Hellboy 2: Zlatá armáda

• USA Hellboy II: The Golden Army (více)

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli. (Bontonfilm)

stOKYi

"Já nie som dieťa, ja som nádor." :)) Pre mňa nezabudnuteľná hláška s nádychom čierneho humoru. Slabšie pre mňa o trošku ako jednotka, ale stále veeeľmi dobré. Dávam 4 a pol. Vyborná tak trochu iná fantasy záležitosť, pri ktorej sa del Toro vyhral viac ako napr. v Faunovom Labyrinte alebo prvom diely HB. Kým v Labyrint sa mi nepáčil, toto bolo skvelé. ()

wendelin9

Tohle pokračování jistě nedělá prvnímu filmu ostudu, bohužel už mě ale tolik neoslovil, jako práve díl první. Smysluplný příběh, akce ani známí hrdinové zde nechybí, ale jiskra, která mě tak oslnila v úvodním snímku, mi zde chybí.. lepší 3* ()

panMartin

Del Toro umí a určitě to dokázal. Del Toro natočil přesně to, co se od něj čekalo. Film vypadá, jako kdyby stál třikrát tolik než ve skutečnosti a přehlídka zábavných akčních scén, monster a originálních nápadů téměř nebere konce, masky jsou dokonalý. Můžu říct že se mi líbila Zlatá armáda víc než první díl. ()

vesper001

Pokračování akční pohádky Z pekla pěstí a comeback psychedelického světa Guillerma del Tora. Elfí princ není žádná éterická bytost, ale zmetek k pohledání, pro víly Zubničky je váš chrup pouhým předkrmem a robotická armáda zlatým hřebem filmu. Navíc si mezi blízkými setkáními s různými druhy příšer Hellboy a jeho parta najde čas i na osobní problémy a pivo. Jen to chce velkou obrazovku, původní znění, klid a rohy v pekle. :) ()

Nivenx

Velice povedené pokračování, které není ani o kousek horší jak díl první. Všechny prvky filmu přesně fungují jak mají a Del Toro nám neustále dokazuje jak výborným režisérem je. Je to jeden z mála tvůrců u kterého se nebojím pokračování, protože je stejně kvalitní jako první díl jako nám to dokázal u Blade 2. Bohužel ale plný počet Hellboy ode mě nedostane nikdy, jelikož to není téma, které by mě oslovilo tak, že bych si z toho sednul na zadek, ale i tak spokojenost. 75% ()

Cedr

Pokračování jednoho z prvních opravdu kvalitních komiksových filmů se del Torovi rozhodně povedlo. Tenhle chlapík má opravdu šílenou fantazii a navíc umí i kvalitně točit. Přidáme-li netradiční ústřední postavy a lehký náznak atmosféry Hvězdných válek, tak je úspěch zaručen. ()

Hafran

Příběh druhého Hellboye vrhli do fantasy hávu a zabili v něm všechno co bylo hezké a podstatné. Sám Hellboy však setrvává jak kus šutru, stejně charismatický a vtipný jako v originále. Ale celý film je prostě slabý. 50% ()

LeoH

Opět skvělá zábava, technicky a výtvarně naprostá pecka, jednička mě ve své syrovosti přesto dostala o dost víc, snad že měla víc příběhu, myšlenky i nadhledu. Váhám mezi třemi a čtyřmi, nakonec čtyři, protože je to vážně vizuální hostina, jaká se jen tak nevidí. ()

filmmovier

Výborný film, dvojka dopadla přesně tak, jak jsem očekával. Bavila mě prostě mnohem víc než jednička. Del Toro tady opět báječně rozvinul svojí pověstnou fantazii a udělal z Hellboye téměř pohádku. Příběh byl zajímavý, triky luxusní a podoba všech těch potvor také stála za to. Ron Perlman se tady opět předvedl a zase naprosto neskutečně hláškuje. Výborně obsazení byli i pdouši. Opět tady je vše, co má správná komiksovka mít. Akci, vtip, napětí, sympatické kladné hrdiny i sympatické záporné hrdiny. A ten podzemní svět je také krásně udělaný. Dvojka pro mě dopadla naprosto výborně a mám ji radši než origiál. Krásně mě tu uteklo a výborně jsem se bavil. Skutečně výborná fantasy, dvojka nabízí úplně něco naprosto jiného, než jednička a i proto mě to bavilo. 85%. ()

Doudis19

O poznání bombastičtější pokračování perfektního filmu, které netrpí typickými nešvary a stereotipy většiny pokračování. Del Toro ukazuje, že zvládá i nemalá očekávání, vzhledem k úspěchu prvního dílu. Neztrácí nic ze své magičnosti, osobitosti ani nesmírné oduševnělosti prvního Hellboye. Jako výrazný nadstandart se pak jevý uvěřitelný vztah s Liz i jejich existenciální rozpolcenost mezi dvěma světy. Dvěma světy, které svou živoucí mytologií a celou řadou úžasných detailů dotváří fantastický zážitek z této lahůdkové zábavy. ()

Triple H

Jednotka bola len predkrm. Dvojka už je hlavný chod so všetkým čo k tomu patrí. Epickejší dej, masívnejšie akčné scény a efekty, viac osudovosti a v neposlednom rade viac kreativity. Rôznorodosť všelijakých potvoriek a príšer, ich vizuálne aj funkčné spracovanie - klobúk dolu pred Del Torovou predstavivosťou. Z pôvodného svojského comicsového filmu sa v dvojke presúvame do obrovského rozprávkového fantasy príbehu, kde samotný Hellboy je len drobnou súčasťou fantastického sveta s rôznymi pravidlami. Navyše tu veľmi funguje humor a aj sentiment - tie postavičky mi preto všetky celkom prirástli k srdcu, nech už sú akokoľvek absurdné. Fantasy vôbec nevyhľadávam ani neobľubujem, ale toto mi sadlo. Na filme je podľa mňa vidieť, že ho robil niekto so starostlivosťou, s radosťou a zo srdca. Pôsobivý kus práce. ()

Mr.Ripley

Tam, kde del Toro v Labyrintě s imaginací začínal, zde ji dovádí k naprostě dokonalosti. Scéna s květem musela dojmout sebevětšího cynika a scéně s vílami zuběnkami zase pobavit každého fanouška Grimmovek. Jen škoda, že je to předloze na míle vzdálené. ()

Estrellita

Pokračování úspěšného Hellboye bohužel naprosto ztratilo osobitý punc sarkastického polohrdiny. Z cynického prvního dílu, který byl dost "od rány", se dostáváme do připitomělé a těžce neoriginální pohádky zatížené navíc absolutně příšernými triky, neoriginálním sountrackem, některými herci-neherci - a vůbec se na ni dost těžko kouká. Nechápu, jak tento pán mohl napsat scénář k takovému veledílu jako je Hobit... Ikdyž možná to bude tím, že tam to psal podle knížky, od které se nemohl příliš odchýlit, a nemohl dát prostor své infantilní fantazii. 38% ()

chelseaman22

Rohatý ničema se vydává vstříc záchraně světa, aby zachránil svou přítelkyni a otce, který vlastně není zcela přirozeně jeho otcem. Pokud jako divák vystačíte s nadprůměrným vizuálem, bude potěšeni jako Romilda Wayne kupují čokoládové kotlíky plněné ohnivou whisky v Medovém ráji. 65 % Celosvětový příjem k 31. 7. 2019: $160,388,063, což je 1,89 násobek rozpočtu ()

markuc

V souboji s filmy jako Temny rytir nebo Iron Man nema sanci. Sice to neni uplne odflaknute, pekne zahrane, ale pribehove velmi slabe. Del Toro krome sve fantazie do filmu nic extra nepromitl, prisery a ruzne nestvury jsou zde pekne (nektere vazne nadherne udelane). Pekna podivana, to z toho automaticky nedela dobry film (ktery stoji za to videt vicekrat). Jsou to krasne 3* - pro me 70%. ()

Mrkvič

Guillermo se nám zase parádně předvedl. Jeho potvůrky se hemží ve filmu od začátku do konce a málo která nezaujme. Nevím jestli je to předlohou komiksu nebo to tak ivdí režisér, ale Hellboy si mě nikdy nezíská naplno, protože je tak nezničitelný, až jsou akční scény s ním nudný. Nejlepší části filmu proto vidím mezi akčníma pasážema. Výslech malé potvůrky, špičkování se mezi kladnýma hrdinama nebo opilecká scéna Aba a ruďáska jsou scény díky kterým mám rád jak serii tak režiséra. ()

Honzíno

Mnohem prokreslenější než první díl. Propracovaný fantasy svět v takto svěžím hávu v rychlém střihu jsem dlouho neviděl. Avšak ke konci jsem se už začínal nudit. Proto ani dvojce nejsem schopen čtvrtou hvězdu dát. 70% ()

Netflix chystá seriál Diablo

Netflix chystá seriál Diablo

22.09.2018

Streamovací služba Netflix připravuje animovaný seriál z herního světa Diablo od společnosti Blizzard Entertainment. Projekt momentálně chystá (nebo to alespoň řekl v již smazaném tweetu) scenárista… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Hellboy 3 stoprocentně nebude

Hellboy 3 stoprocentně nebude

22.02.2017

Guillermo del Toro před pár týdny probudil naděje na třetího Hellboye. Po twitterové anketě slíbil, že film znovu probere s comicsovým tvůrcem Mikem Mignolou i s Hellboyovým představitelem Ronem… (více)