané digitálně, skvělý sountrack, krásná Megan Fox, prostě se skálou bezkonkurenčně nejlepší Bayova jízda. ()

emdvojka

Absolutná pecka, neskutočňe skutočné a útočné efekty, ktoré však občas kazí nepriehľadnosť typu, kto je kto? ale inak prvotriedna akčno-komediálna zábava ()

Tryman

Na úžasný zážitek, který jsem si z kina odnesl jen tak nezapomenu. Když jsem do sálu vstupoval, ani jsem pořádně nevěděl na co jdu,.. když jsem ho opuštěl, byl jsem rozhodnutý, že druhý den se na film podívám ještě jednou. Monumentální scény, skvělí herci, perfektní hudba, kvalitní režie Michaela Baye.. co víc si od filmu můžete přát ()

TylerGage

naprostá filmová bomba, Michael Bay to natočil ůžasně. Roboti přeměnění za drahá auta, bitva mezi roboti, vtipy u kterejch sem se celkem zasmál, akce výbuchy a hlavně krásná Megan Fox.. nemůžu opomenout ,taky herecký výkon hlavního hrdiny.Shia LaBeouf zahrál svoji roly na extratřídu.. nemám k tomuto filmu co říct... nadupaný až po konec filmu.. ()

parabellum

Nejlepší blockbuster za posledních několik sezón. Přes velkolepé bitky a dokonalé digitální triky, kde vidíte každou matičku a hýbající kotouček zaujmou běžné patálie sympaťáka S. LaBeoufa, který během megalomanských bitek běhá od čerta k ďáblu a zachraňuje svoji kočku:)) M Bay zůstal věrný svý dokonalý akci, kde dávkuje s přesnou kadencí hlášky, komické scénky i pořádné sexy záběry na opálená těla a nablištěný káry:)) Kdo přistoupí na hru režiséra bude se skvěle bavit!!!!!!!!!!!! ()

asfalt

Tak tomuto hovorím nárez. Akcia, humor a jedna fakt sexi kosť. Čo viac si priať. Tento film by mali režiséri používať ako šablónu na dokonalý blockbuster. Dúfam, že pokračovanie si minimálne udrží tento nasadený štandard. Go Bay go... ()

lxbch

Kdo by neměl rád Transformers? Musím říct, že jsem byl poněkud zklamán pojetím filmu. Přišlo mi to trochu dětinské, poučující, klišovité. Na druhou stranu film vyvažují vynikající efekty a šelmička Megan Fox. Viděl jsem to pouze na DVD, tak jsem nad hodnocením trochu váhal. Vidět ty efekty v kině, tak jasné 4*. ()

pepa3rd

Film mě velmi mile překvapil jednou důležitou věcí. Ono to, i přes mou původní skepsi danou tématem, opravdu docela dává smysl. Bohužel akční scény jsou velmi nepřehledné, takže po chviíli absolutně netušíte, kdo s kým bojuje a kdo právě v téhle bitce dostává na pr*el a tak nezbývá, než počkat na konec scény až se ten mumraj na chvíli zastaví a prohlídnout si toho, co leží na zemi. Výsledkem bylo, že posledních deset minut "strhujícího" finále jsem prospal, což vlastně ani moc nevadí, protože hodní určitě zase vyhráli. PS: faktem je, že jsem byl utahanej po celodenním lyžování, ale u Kill Billa by se mi to asi netalo :) ()

chaotic

No do majtek si teda rozhodně nečůrnu, to ne. Třebaže poslední léta nebyly zrovna plodné co se "blockbusterů" týče, uchlácholit se grafickými orgiemi na úkor příběhu rozhodně nenechám. Zapamatovatitelné (nádherné slovo) momenty se dají na prstech jedné ruky spočítat, přičemž se všechny vyskytovaly již ve traileru, tudíž jediným přínosem filmu bylo... bylo... já vlastně ani nevím. Dnes mi jej zastírá docela hustý mrak prachu, efekty vyčpí a pak už vlastně nic z "transformeráků" nezbyde. Tak si říkám, jestli nemám sáhnout ještě níž, anebo jo sáhneme ještě níž špatně ražená infantilnost se neodpouští. Pravdou budiž, že Bay neumí dělat dobré filmy (snad vyjma Armageddonu), ale pouze filmy efektní, po kterých, ale za pár let ani pes neštěkne (vyjma Armageddonu, který ač načančaný patriotismem k nevíře, hrou na city drtivě rozdrtil tehdejšího rivala Drtivý dopad a nejen mě si získal). ()

Ssoumess

Takový propadák jsem opravdu nečekal. Předpokládal jsem že "žádnou zápletku" z animáku (kterej jsem ovšem jako dítě měl rád) nahradí skvělá mezigalaktická řežba gigarobotů, kde lidi budou jen kosmetický doplněk (aby se vědělo, že je to na zemi:)). Roboti jsou krásní, i se občas poperou ale ta vata mezi tím mi málem vypálila díru do hlavy. Zábavnější podívanou mám v akvárku. Pro mě je tohle odpad, ale roboti byli fakt moc dobří(2body) a hudba taky šla (1bod) 3/10 ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

16.02.2022

Studio Paramount upouští od blockbusterů

Studio Paramount upouští od blockbusterů

12.09.2021

Studio Paramount v příštích letech čekají velké změny. Současný šéf Jim Gianopulous odchází a místo něj přijde Brian Robbins z americké kabelové stanice Nickelodeon. Nový ředitel studia pak nejenže… (více)