Hellboy 2: Zlatá armáda

• USA Hellboy II: The Golden Army (více)

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli. (Bontonfilm)

blackJag

Pěkně udělaná fantasy pohádka pro dospělé, která snad i mírně předčila první, už tak nadstandardně povedený film o sympatickém pekelníkovi, který má rád kočky (ne k jídlu) a dobrý doutník. Životní role pro Rona Perlmana, kde zůročuje svou nezaměnitelnou fyziognomii a charizma svého hlasu a osobnosti. Přál bych mu, aby se filmová série Hellboye táhla jeho filmografií pokud možno co nejdéle. Zbylé postavy na svých postech naštěstí také nezaznamenali žádné změny, což je tedy určitě výrazné plus. Film mimo jiné nabízí také působivou alternativu k zažitým představám o spanilých elfech (tedy zažitých minimálně od úspěchu Pána prstenů), kteří určitě nepostrádají bojové dovednosti, zato do líbeznosti Legolase mají po čertech daleko. Bude určitě zajímavé, jak Del Toro pojme elfy v chystaném Hobitovi. Rozhodně se ale těším... ()

cpt.Lynch

Docela vydařená komiksovka, vizuální pastva, trochu slabší děj, ucházející fantasy podtext. Docela příjemné v žánru, který je často o tom, že jeden kluk spadne do toxického odpadu a druhý do žumpy, za dvacet lete umí ten první létat a druhý metat obří hovna a poperou se nad New Yorkem o odsud lidstva (kdo bude v tomhle příběhu ten zlí je asik jasné :) 3,5* ()

Guzo

Tak Hellboy je (spolu například s Underworldem) jedním z mála filmových sérií, kde mě víc bavila dvojka než jednička. Není to sice o moc, ale působí na mě víc svižným dojmem, je nějak víc nadupanější, nemyslím tím, co se týče efektů, ale nejspíš hlavně po scénaristické stránce. Hellboyových hlášek tu je asi o krapet míň, ale když jsou, tak pořád na vysoké úrovni. Tak to má být :-) ()

MI-380

Krásná pohádka, jedna z nejkrásnějších. Romantická, humanistická, efektní a upovídaná. Ale až budu chtít vidět komiks, pustím si radši znovu první díl nebo Watchmen. A až budu chtít vidět něco od del Tora, pustím si Devil nebo Faunův labyrint. A až budu chtít vidět elfy, pustím si radši Pána prstenů. A až budu chtít viděl mechanické potvůrky, pustím si Souboj titánů:-). A ani zlatá armáda mě nezastaví. 70%. ()

Kalidor_

Oproti jedničce trochu skluz dolů, ale hlavně by měl Del Toro už upustit od vzhledu masek z Faunova labyrintu, už je to fakt okoukané Guillermo! ()

Vironey

Je to vlastně neuvěřitelnej blábol s podivnejma obludama, který už ale nepůsobí tolik zábavně jako v prvním díle. Něco těm potvorám chybí. Asi slušnej scénárista. Jinak je to ale fajn jízda, u který se nudit nejspíš nebudete, ale dost pochybuju, že by se k tomuhle filmu chtěl někdo opakovaně vracet. Bez toho fešnýho elfího ninjy by to bylo za tři. ()

J-o-k-e-r

Tady G. del Toro ještě víc přitlačil na pilu, a už tak dokonalou jedničku překonal. Více akce, drsnější příběh, více postav, ale stálá dvojice Perlman-Blair, hláškující rohatý hrdina a ohnivá kráska. Pecka film! :) ()

Siri69

Pokles kvality oproti jedničce je tam znát,ale je minimální... Stále je to pěkný akční film se super Ronem Perlmanem v hlavní roli !!! 3,5* ()

MencaCZ

Celkově vzato filmy podle comixu rád nemám, Hellboy ale patří mezi pár vyjímek. Není to ani tak kvůli tomu, že bych v jeho příběhu spatřoval něco originálního a odlišného od jiných, to co se mi na něm líbí je především prostředí na které ve filmu narazíte. Třeba trollí trh, to je něco famozního atakující genialitu rasové rozmanitosti např. v Hvězdných válkách (ono mi teda také přijde, že tam autor asi čerpal více než málo inspirace :-) ) Zkrátka a dobře 70% ()

vyfuk

Druhá podívaná na Červeného. Lehce to bolelo bez Hurta, ale i tak jsme to museli přejít a zvládnout. Druhý díl se spíše zaměřuje na Hellboyovi vztahy k jiným lidem. Spíše, než o řešení problému a hlavního příběhu, jde o řešení věcí okolo jeho vztahů s ostatními. Na druhou stranu, to činí příležitost k tomu mít zábavnější scénář, což se i v celku povedlo. Hlavně se mi asi líbila ta fantasy stránka věci, kdy jsme se mohli setkat s něčím jako temný elf. Připadalo mi to jako spíš než na sci-fi superhrdinu, tak na nějaké fantasy ve stylu Tolkiena. Druhý díl má sice lehké nedostatky vůči jedničce, ale přiděluji obrovské bonusové body za v celku úplně jiný děj a vytvořen téměř nového světa. Snad se dočkáme i té trojky, aby jsme se mohli pyšnit třemi plnými a hodnotnými filmy. ()

deckardx

Dustojne pokracovani, je to zabavny, akcni, vtipny a je videt , ze finance nechybely... Mozna o chloupek lepsi nez prvni dil, ale zas trosku jinak pojaty.. Zadny zklamani se nekona a sem celkem spokojenej.. ()

jamalka

Pro mě průměrný zážitek. Přehlídka monster byla ale úžasná. Del Toro má skvělou fantazii a člověka pobyt v jeho stvořeném světě baví. Připadal jsem si asi stejně jako při čtení Abaratu od Cliva Barkera...ti dva by se mohli dát dohromady. Hellboy skvěle hláškuje, všechny "příšery" jsou uvěřitelně lidské, ale přesto tomu něco chybí. Hlavní děj mě rovněž nevtáhl vůbec do děje. Takže pro mě to byl skvěle natočený film, ale bohužel se slabým scénářem. Takže ve výsledku malé zklamání. ()

Madlene

Inu, čekala jsem skutečně poněkud více. Triky dobré, ale i když se můj oblíbený Abe často objevoval na plátně, tak ten příběh... občas to trochu dost skřípe a působí poněkud nesourodě. ()

Ludivitto

Del Toro ukázal svůj typický přístup ke komiksové látce, zcela rozdílný oproti Temnému rytíři. Hellboy 2 je ale možná až moc dlouhý - nemá takový tah na bránu jak bych od Del Tora čekal. Potvory a potvůrky byly expresivní, ale čeho je moc, toho je příliš (ano, snad si ten mexičan až tak MOC nepřetransformuje Hobita k obrazu svému). ()

Drnqonovic

Moc pěkné, hlavně výprava byla strhující. Co mi vadilo, byla přímočarost a také jsem asi od půlky tušil, jak to skončí. Ale JAK to jak bude vypadat.... Ještě lepší než jednička! ()

NDroo

Aano, tohle jsem si uzil...oproti jednicce se tady ukazal pravy del Toro a rozhodne je to jen k dobru. Par momentu dost pokulhavalo, napr. zacatek a la MIB2, ale zbytek byl skvele neslaply a jako fanousek komixu jsem vrnel blahem!;) A mnozi by si meli uvedomit, ze se jedna o fantasy a ne sci-fi! V komixu se casto brnka jeste na neskutecnejsi a pohadkovejsi strunu... ()

Specs

Hlášky: Tom Manning: - "Ututlám každou fotku i video na mobilu. Stojí mě to jmění a pak to dají na Youtube... Bože, jak já nenávidím Youtube!" & Hellboy: - "Umím být diskrétní, když chci." Liz Sherman: - "Vážně?" Hellboy: - "Copak jsem tě nesledoval s Meyersem?" Liz Sherman: - "A pak jsi ho nechal přeložit na Antarktidu. Velmi diskrétní." Hellboy: - "Říkal, že má rád zimu." & Hellboy: - "Ježíši, to je smrad. Je to tu horší než v mým pokoji." & Abe Sapien: - "Rudochu? Máme společnost." & Hellboy: - "Abe, co jsou ty potvory zač?" Abe Sapien: - "Calcioda Calcarea." Hellboy: - "Anglicky, anglicky." Abe Sapien: - "Jsou to víly zubničky." Hellboy: - "Ha!" Abe Sapien: - "Ne, ne. Temný les, třetí století. Živí se převážně vápníkem. Kosti, kůže, orgány... Ale nejdřív jdou po zubech. Aha, proto se jim říká víly zubničky." Liz Sherman: - "Ty by rozkousaly cokoliv." & Jimmy Kimmel: (Ukazuje obrázek na kterém je Abe.) - "A co tohle stvoření? To, které se tam procházelo se záchodovým prkýnkem na hlavě." Abe Sapien: (rozhořčeně) - "To je snad úplně jasné. To je dýchací přístroj." & Hellboy: - "Hezké děťátko." dítě: - "Já nejsem děťátko, já jsem nádor." & Johann Krauss: - "Naučíte se mě poslouchat, dbát na protokol a za všech okolností se budete soustředit." Hellboy: - "To slovo 'koncentrovat' bych s vaším přízvukem nepoužíval." & Hellboy: - "Hele, plynaři! Přestaň. A hned." Johann Krauss: - "Nebo co? Vy mi vyhrožujete? Protože já si myslím, že bych se ubránil." Hellboy: - "Prosím?" Johann Krauss: - "Slyšel jste." & Hellboy: - "Jsi zamilovanej. Dej si pivo." Abe Sapien: - "Ne, moje tělo na to není..." Hellboy: - "Ale no tak, je to zábava." & Hellboy: (Čte seznam skladeb na CD.) - "Nemohu se bez tebe usmívat?" Abe Sapien: - "Já vím..." Hellboy: - "Jo, taky budu potřebovat pivo." & Johann Krauss: - "Doktore Manningu... polibte mi mou ektoplazmickou prdel." ()

Vitoraz

Del Toro se hodně vyřádil na všech potvůrkách a zrůdičkách ale děj trošku pokulhává ale i tak pěkná podívaná. ()

Philoun1

Stojím před malým morálním dilema jestli dát 3 nebo 4*, protože když Hellboy porazil Nadua tak jsem si říkal to nemůže být konec vždyť se to pořád dost nerozjelo, ale na druhou stranu vizuální stránka je úchvatná, místy je film i celkem děsivý a tolik různých příšer jsem snad v jednom filmu ještě neviděl(i když úvodní vyprávění trochu vykrádalo Pána prstenů). Zkrátka Hellboye mám ze všech komiksovek nejradši, cool nářez jen mohl být o něco delší. ()

Netflix chystá seriál Diablo

Netflix chystá seriál Diablo

22.09.2018

Streamovací služba Netflix připravuje animovaný seriál z herního světa Diablo od společnosti Blizzard Entertainment. Projekt momentálně chystá (nebo to alespoň řekl v již smazaném tweetu) scenárista… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Hellboy 3 stoprocentně nebude

Hellboy 3 stoprocentně nebude

22.02.2017

Guillermo del Toro před pár týdny probudil naděje na třetího Hellboye. Po twitterové anketě slíbil, že film znovu probere s comicsovým tvůrcem Mikem Mignolou i s Hellboyovým představitelem Ronem… (více)