Snímek vypráví příběh tří dětí – Aleny, Davida, Ondry (A. Neubauerová, T. Materna a M. Valenta) a tří dospělých – charismatického hledače pokladů Aarona Cohena (B. Navrátil), jinak Davidova dědečka, Aleniny sestry Kristiny (B. Seidlová), která se zabývá dějinami na univerzitě, a sympatického slovenského historika Martina Šimka (M. Kramár). Dobrodružná cesta za ukrytým pokladem nás zavede do tajemných míst staré Prahy, rozvalin vodního hradu i do spletitého a strašidelného pražského podzemí. Tady všude se odehrává napínavé pátrání po záhadném pokladu císaře Rudolfa II., po Golemovi a hlavně bájném Kameni mudrců. V cestě za nalezením pokladu však všechny zúčastněné čeká mnoho překážek... (Česká televize)

Olík

Správně, když se může naše malá republička, jejíž specialitou jsou dramatické komedie, pokoušet o kriminální thrillery, policajtské komedie nebo dokonce horory, proč nezkusit mix Šifry mistra Leonarda a Indiana Jonese ala Astrid Lindgrenová. A golem vem, že to celé působí tak naivně česky – snaha by se měla ocenit a já jsem se přiměřeně k filmařskému umu pana Jandourka bavil. ()

Ydrosten

Opět další ukázka toho , že češi neumí natočit pořádný film. Nejenom že je tady na první pohled jasně vidět že herci opět a zase doslovně čtou a kopírují scénář ( tady se usměj , tady zamrač , tady budeš naštvanej ) ale bohužel i celá zápletka je nudná jak teleshopping v 2:00 ráno. Děti rozluští tajemství - dospělí se jim do toho pletou - všichni se chovají divně - a nakonec ( jako vždy ) z toho vyleze kravina. A nejhorší bylo rozdělit tuhle blbost na 5 dílů ( tohle umíme dokonale - rozdělit blbost na ještě více blbostí - zřejmě naše národní výjímečnost - všechno rozdělit a pohnojit ) Nemám chuť dát víc jak 2 hvězdy. ()

Hapretor odpad!

Dívat se na něco, kde hraje Maroš Kramár, je pro mě šílené utrpení. Ten chlap mi je strašně nesympatický. Herec je to na hovno a je to hrozná držka. Vydejchal jsem ho jenom v seriálu "Letiště". ()

bernajk

V prvni rade, ten scenar byl otresny, natoz kolik na tom delalo lidi. Zato namet neni vubec spatny. Producenti mysleli hlavne na to, ze se na film budou divat male deti, pro ne to bude urcite zazitek. Pro dospeleho upny opak. ()

Kakho-oto

Slabota, čekal jsem rozhodně víc. Nakonec se bohužel potvrdily negativní komentáře k tomuto filmu. Seriál "Strážce duší" je výrazně lepší než tato slátanina. Jedna hvězdička za dobrý nápad a snahu, druhá za herecký výkon pohledné Báry Seidlové. 35 % ()

Oisean

Takový český Indiana Jones.Pro děcka velmi poutavý dobrodružný příběh.Více těchto filmů či serialů pro děti. ()

sonoluca

Na české poměry celkem dobře natočené, ovšem jak už to tak bývá, těžce drhne scénář (o příběhu nemluvě). Je to škoda, protože i herci jsou více méně snesitelní (ano, i ty, Bořku). Ve výsledku záležitost na jedno shlédnutí, která ale rozhodně neurazí ()

smack

V létě minulého roku to promítali na náměstí (procházel jsem kolem)v prvním okamžiku jsem spatřil Bořka Navrátila, následovala Barbora Seidlová. A protože jsem věděl název filmu, bylo mi hned jásný, že to nebude nic pro mé oči... ()

BDMarty007

Asi spíše "film pro mládež" než úplně klasický film. Ale v rámci tohoto žánru docela slušné, příjemně napínavé, zábavné, místy až magické, milé. Žádná velká kinematografie, ale 105 minut jsem se zabavil. U mě dobrý. Skoro bych uvažoval i o 4. ()

Withree

Náhodou, na českou produkci celkem zdařilé zkopírování Indiany Jonese. Dokonce na konci s pořádným cliffhangerem, což je v našich luzích a hajích málo vídaný jev. ()

Acrobat odpad!

Nemôžem gániť na Čechov, že sa vydali vo filmovej ceste aj do taverny na jedného chladeného Golema a zbúchali tam za jednu noc (opilú??) scenár dobrodružstva v stovežatej Prahe. Nieže počas, ale dokonca pred úvodnými titulkami som odpustil všetko zlé a nedorobené, čo nasleduje, všetko gýčové, nezaujaté, múdre. Ťažko mi je zahrať rolu prirovnávača, veľmi ľahko rolu kritika, ale ten zábavný duch vo mne sa predsa javil, mal som detinskú radosť, že veď predsa v mladosti si si vymýšľaľ umelé nedotiahnuté dobrodružstvá v jedno, max. dvojvežatých Košiciach. Jasné, že to Indy povýšil priam do posadnutosti, ale Maharal je ...je český film v snahe pokoriť....ujsť do iného sveta...čo sa mu nedarí - to je jasné (iste ten záver). spľasnutie po konci je priveľmi rýchle, smutné, a prečo som si myslel, že aj očakávané. Keď sa tak zamyslím, tá mladšia sestra prednášateľky je snáď zjavením. Golem má jej "fejs" a chráni zhora Prahu. Auuuu, to bolelo, tú facku som si nezaslúžil. ()

Nekroskop

Na českou tvorbu si myslím že dobrý. Jasně, jsou tam chyby, ale ty jsou v hollywoodských trhácích taky. A holt naši filmaři nemají s tímhle žánrem takové zkušenosti. ()

kukkik

Opět a znovu mi česká režie předvedla, jak dokáže s přehledem a jednou rukou udělat i z toho nejlepšího námětu nudnou odpornou a maximálně směšnou frašku. Mám pocit, že kdyby dostali sebeúžasnější námět na film, dokázali by z něj udělat podprůměrnou rodinnou komedii s výnosem pod 1 mil. Až na sympatie se seriálem Ulice (odpad!) sdílím na tento film stejný názor jako duklak2. Za mě 1/5 ()

bono22vox

Příběh skromnější české variace na Šifru mistra Leonarda, kterému pětidílný seriál, který vznikal zároveň s celovečerní verzí, bude rozhodně slušet lépe, ale chuť na něj nemám... ()

rivah

Vtipný a inteligentní film nejen pro děti. Nad dobrodružným, historicky podbarveným dějem na nás autor ironicky pomrkává. Kam se na něj hrabe takový přímočarý Indiana Jones! ()