Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

bernajk

Mno, nevim jestli je to zrovna mladezi pristupne, prislo mi to jako navod na koureni, chlastani a huleni. Ale pro takove 22 lete jako ja, je to celkem zabava. Dite do 15 let bych na to urcite nepustil. ()

Kalimero13

Ono by to nebylo tak uplně špatné, kdyby to děsně nesráželi některé herecké "výkony". Mátl i Vorel hrají seč můžu a dobře se na to kouká, ale občas jim tam režisér střelí takovou kravinu, že to je naprosto křečovité. Jakoby herci neměli vlastní rozum a neřekli, že takhle se nemluví. Naprostý vrchol je ta přítelkyně Vorla. Ona nehraje, ona čte scénář a dělá grimasy. ()

Liduskaa

Já nejsem drzej, já jsem upřímnej...!!!!a upřímnej byl opravdu celej film a ani po druhém shlédnutí mě to neomrzelo....mít takovou třídu tak do školy chodim i ráda..ten zhulenec byl geniálně vygumovanej...Ty vole, to je psycho... ()

sumperacek

Některé herecké výkony hereckých debutantů dost špatné. Možná pokus vymanit se z celé řádky teenagerovských Mádlovo- nebo Kotkovo- filmů. I s ohledem na netradiční pesimisticky pojatý závěr a slušný soundtrack se to myslím nepodařilo. ()

Jerryy

Typická komedie Jirky Mádla, nic víc nic míň, žádná revoluce se určitě nekoná. Někteří herci jsou lepší někteří horší, ale o ty nejhorší se s vámi podělím ( hrrr na ně :-P ) - Milan Šteindler není herec, je to typickej bavič (viz. česká soda), ve filmu mu nevěřím skoro žádnou roli, stejně Eva Holubová a Martina Procházková působily dost nevěrohodně.Naštěstí to hlavní trojka celkem táhla(Mádl, Vorel ml., Juroušková). Normálně bych hodnotil za 3, ale za Krause a tu nádhernou "pani" - Lenku Jurouškovou musím jednu hvězdu přidat :o)). ()

lxbch

Film dobrý, OST ještě lepší. Výrostci z gymplu se v životě trochu hledají, chtějí někam patřit, tak čmárají po zdech (teď mě napadla hláška z Šíleně smutné princezny: To se dělá, čmarat po zdi?). Nebylo to špatné a rozhodně lepší nežli české filmy, které se snaží něco lidstvu za každou cenu vzkázat. Klik klak! ()

Ygnor

Milý Tomáši (st.) již dlouho ujíždím na Tvých filmech. Jen k tady tomu se mi moc nechtělo, protože jsem čekal nějakou povinnost-odpověď na všelijaké ty ..aťáky. Mýlil jsem se. Opět jsem až po hlavu v depresi, jako po Kouři, Mostě, asi i Městě a samozřejmě Skřítku. Jste (jsi) pan filmař! Který nabídne masám lahodný šampus, citlivějším utopenou olivu a přemýšlivým tu hořkou a tvrdou pecku (mezi oči). Po Milanovu Hrobu, je to poctivá generační výpověď. Mohu hodnotit jako žák, jako ex učitel, ... a také jako otec. Tvůj rukopis, šarm, existenciálno a touha odkrývat věci tak jak jsou, nemusí být všem po chuti. Jsem jenom obyčejný divák, konzument, hlavně ne kritik a věřte mi (věř) mi, že bych to neudělal (nikdy neuměl) určitě líp. Nemám rád spousty věcí, které jsou pilíře snímku, grafiti, hip-hop, a další …, ale tady vůbec o to nešlo. Tady jde o Movie ! Pro mne železebotenových a poctivých 80 %. Y. ()

dainio

Snímek, který drží hlavně výkon Jirky Mádla v roli neskutečně drzého sígra Kolmana a pak také Zuzka Bydžovská v roli Petrovy matky. Jinak bych řekl, že Tomáš Vorel ml. má to štěstí, že jeho otec je režisér. Jsem totiž přesvědčen, že nikdo jiný by mu totiž nedal v žádném filmu hlavní roli. Jeho herectví (spíše neherectví) je tak strašně monotónní "až to bolí". Dále bych pochvalil vedlejší herecké výkony protagonistů Schmitzera, Holubové, Šteindlera, Matonohy, Hanáka, Chýlkové a Krause. ()

smrtacik

To zaradenie do žánru komediálna dráma alebo dramatická komédia mi nedá stále pokoj a myslím si, že sa mal režisér rozhodnúť, na ktorú koľaj prejde. Tie dramatické scény nefungujú a čo je ešte horšie potom sa film už nedá nazvať ani komédiou, len sme odkázaní na niekedy vtipné a niekedy tupé hlášky našich gymnazistov. Dejovo je príbeh vlastne posplietaný len okolo toho nevyhnutného a sú to skôr akoby dejové epizódky, jediné čo trochu drží dej pokope sú práve tie nie veľmi podarené vykresľované vzťahy. Ak by bol film čisto komediálne prezentovaný, bavil by som sa aj na policajtovi, čo dá do držky teenagerovi, alebo na zvádzaní učiteľa svojou žiačkou. Možno je tá moja kritika veľká, ale film na mňa pôsobí neucelene, veľa sa snaží povedať a nepovie nič, jediná možnosť je nevnímať nič iné len tú tlupu výrastkov fajčiacich, pijúcich, sexujúcich, sprejujúcich a sem-tam hlášky trúsiacich a zasmiať sa na charaktere toho, či oneho profesora. Najväčším plusom filmu sa tak stáva asi to, že každý sa na chvíľu vráti do svojich školských čias a snaží sa nájsť akúsi paralelu s filmovými postavami na svojej strednej škole. Hodnotenie: 40% ()

desolator6

Myslel som že dám Gymplu "odpad" ale ku podive som sa nenudil. Ale ani nebavil. Nejak ten filmy prečiel okolo mňa, bez snahy ma zaujať. Jediné čo ma vážne potešilo, bol Šteindler ktorého mám vo filmoch rád. Ale ak mám byť úprimný, už si ani nepamätám o čom bol ten film. ()

Steffa

Gympl tak nějak prošel kolem mě a ani se mě nedotkl. Čekal jsem sice cosi ve stylu Rafťáků (to bude tím Mádlem) a zase takové utrpení to nebylo, ale sprejeři ve velkoměstě mě bohužel nechávají chladným. Situaci zachraňuje Lenka Jurošková u které se je skutečně na co dívat a Filip Vorel u kterého je se čemu smát. Jinak trochu lepší 2* ()

Biopler

Veľmi dobrý film o študentských problémoch so školou, so životom. Celý film je podmazlený hip-hopom, ktorý ja neznášam, ale tu sa náramne hodí a dá sa ako-tak strpieť, keďže sa film čiastočne venuje graffiti. Všetkých zatieňuje výkonom Tomáš Vorel ml., ktorý mal získať Českého leva za hlavnú rolu. Jiří Mádl skvele zahral parťáka Vorelovi a veľmi sa hodil do roly typického vychcaného pražáckeho študáka, ktorý má všetko na háku a táta mu všechno zařídí. Holubová mi nesadla do roly riaditeľky - neviem, skrátka jej osoba nebola autoritatívna na tú rolu. ()

GIK

Milé překvapení. Drog tam zase nebylo tolik jako v jiných Vorlových filmech. Už asi ve svých letech dostává trochu rozum. Z herců mi nejvíce sedl asi Matonoha. Mělo to spád, dobrou hudbu a když jsem si zvyk i na svéraznej způsob vedení herců a jejich vyjadřování (myslim hlavně dospělí), tak i ty výkony celkem ušly. Líbilo se mi, jak třeba ty děti tykali Matonohovi, fakt uplně jinej vztah. V některejch scénách jsem si řikal. Ty bláho, du učit! Nehrát tam přemlouvač Mádl, tak dávám za čtyři. ()

HonzíQ

Takže tenhle film má vole jako říkat něco o současnejch mladejch vole? Tak to je hustý, vole. No, sice je na tom vole jako hodně vole vidět, že se trochu moc vole snaží, ve výsledku by se vole dalo říct, že jako celkem i se slušnym vole úspěchem. Ale ten Mádl vole, to je jako stejně vole herec na vole vodstřel. ()