Snímek vypráví příběh tří dětí – Aleny, Davida, Ondry (A. Neubauerová, T. Materna a M. Valenta) a tří dospělých – charismatického hledače pokladů Aarona Cohena (B. Navrátil), jinak Davidova dědečka, Aleniny sestry Kristiny (B. Seidlová), která se zabývá dějinami na univerzitě, a sympatického slovenského historika Martina Šimka (M. Kramár). Dobrodružná cesta za ukrytým pokladem nás zavede do tajemných míst staré Prahy, rozvalin vodního hradu i do spletitého a strašidelného pražského podzemí. Tady všude se odehrává napínavé pátrání po záhadném pokladu císaře Rudolfa II., po Golemovi a hlavně bájném Kameni mudrců. V cestě za nalezením pokladu však všechny zúčastněné čeká mnoho překážek... (Česká televize)

yaqwsx

Kdybych to bral jako film/seriál pro děti, tak bych i hvězdičku a půl přihodil. Jenže Mahral se snaží jít výš a to je chyba. Kdyby byl pouze pro děti, tak bych mu nevyčítal nedopracovaný scénář. Na druhou stranu musím vypíchnout místy velice dobrou kameru. ()

ondey

A víte co? Českej film téměř přestal točit pro děti a tohle je chválihodnej pokus o zlom. Napínavé, dobrodružné, občas děsivé i vtipné. A je prostě obrovská škoda, že takových filmů nevzniká víc. K čertu s HP! ()

darthvader77

Zpočátku to vypadalo dobře ale ten divný debilní konec všechno zkazil. Na české úrovni pěkné dílko, ale určitě by šel i lepší scénář. ()

JackBurda

Hodně tajemna, hutná atmosféra, fajn dialogy (občas se malinko filozofuje a to mám rád), docela sympatické a dobře napsané postavy a pěkná práce s kamerou. Na český poměry je to hodně dobrý, ale proč to do háje museli natočit jako dětskej film? Bejt to malinko dospělejší, mít to lepší záporáky a aspoň nějakou akci, protože jinak je to fajn, ale bohužel to celý vyzní do ztracena a může to trochu nudit. ()

knihovna

Původně jsem dal tomuto filmu 4*. Viděl jsem ho o Vánocích, asi před 7 lety. Dnes, když jsem ho viděl podruhé, hodně jsem ubral, protože je to podle mě nevyužitý námět. Nejde o to kopírovat Lovce pokladů, Šifru mistra leonarda, nebo dokonce Indieho. To ani nejde. Jde o to udělat pěkný fantasy film po našem. Jako když kdysi poláci udělali Sexmisi (ne že bych ty dva filmy srovnával). Zaprvé - příliš slunečná atmosféra - to do tohoto filmu nejde. Za druhé - děj strašně zmateně skáče. Za třetí - není využitá ( alespoň v první části) atmosféra staré Prahy. Za čtvrté - chybí tomu nějaké oživení, či nápad.No prostě je to škoda, námět není špatný, ale výsledek ano. Jo a to že je paní Saidlová krásná žena bohužel nestačí zakrýt to, že se s touhle rolí moc nepotkala. ()

regentor

Rudolfínská doba je dodnes obestřená řadou legend a pověstí. Magové či alchymisté pátrájí po celá staletí po Kameni mudrců, stejně jako jiní po Golemovi.Provázání těchto příběhů do jednoho snímku , především pro mládež je celkem zábavný počinek.Zpracování děje už tak nápadité zdaleka není.Kulisy Prahy, potažmo Zvíkova jsou tím lepším co je možno vidět.Příběh poskládaný z nejrůznějších náhod , podivností a vaty , kdy si scénaristé velice usnadnili život na úkor pátraní po stopách.Samozřejmě dětskýma očima.Zalekli se snad vyslat mládež do pražského podzemí, či za zvíkovským dobrodružstvím? Bez mobilu, bez notebooku?Proč né trochu více dramatična?Slovenský Indiana Jones ve spolupráci s docela prkenou B. Seidlovou , to taky není žádný extra zážitek.Hloupý a zpackaný závěr, který se ke snímku vůbec nehodí si mohli tvůrci odpustit.Podprůměrná koukaná ve stopáži 105 minut celkem nudná. ()

Oxyuranus

Tenhle film mi neuvěřitelně sedl a dodnes je mým jedním z nejoblíbenějších filmů vůbec.  Sálá, alespoň pro mě, z něj ohromná atmosféra nabitá ještě atmosféričtější hudbou. Kéž byste se u svého nej nej filmu cítili jako já u tohoto. To by bylo na světě krásně. ()

ostravak30

Maharal je zajímavý film mj. z toho důvodu, že je prvním (kino) filmem hned několika herců a též pro režiséra, který si i prvně zahrál a napsal svůj první scénář. Film se od seriálu liší jen drobně a rozhodně pro ucelenost příběhu je 105 minut lepších než 5 téměř půlhodinových epizod. Děj je docela originální a vychází z historických legend a pověstí staré Prahy. To by mohlo zvýšit zájem o dějiny i naši historii u dětí a dospívajících. Tím spíš, když závěr je vyloženě z kategorie fantasy. Dětské výkony navíc nejsou špatné, stejně jako hudba, to je asi to nejvíc povedené na díle. Naopak střihač asi neměl svůj den a jeho výsledek je hodně zvláštní způsob přetrhávání scén a zpětný návrat k nim. Také neustálé pražské panorama bylo zajímavé jednou, dvakrát, ale jeho neustálá vtíravost byla později otravná. Úsměvné bylo označení postavy historika Martina Šimka jako slovenského Indiana Jonese. Pokud by to tak mělo být, asi bych od něj čekal víc než jen znalosti. Celkově film není špatný, mohl být lepší, ale určitě bych v podobném duchu uvítal další filmy a klidně by se s nimi mohl utrhnout pytel. Dějiny máme zajímavé, tajemných míst hodně a jak jinak zvýšit zájem o historii u dětí a chuť vypadnout z města někam ven, odtrhnout se od počítačů a mobilů a zažít nějaké dobrodružství a probudit v nich touhu objevovat. ()

PetrJulian

Ohromné zklamání. Film měl námět, který, kdyby býval byl zajímavě zpracován, tak film mohl být famózním dílem. Jenže je tu všechno špatně. Scénář, herecké (ne)výkony, kamera, hudba... Nebýt určitého zlepšení v závěru filmu a občasných vtípků (např. o kolumbijském zbrojním pase), šel bych s hodnocením ještě o stupeň dolů. Takže na závěr: děkuji, jednou stačilo. ()

Nonna

Celkem slušný a dobře natočený příběh zasazený do zajímavého prostředí, který by mě bavil daleko víc, kdyby do hlavní role, na které děj prakticky stojí, neobsadili hezkou tvářičku Barboru Sedlovou, která je ve své postavě nudná a nepřesvědčivá a přijde mi i silně nervózní. Její herecké nekvality se nejvíce projevují v kontaktu s takovými esy, jako je Josef Somr nebo Bořivoj Navrátil. Také mě zklamal jaksi urychlený, až zbrklý konec příběhu, tak nějak jsem čekala víc. ()

tsatsiki

Takoví Lovci pokladů po česku. Mě to osobně velice bavilo, protože to bylo promyšlené a kdyžtak historicky doložené, že takové věci mohli existovat. Excelovali tu dva skvělí herci a to Bořivoj Navrátil, pro kterého to byla poslední hlavní role ve filmu a Maroš Kramár, který se spíše teď věnuje moderování. Sympatické výkony podal i Matyáš Valenta, Tomáš Materna a Adriana Neubauerová, kteří hráli děti, hledající poklad.A v poslední roli se tu objevil i Radovan Lukavský, který rok po premiéře zemřel.75% ()

Alden_Larson

Ze začátku mě docela velký potenciál, český film o hledání pokladu ve stylu záhady nezní vůbec špatně, problém je, že záhada v tomto filmu je velmi slabá. Vůbec tomu nepomáhá fakt, že děj taky není dobrý. Ze začátku je, jak už jsem zmínil, docela slibný, ale čím dělší je, tím je i stupidnější, poslední půlhodina byla tak nesmyslná, že jsem kvůli ní celý film nemohl brát vážně. Postavy nebyly zajímavé a herecké výkony byly při nejhorším mizerné a při nejlepším akorát tak dobré. Prezentace nebyla špatná a hudba se mi taky líbila, ale jako celek tento film téměř vůbec nefunguje. 3/10 ()

česnek

Překvapivě velmi povedený detektivně dobrodružný film. Atraktivní nejen pro dětského diváka. Udržuje v napětí. Dětští hrdinové jsou do příběhu zasazeni velmi citlivě, takže dětský divák se cítí dějem více osloven. Naroubování příběhu na povodně v Praze bylo realizováno velmi zdařile. Konečně něco opravdu povedeného pro dětského diváka. ()

Groower

Celkem jsem se bavil ,i když výkony herců ani nechci hodnotit. Praha i Zvíkov jsou nádherně nasnímány takže hlavně "Pražáci" si přijdou na své. Příběh celkem zajímavej a konec fakt slabej. ()

Horác

Většina lidí to tu zatratila, tak to taky zatratím. Bane, projevím osobní odvahu a pochválím. Mě tenhle film bavil. V kontextu české tvorby byl osvěžující. Slušně natočená lehce napínavá dobrodružná oddychovka se smyslem pro humor si z mého pohledu ocenění zaslouží. Čtvrtou hvězdu dávám za hlavní trumf filmu: krásná Bára Seidlová coby profesorka v kostýmku je prostě skvost! ()

`barocco

Necakane vyborny detsky film ktory som si spolu s detmi uzival aj ja. Mam za to ze k povodnej domacej tvorbe sme niekedy az prehnane kriticky. Tento televizny snimok si to nezasluzi pretoze v ramci televiznej zabavy, pre ktoru bol prvoplanovane natoceny, predstavuje isto velmi slusny standard a z mojho pohladu az nadstandard. Pribeh narubovany na Rudolfinsku Prahu je dostatocne napinavy a hlavne dostatocne zahadny. Vzhladom na televizny rozpocet dobre odvedena praca.... ()