Zastav a nepřežiješ

• USA Crank (více)

Existuje tisíc způsobů, jak si zvednout adrenalin v krvi. Chev Chelios ho dnes bude potřebovat hodně. Chev Chelios dnes začíná své ráno neobvyklým způsobem. Celý svět se s ním točí, prakticky se nemůže hýbat a srdce mu stěží bije. Včerejší akce se příliš nezdařila. Tento nájemný vrah nechal svoji oběť uniknout, aby mohl začít nový život... Teď mu však v krvi koluje jed a naživu zůstane jen tehdy, pokud bude v neustálém pohybu a napětí a udrží si tak v těle dostatečnou hladinu adrenalinu. Pomsta je perfektním řešením. Chev drancuje ulice LA a zanechává za sebou spoušť... Musí zachránit Eve a najít protilátky! (oficiální text distributora)

Vojťas

Tak z milosti 4* ..... Na tenhle film jsem se těšil asi půl roku, ale přiznám se k mírnému zklamání! .... Tak nejdříve: Jason Statham je vážně cool - prostě machr! Také jsem se ani na vteřinku nenudil, ale ..... Tím ALE myslím střih, který vážně nebyl mé gusto. Také jsem se u filmu spíše bavil a smál, než abych byl vtažen do adrenalinové jízdy a probíhal ulicema spolu s Jasonem. .... Jsou to tedy spíše 3*, ale pro mé dva oblíbence Jasona i Amy hvězdičku přidám! ;) ()

Abes

Po Kurýrovi vynikající role J.Stathama. Nejsem na tyto akční řežby ale Crank je neopakovatelná úchylárna prošpikovaná vtipem a ostrými střihy. Konec byl už trochu moc, ale to před ním vlastně taky. ()

Petoss1

Akce na ktorú jen tak nezapomenu. Jo jo bylo tam dosť nereálnych věcí ale co na tom sejde. Hlavný přece je, že sem se na tom dobře zabavil. 85% ()

WoWoW

Wuáááááááááááááááááááááá!!!! Tak tohle byla jízda a já jsem rád, že Neveldine a Taylor to tempo po celý film nepustili. Sice mě děsí jejich kamera a některé nápady mi přišly trochu mimo mísu, ale když to sečtu a odečtu, tak mi vychází naprosto ujetá jízda, která skončí v přesně tak, jak má. Ještě jednou tedy: "Wuáááááááááááááááááá!!!" ()

selviskhed

"Asi nechápeš, co se právě stalo. Právě jsem tě kurva zabil." Šílenou rychlostí se v kradeným auťáku řítíš městem a zatímco tě tvoje holka kouří střílíš kvérem z okna po černé dodávce, která tě pronásleduje. Jestli existuje oddělené nebe zvlášť pro muže a zvlášť pro ženy, tak chlapský nebude to, kde se drnká na harfičku. V tomhle filmu je skoro všechno, co kdy chtěl člověk vidět. Rozflákaný převrácený auto se po honičce mezi butikama v obchodním centru líně sune po eskalátorech nahoru. Sex na veřejnosti, při kterým hlavního hrdinu povzbuzují stovky lidí všech generací a sociálních skupin včetně žlutého autobusu plného asijských školaček... Jinak se film vyznačuje neuvěřitelně živou a barevnou kamerou, skvěle vypointovanýma scénama a dialogama. Prostě je to jeden z těch mála filmů, kde producent držel hubu a je jasný, že scénaristi si zatraceně užili veškeré té nekonečné svobody, kterou člověku otevírá list prázdnýho bílýho papíru. Jízda. ()

Attta

Parádní zdravě přehnaná testosteronová akce plná hlášek. Zdá se mi že poslední dobou se chce Statham přiblížit akčním hrdinům z 80. a 90. let tak trochu ve svojem stylu a docela se mu to v některých filmech daří a mě ta jeho inovace baví. S dabingem určitě nedoporučuju, protože ten z toho udělá béčko - jedině originál. ()

Nach

Ideální film u kterého vypnete a užijete si ho od první do poslední minuty. Zvláště fanouškům Tarantinovo Pulp Fiction se může tento akční snímek se svými hláškami líbit. Ale i těm (a patřím mezi ně), kteří hledají jen čistou žánrovou akční oddechovku, jenž neurazí oko divákovo, ale vykouzlí zvrácený úsměv na lících obdobně zvrácených lidí. Jinak souhlasím s tvrzením, že Zastav a nepřežiješ je velice věrohodně natočená neoficiální "adaptace" GTA a podobných počítačových her. 70% ()

joker.george

I když se snímek snaží vypadat svižně, šíleně, zábavně, inovativně a zároveň shazovačně a stojí při něm kamenná tvář Jasona Stathama, tak jsem tu pózu snímku prostě příliš nevěřil. Hrátky s kamerou, filtry i Google Earth jsou v rámci mezí fajn, ale to, co mělo být podle mě hlavní tváří a pilířem filmu, tudíž akce a dravé a bláznivé nápady, nebyly nijak oslňující, šlo pouze o pouze o průměrně zrežírované momenty... ()

4daPeace

Verdikt: V roce 1998 běžela o život Franka Potente, nyní v roce 2007 běží o život Jason Statham. A stojí to za to. ()

DruidKarel

863. hodnocený film: Rozhodně jsem čekal větší odvaz. Film začínal hodně dobře a i zápletka byla vydařená, ale řadou horších momentů ve snímku se tenhle film v mé filmotéce zařadí k šedému průměru. Hodně jsem čekal i od Stathama, ale asi mu nebylo umožněno "rozletět se". Příběh není tedy vše a zde už to nemohla zachránit ani jeho sličná partnerka. 3* jsou tedy maximem a nevím, zda-li ještě chci narazit na pokračování tohoto snímku. 3* ()

enjoi

Nesmyslná blbost, která tlačí na pilu a chce zabavit za každou cenu. Ještě že se to dá přežít díky krátké stopáži. 55 % a asi nejslabší stathamovka. ()

C0r0ner

Nápad poměrně dobrý, ale během prvních deseti minut člověk pochopí, že to je vlastně celé kolosální sračka. Naštěstí je to zábavná kolosální sračka, která si nehraje na nic chytrého a akorát do světa pouští spoustu adrenalinu. Tvůrci navíc asi nemohli vybrat nikoho lepšího, než je Statham. 50% ()

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

12.01.2014

Chris Morgan, scenárista posledních čtyř dílů Rychle a zběsile, momentálně přepisuje scénář sedmičky. Společně s Jamesem Wanem musí vymyslet, jak přesně se série vyrovná se smrtí Paula Walkera, svůj… (více)

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

15.12.2011

První recenze Ghost Rider: Spirit of Vengeance sice tvrdí, že je to ještě horší než jednička, ale scénáristicko-režisérská dvojice Mark Neveldine a Brian Taylor není z těch, které by zastavila… (více)

Sandler přeje šťastného Valentýna 2011

Sandler přeje šťastného Valentýna 2011

24.04.2010

Na Valentýna romantika vydělává. Kdykoliv jindy si můžete u přítelkyně vydupat, že půjdete na Zastav a nepřežiješ, ale na svátek všech zamilovaných se prostě chodí na slaďáky. A když v nich hraje… (více)

Neveldine/Taylor – přesun do televize

Neveldine/Taylor – přesun do televize