Zločin na poště (TV film)

Krimi

Československo, 1980, 43 min

Úžasný Vladimír Menšík mě v závěru doopravdy dojal. A za to téhle smutné kriminálce o spravedlnosti, která nakonec přišla, ačkoliv příliš radosti nepřinesla, dávám i tu pátou hvězdičku.(24.12.2014)

Dobrá česká detektivka.(28.6.2009)

• WANDRWALL

Zvláštní povídka K. Čapka, jakých v jeho knize plno.(13.8.2010)

Čapek + Dietl + Dudek + Menšík. Musela by to být veliká smůla, aby z takového spojení nevznikla dokonalost. Bez zaváhání 100%, navíc s pocitem, že Karel Čapek by těm ostatním dal také pět hvězdiček.(25.10.2009)

Hezky zpracovaná detektivní povídka o spravedlnosti, kterou se jal vykonat Vladimír Menšík. Příjemná podívaná.(6.1.2013)

Když se sejdou profesionálové, nemůže z toho vzejít nic špatného.(24.11.2013)

Příjemná jednohubka s dobrými hereckými výkony a sympatickým prvorepublikovým koloritem. Čapek nikdy nezklame.(31.3.2013)

Tenhle krimi příběh zvedá svým hereckým umem Vladimír Menšík, který zahrál poctivého a spravedlivého četníka.(11.1.2015)

Vesnický četník V.Menšík vypátrá na vlastní pěst, proč se mladičká úřednice z pošty utopila. Působivý příběh o spravedlnosti , která už mrtvé nepomůže.(21.3.2009)

Spravedlnost si i tady našla svoji krkolomnou cestičku, ale naprosto jsem chápal strážmistra Brejchu, kterému i tak bylo hořce na duši. Dokonalý námět, excelentní Menšík...(24.5.2015)

Skvělý Menšík v jedné ze svých mála vážných rolí a jedno z nadčasových poselství Karla Čapka, tentokrát o tíži spravedlnosti. Výborné zpracování povídky.(28.7.2014)

Kdo by v dnešní době pochyboval o síle díla a poselství Karla Čapka, doporučím mu tuto inscenaci. Je v něm ta sonda do lidských duší, pro kterou Čapka tak ctím. Menšík tu roli zvládl na jedničku. 100%(19.12.2013)

Dnes som to videla znova a pridala som hviezdicku, vlastne pre Karla Čapka. Za vitazstvo mudrosti a laskavosti. Okrem toho, milujem smutne hepiendy.(11.1.2015)

Čapek - Dietl-Dudek -Menšík -Hanzlík-Abrhám to snad jinak než výtečně ani dopadnout nemohlo. Jen málo režiséru mělo odvahu obsadit Menšíka do dramatické role, ale vždycky se to sakra vyplatilo. 100 %(12.10.2009)

Jedna z Čapkových literárních postav zpracovaná Dietlem v podání Vladimíra Menšíka, prostě paráda.(7.3.2012)

Vyborny Mensik /Spalovac Mrtvol, Happy End/ v prepise poviedky Karla Capka. 100 %(17.9.2014)

Krátke dielko, no výborne urobené. Pán režisér si vybral kvalitné obsadenie kde vynikali V.Menšík a P.Zedníček. Tel. film mal základ vo výbornej predlohe a kvalitne napísanom scenári. Všetko zapadlo ako malo , preto toto dielko hodnotím 80%.(11.1.2015)

Sestistrankovou povidku Karla Capka Zlocin na poste pochazejici z knihy Povidky z jedne kapsy ,pro televizni adaptaci rezijne do ctyricetitriminutove podoby spracoval Jaroslav Dudek. Scenar napsal Jaroslav Dietl. Do hlavni role prvorepublikoveho cetnickeho strazmistra Brejchy byl dobre vybran Vladimir Mensik. Zhostil se sveho ukolu se cti a znamenite zahral svuj part. Pribeh samotny, zasazeny do prostredi maleho mestecka ci dediny, je vlastne sondou do strazmistrovi duse a da nam nahlednout a porozumet vsem pohnutkam,ktere ho vedly k uchopeni spravedlnosti do jeho rukou a tim i k nasledujicimu potrestani viniku . Ve filmu neni pritomna hudba, pribeh je o to vice autenticky a da vyniknuti kunkani zab, foukani vetru,padani kuzelek ci vrzani pane strazmistrova kola.(2.1.2009)

Nádherná povídka Karla Čapka plná moudra o zločinu, který vlastně ani není zločinem, spravedlnosti a svědomí, hezky zfilmovaná s mistrovsky ztvárněným četníkem Vladimíra Menšíka. "Pane hrabě, ona spravedlnost moc radosti nepřináší."(11.1.2015)

„Zločin na poště“ je úžasný klenot české hrané televizní tvorby. Spojení Karla Čapka, Jaroslava Dietla, Jaroslava Dudka a Vladimíra Menšíka nemohlo dopadnout špatně. Herecký koncert vynikajícího Vladimíra Menšíka, kterému zdatně sekundují ostatní protagonisté, musí potěšit každého vnímavého diváka. Režisér Dudek natočil televizní film, ve kterém nic nescházelo a nic nepřebývalo. Jde o ideální ztvárnění Čapkovy předlohy. Tento dojemný příběh bych mohl sledovat stále. Pořád by mě těšil, pořád bych si z něho mohl něco pozitního vzít. Shlednutí tohoto díla by mělo být povinností pro současné filmové a televizní tvůrce.(12.1.2015)

<< předchozí 1 2