Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

jiricek86

scénář povedenej, režie vysloveně špatná. duo mádl-vorel funguje jenom jako mádl a "to pako co neumí hrát vedle něho". holčičí role úplná katastrofa-obsazení hrůza, zbytečně oslabuje dobrej příběh. naproti tomu hanák a kraus odehráli výborně+další role "dospěláků" už v pohodě..kamera dobrý..nejlepší z Gymplu jsou reálně provedený akční sekvence sprejerských akcí..např. :v metru ()

Bohatýr

Me to pobavilo a kdyz jsem to srovnal s Raftakama a podobnejma filmama, no proste je to mnohem lepsi. A Madl? Tomu jsem to bastil celej film. ()

superzurda

Film nejsou jen grafiti, jak se mi mnozí snaží tvrdit. Nemám rád sprejování, nelíbí se mi to, nesnáším hiphop, přesto tyhle věci do tohoto díla patří. Není to jen grafitti. Je to zase o lidech. Rozmazlený Mádl postupuje díky bohatému otci do posledního ročníku, zatímco Vorel ml., který postupovou zkoušku udělal je nakonec vyhozen ze školy stejně jako jeho učitel, který se jediný o své žáky zajímal. Skvělé výkony ve vedlejších rolích film pozvedávají ( Bydžovská, Kraus, Šteindler.....). ()

(=LIFTY=)

Film, který v době své premiery byl určený přesně pro mou věkovou kategorii. Kdo tehdy neznal aspoň jednu hlášku z tohoto snímku nebo nevěděl o kom je řeč, když někdo začal mluvit o "vyhulencovi z Gymplu" jakoby nebyl. Podobně to bylo i se Snowboarďákama (Rafťáci se tak nechytli) a za to dokonalé zkultovění mezi kamarády a spolužáky přidávám čtvrtou hvězdici na vyzdvyhnutí z průměru. ()

Docentus

Říkám si, že Vorel nevěděl, co chce natočit. Chybí tomu nějaký nosný příběh nebo červená nit, ale to je zase u Vorla normální. Chápu, že to byl asi záměr, ale scény z gymplu hrozné, naopak noční akce opravdu vydařené, skoro bych řekl z filmařského hlediska jedny z nejlepších v porevoluční době. Herecky VYNIKAJÍCÍ Mádl, chvílemi dobrý i Vorel mladší, ostatní průměr. Palec nahoru za odvahu a osobitost, která však zůstala na půli cesty. ()

tubera

3* dávám za přítomnost Supercrooo a Onera, kterej je bohem pražské graffiti scény, a 1* za dobrou atmosféru... ()

Rieux

Snaha o hodnovernost tu urcite bola, dnesna doba je ozaj taka, ze akonahle dorast vystrci hlavu z dveri zacne hulit, pit alebo podobne. Vekova hranica ide stala nizsie a nie je nezvykom stretnut spiteho dvanastrocneho chlapca. Zlyhali rodicia? Tazko povedat. Tento film urcite predklada podobne otazky, ibaze kvoli nedomyslenemu scenaru, z ktoreho az bije do oci ze bol napisany najma pre nastrocnych, film nie je o tom o com mohol byt. Neriesi sa tu problem doby, ale len letmo pripomenie a potom sledujeme skupinu studentov a ich kazdonocny zivot. Vedlajsie postavy su takmer uplne nezaujimave - po pravde aj hlavne postavy su dost o nicom - pokusy o vtipy dopadli vzdy tazkopadne a ... No tazko povedat co je zle. Vacsina pritomnych hraje dobre. Chyba tomu dobra rezia a dobry scenar. Film, ktory mohol byt o niecom ale je o nicom. ()

Anakin21

Jeden z nejlepších českých filmů za posledních pár let. Zachycuje vztahy mezi studenty dnešních středních škol a profesory ... Herecké obsazení je taky na vysoké úrovni a o humor je zde dobře postaráno. Na tento film se mohu dívat stále a nikdy se mi neomrzí. ()

Retimo

Díky tomuhle filmu jsem se dostal i ke knižní předloze....kdyby se režisér více držel toho co bylo v knize,dopadlo by to ještě lépe. ()

Gooran

Tohle dílko mi nikdy nepřirostlo k srdci a třeba ho někdy pochopím... Už jen hodnocení tady mě třeba přinutí mrknout se na to znova. ()

LucMosss

Dívat se na to dalo. Český pokus o solidní komediální drama, avšak jelikož Česko není nějak zvlášť talentovaná velmoc, nijak zvlášť se jim tento kousek nepovedl. Jednu hvězdičku uděluji za to, že jsem se dodívala a druhou speciálně za konec. Byl možná zbytečný, avšak pro mne nečekaný. ()

skaann

"Válku na ně! Totalitu a pak válku!" Snaha ukázat, jak to chodí na dnešních gymplech. Dospělé role jsou skvělé, ale většina představitelů žáků gymnázia stojí za nic. Dala bych 2*, ale přidám ještě jednu za hudbu, i když to neni úplně můj styl. ()

cubiczech

Ono je to občas hodně Vorlovské, což beru jako plus a sklepácká "atmosféra" z toho teče proudem, ale k čemu to je, když to většině herců prostě nežerete, neleze jim to na jazyk a tváří se u toho jako kdyby je někdo při natáčení osahával v dolních partiích. Skoro to i vypadá, že je to snad schválně, ale to prostě neberu. Matonoha je snad jediný, komu to žerete, i když jistá nasládlost a podivnost je vidět u všech postav (buď hrajou blbě, nebo přehrávají). což zas zavání účelností. Prostě mi to nesedlo a je to škoda. ()

zodiak217

A je tu zábavná komédia o mladých ľuďoch o ich rodičoch o škole o kultúre "grafity" a o všetkom možnom čo sa deje na gymply a v jeho zákulisí. Ale nič viac v tom vidieť asi nemôžem. Nejako ma to nechytilo aj keď Eva Holubová rozhodne oživí každý projekt na ktorom pracuje svojou spontánnosťou a prirodzenosťou. Bolo pekné nazrieť trochu do toho zákulisia "grafiťákov", ale to bolo asi všetko. Nová dvojica Tomáš Vorel ml. a Jiří Mádl síce zaujala no nejak výrazne neprekvapila. Aj keď Tomášovi som naozaj veril tie grafity a celý ten životný štýl. Takže aby som to zhrnul, síce dobré, ale nič prekvapujúce. ()

Nerajohn

Učitelé jsou blbci a hajzlové ze septimy děsně cool. Jasně, jsem učitel, a tak nejsem objektivní, ale to po mě nikdo chtít nemůže. Jedinej kladnej učitel má být třídní, který studentům kryje omluvenky a souloží se studentkama? What the hell..... ()

@nthr4X

Zajímavé drama, podkreslené dobrou hudbou (i když hip-hop zrovna nevyhledávám, k tomuto snímku se hodí), Kotek mi tu nechybí, naopak Vorel ml. to zahrál skvěle, vtipné scénky, škoda jen že se nedovíme jak dopadla závěrečná scénka.. ()