Možná jste si mysleli, že hvězdy jsou docela nezajímavé kusy kamenů. To jste se mýlili, hvězdy jsou živé bytosti, které vypadají jako krásné ženy. Když jedna hvězda spadla z nebe, vydal se ji Tristan hledat. Doufá, že když ji přinese své milované, získá tak její srdce a ona začne také milovat jeho. Jenže není jediný, kdo je hvězdě v patách. Tři princové hledají rubín z náhrdelníku této hvězdy, protože kdo jej nalezne, stane se králem. Nejodpornější důvod mají tři sestry čarodějnice. Když snědí srdce hvězdy, získají věčný život a mládí. První najde hvězdu Tristan. Je překvapený, když zjistí, že hvězda není jen kus chladného kamene, ale půvabná žena, která se jmenuje Yvaine. Vydají se spolu na dlouhou pouť, aby ji ukázal své milé. Jenže čarodějnice nemají v úmyslu se hvězdy vzdát, a tak oba čelí velkému nebezpečí. Během jejich dobrodružství Tristan dospěje a najde pravou lásku. Takovou, která se nedá koupit třeba spadlou hvězdou. (TV Prima)

Slartibarkfast

Pohádkový příběh o padlé hvězdě, na jejíž srdce si brousí zuby tři čarodějnice a jeden nesmělý nápadník. Takhle pěkný film jsem již dlouho neviděl a musím říct, že mne velice překvapil. Hvězdné herecké obsazení a špičkový scénář. Z toho zkrátka nešlo udělat propadák. Krásku v hlavní roli jsem si okamžitě zamiloval. Ocenil jsem i jejího hereckého kolegu v hlavní roli. Skvěle mne pobavil De Niro a parta různě zabitých princů. Všechno tu zkrátka sedělo a hrálo si vzájemně do noty. Vytknout lze jen málo, a protože je tohle film, který si rád pouštím i několikrát do roka, rád přivřu kuří oka a dám plný počet hvězd. Hvězdný prach je totiž neskutečně krásná věc, kterou vřele doporučuji všem divákům. Tenhle kousek má totiž srdce. 90% ()

nascendi

Načretie do zásoby filmov z predvianočnej ponuky a vytiahnutie Hviezdneho prachu znamenalo pre mňa príjemné prekvapenie. Na film sa mi nielen príjemne pozeralo, ale vychutnal som si aj sprievodnú hudbu. Nie som povolaný mudrovať nad pseudoproblémami týkajúcimi sa žánrovej roztrieštenosti, schopností režiséra, hercov, úrovne trikov a pod. Prekvapil ma Robert De Niro a po jeho gayovskom Shakespearovi už prestávam hádať, akej hereckej úlohy by sa nezhostil so cťou. Počas filmu som uvažoval iba nad tým, pre akú vekovú skupinu je film určený. Dospel som k číslu 10+, aby som sa do intervalu zmestil aj ja. ()

nash.

Zábavná, originální, hravá a nadmíru kouzelná fantasy, která je nejen plná nápadů, ale po hodně dlouhé době první adaptací jenž nehyzdí svou literární předlohou a navíc se s ní dokonale doplňuje. Ať už je to atmosféra, příběh nebo jednotlivé postavy. To, co chybělo knize dodává film, to, co ve filmu chybí, nabízí kniha. Přitom spolu ani na okamžik nekolidují. Typickým příkladem je filmem rozšířená role lovců blesků, zejména kapitán Shakespeare, kterou si doslova nezapomenutelným způsobem střihl Robert De Niro a z epizodní postavy, která se knihou jen mihne, se stal jednou z nejvýraznějších postav filmu. Pobavil také závěrečný souboj s „loutkovým“ Septimem, Michelle Pffeifer je stále, tedy když na sobě nemá masku babizny, neskutečně krásná žena, k tomu skvělá Eshkeriho hudba (v níž se v některých momentech nemohu zbavit ozvěny Poledourisova Conana), spousta drobných nápadů, které člověk postupně odhaluje, a Vaughn, který to výtečným způsobem dává dohromady. Nic mu nikde nechybí ani příliš nepřebývá, všechno je krystalicky čisté, přehledné, dokonale sestříhané a držící pohromadě. Zkrátka jeden z filmů, na které je radost pohledět. ()

Arsenal83

Aká to super experimentálna rozprávka, ktorá pobaví staršiu mládež i dospelých. Claire Danes si po už staršej roli modernej Júlie vyskúšala aj princeznú a veľmi obstojne. Vrcholom filmu je pre mňa , keď sa priplaví Robert de Niro na svojom vzdušnom korábe. Veľmi nápadité. ()

Slarque

Výpravná fantasy pohádka. Je tu vyloženě rozpustilý humor, spousta známých tváří i v nepravděpodobně malých rolích (např. Rupert Everett) a dalších vizuálních i dějových vychytávek. Občas se sice film dostává na tenčí led, kde se ukáže, že ne vše, co vypadá dobře na papíře, snese i film (Primus a jeho modrá krev), ale podobných přešlápnutí tady naštěstí není moc. Navíc Michelle Pfeiffer si svoji hlavní mrchu náležitě vychutnává. Výborné! ()

Tomco

Od cias Pana prstenov prvy plnohodnotny fantasy zazitok. Krasne trikove pasaze, scenarove vychytavky, nadherne prostredie, vyborna kamera, dobre vybrata hudba a hlavne fantasticky zlozena herecka partia. Tomuto filmu by som s radostou odpustil aj o hodinu dlhsiu stopaz. Medzi dospelackymi rozpravkami jednotka s hviezdickou. ()

Vitason

,,Snést modré z nebe." Když padá hvězda, tak si většinou přejete dostat dívku, které při ukazování padající hvězdy pokládáte nenápadně ruku na rameno. Slečna může být praktičtější a přát si, aby jí hvězda nespadla na dům. No a někdo si přeje hvězdu najít pro svou vytouženou... Hvězdný prach má celkem jasně nalinkovaný příběh a hned po prvním nastínění víte, jak to dopadne, ale předvídatelný scénář se zachraňuje slušnou řádkou často morbidních vtipů a opravdu jsem se u něj skvěle bavil. Po stránce dramatické si film není až tak jistý v kramflcích, ale kde už režisér nezvládá atmosféru, tam mu pomůže heroická hudba a herecké obsazení, které je velice příjemné. Ústřední dvojice je sympatická a rychle ji začnete fandit, za velikou pochvalu dále stojí Michelle Pfeiffer a její kozy (myslím ta zvířata:-), lehce přihřátý hrdlořez kapitán Shakespeare Roberta De Nira nebo umírající Peter O'Toole. Hvězdný prach je velice sympatická pohádka, která nabízí zábavné prolévání modré krve či šerm se zombíkem a díky velice svěžímu humoru jí s klidným svědomím odpouštím slabší triky, trošku přepálenou stopáž a občas upadající atmosféru. ()

Tommy987

Milé, skutočne veľmi milé. Konečne rozprávka so zdravou mierou sentimentality, romantiky, ale aj humoru, ktorý sem-tam dokonca počernieva (hláškujúci duchovia mŕtvych princov a iné). Kniha je isto lepšia a škoda, že scenár nepísal sám veľký Neil, ale ja som aj tak nadmieru spokojný. 9 / 10. Ender: Claire a zlý herecký výkon? Žeby po dlhom čase jedna zásadná nezhoda - pre mňa táto americká hviezdička s rozkošne zmeneným prízvukom predstavovala jedno z najväčších pozitív na celom filme... ()

Chrustyn

Po dlouhé době opravdu povedená fantasy podívaná, která se nesnaží jen trapně kopírovat "Pána prstenů" ale jde si svojí vlastní cestou. Na filmu je vidět, že se při něm bavili tvůrci a hlavně herci což je vidět hlavně na rolich Roberta De Nira a Michelle Pfeiffer a díky tomu se bude bavit i divák. Když si k tomu ještě připočtete výbornou hudbu a spoustu zajímavých nápadu vznikne vám opravdu povedená zábava pro celou rodinu. ()

klerik

Prevapivo príjemné, vtipné, rozprávkové. Konečne fantasy film, ktorý sa sústredí na rozprávanie príbehu a nepotrebuje k tomu zbesilé tempo ani veľkolepé počítačové armády. Vo svojej podstate to nie je až také originálne, ale je tam pár zaujímavých nápadov a ako celok to skvelo funguje - všetko je skrátka na svojom mieste... ()

SeBig

Taková zvláštní pohádka, která se tváří velkolepě, přitom je to spíš klasická romantika s ježibabou. Nic pro mě. ()

Crocuta

Vtipná a velmi povedená adaptace knihy Neila Gaimana. Obsazení je skvělé, zvláště kapitán Shakespeare, čarodějnice a celá - živá i mrtvá - královská rodinka. I Cox je milý chlapík a jeho hvězda má sice raťafák, že by jí mohl závidět i Cyrano, ale jinak je to sympatická holčina a je o mnoho půvabnější než představitelka Tristanovy původní vyvolené. Osobně bych sice uvítal větší tlak na pilu co se týče zobrazování poměrně častého násilí, ale do tohohle pojetí pohádkového světa by se nějaký naturalismus možná ani nehodil. "Hvězdný prach" je zkrátka zábavná a inteligentní podívaná pro široké spektrum diváků. ()

Jirka_Šč

Když jsem viděl Hvězdný prach poprvé, vadila mi jako čtenáři knihy přítomnost kapitána Shakespeara (v knize není), ale takto s odstupem si myslím, že to bylo pro film dobře. ()

heyda

HUDBA = JUST AWESOME!!! ... Nemám slov. Prostě fantastická pohádka, která patří k tomu nejlepšímu ve 21. století. Je až k neuvěření, jaký svěží vítr do kinematografie přinesl Matthew Vaughn. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora